PDA

View Full Version : БУЛИМИЯ



bullshit8
12-08-2009, 15:35
Имам склонност към болимия....да страхувам се

Ще започна от самото начато..Явно това е един обикновен тийн проблем с който аз не мога да се справя..Като малка бях много пълна.В училище много ме тормозеха и тази дупка остана в съзнанието ми, и все още не мога да я запълня!Порастнах малко ,станах на около 14 и след като имах проблеми в училище и вкъщи просто спрях да ям.Около 3 седмици аз бях изяла най-много една краставичка.Нямах апетит .Рязко отслабнах.Отново почнах да се храня но много по малко от преди.Минаха още 3 години и малко по малко отслабвах.Сега съм на 17 ... Висока съм 171 и тежа 59 килограма.Лятото бях 53 и се харесвах.За мен идеалното тегло за моята възраст и височина е 49-50 кг.Отново започнах да пълнея.От известно време се опитвам със диети и фитнес да отслабна ,но без никакъв ефект.Днес 07.12.2009 г. аз за пръв път повърнах обяда си.Не изглежам много зле но не харесвам тялото си когато е без нито една дреха по себе си.Незнам какво да направя не изпитвам голямо желание или пристрастеност да връщам храната си всеки път.Чудя се ако продължа ще мога ли да спра...

gab4i7o
12-08-2009, 15:39
Аз пък нямам цици ако те успокоява.. :D :D :D
боже аз съм 173 няям цици и те4ьа 54 кила.. :D :D :D

lipstick
12-08-2009, 17:06
Според мен е по-добре да не започваш!Всички искаме да сме слаби,но стремежа ни към хубавата фигура,не трябва да ни кара до състояния на болестта.

;-)



п.с. Ако искаш да подържаш фигурата си,е по-добре да спортуваш редовно!!! :)

bullshit8
12-08-2009, 19:20
Аз пък нямам цици ако те успокоява.. :D :D :D
боже аз съм 173 няям цици и те4ьа 54 кила.. :D :D :D

173...54 кила си перфектна колкото до гърдите ако си в пубертет има време :) и аз не харесва моите :P

foreverr
12-09-2009, 17:13
:( Знам как се чувстваш.Аз на килограми съм колкото теб , тъй като съм 170 висока и съм 58 килограма, но все пак съм 1 сантиметър по ниска от теб и за това... Аз все искам да съм по слаба, но все не ми се получава, поради шричината-майка ми която ВСЕКИ ден ме кара да ям.Разбира се не ме тъпче и си ям малко калорични неща, но си стоя на дни килограми.А искам да съм 55 килограма, а даже и по-малко.И това с повръщането-не започвай!!!Това лято аз бях започнала да повръщам ама по малко и се наплаших и казах на майка си и тя ми каза да се стегна щото щяла да ме заведе в болница ако продължавам така и се наплаших и спрях да повръщам.Но уви отново съм склонна към повръщане.Преди 2 седмици ядах бисквити с кисело мляко,но изядах доста и ме хвана яд, че съм яла много и си бръкнах в гърлото и повърнах.Вчера изядах цял шоколад и пак ме хвана яд и го повърнах целият шоколад.Но вече взех да се плаша и си казвам, че по добре да съм 58 килограма, от колкото да започна да повръщам и да стана грозно слаба и да не приличам на нищо и да съм болна..просто ме е страх.. защото тази болест трудно се оправя :(

evalin
12-09-2009, 18:19
:o не мисля че е булимия :?

ImSeXyBaByBItCeS
12-09-2009, 19:30
не дей една моя приятелка беше така еова беше някаква болест забравих името не спира да повраща и стжа кожа и кости СПРи докато е рано :x :x :x

gab4i7o
12-09-2009, 19:51
да не е анорексия?

bullshit8
12-09-2009, 19:58
не дей една моя приятелка беше така еова беше някаква болест забравих името не спира да повраща и стжа кожа и кости СПРи докато е рано :x :x :x


Точно от булимията са тези неща...кособад,болят те кости зъбите ти падат ,но това е вече мн мн напреднала фаза от болестта и затова се плаша

