PDA

View Full Version : Маса



Bimmer
12-07-2009, 16:16
Ммм... Рядко правя теми, но тук имам няколко въпроса, за които просто не мога да намеря достатъчно ясна за мен информация... Ще съм благодарен ако дадете съвети. Значи, висок съм 185 см, но тежа около 70 кг. Никога през живота си не съм бил с наднормено тегло (ако съдя по формулата "височина - 100= нормални кила" аз над -12кг не съм качвал :D ) И като цяло това е главната ми пречка на 14 години да нямам 35 ръка. Най - добрия ми приятел беше леко шишко но преди 4 години почна плуване и стана изваян, защото имаше маса, която да оформи. От 1 година редовно тренирам водна топка и действително има резултат, но просто не достатъчно бърз. С щанги не ми се занимава. Както и с фитнес. И мисълта ми е - как да набера маса? В смисъл от ядене... Ммм... Да надебелея, но не от сладко, не знам как да го обясня... Оформянето и премахването на корема ще е най-лесната част (за мен), така че чакам предложения... Чел съм тук-там, но предпочитам някой да си даде личното мнение. Благодаря предварително, и ако има някои неясности - веднага ще обясня по-подробно.

tuborgaaa
12-07-2009, 20:29
Ем яж поне по 5 пъти на ден. Приемай повечно въглехидрати, белтъци, мазнини и тн. Аз от когато почнах да ям по 5 пъти на ден вече втора седмица качих около 2 кг. Не знам но при мен действа. Похапвай смело, но както сам каза не със сладко и др. глупости, а с високо калорична храна.
Дано съм помогнал. :)

DopeBG
12-08-2009, 15:09
По твоя проблем едно приятелче тренира вече доста време бокс даже насткоро и стана1-ви е няма значение за него та и той не мога да натдам поне малко извинявай тои е 40 кила ... на 21 години 180 183 висок... тва е малко ненормално лично аз съм около 110 някаде идеята ми е яко мръфка сланина може да ти свучи отврат или кфото и да е от 3 4 месеца набива паржоло тлъсто и да ти кажа вече заприлича на нещо казвам го и на тебе по тлъсто и по 3 пъти да ядеш на ден пак става после това се оформя

SkiCatA
12-08-2009, 15:11
Ммм... Рядко правя теми, но тук имам няколко въпроса, за които просто не мога да намеря достатъчно ясна за мен информация... Ще съм благодарен ако дадете съвети. Значи, висок съм 185 см, но тежа около 70 кг. Никога през живота си не съм бил с наднормено тегло (ако съдя по формулата "височина - 100= нормални кила" аз над -12кг не съм качвал :D ) И като цяло това е главната ми пречка на 14 години да нямам 35 ръка. Най - добрия ми приятел беше леко шишко но преди 4 години почна плуване и стана изваян, защото имаше маса, която да оформи. От 1 година редовно тренирам водна топка и действително има резултат, но просто не достатъчно бърз. С щанги не ми се занимава. Както и с фитнес. И мисълта ми е - как да набера маса? В смисъл от ядене... Ммм... Да надебелея, но не от сладко, не знам как да го обясня... Оформянето и премахването на корема ще е най-лесната част (за мен), така че чакам предложения... Чел съм тук-там, но предпочитам някой да си даде личното мнение. Благодаря предварително, и ако има някои неясности - веднага ще обясня по-подробно. спортувай и яж повечко :D :D

lubata619
12-08-2009, 17:32
Маса.... :D :D :D :D

bgtrener
12-10-2009, 11:26
Маса се прави на маса ;)

m1lan3l0
12-16-2009, 15:23
Искам да натрупам маса но незнам как моля помогнете ми..И и също ако знаете как да заякне в рацете за канацка няма те цена .. Благодаря предварително

Myrth
12-16-2009, 16:04
За да заякнеш на канадска е съвсем друг начина. Там силната китка контролира играта. Играй много. Прави тежка тяга и набирания с тежест.

go71n
12-16-2009, 21:14
за маса ти трябват

1. 500грама пирони
2. Дървени летви 4 броя ( еднакви на дължина )
3. Квадратна плоскост ( в нея забиваш летвите )
4. Стъкло ( по желание е )
5. Чук

забиваш пироните в летвите с чука, после в ъглите на квадратната плоскост слагаш летвите и тях ги забиваш заедно с квадратната плоскост и стълкото от горе за по ефектно

