PDA

View Full Version : Гаф,който допуснах в миналото и искам да се поправя



make_you_mine
12-07-2009, 17:38
Така се случи,че миналата година по това време бях на изпит за придобиване на шофьорска книжка-минах листовките,но ме скъсаха на кормуването. Стана така,защото бях 12 клас и бях натоварена с адски много ангажименти. В СЪЩИЯ ДЕН бях на изпит за придобиване на сертификат по английски. От дистанция на времето си мисля,че съм постъпила адски безразсъдно, да допусна да се явявам на 2 сериозни изпита в един ден. Все пак в същото време се занимавах И с училище. От тогава не съм се качвала в кола, за да карам. Мина толкова много време, а аз все пак искам да си имам шофьорска книжка. И се чудя-явно трябва пак да се изръся с 1000 лева за шофьорски курс и да се явявам на всички изпити,нямам друг избор,ако искам да имам книжка. Имах една приятелка,която допусна същата грешка-като я скъсаха миналата година не се яви пак на изпит и ходеше пак на кормуване лятото,в резултат на което я скъсаха 4-5 пъти и накрая мисля,че си 'купи' книжката. Сега аз искам да се захвана сигурно през идващото лято с тази работа,защото ще ми е свободно. В момента съм студентка и няма как да стане успоредно. Какъв съвет бихте могли да ми дадете в моя случай ? Не искам да се отказвам от идеята да карам,а и не мисля,че инструктора ми ме научи добре да се справям със ситуациите. И часовете са малко. Но това са луди пари. Може би трябва да карам допълнително с нечия кола... Как да се справя с тази ситуация ? :?

scyLLaa
12-07-2009, 17:52
Откажи се няма смисъл, хем ще спасиш живот...

make_you_mine
12-07-2009, 18:12
^^
Изключвам варианта с отказването.

SunSmile
12-07-2009, 18:17
Шофирането без усет, желание, талант е безсмислено!
Аз съм на мнението, 4е или имаш усета, или го нямаш! Не може да се научиш! Имам познати, които имат книжки и никога не са карали, страх ги е без инструктор.
Шофирането е мн сериозно и отговорно нещо, което може и да изглежда лесно, но НЕ Е!
Сама прецени възможнотите си и дали си заслужава пак да си дадеш парите, ако никога след това няма да караш сама. И... един съвет не си купувай книжката! Рискуваш първо собствения симживот, а след това на другите!

antiWHAT
12-07-2009, 18:54
SunSmile Шумахерчето... хич не я наплаши.
:lol:

SunSmile
12-07-2009, 19:16
SunSmile Шумахерчето... хич не я наплаши.
:lol:


8)

AntiFashionGirl
12-07-2009, 19:19
раздухай малко на инструктура и книжката е твоя! :)

plmn
12-07-2009, 19:38
аз си взех изпита в петък. книжката по-бавно става..
таа от това, което чух там послендо.. не е нужно да минаваш целия курс отначало.. като си взела теорията, карай 4-5 опреснителни часа и се явявай на изпит. иначе sunsmile е прав/а. или ти идва от вътре и си увеврена докато караш, кеф ти е.. или просто не се получава 8) и все пак всичко идва с практиката. карай някъде на полигон, летище, някво празно място с баща си примерно и неговата кола.. или с приятеля си. да свикнеш с основни работи като спирачка, съединител и т.н.

techCandy
12-09-2009, 06:40
Шофирането без усет, желание, талант е безсмислено!
Аз съм на мнението, 4е или имаш усета, или го нямаш! Не може да се научиш! Имам познати, които имат книжки и никога не са карали, страх ги е без инструктор.
Шофирането е мн сериозно и отговорно нещо, което може и да изглежда лесно, но НЕ Е!
Сама прецени възможнотите си и дали си заслужава пак да си дадеш парите, ако никога след това няма да караш сама. И... един съвет не си купувай книжката! Рискуваш първо собствения симживот, а след това на другите!
Шофиране без желание не става, но усет се придобива, а таланата е практика във всяко едно отношение. Тя не каза, че я е страх, каза че е загубила тренинг.... А това как се представяш на изпита по курмуване пък няма нищо общо с това какъв шофьор ще станеш, ти имаш ли книжка, след като си толкова компетента?

А по темата, никой не е бил подготвен да се справя със ситуациите от инструктура си, това което те учи той е общо взето как да подкараш кошницата 8-) Мисля, че тоя изпит за листовките важи половин година, така че пак ще трябва да го минеш, но след като имаш навъртени часовете курмуване, мисля че можеш пак да се пробваш, може малко да си опресниш паметта на някой полигон, но не си заслужава да хвърляш толкова много пари, за нещо през което си минала...