PhantomAR
12-09-2009, 20:39
Какво да ви кажа момиченца...
... просто трябва да се храните здравословно и разделно, което ще значи следното:
Сутрин 2-3 банана и 3-4 мандарини(мандолини :D) ще ви засити до обяд, не се тревожете.(може да пробвате и с други подове, но на плод не повечето 4 бройки) След това за обяд хапвате някаква супа с 1 хлебче или някакъв омлет(аз препоръчвам омлет със сирене и малко месо) и на вечеря ядете зелена салата и месо. А разделното хранене ще рече да не нагъвате 2 основни ястия наведнъж(като супа и омлет, една лъжица супа, една вилица омлет - ГРЕШНО) и на вечерия ядете първо салатата, после месото.
Трябва да пиете много вода - МИНЕРАЛНА и ги забравете кафетата и цигарите и колите и всичките тея г*вна.
А пък за по интензивно отслабване ще ядете същата закуска, на обяд вместо 1 хлебче - 2 хлебчета и на вечерия грамажа на месото да се увеличи двойно повече и между вечерията и обяда има около 1 километър тичане, не бързо тичане, а бавно, лекичко и с еднакви крачки и дишате равномерно. Ако се изкачвате по нанагорнище ще дишате двойно по-бързо, защото мускулите се нуждаят от кислород(много кислород, когато биват натоварени).
И така държите перфектната фигура. БУМ. Без никакви химии, болести и прочие. Трудно ли е, да ви е*а живота?
На мен ми се смеят в даскало, че всеки ден идвам с банани(бадани :D) и разни други плодове, обаче не ме грее какво мисли някакво супер зле същество, където дори не е подобие на човек.. Даже един почна да ме псува, защото ям плодове на закуска и му счупих зъб и едната скула.
Разбира се, аз се храня тройно и четворно повече от това, което съм написал горе и съм 60 кила.


П.п: повръщате ли, яжте пак след като повърнете, колкото и да ви се гади.

bullshit8
12-10-2009, 14:57
Какво да ви кажа момиченца...
... просто трябва да се храните здравословно и разделно, което ще значи следното:
Сутрин 2-3 банана и 3-4 мандарини(мандолини :D) ще ви засити до обяд, не се тревожете.(може да пробвате и с други подове, но на плод не повечето 4 бройки) След това за обяд хапвате някаква супа с 1 хлебче или някакъв омлет(аз препоръчвам омлет със сирене и малко месо) и на вечеря ядете зелена салата и месо. А разделното хранене ще рече да не нагъвате 2 основни ястия наведнъж(като супа и омлет, една лъжица супа, една вилица омлет - ГРЕШНО) и на вечерия ядете първо салатата, после месото.
Трябва да пиете много вода - МИНЕРАЛНА и ги забравете кафетата и цигарите и колите и всичките тея г*вна.
А пък за по интензивно отслабване ще ядете същата закуска, на обяд вместо 1 хлебче - 2 хлебчета и на вечерия грамажа на месото да се увеличи двойно повече и между вечерията и обяда има около 1 километър тичане, не бързо тичане, а бавно, лекичко и с еднакви крачки и дишате равномерно. Ако се изкачвате по нанагорнище ще дишате двойно по-бързо, защото мускулите се нуждаят от кислород(много кислород, когато биват натоварени).
И така държите перфектната фигура. БУМ. Без никакви химии, болести и прочие. Трудно ли е, да ви е*а живота?
На мен ми се смеят в даскало, че всеки ден идвам с банани(бадани :D) и разни други плодове, обаче не ме грее какво мисли някакво супер зле същество, където дори не е подобие на човек.. Даже един почна да ме псува, защото ям плодове на закуска и му счупих зъб и едната скула.
Разбира се, аз се храня тройно и четворно повече от това, което съм написал горе и съм 60 кила.


П.п: повръщате ли, яжте пак след като повърнете, колкото и да ви се гади.


Мда мерси за съвета мисля да пробвам нищо не ми пречи...не съм повръщала вече 2 ри ден.Дано поне това помогне...

Sissy90
12-10-2009, 21:10
Как, по дяволите, повръщате насила? Аз съм пробвала, но никога не ми се е получавало.

bullshit8
12-10-2009, 21:57
Как, по дяволите, повръщате насила? Аз съм пробвала, но никога не ми се е получавало.


И на мен не ми се получава лесно просто бъркаш по продължително и по-навътре :razz: :razz: :razz: не го прави :-D

beti95
12-10-2009, 22:29
има хора при който просто няма как да се отслабне толкова много-да заприличаш манекенка едва ли. чула сам че просто наследстжено или по природа някои хора немогат да бъдат мн слаби.така че споко най- вайното е да се храниш здравословно щото може да получиш некви др проблеми от тия диети :)

Sunshineeee
12-11-2009, 14:03
Какво се впрягате с тия килограми..Не може всички да сме идеални.
Същото бих те посъветвала като PhantomAR.. :wink:

BooBless
12-12-2009, 18:19
Как, по дяволите, повръщате насила? Аз съм пробвала, но никога не ми се е получавало.

