PDA

View Full Version : Избелваща паста за зъби Елгидиум?



silwinka
12-08-2009, 16:46
Има супер добри мнения за тази паста..чувала съм че цената е 7-8 лв .. така ли е ? Има ли някъв ефект и къде мога да я намеря? Повечето хора са със страхотна усмивка с тази паста..или е лъжа? Помагайте.. и който е изпробвал може да пъхне снимка ( ако е хубав ефекта ) !

Ето я и нея : http://www.apteka-centrum.pl/images/PFOC/elgydium_whitenibg_D.jpg[/i]

silwinka
12-08-2009, 17:01
Има супер добри мнения за тази паста..чувала съм че цената е 7-8 лв .. така ли е ? Има ли някъв ефект и къде мога да я намеря? Повечето хора са със страхотна усмивка с тази паста..или е лъжа? Помагайте.. и който е изпробвал може да пъхне снимка ( ако е хубав ефекта ) !

Ето я и нея : http://www.apteka-centrum.pl/images/PFOC/elgydium_whitenibg_D.jpg[/i]

Neopitom3na
12-08-2009, 17:31
ох и аз ще чакам мненията..

lubata619
12-08-2009, 17:53
За първи път я чувам тази

silwinka
12-08-2009, 18:54
Някой друг?

naruto__
12-08-2009, 19:01
ох , хораа ... тази паста е връха!!!
преди да си я купя , четох в сайта бг ммама за нея ...
ии наистина има ефект ! след два - три - четири дни - зъбитевидимо побеляват ...

потърсете в сайта бг ммама и ще прочетет други мнения


п п - не съдете за мен по ника ми! :D

girl91
12-08-2009, 20:17
И аз съм чувала за тази паста за зъби. Точно във форума Бг Мама бяха много водолни от нея. Аз все още не съм я пробвала. Днес дори я видях, бе6е 6 и нещо.

Аз също имам един въпрос - всичките пасти за зъбо от тази марка са избелващи?

4y4u_g
12-08-2009, 20:27
Аз ползвам Елгидиум само че антиплака от седмица някъде и не виждам голям резултат.Мисля след като свърши да си взема избелващата :) Иначе е 7 лева аз я взех от аптека с намаление 15% за 5 и нещо :)

techCandy
12-09-2009, 05:06
Аз също имам един въпрос - всичките пасти за зъбо от тази марка са избелващи?
Не, избелващата е в сива опаковка, против плака е в синя и за венци е в зелена. Струва около 7 лева, има и избелваща четка...и тя толкова струва. Аз съм с избелващата четка, но пастите за зъби редовно ги сменям, така че сега съм с няква друга. Наистина има ефект...обаче е доста "твърда" паста, на мен ми разбива венците в комбинация с четката, а иначе нямам проблем с тях.

silwinka
12-09-2009, 17:54
Да , и аз се запалих по тази паста от форума на БГ мама , но там понеже са по-големи жени за това ви питам , за тийнове става ли? И има ли хубав ефект.. :-P

viksit0y
12-10-2009, 13:31
Зъболекарката ми ми препоръча да ползвам пасти на елгидиум, сега съм си взела антикариесната паста, но съм чувала и че тази е доста добра, може да си я купя :)

guinessgirl
12-10-2009, 18:19
там понеже са възрастни жени ( над 23 сигурно..) за това ви питам , за тийнове става ли? И има ли хубав ефект.. :-P
:razz:

silwinka
12-11-2009, 13:03
Друг?

silwinka
01-15-2010, 14:57
Някой който я има,нека сподели ..

lovemirkoo
01-15-2010, 16:24
определено ще я пробвам тази паста...не че имам голяяма нужда, но обичам да се глезя :grin:

Nadunda
01-15-2010, 17:40
пастата е мнооого хубава! след 4 - 5 ден вече има видим ефект! купувайте! :grin:

chocolatee
01-15-2010, 18:09
Аз съм с избелващата Елгидиум / сивата 8-) / НАААЙ-СТРАХОТНАТА ..
Наистина.. поне при мен имаше ефект още след няколко дена.. вече я използвам от около седмица / може и повече / ..много съм доволна ;) Аз се колебаех коя да си взема: Елгидиум или Бленд-А-Мед. 8-) Взех Елгидиум, защото поисках и мнението на аптекарката.Тя каза, че и двете пасти избелват, но зъболекарите предпочитат Елгидиум, защото заздравява венците ли.. какво там беше.. Мислех си, че няма да има кой знае какъв ефект и че венците ми ще продължават да си кървят, когато си мия зъбите / случваше се доста често, преди / , НО СЕГА НЕ Е ТАКА.Наистина.. и зъбките са ми по-хубавки, и венците по-здрави.Аз лично съм много доволна!Препоръчвам я на всички!

