PDA

View Full Version : Лице...



deni15
12-09-2009, 17:30
Значи по принцип нямам проблемна кожа с пъпки,черни точкии и така,ноо в момента имам рани по лицето и искам да ги махна колкото се може по бързо че ме е срам вече да ходя така!?!
Няма да коментирам от какво са 8-) ,но седят като белези...Да ги мажа ли с нещо?Да слагам ли пудра или фдт или не е хубаво?Какво да правя?

daru6a1
12-09-2009, 17:33
ФДТ и пудра ти е много противопоказно да слагаш понеже запълват и запушват порите,,а и ще ти дразни на раничките .. Чее съвета ми е да си миеш лицето редовно,, да не го чоплиш и чешеш .. Мажи се с мазни кремове , почиствай го с розова вода [[ aко имаш естествено ]] :) Ако и това не действа отиди на кожен ,, той най-добре знае какво ще ти действа добре според вида и типа кожа :)

heiress
12-09-2009, 20:52
Е, за зимата е хубаво да ползва фон дьо тен, защото създава филм между кожата и въздуха и предпазва..

daru6a1
12-10-2009, 09:21
Е, за зимата е хубаво да ползва фон дьо тен, защото създава филм между кожата и въздуха и предпазва..

:shock:

krisii
12-10-2009, 11:38
направи си маска с пшенични трици и прясно мляко мн е добра :?

krisito9212
12-10-2009, 11:54
Е, за зимата е хубаво да ползва фон дьо тен, защото създава филм между кожата и въздуха и предпазва..

heiress
12-10-2009, 22:23
Е, за зимата е хубаво да ползва фон дьо тен, защото създава филм между кожата и въздуха и предпазва..

:shock:

Е, защо се очудваш толкова. Говорех за тези, които по принцип си ползват, че зимата е добре... сега.. ти ако не ползваш, това не значи да започваш.. същото можеш да постигнеш и с крем за студено време.

mmKamm
12-10-2009, 22:45
ima едно кремче Витацин се казва. Страшно бързо зараства всякакви ранички, от изгаряне, други, пъпки....помага за всичко и е макс 5лв. Пробвай. Имах брутална рана на челото от изгорено...то4но за една седмица я нямаше.

daru6a1
12-11-2009, 17:21
Е, за зимата е хубаво да ползва фон дьо тен, защото създава филм между кожата и въздуха и предпазва..

:shock:

Е, защо се очудваш толкова. Говорех за тези, които по принцип си ползват, че зимата е добре... сега.. ти ако не ползваш, това не значи да започваш.. същото можеш да постигнеш и с крем за студено време.

Тя има рани все пак .. Какви ФДТ-ени какви глупости ?!

DevilWish
12-11-2009, 17:24
ima едно кремче Витацин се казва. Страшно бързо зараства всякакви ранички, от изгаряне, други, пъпки....помага за всичко и е макс 5лв. Пробвай. Имах брутална рана на челото от изгорено...то4но за една седмица я нямаше.
ВитаСин се казва ;)
Или крем "Маданско чудо" - той лекува АБСОЛЮТНО всичко ;) А е евтин ;)

slynchoo
12-11-2009, 17:25
не,не ..забрави просто да слагаш фдт на ранички!
най-добре отиди в някоя аптека и ги питай..

daru6a1
12-12-2009, 07:35
не,не ..забрави просто да слагаш фдт на ранички!
най-добре отиди в някоя аптека и ги питай..

+1 Просто незнам къде са го чули това за ФДТ-а обаче е адското противопоказно 1!

KumchoValcho
12-12-2009, 07:42
Е, за зимата е хубаво да ползва фон дьо тен, защото създава филм между кожата и въздуха и предпазва..Един хидратиращ крем за предпазване от студа ще свърши много по-добра работа :-o

aloveyou
12-12-2009, 08:08
В никакъв случай не слагай фон дьо тен върху рани.Най-добре ще е да попиташ в някоя аптека.

daru6a1
12-13-2009, 14:02
Е, за зимата е хубаво да ползва фон дьо тен, защото създава филм между кожата и въздуха и предпазва..Един хидратиращ крем за предпазване от студа ще свърши много по-добра работа :-o

+1 ;)

MichellePhan
12-13-2009, 14:38
Е, за зимата е хубаво да ползва фон дьо тен, защото създава филм между кожата и въздуха и предпазва..Един хидратиращ крем за предпазване от студа ще свърши много по-добра работа :-o

+1 ;)
И седи по-естествено :-P А с ФДТ сякаш,че преди 5 мин си си махнала бинтовете и си дошла от Египет...

yyoonnii
12-13-2009, 14:44
Може да си измиеш лицето с антибактериален сапун и после да си намажеш с кремче `` Здраве`` мн е добро, също така и едно хидратиращо кремче.

DqVoLsKoJeLaNiE
12-15-2009, 15:07
Леля ми е дерматолог и знам това-онова... 1. Не е хубаво да се слага ФДТ, докато си пубер :-D , защото запушва порите. 2. Направи си инхалация (колкото и гадно да звучи, гноя от пъпките излиза под влиянието на парата и отпушва порите). 3. Не ползвай сапун за лицето си всеки ден( действа зле на кожата, но ако има пъпки и си решила да правиш инхалация наистина е по-добре да "хвърлиш" един сапун). 4. Измии лицето си със следната магическа смеска :-D : в чашка за кафе разтвори масло от лавандула (продава се в малки шишенца, защото е концентрат, но не слагай директно върху ръцете си, защото може да изгори кожата ти) във топла вода, вземи едно парче памук и натъркай лицето си (аз се отвратих като погледнах памука, не че имам лоша хигиено или не се грижа за кожата си, просто това е дълбоко почистване)... а за раничките ти препоръчвам "Рачев"-бял крем-неизвестна марка, поинтересувай се в нета :)

tonie__
12-15-2009, 15:52
не ползвай грим;по-скоро някой по-мазен крем :? раничките мажи с крем здраве или си прави пилинг маски(на мен ми помага) задължително зимата ползвай крем за лице