PDA

View Full Version : Зелена карта за САЩ



betyrk
12-09-2009, 20:21
Здравейте!Сега ми правят зелена карта,защото съм непълнослетна,а родителите ми са в САЩ живеят там обаче като си я направят тази зелена карта нали ще има някакъв срок примерно до 3 месеца да вляза в САЩ,та някой знае ли колко е този срок за влизане в САЩ?

amk933
12-09-2009, 20:34
Здравейте!Сега ми правят зелена карта,защото съм непълнослетна,а родителите ми са в САЩ живеят там обаче като си я направят тази зелена карта нали ще има някакъв срок примерно до 3 месеца да вляза в САЩ,та някой знае ли колко е този срок за влизане в САЩ?

Да.

На всеки 6 месеца (неповече) трябва да си влязла в страната. Може само един ден да стоиш, но трябва да влезнеш. Ако си в чужбина, повече от 6 месеца картата отпада. ;)

Така беше, ако не се лъжа. 99% съм сиг. :)

windowlicker
12-09-2009, 20:42
Почти си прав :)

По принцип зелената карта се получава след като влезеш в страната. А преди това ти се дава виза, която е за една година, но трябва да влезеш в страната до 6 месеца след като е издадена визата.

Иначе за стоенето 6 месеца в страната, да така е, но ако седиш повече от 6 месеца (по малко от година) извън САЩ тогава не ти се губи зелената карта, ами правото на гражданство. Примерно ако си седял 3 години в САЩ със зелена карта и решиш да идеш до България за 7 месеца, после като се върнеш тези 3 години не се зачитат и започва броенето до гражданство отново. Все едно току що си влязал за първи път в страната. Ако искаш да оставаш повече от година извън САЩ, то тогава трябва да си извадиш някакъв документ преди да си напуснал страната иначе гориш ....

amk933
12-09-2009, 20:48
^Точно това се опитах да кажа, ама го обясних по много идиотски начин. Благодаря за допълнението... :D

А иначе за гражданство трябват между 3 и 5 години зелена карта преди товз в зависимост от обстоятелствата и процедурата. :)

BePoHuKa
12-09-2009, 21:51
Ейй вчера се разхождам из магазините и виж кво видях и се сетих за теб амк

ЦъК
(http://prikachi.com/files/1210260u.jpg)

8-) 8-) Жалко, че си момченце :lol:

amk933
12-09-2009, 21:59
Ейй вчера се разхождам из магазините и виж кво видях и се сетих за теб амк

ЦъК
(http://prikachi.com/files/1210260u.jpg)

8-) 8-) Жалко, че си момченце :lol:

8-) Обама! :)

Сега точно чета една негова политическа книга и много му се радвам. Вдъхва ми доверие този човек. :)

Nakadah
12-12-2009, 00:15
Ейй вчера се разхождам из магазините и виж кво видях и се сетих за теб амк

ЦъК
(http://prikachi.com/files/1210260u.jpg)

8-) 8-) Жалко, че си момченце :lol:

8-) Обама! :)

Сега точно чета една негова политическа книга и много му се радвам. Вдъхва ми доверие този човек. :)

добре говори, лошо мисли

kostadin_zhelev
12-22-2013, 10:19
а може ли някой да ми каже,след като си получиш зелената карта в САЩ,колко време трябва задължително да си там,за да остане валидна тази зелена карта.Или по-точно,след колко време можеш да се върнеш отново в Булгария.

HollyGolightly
12-22-2013, 14:26
Няма значение колко ще стоиш, просто работата е там, че картата, както и Social Security Number не ги получаваш с влизането си в Америка, а траябва да чакаш за тях известно време. При мои познати чакането беше повече от месец. След като ги получиш може да си ходиш. Но в повечето случаи ако се застоиш доста време извън Щатите после при влизане в страната ще те разпитват доста обстойно.