не ти и трябва да се получи :? то белята става един път :-#

Mitkoni
12-14-2009, 16:52
Внимавай да не хванеш анорексия че ако се случи на системи ще си цял живот само 15 процента от хваналите я оцеляват без системи!!!

3dintaMm
12-18-2009, 15:57
нищо общо с тва на phantomar .... яж си каквото ти се яде и не повращай но не се тъпчи... тфа с плодовете го забрави то пак е вид диета просто има повече витамини ... а спортуването едвали толкова ще отслабне колкото да си стегни мусколите ;]]

thegame94
12-19-2009, 12:31
Не се панирай толкова...има много други момичета които изглеждат като динозаври и не им прави никакво впечетление. А относно размера на тялото ти...това е ген, всеки е различен и най-веопятно това е по наследство - по-слаб метаболизъм. Пък и нали знаеш - за всеки влак си има пътници... 8-)

missTwlight0208
12-24-2009, 18:16
не прави глупости! Направиш ли го веднъж после не можеш да спреш и ще съжаляваш толкова много че не можеш да си представиш от лиготия и каприз сега ще си провалиш живота 8) 8) 8)

XtraBrite
12-24-2009, 21:31
Спри докато е рано защото после ще запо4неш постоянно и може да се налойи лекарска намеса :(

BlowMeAway1
12-30-2009, 15:27
Това не е булимия, с повръщането просто искаш да привлечеш внимание. Това е си е лично мое мнение все пак, нищо лично.

foreverr
12-30-2009, 17:44
Това не е булимия, с повръщането просто искаш да привлечеш внимание. Това е си е лично мое мнение все пак, нищо лично.
Булимичките се крият и не казват на никой, че повръщат, така, че няма как да иска да привлече внимание!!!Все пак те повръщат скришно!!!

BlowMeAway1
12-30-2009, 22:02
Това не е булимия, с повръщането просто искаш да привлечеш внимание. Това е си е лично мое мнение все пак, нищо лично.
Булимичките се крият и не казват на никой, че повръщат, така, че няма как да иска да привлече внимание!!!Все пак те повръщат скришно!!!
В точно този случай не е така, замисли се, аз поне го тълкувам така, ако има проблеми в едно семейство, то най-често децата се опитват да привлекът вниманието върху себе си- едни боледуват, други се друсат, трети повръщат. В нейният случай са подигравките в училище, всичко това е на психична основа. Дори и да е 40кг. тя непрекъснати ще се чуди дали някой и се подиграва, дали я оглежда критично и т.н
Аз бях болна от булимия, така че знам много добре какво е :)

foreverr
12-30-2009, 22:36
Това не е булимия, с повръщането просто искаш да привлечеш внимание. Това е си е лично мое мнение все пак, нищо лично.
Булимичките се крият и не казват на никой, че повръщат, така, че няма как да иска да привлече внимание!!!Все пак те повръщат скришно!!!
В точно този случай не е така, замисли се, аз поне го тълкувам така, ако има проблеми в едно семейство, то най-често децата се опитват да привлекът вниманието върху себе си- едни боледуват, други се друсат, трети повръщат. В нейният случай са подигравките в училище, всичко това е на психична основа. Дори и да е 40кг. тя непрекъснати ще се чуди дали някой и се подиграва, дали я оглежда критично и т.н
Аз бях болна от булимия, така че знам много добре какво е :)
Пфф, не вярвам ти да си била болна от булимия, щото тва нещо отиде ли в по напреднал стадии няма лечение.Но нз аз не мисля, че е за внимание.Но пък може и да има случаи при които е за внимание.Но аз съм повръщала 2-3 пъти на сила, и не съм споделяла с никой.За това не го правя за внимание!

BlowMeAway1
12-30-2009, 22:55
foreverr, само аз си знам какво съм преживяла, може и да не ти се вярва, но аз имах наистина огромен проблем с храненето, бях стигнала до там, че не слагах храна в устата си, а хапнех ли нещо, било то и половин мандарина хуквах в тоалетната да се изчистя. Виж може само да се гадае какво се върти в главата на момичето, но според мен тя НЕ Е дебела, нито има проблем с килограмите, просто това е на нервна основа. И повярвай ми, знам какви са последствията от булимията, още си ги нося .
bullshit8 най-малкото което може да се получи от това повръщане е да си докараш гастрит, а да не говорим какви други последствия може да има върху гърлото ти. Недей да продължаваш с повръщането, има други начини да отслабнеш ако толкова го искаш- спорт, плодовете, зеленчуците, пилешкото, но не и така.