SunSmile
12-09-2009, 10:07
Книжка нямам, но пък винаги когато имам възможност карам с баща ми извън градско, по земни пътища, на летището....
И все пак съм си на мнение, че или го можеш, или не! 100 пъти се явявай на кормуване, листовки... на квото искаш! Не всеки, който има реално книжка(без да е купена) е добър, отговорен и качествен шофьор!!! Усетът ти е 'вроден', а с практика, повече каране просто се доусевършенстваш. *(мое мнение, с което не ангажирам никого и не оспорвам чуждото мнение)

Факт е, че часовете за кормуване са много малко и са ми казвали, че не винаги се кара пълен един час, което зависи от инструктора и в голям минус за кандидат - шофьора.
Съгласна съм с миналото мнение, че инструктора не те научава на много неща, а много ситуации, правила на пътя се научават след това.

gsh
12-09-2009, 19:43
остава вариянтът да си я купиш

ArTanDra
12-09-2009, 21:27
Какво общо има кормуването с ангажиментите не разбрах ? Не знаех, че да караш кола се изисква някаква подготовка в домашна обстановка, освен да седнеш на стола и почваш да тренираш обясни ми ? Или го можеш или не, часовете не са малко, но не стигат за паркиране до този извод стигнах аз, иначе колкото да си минеш изпита часовете са достатъчно при положение, че в София лудите задръствания и изпита ти минава в чакане по светофари ?! Откажи се и по - добре не взимай книжка , такива трагедии, които ги късат по 1-2-3 пъти не стават за шофьори , градския транспорт е алтернатива.

bulgarche
12-09-2009, 21:40
Ти определено не си за шоьорска книжка
Винаги можеш да отделиш по 40 минути за кормуване. Как за всичко останало имате време, но не и да си изкарате курса? Поредния пример с харчене на пари, предполагам пак са от мама и тати?
Аз курса си го изкарах за точно един месец, а след още месец вече правих първото си законно кръгче (междуградско пътуване предприех още същата вечер). Като се захванете с нещо поне го довършете. А инструктора сигурно ти е казал да не караш чужда кола - прав е, карай само учебната, ако не искаш да се изложиш. Както ти пречи че имаш 2 изпита в един ден? Да не са изпити за които учиш? Особено кормуването...преди това трябва да си си починала, защото е напрегнато, особено като си последен, а преди теб са скъсали 11 от 14 човека.

Ние с какво да ти помогнем?

gsh
12-09-2009, 22:26
точно най-добре е да си от последните :)

SunSmile
12-10-2009, 04:53
Книжка нямам, но пък винаги когато имам възможност карам с баща ми извън градско, по земни пътища, на летището....
И все пак съм си на мнение, че или го можеш, или не! 100 пъти се явявай на кормуване, листовки... на квото искаш! Не всеки, който има реално книжка(без да е купена) е добър, отговорен и качествен шофьор!!! Усетът ти е 'вроден', а с практика, повече каране просто се доусевършенстваш. *(мое мнение, с което не ангажирам никого и не оспорвам чуждото мнение)

Факт е, че часовете за кормуване са много малко и са ми казвали, че не винаги се кара пълен един час, което зависи от инструктора и в голям минус за кандидат - шофьора.
Съгласна съм с миналото мнение, че инструктора не те научава на много неща, а много ситуации, правила на пътя се научават след това.

черен път се казва,не "земен"...

всички пътища са земни (освен въздушните,а предполагам не караш самолет)...
Приема се 8)

TERRORMACHINE
12-10-2009, 05:30
листовките бяха първият изпит, на който съм треперел!!! на кормуването се качих първи, след 5 мин. колата угасна...дизел :? въпреки всичко, изпитващият ме похвали :grin:

make_you_mine
12-11-2009, 13:06
Ти определено не си за шоьорска книжка
Винаги можеш да отделиш по 40 минути за кормуване. Как за всичко останало имате време, но не и да си изкарате курса? Поредния пример с харчене на пари, предполагам пак са от мама и тати?
Аз курса си го изкарах за точно един месец, а след още месец вече правих първото си законно кръгче (междуградско пътуване предприех още същата вечер). Като се захванете с нещо поне го довършете. А инструктора сигурно ти е казал да не караш чужда кола - прав е, карай само учебната, ако не искаш да се изложиш. Както ти пречи че имаш 2 изпита в един ден? Да не са изпити за които учиш? Особено кормуването...преди това трябва да си си починала, защото е напрегнато, особено като си последен, а преди теб са скъсали 11 от 14 човека.

Ние с какво да ти помогнем?

Да, впрочем си късах г*за от учене за изпита си по език и точно в деня преди и 2та си изпита също учих адск много по английски. Всъщност е важно,защото не всичи са еднакво устойчиви психически и на мен определено напрежението ми дойде в повече-като бях на кормуването се притеснявах И за следващия си изпит,от който зависеха АДСКИ много неща. И да,това е грешка,но е в миналото. И родителите ми ми казваха-вземи си другия изпит,карането изобщо не е важно ! И те ме накарах да се явя на изпта си по език в същото време с кормуването ! Всъщност аз доста добре усещах автомобила и често инструктора ме хвалеше,че потръгвам много добре и че се справям с обратния завой и доста други ситуации. В същото време се сещаш,че правех и класни в училище. И ми дойдоха прекалено много неща на главата. Сигурна съм,че ако се занимавам само с карането ще се справя,защото аз съм такъв тип човек-когато си дам усилието,но само за едно нещо(като имам цел),успявам,но разпилея ли се по много неща,обикновено се получава така..