silwinka
01-16-2010, 06:06
Значи има ефект..а след 3-4 дни? По колко пъти на ден трябва да я използвам г/д? :-D И друг ползвал ли я е , и доволен ли е?

chocolatee
01-16-2010, 11:45
Ами нормално се ползва.. също както всяка друга паста за зъби. ;) Хубаво е да си миеш зъбите след всяко хранене. Аз така правя, когато съм си вкъщи. Но когато съм на училище например и хапна нещо, след това - дъвки Orbit Professional или Orbit лента. ;)

Claudette
01-16-2010, 12:10
там понеже са възрастни жени ( над 23 сигурно..)

Скъпа, ти на колко си, че жени на по 23г. и нещо ти се виждат възрастни ?! :shock: :lol:

По темата: използвам пастата от около седмица и засега съм доволна от резултата. Взех си я за 6.80, но засега се въздържам да си купувам и четката, първо искам да използвам още малко пастата и тогава.

Към авторката: съвет да ти дадем, хубаво. Но на всекиго пастите за избелване действат по различен начин. Това, че аз и още някой е доволен от тази паста, не значи, че и ти ще си.

Но пък няма как да разбереш, ако не пробваш. Така че... :)

realboy
01-16-2010, 12:16
Баща ми я използва, защото е активен пушач ... и е доста доволен :grin:

Nadunda
01-16-2010, 12:33
ПАСТАТА НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА НОРМАЛНО! и не е заместител на нормалната паста за зъби .... трябва да се миете по 2 пъти на ден с нея... като отделно се миете и със старата , която е за всеки ден.... тка ми каза аптекарката....

darka1
01-16-2010, 13:45
Еми можеш да я намериш във всяка аптека .. .аз си е взех за 6.30 лв. и съм доволна ... определено зъбите ми станаха по - бели :grin:

gia_sena_mono
01-16-2010, 13:49
възрастни жени ( над 23 сигурно..)
:shock:
По тази логика майка ти е вековно дърво!

silwinka
01-16-2010, 14:38
възрастни жени ( над 23 сигурно..)
:shock:
По тази логика майка ти е вековно дърво!

Бях объркала числата,сорка ;)

girl91
01-16-2010, 15:22
Използвам я от около 2 седмици и не виждам разлика :(

teenems
01-16-2010, 17:02
преди бях я ползвала и доколкото си спомням имаше ефект ..

Danish
01-17-2010, 09:55
Хм.. зъбите ми са хубави и сравнително бели, но имам някакви по-светли петна не са много две три и то малки. Таа знаете ли от какво са се получили и от какво ще се махнат. Иначе ще си взема тая паста струва ми се ефикасна :D

Pospalanka
01-17-2010, 11:02
Aз пък си бях взела бленд-а-мед 3D white pearl - Лично ползвах я две -три седмици - Никакъв ефект !! :? :? :? И сега мисля да си купя тази Елгидиум избелващата ! Преди време бях пробвала Елгидиум антиплака и вода за уста - Хубава беше и действаше :) :) 8)

Axel_f
01-17-2010, 12:00
Аз съм ползвала мостра на избелващата и наистина е страхотна! И все се каня да си я купя, обаче не ми се дават пари и за паста за зъби, при положение, че наще купуват Лакалут :oops: Ама сега тази тема ми напомни колко бях впечатлена и сега смятам да я купя :D

ppoolliitto
01-17-2010, 13:34
Четох брошурата им има и конци ,и някаква джаджа която пишеше,че е четка за зъби ,която помагала за по-голям ефект.Открих я в една аптека на цената от 5.70 лв от днес започвам ако има ефект ще пиша :-P