Anva
12-31-2009, 14:19
Цялата история с повръщането е много неприятна. Това не е естествено, затова при някои се получава толкова трудно. Но не мисля, че авторката на тази тема има проблем, който е нерешим. Всичко е на психическа основа :( .

dydka
01-01-2010, 22:16
Това,за което говори авторката не е булимия все още ако не продължи да повръща тогава стомахът ще привикне сам да отказва храната и когато дори и да не и се повръща тя няма да има избор.На 28 сепрември започнах глад...глад защото за 1 година напълнях драстично подари това че не пия едни антибиотици за инсолин..както и да е и когато приятеля ми разбра,че вредя сама на себе си каза,че докато не отида в болница и не му докажа ,че ще започна да се лекувам и да мина на диета няма да стане,че ако сама не мисля за здравето си няма кой друг.Не отидох на лекар ..излъгах го че си пия вече лекарствата и ям плодове зеленуци...аз съм на 18 ,а той на 31.. както и да е започнах на 28 септември 10 дена ябълки и чай започнах и всеки ден фитнес ...нямаше ден в който да не ходя след училище...дните минаваха издържах така 1 месец...в лицето бях като восък...бях всикнала да не ям не изпитвах глад само трениране ..дори нз как и издържах имаше периоди когато по 3 4 дена бях само у4или6те тренировка кафе прибирам се лягам и това е без никакво ядене само цигари и кафе ..но успях на 28 октомри стана месец ...казах си ще гладувам още 1 месец до края на ноемри ще стана това което винаги съм мечтала и ще ссе видя с приятеля ми ... вече бях свалила 15 килограма за 1 месец ..когато на 3 ноември когато започнах да отброявам дните на 2рия месец бях минала да хапвам зеле с моркови,защото наще започнаха да се притесняват опитвах се да ям ,но не ставаше изяждах половин грейфрут след трениране като се прибера и ми ставаше тежко като имаме предвид 4е преди и 4 6околада мога да изям тогава след сяко хапване нна греифрут или малко зеле стомаха ми започваше да ври да ми става лошо и просто отивах и го повр1щах и така не след нколко дена се озовах в болницата за операция... провали ми се и тренирането и сичко ...незнам защо го споделям може би защото не съм го преживяла все още ,защото знаех ,че до края на ноеемри ми оставаше месец и бях издържала месец вече ...казвам ви го с цел да не рискувате или поне ако рискувате да знаете до къде води глада ,заради който се стремите да сте 50 кг едва ли не ... за 3 4 кг нямате смисъл от такива неща като повръщания глад и тем подобни...аз се радвам в момента ,че задържам свалените 15 килограма макар,че месец не тренирах и седях в нас заради операцията и се надявам сега да прдължа от 4-ти започвам пак и до края на януари ще очаквам нови резултати :) няма как едно е 3 4 килограма да има6 друго са 10 да имаш

Otep
01-02-2010, 23:20
Аз съм висока 168см тежа 45 килограма :) Не пазя диети :) И моите гърди не са кой знае колко големи, но си ги харесвам :oops: Ако искаш някой да хареса тялото ти, самата ти трябва да го обикнеш :) А и няма идеални хора. Те повечето момчета имат коремчета.... а искат ние да сме слаби и стегнати.... Зарежи да не ти пука :)

GunSnSteelflowers
01-03-2010, 18:39
нищо общо с тва на phantomar .... яж си каквото ти се яде и не повращай но не се тъпчи... тфа с плодовете го забрави то пак е вид диета просто има повече витамини ... а спортуването едвали толкова ще отслабне колкото да си стегни мусколите ;]]

По твоето мнение дай всички да се тъпчем с чипс и кола и да не се движим ... А после защо 50 % от населението е с шкембета ..

edark
01-04-2010, 08:05
Не мисля,че е булимия :? ... Булимията е когато се храниш по много ,а после отиваш в кенефа и го повръщаш ,а след време стомахът ти отхвърля храната... само болен мозък ще ходи да си бърка в гърлото ,за да повърне...

