PDA

View Full Version : Езикови гимназии



lalapix
12-09-2009, 16:59
Здравейте!
Искам да попитам дали в езикови гимназии се приема след 8 клас? Дали има нещо като приравнителни изпити...? :(

Благодаря предварително. :)

Na7a6a
12-09-2009, 17:05
Да, има прием след 8ми клас след издържани приравнителни изпити по език (и оценки от дипломата). Но за конкретното училище трябва да се поинтересуваш на място.

cuv737000
12-09-2009, 17:08
мисля, че можеш и след 8-ми клас, но само ако си връзкарче..
а относно приравнителния-100% ще го правиш

lalapix
12-09-2009, 17:24
Благодаря много! :grin:

aloveyou
12-09-2009, 17:34
мисля, че можеш и след 8-ми клас, но само ако си връзкарче..
а относно приравнителния-100% ще го правиш

Unendlich
12-10-2009, 09:42
Не бързай да се радваш.. В конкретната гимназия (ако няма свободни места) , едва ли ще те вземат. Иди и попитай до училището, дали ще може. Дори и да има свободни места, не е гаранция, че ще е по езикът, който ти искаш. Трябва също така да знаеш, че обучението по език е интензивно и в края на годината са взели доста неща. И както казаха по-горе - трябва до една степен връзки. Преравнителни винаги ще държиш в езикова, нямам как да се мине там без тях. Дано да имаш успех ! :)

naturalitet
12-11-2009, 17:02
Според мен е ненужно да правя нова тема затова ще питам в тази - в класа ми някои казват, че човек може да е завършил 8 клас и да да кандидатсва заедно със седмокласниците за езикови гимназии. Според мен не е възможно, защото все пак след осми клас се получават дипломи, които (ако това за кандидатсването е възможно) трябва да се анулират, което по думите на някои е доста трудна работа.
Мисля, че това, което казват е измислено, но реших да попитам... :?

lisi4ety
12-11-2009, 17:04
Според мен е ненужно да правя нова тема затова ще питам в тази - в класа ми някои казват, че човек може да е завършил 8 клас и да да кандидатсва заедно със седмокласниците за езикови гимназии. Според мен не е възможно, защото все пак след осми клас се получават дипломи, които (ако това за кандидатсването е възможно) трябва да се анулират, което по думите на някои е доста трудна работа.
Мисля, че това, което казват е измислено, но реших да попитам... :?
Разбира се, че е невъзможно ;D

naturalitet
12-11-2009, 17:07
Значи съм била права :grin:
Наистина звучи като свободно съчинение.

Балгодаря :)

Infinity
12-11-2009, 18:27
Да , определено може , но не е гаранция , че свободно мястоще има в паралелката със езика , който искаш и така , но ако си поредното тъпо връзкарче, тичай :o

LoupGarrou
12-12-2009, 10:32
^ Хъх,че ако има връзки нека тича,който има нека се възползва.

Ако на теб ти се налагаше и имаше връзки нямаше да се наречеш 'тъпо връзкарче', нали ?!

Аз нямам връзки,просто ми стана забавно от мнението ти... Лисицата и гроздето ;) !

Fruity
12-13-2009, 16:06
Да , определено може , но не е гаранция , че свободно мястоще има в паралелката със езика , който искаш и така , но ако си поредното тъпо връзкарче, тичай :o

chocolatee
12-13-2009, 16:14
^ + 8-)
държи се изпит :)

aloveyou
12-13-2009, 17:05
Според мен е ненужно да правя нова тема затова ще питам в тази - в класа ми някои казват, че човек може да е завършил 8 клас и да да кандидатсва заедно със седмокласниците за езикови гимназии. Според мен не е възможно, защото все пак след осми клас се получават дипломи, които (ако това за кандидатсването е възможно) трябва да се анулират, което по думите на някои е доста трудна работа.
Мисля, че това, което казват е измислено, но реших да попитам... :?

Според мен не е възможно..Но не знам..
А ако става - задължително ще има изпити..Не знам 8) :oops:

П.П - Не искам да правя нова тема,затова ще попитам тук...
Седми клас съм и в края на годината ще правим матури (външно оценяване) и с тези оценки ще се кандидатства..Таа въпроса ми е:
по кои предмети се прави,освен по математика и БЕЛ..??