PDA

View Full Version : Болки



revolver
12-09-2009, 10:44
Аз съм на 19 и като бях на 16 си счупих крака много лошо.Вънщно счупване ако някой знае какво това ,то това когато си счупиш крака и коста ти пробие кожата и се покаже :( Направиха ми операция и бях с някакви пирони в крака . Извадиха ми ги преди 2 години.Та значи проблема ми е че като ходя повече почва да ме боли :? и въпроса ми така ли ще съм винаги и ако да,какви обезболяващи мога да взимам ? Работата ми е свързана с ходене,а живея в един от най-голямите градове в света -Истанбул и понякога боли много :?

terawatt
12-09-2009, 11:32
Напиши малко повече как и какво си счупил точно (крака е много общо казано), как си възстановявал и т.н.

clever
12-09-2009, 11:52
отиди на лекар
това че те боли може да е проблем ..

revolver
12-09-2009, 11:54
Счупих си левия крак на три места-извадена капачка,и кокала между коляното и глезена на две места.Бях на един балкон,и имам гадния навик да сядам между двата балкона нещо като ---аз--- .Балкона е на третия етаж и аз бях с влажни ръце,и се ислузих и паднах на едни храсти долу и извадих късмет че се отървах само със счупен крак :?

Сложиха ми два пирона в крака да ми даржат,изхвръкналата кост .Ходих на физиотерапий около 3 месеца и за половин година се оправих горе-горе долу,освен проблема с куцането :?

terawatt
12-09-2009, 12:15
Ти бая си се размазал... Всъщност това си е за специалист, тъй като си е доста сериозно счупване. Би трябвало да ти направят рентген след махането на пироните, и още един 2-3 месеца след ваденето им.

Отиди повторно на лекар и сподели за болките. Предполагам ще ти предложат пак физиотерапия (машинки + упражнения). Колкото повече процедури, толкова по-добре. Добре е да се посъветваш (дали с лекаря или някой рехабилитатор) какво ще ти бъде предложено като натораване - може изобщо да не е подходящо за теб, а ако е - това е едно от нещата, които ще ти помогнат за по-бързо възстановяване. По принцип нормализирането на мускулатурата след такива травми премахва от напрежението, което пада в-у костите и ставите. Упражнения за баланс, плуване, бързо ходене и леко тичане - са част от нещата. НО и за тях трябва да се консултираш дали крака ти позволява такива натоварвания.

Най-добре е да отидеш при спортен лекар. Ако идваш скоро към България и по специално София, мога да ти дам координати на 2-ма много добри спортни рехабилитатори.

revolver
12-09-2009, 12:45
Аз съм от София,може ли да ги дадеш крдинатите 8-)

terawatt
12-09-2009, 12:59
На ЛС ти ги пращам...

revolver
12-13-2009, 10:57
Днес на преглед тук-Не ме питайте,не знам как се разбрах с този турчин :-D


Така оказа се преумора на крака,не трябва да изминавам повече от 3-4 километра пеша,и ми дадоха наколенки(не на доктор Ливайн :lol: )
с които трябва да се намали боката,но за всеки случай ще отида на преглед и в София .

П.С Терават ,благодаря за кординатите!

terawatt
12-13-2009, 19:51
Тия наколенки дето са ти препоръчали работят на принципа на самовнушението :D Според мен е по-подходящо да слагаш наколенка с дупка за капачката... Така ще може да ти я стабилизира. Тренирай си в къщи да стоиш на 1 крак, а като свикнеш със затворени очи.