PDA

View Full Version : Затлъстяването у нас



GaLeTo88
12-09-2009, 17:39
Здравейте на всички. Предварително се извинявам, ако темата ми не е за Става въпрос за затластяването. Според статистиките много хора вече са с наднормено тегло и дори затлъстели.... Всеки говори за това, но май нищо не се прави по въпроса или не е достатъчно.
Според Вас какво трябва да се направи - да се спрат вредните храни, сладкото ... или пък спорта не е достатъчен. А може би вината в самите нас.. :-x

ameli
12-09-2009, 18:20
каквато и да е храна не може да се забрани! организмът се нуждае от различни вещества и ние би трябвало да му ги предоставим. а това дали някой дали е затлъстял или не си е въпрос на лично мнение и възможности. ти като знаеш за този проблем, спортувай си, яж си здравословно и точка.


ииииии някои хора не дебелеят, защото ядат много, а защото водят заседнал начин на живот :) така, че проблема не им е в храната.


друг е въпроса, че хапват на крак, колкото да залъжат глада с боклуци, но всеки сам за себе си решава какво да прави и какво да яде :)

clever
12-10-2009, 10:52
Нищо не може да се направи.Няма как да вдигнем задниците на много хора от компа и да ги накараме да се движат;да тичат.. Обездвижването е голям проблем на повечето хора от света.. :?

clever
12-10-2009, 13:17
Генетика. Тук важи и обмяната. При хора с бърза обмяна на веществата, ако ще да са зазидани пред компютъра и тъпкани с храна... ядат 1 килограм, изсират 2. Личен опит.

Всеки 3-ти е тумбак :D
хаха човек твоите коментари просто цепят мрака :razz: много ме разсмиват :lol: :lol: :lol: ама си си прав де ;) :D

8-)

chocolatee
12-13-2009, 14:41
спорт му е майката.. 8-)

daru6a1
12-13-2009, 19:52
Абе хората ги мързи да станат от огромните диванчета ,, в които се наливат с безполезни газирани напитки и мазни храни ;) То няма да излезе да побяга, да потича , да поспортува .. Мързи ги да си отлепят затлъстелите задници и да направят нещо по въпроса !! Те сами са си виновни ,, ама се осъзнават когато станат 200 кила и нагоре .. И после какво - "Пълна промяна" , диети , усилия които можеха да спестят ако бяха си мръднали задниците от стола пред компютара или пред телевизора ..

Това е много обсъждана тема и като започна да говоря за нея се вбесявам .. :-x

daru6a1
12-14-2009, 09:09
А ти докато писа този коментар, тича и спортува, нали.

Какво ще предпочетеш - да ти "изгори" трахеята и да боледуваш 5 дена, да се лишаваш от храна, защото е храна, или да се излегнеш на топло в диван, да си почиваш и да похпваш.

When you realize it, you'll shit bricks :shock:

Да пред компютъра го писах ,, но така си разпределям времето,, че мога да ходя да бягам !! Ако не си чувал/а за закрити стадиони .. :?

shisharkatapz
12-16-2009, 19:02
Ми кво аз хем си лежа на топло,плюскам ама и тренирам бягам чат-пат движа се,правя от всичко по малко и кво нищо ми няма.Само имам тумбаче ама то е от :smt006 :smt006 :smt006