PDA

View Full Version : Притеснен съм.



minimalperemozuka
12-07-2009, 15:41
На 17 години съм и пуша от 2 години.Започнах да се гъзаря като бях на 15 и сега ми е навик вече.Моля дайте някакви съвети как да ги откажа цигарите,защото съм доста разтревожен за бъдещето ми.Мерси предварително.Няма да е лошо да пишат и хора , които са ги отказали.. просто така за морална подкрепа

Cheese
12-07-2009, 16:01
Вече ти е навик :) Не можеш да ги откажеш :(

stelit0
12-07-2009, 16:13
както няма бивш наркоман и бивша курва така няма и бивш пушач!!!Запомни го от мен!!! :)

minimalperemozuka
12-07-2009, 16:14
oф аве к'во ме филмирате?

aloveyou
12-07-2009, 16:29
Вече ти е навик :) Не можеш да ги откажеш :(

И дори да можеш - ще ти е доста трудно

aloveyou
12-07-2009, 16:30
oф аве к'во ме филмирате?

Не те филмираме - а казваме какво мислим !!!

Rhype
12-07-2009, 17:27
Според лекърите - и 2 години да си пушил си оставаш пушач за цял живот - организмът вече се е натровил.

Ако ги отказваш - за нищо на света недей изведнъж да ги спреш ,а намаляй бройката.Примерно с 1 цигара по-малко на 2 дена и вземи по-слаби цигари докато ги откажеш. :)

pe6osa
12-09-2009, 02:37
Него мисли като навик а като нещо дето си правил за удоволствие и го спираш сеедно яденето на сладолед или нещо такова - помага доста

marcy
12-09-2009, 08:46
ВИж, и аз бях пушачка..пушех цяла година и няколко месеца,но се реших и ги отказах веднага без намаляване и такива..не ми беше сложно..могат да се откажат!ако имаш силна воля и желание,ще ги откажеш!Отвикни..аз сега не пуша от някъде 2 3 месеца и ми е супер..той организма ти се пречисва по този начин от тези натравения..просто не мисли за тях..или пък ако ги откажеш вече и някой ти даде една цигарка и не си викай аа само една нищо няма да ми стане..една е..но след това и още една и една...ще се справиш прави нещо развлечително за да не мислиш много за тях..спортувай след това и яж плодове :-D

VilianaSlavcheva
12-12-2009, 13:26
Според мен това е навик и едва ли си толкова пристрастен към тях :) Просто трябва да си наложиш волята да ги откажеш :)

mitternacht
12-12-2009, 13:41
Пробвай, дано можеш да ги откажеш.Макар че си е наркотик.

пс. Станал съм на 20 и още не съм опитвал дори.Ей т'ва- гъзарията- ще затрие света.

stefanov
12-12-2009, 13:53
Шансът да заболееш от рак на белите дробове и дейстително 100 пъти по-голям ако си активен пушач. Ракът на устната кухина също е ТВЪРДЕ възможен. Освен това има ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА вероятност да станеш стерилен,а и също така да ослепееш. Представи си, че цигарата е живота ти. Ще я изпушиш ли? Съмнявам се


Моите бели дробове: http://www.smokexpro-bg.com/images/dn_smoker.jpg




Твоите бели дробове: http://www.smokexpro-bg.com/images/d_smoker.jpg

БИХ СЕ ЗАМИСЛИЛ ако бях на твое място!

1989mitty
12-12-2009, 14:43
ако бях на негово място да се бях самоубил вече.Просто избягвай компании с пушачи,когато ти подадат опитай 1-2 пати да се отдрапнеш и да кажеш,че не искаш.За 1-2 седмици е най-трудното докато те гони никотинов глад оттам вече си е до теб.Ако кажеш ще пуша никой неможе да ти помогне,ама ако кажеш край! като мен си готов

Nakadah
12-13-2009, 04:29
гъзария като пушиш???

ех аз трябва да се скрия в някоя дупка

хахаха

ПТ: Викодин....