TykaSePisheNick
01-07-2010, 18:43
Имам склонност към болимия....да страхувам се

Ще започна от самото начато..Явно това е един обикновен тийн проблем с който аз не мога да се справя..Като малка бях много пълна.В училище много ме тормозеха и тази дупка остана в съзнанието ми, и все още не мога да я запълня!Порастнах малко ,станах на около 14 и след като имах проблеми в училище и вкъщи просто спрях да ям.Около 3 седмици аз бях изяла най-много една краставичка.Нямах апетит .Рязко отслабнах.Отново почнах да се храня но много по малко от преди.Минаха още 3 години и малко по малко отслабвах.Сега съм на 17 ... Висока съм 171 и тежа 59 килограма.Лятото бях 53 и се харесвах.За мен идеалното тегло за моята възраст и височина е 49-50 кг.Отново започнах да пълнея.От известно време се опитвам със диети и фитнес да отслабна ,но без никакъв ефект.Днес 07.12.2009 г. аз за пръв път повърнах обяда си.Не изглежам много зле но не харесвам тялото си когато е без нито една дреха по себе си.Незнам какво да направя не изпитвам голямо желание или пристрастеност да връщам храната си всеки път.Чудя се ако продължа ще мога ли да спра...

Един съвет - момчетата не харесваме момичета, дето са само от кожа и арматура.

adizitk1
04-07-2010, 10:36
Как, по дяволите, повръщате насила? Аз съм пробвала, но никога не ми се е получавало.
Да, наистина, как повръщате насила???

zoreto
04-07-2010, 12:21
Как, по дяволите, повръщате насила? Аз съм пробвала, но никога не ми се е получавало.
Да, наистина, как повръщате насила???

по-добре ще е яко не знаеш ,веднъж опиташ ли спиране няма много е трудно казвам ти от личен опит.Дори и да успееш да се храниш после идеята за повръщане и слебеене никога не изчезва от главата ти.

adizitk1
04-07-2010, 12:55
Как, по дяволите, повръщате насила? Аз съм пробвала, но никога не ми се е получавало.
Да, наистина, как повръщате насила???

по-добре ще е яко не знаеш ,веднъж опиташ ли спиране няма много е трудно казвам ти от личен опит.Дори и да успееш да се храниш после идеята за повръщане и слебеене никога не изчезва от главата ти.
Не, аз нямам намерение да ставам булимичка, но просто питам, защото при мен се получава мн трудно и никога не успявам да повърна всичко. Например веднъж по погрешка изпих вода с тор за цветя в нея и трябваше веднага да повърна, а не знаех какво да правя. :D

elizabethg
04-07-2010, 14:07
Здравей!Недей да правиш глупости!!Висока си 1.71 и тежиш 59 кг...какво повече искаш??Да умреш ли искаш??Знаеш ли колко такива заблудени момичета като теб страдат сега,заради тези диети и повръщания???Замисли се дали искаш да си съсипеш живота,заради някакви прищявки...

Bukmopu
09-22-2010, 17:44
Повърнала си един път и вече мислиш,че си склонна към булимия? :-o
Я се овладей бре дете! :lol:

Bukmopu
09-22-2010, 17:46
Как, по дяволите, повръщате насила? Аз съм пробвала, но никога не ми се е получавало.
Да, наистина, как повръщате насила???

по-добре ще е яко не знаеш ,веднъж опиташ ли спиране няма много е трудно казвам ти от личен опит.Дори и да успееш да се храниш после идеята за повръщане и слебеене никога не изчезва от главата ти.
Не, аз нямам намерение да ставам булимичка, но просто питам, защото при мен се получава мн трудно и никога не успявам да повърна всичко. Например веднъж по погрешка изпих вода с тор за цветя в нея и трябваше веднага да повърна, а не знаех какво да правя. :D

Завираш си четка за зъби/пръст/ръка .. каквото се сетиш, в гърлото.Като стигнеш до небцето натискаш и би трябвало инстинктивно да стане като го раздразниш.
Но недей да почваш да повръщаш,защото ако свикнеш,трудно се спира,а е отвратителна картинка. :(

moonlightxoxo
02-26-2013, 17:44
Виж сега..аз повръщам и ти казвам че ще ти излязат ранички по гърлото и пръстите ..това което го повръщаш разваля зъбите ти..Аз започнах сега не мога да спра..като знаеш че можеш да го повърнеш си казваш защо пък не? съжалявам за деня в който реших да пробвам..прави си упражнения..спортувай това е решението.Повярвай ми,не ти трябва..когато семейството ти разбере ще са съсипени..ще те карат по психолози и клиники..не ти трябва да си анорексичка сигурна съм че и така си много хубава..сега искаш да си 45-50 после 40-45 и така..аз бях 45 исках да съм 40 е станах 40 после си казах "Защо пък да не съм по-слаба?" и какво станах 35 ..сигурна съм че сега съм ги качила но не мога да кажа точно колко,защото в нас скриха всички кантари от мен..