PDA

View Full Version : противозачатъчни



rusoto_baby_f
12-08-2009, 14:46
Има ли момичета тук във форума които ги пият?
Аз преди около година и половина пих Диане 35, но ги спрях...
Лекар ми ги предписа поради нарушение в месечния цикъл...
Сега искам да започна отнова да ги пия...И се обръщам към тези които пият или са пили, да ми отговорят на въпроса...Как се пиеха?До колкото си спомням се започваха от 1 ден на менструацията...След изпиването на хапчетата се правеше 7 дни пауза....и тук идва въпроса на 7мия или на 8мия ден се започваха пак да се пия? :neutral: :-s ](*,)

techCandy
12-09-2009, 04:59
Когато ти дойде цикъла взимаш първото хапче, после като ги изпиеш- пак трябва да ти дойде, изчакваш да ти свърши и ги почваш от начало, аз така правя, не броя дните. Питала съм, не е от съществено значение 1 ден.

scanadal
12-09-2009, 07:58
Това Диане не е ли високодозиран орален контрацептив?
Що просто не отидеш на гинеколог и не го помолиш да ти препоръча нещо за твоята възраст,има толкова съвременни и нискодозирани орални контрацептиви,че свят ще ти се завие :D
П.П.Аз пия Lyndinette 20 и съм много доволна ;)

rusoto_baby_f
12-09-2009, 20:03
Това Диане не е ли високодозиран орален контрацептив?
Що просто не отидеш на гинеколог и не го помолиш да ти препоръча нещо за твоята възраст,има толкова съвременни и нискодозирани орални контрацептиви,че свят ще ти се завие :D
П.П.Аз пия Lyndinette 20 и съм много доволна ;)

Пила съм ги и преди...
И както казах гинеколог ми ги предписа... Просто ги спрях за известно време и сега ги започнах отново... :) :)
И къде пише за каква възраст са?
:o :o

rusoto_baby_f
12-09-2009, 20:07
Когато ти дойде цикъла взимаш първото хапче, после като ги изпиеш- пак трябва да ти дойде, изчакваш да ти свърши и ги почваш от начало, аз така правя, не броя дните. Питала съм, не е от съществено значение 1 ден.

Не не не :o :o аз не ги пиех така....
Когато започнах да ги пия...започнах от 1вия ден на менструацията...Обаче после след изпиването на хапчетата правех 7 дни пауза...и на 7мия или на 8мия (точно това не си спомням на кой от двата дни?) ги започвам пак...През това време ми е дошло ....и т.н.....

kalpazanka
12-11-2009, 14:37
Когато започнах да ги пия...започнах от 1вия ден на менструацията...Обаче после след изпиването на хапчетата правех 7 дни пауза...и на 7мия или на 8мия (точно това не си спомням на кой от двата дни?) ги започвам пак...През това време ми е дошло ....и т.н.....
На осмия започваш да ги пиеш. ;) Седем календарни дни не ги пиеш.



Това Диане не е ли високодозиран орален контрацептив?
Що просто не отидеш на гинеколог и не го помолиш да ти препоръча нещо за твоята възраст,има толкова съвременни и нискодозирани орални контрацептиви,че свят ще ти се завие :D
П.П.Аз пия Lyndinette 20 и съм много доволна ;)
Най-вероятно Линдинет 20 не ти е изписан поради същата причина, поради която авторката пие Диане.;)
Нека все пак не забравяме, че всеки препарат си има конкретни индикации!

daru6a1
12-12-2009, 14:13
В аптеката има предостатъчно инфо :)