PDA

View Full Version : Сценарий-идеи???



ghetto_superstar
12-07-2009, 14:20
Коледните празници наближават и на мен се падна задачата да измисля сценарий за коледното тържество с ученици от 5 до 8 клас.Не искам да е нещо клиширано,а по-оригинално и нестандартно.Ще съм благодарна ако споделите своите идеи и предложения . :)

t1n4e7o
12-07-2009, 17:37
В какъв смисъл сценатии.. Трябва да измислиш игри или какво?

ghetto_superstar
12-07-2009, 19:01
Трябва да подготвя самото тържество,да измисля интересни неща които ще заинтригуват аудиторията те все пак са 11 до 14 годишни,самата среда не ми позволява да направя "парти като парти" (не се изразих както трябва,но се надявам да сте ме разбрали)Директорката се надява да ми шръкне нещо,ама съм тъпунгер и нищо не ми идва на акъла ](*,)

danibebi
12-07-2009, 19:51
Можеш да измислиш някакъв смешен скеч например :) хайде успехчетъъ :)

ElinoOor
12-07-2009, 20:20
Вземи идея от филмите..
Накарай ги да разиграят празника на едно 'обикновенно семейство' (тука вече ще си измисляш историйката,сори :д)
Да изпеят джингъл белс и там другите традиционни песни..
1-2 танца примерно..?

Маскирайте един като Дядо Коледа,една Снежанка,джуджета и направете скеч в работилницата на дядката. После стареца и другите шутове пеят една песен,казват 'Весела Коледа' и закривате завесите.

Може да вмъкнете някой,който да прочете нещо интересно за празника и да каже някоя готина мисъл..
Мисля,че имаше някакви рап и рок варианти на коледните песни,които биха заинтригували дечурлигата..

Това върши ли работа като идейки?

ghetto_superstar
12-07-2009, 20:35
Мерси много за хубавите идейки :-) Ако някой се сети още няква изгъзица да сподели :)

Sham
12-07-2009, 20:51
Ролева игра, мащабна. Купа с листчета с ролите с кратки описания, бля-бля, разказваш историята, задаваш някакъв куест, ще си измислиш или ще вземеш готов. Ох, играе ми се:Д

doublet
12-08-2009, 04:05
\"Търг\" за най-добър коледен костюм :)

редакt.

..самото жури което трябва да избере най-добрият да са самите деца (според мене ще стане доста весело.. и 1 голяма част от времето, ще се запълни с това)