а сега сериозно тук във форума едно момче ми каза как да ям щото и аз трябва да качвам килограми, сички викат ваглехидрати и порчие , ама от каде да знам аз каде има ваглехидрати и каде не , яж ядки там има много протеини после си вземи 2 кисели млека с малка масленост + една вафла за бързи ваглехидрати, като се прибеш след даскало пилешко месо без кожичката без хляб или с колкото се може по-малко
след това си напиши домашните и към 3 пак хапни да речем 2 ябалки и ядки ( бадеми, фастаци лещници и т.н ), ходи да тренираш след това хапни нещо зада вазтановиш изразходваната енергия примерно 300 грама ориз и преди да си легнеш може да изядеш едно кисело мляко с една вафла и да си легнеш :) и избягваи пепсита коли пържени карофки и т.н ; )

zero
12-17-2009, 06:33
Ммм... Рядко правя теми, но тук имам няколко въпроса, за които просто не мога да намеря достатъчно ясна за мен информация... Ще съм благодарен ако дадете съвети. Значи, висок съм 185 см, но тежа около 70 кг. Никога през живота си не съм бил с наднормено тегло (ако съдя по формулата "височина - 100= нормални кила" аз над -12кг не съм качвал :D ) И като цяло това е главната ми пречка на 14 години да нямам 35 ръка. Най - добрия ми приятел беше леко шишко но преди 4 години почна плуване и стана изваян, защото имаше маса, която да оформи. От 1 година редовно тренирам водна топка и действително има резултат, но просто не достатъчно бърз. С щанги не ми се занимава. Както и с фитнес. И мисълта ми е - как да набера маса? В смисъл от ядене... Ммм... Да надебелея, но не от сладко, не знам как да го обясня... Оформянето и премахването на корема ще е най-лесната част (за мен), така че чакам предложения... Чел съм тук-там, но предпочитам някой да си даде личното мнение. Благодаря предварително, и ако има някои неясности - веднага ще обясня по-подробно.

Първо пич искам да ти кажа, че масата в сланини няма нищо общо с масата в мускули ! Твоя авер може да е бил шишкав, но бас залагам, че не е бил някое отпуснато хюмне и е имал мускули под сланината !
- Не става както вие си я мислите сланината да я направиш на мускули и хоп вече си машина !
-> Първо сваляш, после качваш !


Искам да натрупам маса но незнам как моля помогнете ми..И и също ако знаете как да заякне в рацете за канацка няма те цена .. Благодаря предварително

Искаш да биеш съучениците си, а ? 8-)
Амиии при канадската борба участва цялата ръка + рамото !
Най-голямо участие взимат предмишницата и китката !
А за още по-добър ефект можеш да си закрепиш някъде гума от колело и да я обвуржеш с леeйкопласт на едно място достатъчно за ръката ди да не се хлъзга, и да почнеш да имитираш движението като разтягаш гумата !

//Пропуснах нещо !
За да си калиш китките и пръстите прави лицеви опори
- Веднъж на китките !
- И веднъж на върха на пръстите !

EarthShaker
12-22-2009, 10:06
как става тоя номер с върха на пръстите :shock:

brusa
12-22-2009, 18:46
"маса се прави на маса сядаи човече стани животно"
П.С. прочетох го в един сайт :grin: :grin:

zero
12-22-2009, 20:36
как става тоя номер с върха на пръстите :shock:
Не на дланите а на пръстите е ... толкова ли е трудно ?
Ако си голям (тежък) по внимателно :lol:
Аз съм 94 кила и кат се метна след това ме болят здравата :lol: :lol: :lol:

EarthShaker
12-22-2009, 21:25
http://www.strangedangers.com/images/content/153080.jpg
http://weeklyworldnews.files.wordpress.com/2009/10/one_finger_push_up_full.jpg

iordan
12-28-2009, 11:04
5-6 пъти ядене на ден.аз например като съм на даскало правя следното.
в 7 - 2 яйца ,кашкавал , хлЕб , банан и прясно мляко.
в 9 - 3-4 кебапчета с хлебчета ...може ( по-добре кисело мляко с солети)
в 12 - някаква бърза закуска
в 2 - оризче , манджичка.. квот имам у нас
после на трен.
в края на тренировката си пия протеина
и у нас вече ям месо , картофи , мляко
Гарантирам ти ,че за кратко време ще качиш килца... внимавай с чипсове , пържено , банички , хамбургери.
И разбира се спорта е задължителен.Дали там летящи топки , скачащи.
ако не ходиш на фитнес ..прави си поне лицеви опори и дори набирания 8-)

LuxurySk0B
12-28-2009, 14:02
Аnadrol + tostesterone cypionate + deca 12кг за 2 месеца 8)

iordan
12-28-2009, 17:39
хаха да.. направо :D