3dintaMm
12-18-2009, 16:03
еми никоой друг не може да ти помогне по добре от тебе... просто като ти се пуши почни да правиш нещо за да забравиш и се настрой срещу цигарите ... и другото което е ако са сабираш при пушачи отначало много ще ти се пропуши от дима ама целта е да не са подаваш

go71n
12-18-2009, 18:50
както няма бивш наркоман и бивша к***а така няма и бивш пушач!!!Запомни го от мен!!! :)

няма и бивш негар huaUHXhuauxAHUHUX

п.с майка ми ги спря цигарите, защото аз държах да ги спре ; ) не е невазможно, давам и да пуши по 1-2 цигари като изнервена нещо, дори и да пуши тайно от мен ( което ме самнява в нас не се пуши щях да я усетя като мирише на цигари ), ще е по 1 цигара на ден :)

такаче намери си стимул и ще успееш ; )

NoShTnO_iZkUsHeNiE
12-18-2009, 22:19
Изисква се силна воля и подходящ момент на отказването.Постепенно започвай да ги намаляваш,купувайки си по-леки и ако наистина имаш желание ще успееш.

pOleNcEtOy
12-19-2009, 08:34
еми никоой друг не може да ти помогне по добре от тебе... просто като ти се пуши почни да правиш нещо за да забравиш и се настрой срещу цигарите ... и другото което е ако са сабираш при пушачи отначало много ще ти се пропуши от дима ама целта е да не са подаваш

+1 Опитай се постепенно да ги намалиш . :)

thegame94
12-19-2009, 12:44
Както каза 3dintaMm, наистина никой друг неможе да се справи по-добре от теб с проблема. Мисля че имам добра идея:
1. Да кажем че пушиш по 5 кутии дневно.
2. В продължение на 5 седмици намаляй кутиите с по една.(дано си схванал идеята...например на 6 кутии дневно - 6 седмици... и тн.)
3. След 5-та седмица се опитай да НЕ пушиш. Знай, че ще е трудно!
4. С повечко воля до 2 месеца ще си ги спрял. Но имай на предвид че това може да се отрази на настроението и поведението ти към околните. Не се шашкай - напълно нормално е!

Искам да кажа накрая, че аз не съм пушач, но много мой приятели са успявали така да се преборят с цигарите. Но както написах по-горе, всичко зависи само и единствено от теб!
УСПЕХ!

cookie_master
12-19-2009, 15:00
както няма бивш наркоман и бивша к***а така няма и бивш пушач!!!Запомни го от мен!!! :)това не е вярно

Mitkoni
01-05-2010, 16:59
Виж ся,баща ми е пушил цял живот,но преди 7години ги спря и още не ги е почвал ;) Просто си казваш:"Няма да пуша" и толкова.Като за начало хвърли всичките си цигари и не давай на други да пушат около теб за да не се изкушиш!Успех!! ;]

stoteen4o
01-05-2010, 19:46
Бая зор ще видиш, ама не е невъзможно. Познавам много хора, които са ги отказали, така че СПОКО. Аз добре че не пуша :booooomb:

TykaSePisheNick
01-07-2010, 18:25
Шансът да заболееш от рак на белите дробове и дейстително 100 пъти по-голям ако си активен пушач. Ракът на устната кухина също е ТВЪРДЕ възможен. Освен това има ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА вероятност да станеш стерилен,а и също така да ослепееш. Представи си, че цигарата е живота ти. Ще я изпушиш ли? Съмнявам се


Моите бели дробове: http://www.smokexpro-bg.com/images/dn_smoker.jpg




Твоите бели дробове: http://www.smokexpro-bg.com/images/d_smoker.jpg

БИХ СЕ ЗАМИСЛИЛ ако бях на твое място!

В такъв случай до няколко години ще има масово измиране на младежи от рак.В сегашно време над 80% от хората над 6-7 клас /по моя преценка/ пуши и то активно.В смисъл, тва което казваш е вярно, но прецакания бял дроб е на поне 10-годишен заклет пушач.

AndjelinaAa
01-08-2010, 13:01
Стига да искаш можеш да ги откажиш важното е да вярваш че можиш :)

Timon
01-10-2010, 21:38
За да ги откажеш се иска изключително голяма воля.. ако я нямаш няма начин да ги откажеш.. просто вече ти е навик и е невъзможно да ги откажеш.. аз опитах и не успях и вече пуша 5 години..