Fruity
01-17-2010, 15:53
Аз съм с избелващата Елгидиум / сивата 8-) / НАААЙ-СТРАХОТНАТА ..
Наистина.. поне при мен имаше ефект още след няколко дена.. вече я използвам от около седмица / може и повече / ..много съм доволна ;) Аз се колебаех коя да си взема: Елгидиум или Бленд-А-Мед. 8-) Взех Елгидиум, защото поисках и мнението на аптекарката.Тя каза, че и двете пасти избелват, но зъболекарите предпочитат Елгидиум, защото заздравява венците ли.. какво там беше.. Мислех си, че няма да има кой знае какъв ефект и че венците ми ще продължават да си кървят, когато си мия зъбите / случваше се доста често, преди / , НО СЕГА НЕ Е ТАКА.Наистина.. и зъбките са ми по-хубавки, и венците по-здрави.Аз лично съм много доволна!Препоръчвам я на всички!
О,взимам я!Прочетох всички коментари и определено се навих.
Преди бях чувала за нея,но не проявих голям интерес.

djuwkata
01-17-2010, 15:59
Аз съм с избелващата Елгидиум / сивата 8-) / НАААЙ-СТРАХОТНАТА ..
Наистина.. поне при мен имаше ефект още след няколко дена.. вече я използвам от около седмица / може и повече / ..много съм доволна ;) Аз се колебаех коя да си взема: Елгидиум или Бленд-А-Мед. 8-) Взех Елгидиум, защото поисках и мнението на аптекарката.Тя каза, че и двете пасти избелват, но зъболекарите предпочитат Елгидиум, защото заздравява венците ли.. какво там беше.. Мислех си, че няма да има кой знае какъв ефект и че венците ми ще продължават да си кървят, когато си мия зъбите / случваше се доста често, преди / , НО СЕГА НЕ Е ТАКА.Наистина.. и зъбките са ми по-хубавки, и венците по-здрави.Аз лично съм много доволна!Препоръчвам я на всички!
О,взимам я!Прочетох всички коментари и определено се навих.
Преди бях чувала за нея,но не проявих голям интерес.


+1

paolinaj
10-06-2011, 13:16
Моето мнение е, че пастата Elgidium наистина избелва зъбите. Това го казвам от опит - при мен действа.

Моите зъби по рождение са с жълт оттенък. Цял живот се боря с това, тъй като го смятам за много неприятно. От 16-годишна започнах да ползвам избелващата паста на Vademecum по препоръка на приятелка и дълго време тя действаше добре за мен. Пробвала съм други избелващи пасти на почти всички по-известни марки и съм убедена, че Vademecum има най-добър избелващ ефект сред комерсиалните марки. Но щом я спра и я сменя с неизбелваща, веднага ми се връща жълтият цвят. Трябва да знаете, че избелващите пасти задължително трябва да се редуват с друг вид, тъй като дългото им използване може да увреди горния слой на емайла. Това става, тъй като в тях се използват абразивни вещества, които почистват емайла от налепи и зъбен камък и по този начин ги избелват. Така те отстраняват петната, които се образуват заради различните видове оцветители и пигменти, като никотин, чай, кафе, шоколад, червено вино и др. Необходимо е да се помни и, че избелващите пасти отстраняват само повърхностните потъмнявания и не проникват в дълбочина.

През май месец тази година правих избелване при стоматолог, което определено изсветли зъбите ми в дълбочина, но не ги направи в онзи изкуствен бял свят, който виждаме по рекламите. Даже остана леко жълт оттенък. Затова и сега продължавам да използвам избелваща паста Elgidium. Започнах да я ползвам преди месец, когато жълтевината на зъбите ми се беше засилила, и за седмица постоянно ползване ми ги избели изключително добре. Сега я ползвам през два дни за поддържане и мисля, че в момента съм постигнала оптимално бял цвят с оптимално здраве на зъбите ми.

Като обобщение:
1. Препоръчвам една/две седмици да използвате само Elgidium, след това да комбинирате с друга. Вариант е сутрин Elgidium, вечер обикновена.
3. В Ремедиум мисля, че ще я намерите най-евтино. Аз я взех за 6 лв. Беше в промоция от 6.50 или 7 лв.

Има и избелваща четка на Elgidium - тя е около 5 лв и е специално създадена, за да прави процеса на избелване и по-щадящ венците и емайла, и по-ефективен. Аз не съм я пробвала още, но планирам това да е следващата ми четка.

Това е моят опит. Надявам се да съм била полезна 8-)

Cucko0
10-06-2011, 16:22
2009