PDA

View Full Version : Леви партии



False
12-07-2009, 13:14
Кой са плюсовете и кой минусите в идеологията и политиката на левите партии? :)

amk933
12-07-2009, 13:17
Е то това е огромна идеология...Аз не харесвам идеята за равнопоставяне между хората и зарязване на традициите, така че на мен не ми допада и смятам, че не бих могъл да се идентифицирам с лява партия. Просто няма как да стане. :)

mitternacht
12-07-2009, 13:43
Кой са плюсовете и кой минусите в идеологията и политиката на левите партии? :)

Приеми, че е по-голяма фантастика и утопия дори от демокрацията.И спри да се тормозиш върху практически невъзможни неща.

amk933
12-07-2009, 13:52
Кой са плюсовете и кой минусите в идеологията и политиката на левите партии? :)

Приеми, че е по-голяма фантастика и утопия дори от демокрацията.И спри да се тормозиш върху практически невъзможни неща.

За някои е утопия, за някои - не. За мен пълен капитализъм и тотална демокрация с минималистични елементи на социализъм (пенсии и здравеопазване) е утопия, ама нъцки... 8)

Не искам и да си помислям за равно общество. За чий ми е? :?

False
12-07-2009, 15:08
Не съм симпатизант на левите партии.

Нямам почти никакви познания върху левите партии и се заинтересувах,к'ва политика правят. :)

mitternacht
12-07-2009, 17:39
Кой са плюсовете и кой минусите в идеологията и политиката на левите партии? :)

Приеми, че е по-голяма фантастика и утопия дори от демокрацията.И спри да се тормозиш върху практически невъзможни неща.

За някои е утопия, за някои - не. За мен пълен капитализъм и тотална демокрация с минималистични елементи на социализъм (пенсии и здравеопазване) е утопия, ама нъцки... 8)

Не искам и да си помислям за равно общество. За чий ми е? :?

Ще рече- абсолютно невъзможно.Както и тоталната демокрация.Такова животно няма.
Максимално доближаващи са в Швеция, Швейцария и някоя и друга нордическа страна.

mitternacht
12-07-2009, 17:42
Не съм симпатизант на левите партии.

Нямам почти никакви познания върху левите партии и се заинтересувах,к'ва политика правят. :)

ОК, ще ти кажа КАКВО БИ ТРЯБВАЛО да правят.
Събират абсолютно всичко от народа, ама абсолютно всичко.Народа се труди, всеки се води равен, раздават му храна, всички живеят щастливо и пеят песни и се праскат из нивите.

и КАКВО Е СТАНАЛО- идват комунягите, вземат цялата храна на населението, милиони измират от глад, хора започват да ядат трупове.Докато житото мухлясва из складовете.Комуни-свините забогатяват и прее*ават народа като допълнително го изтрепват из конц-лагери.Навъждат се ши*ани бюрократи, които на практика са пълни олигофрени-селяндури, които нищо не правят, за сметка на малко народ, който си скъсва задника от бачкане.Избива се абсолютно цялата интелигенция, като вещите и домовете се дават на гореспоменатите селяндури.
Финито.

amk933
12-07-2009, 17:50
Кой са плюсовете и кой минусите в идеологията и политиката на левите партии? :)

Приеми, че е по-голяма фантастика и утопия дори от демокрацията.И спри да се тормозиш върху практически невъзможни неща.

За някои е утопия, за някои - не. За мен пълен капитализъм и тотална демокрация с минималистични елементи на социализъм (пенсии и здравеопазване) е утопия, ама нъцки... 8)

Не искам и да си помислям за равно общество. За чий ми е? :?

Ще рече- абсолютно невъзможно.Както и тоталната демокрация.Такова животно няма.
Максимално доближаващи са в Швеция, Швейцария и някоя и друга нордическа страна.

По-близо до социализъм или демокрация? Защото, ако говорим за демокрация и капитализъм то САЩ е по-близо до дясното отколкото Швеция и сие. Ако говорим за социални програми - точно обратното. :)

mitternacht
12-07-2009, 17:54
Дясноо... милитаризация?Контрол над медиите.МмМм... може би.... Така или иначе ляво и дясно са твърде абстрактни и разтегливи понятия.

ZipFail
12-08-2009, 09:29
Не съм симпатизант на левите партии.

Нямам почти никакви познания върху левите партии и се заинтересувах,к'ва политика правят. :)

ОК, ще ти кажа КАКВО БИ ТРЯБВАЛО да правят.
Събират абсолютно всичко от народа, ама абсолютно всичко.Народа се труди, всеки се води равен, раздават му храна, всички живеят щастливо и пеят песни и се праскат из нивите.

и КАКВО Е СТАНАЛО- идват комунягите, вземат цялата храна на населението, милиони измират от глад, хора започват да ядат трупове.Докато житото мухлясва из складовете.Комуни-свините забогатяват и прее*ават народа като допълнително го изтрепват из конц-лагери.Навъждат се ши*ани бюрократи, които на практика са пълни олигофрени-селяндури, които нищо не правят, за сметка на малко народ, който си скъсва задника от бачкане.Избива се абсолютно цялата интелигенция, като вещите и домовете се дават на гореспоменатите селяндури.
Финито.

Доста добро обяснение, евала 8-)

False
12-08-2009, 15:50
Не съм симпатизант на левите партии.

Нямам почти никакви познания върху левите партии и се заинтересувах,к'ва политика правят. :)

ОК, ще ти кажа КАКВО БИ ТРЯБВАЛО да правят.
Събират абсолютно всичко от народа, ама абсолютно всичко.Народа се труди, всеки се води равен, раздават му храна, всички живеят щастливо и пеят песни и се праскат из нивите.

и КАКВО Е СТАНАЛО- идват комунягите, вземат цялата храна на населението, милиони измират от глад, хора започват да ядат трупове.Докато житото мухлясва из складовете.Комуни-свините забогатяват и прее*ават народа като допълнително го изтрепват из конц-лагери.Навъждат се ши*ани бюрократи, които на практика са пълни олигофрени-селяндури, които нищо не правят, за сметка на малко народ, който си скъсва задника от бачкане.Избива се абсолютно цялата интелигенция, като вещите и домовете се дават на гореспоменатите селяндури.
Финито.

Това с избиването на интелигенцията го знаех.Само една гнида е способна на това,ама не си е и тайна ,че комунягите не са встъпвали на власт чрез избори,никога!
Баба ми е разправяла как амбициозните хора не са можели да се развиват,защото са деляли всичко с безделници,които впрочем са нямали почти нищо.


БКП,превърна българина от лъв в мишка! :booooomb:

mitternacht
12-08-2009, 22:45
Съгласен.Личи си каква е разликата между България и българина от преди 44 и след нея.Уви.

torino
12-10-2009, 20:26
Е то това е огромна идеология...Аз не харесвам идеята за равнопоставяне между хората и зарязване на традициите, така че на мен не ми допада и смятам, че не бих могъл да се идентифицирам с лява партия. Просто няма как да стане. :)
еми тоя умопомрачителен идиот на аватара ти в момента прави комунизъм в Америка

amk933
12-10-2009, 20:42
Е то това е огромна идеология...Аз не харесвам идеята за равнопоставяне между хората и зарязване на традициите, така че на мен не ми допада и смятам, че не бих могъл да се идентифицирам с лява партия. Просто няма как да стане. :)
еми тоя умопомрачителен идиот на аватара ти в момента прави комунизъм в Америка

:lol: :lol: :razz: :razz:

Без коментар. Елементаризмът на някои хора е бездънен.