PDA

View Full Version : ОСЪЗНАЙТЕ СЕ, млади хора!



Dizziness
12-10-2009, 13:54
НЕ е загуба на време, прочетете! :)

Здравейте. Говоря от името на 17-18 годишните в ПМГ, град Димитровград. Днес дискутирахме темата за образователната система в България. Стигнахме до извода, че тя е на НУЛЕВО ниво. Искаме реформи и смятаме да ги постигнем с цената на всичко!

Защо в Европа/Америка има училища, където учебните занятия започват в 09:00 ч. и свършват около 13:00 ч / 13:30 ч и дори пишат домашните си в учебно време, а ние се прибираме към 14:30ч / 15:00ч, та дори и по-късно и едва тогава се захващаме с домашната? В Португалия например са по тази програма. Имаше проект, който се спечели от ПМГ и имахме гости от Португалия, оказа се, че имаме огромни различия в образователната система. Когато се наложи семействата ни да се преместят да живеят извън България, автоматично се изкачваме по стълбицата и вместо 10 клас, сме 11 или 12, е?

Защо ни наричат и ни смятат за ТОАЛЕТНАТА НА ЕВРОПА ? Ние, младежите от 13 до 19 години, сме хората, които ТРЯБВА да променят условията в тази страна. Трябва да променим начинът на обучение на младите хора, да възвърнем желанието им към по-добър, честен и стойностен живот! Ние сме хората, които ТРЯБВА да си ТЪРСЯТ ПРАВАТА!

Какво се случва в момента? "По-горе стоящите" ни залъгват с най-различни лозунги с обещания за изпълнението им, разбира се, осъществяване на обещанията няма! Всеки иска НАСЕЛЕНИЕТО В БЪЛГАРИЯ ДА Е ГЛУПАВО! Защо ли? Защото тази корумпирана сган си казва: "Нека населението е глупаво, нека слушат чалгията и да плюскат кебабчетата, а аз ще управлявам стадото с овце, както си искам! Защо да знаят математика, ми ще ги лъжем с лихвите, защо да знаят английски, като ще дават пари, за да им се преведе и ще ги дерем ли, дерем, нека!"

Осъзнайте се, хора! Разберете, че трябва да отстояваме правата си! Какви са нашите идеи: Разпространяваме тази молба във всички големи сайтове, на приятели и познати, задвижваме нещата, ако трябва ще поискаме интервю и с националната телевизия BTV. Важното е постигането на целта! Ще протестираме, ако трябва пред Народното събрание (както учителите протестираха за вдигането да заплатите им, стояха там около седмица, гладуваха, студуваха, НО... ПОСТИГНАХА СВОЕТО!)!

Помогнете ни да реализираме тази идея за: по-добро образование, по-малко часове (защо да имаме по 7-8 часа, приположение че последните два сме зомбирани?! Защо да нямаме 5-6 часа максимум, щом по този начин ще научим повече?), повече разбирателство между учители и ученици, по-добра реализация!

Искрено се надявам да се ОБЕДИНИМ В ЕДНО! Силата - това сме ние, наложим ли се, всичко, което пожелаем ще се реализира!!!

SkiCatA
12-10-2009, 13:57
аз съм ЗА :D :D :D

Dizziness
12-10-2009, 14:06
:grin: А такааааааааа... върви добре!

MuTuTyYy
12-10-2009, 14:51
НЕ е загуба на време, прочетете! :)
...
Защо в Европа/Америка има училища, където учебните занятия започват в 09:00 ч. и свършват около 13:00 ч / 13:30 ч и дори пишат домашните си в учебно време, а ние се прибираме към 14:30ч / 15:00ч, та дори и по-късно и едва тогава се захващаме с домашната? В Португалия например са по тази програма. Имаше проект, който се спечели от ПМГ и имахме гости от Португалия, оказа се, че имаме огромни различия в образователната система. Когато се наложи семействата ни да се преместят да живеят извън България, автоматично се изкачваме по стълбицата и вместо 10 клас, сме 11 или 12, е?
...


Ми, аз не съм съгласен.
В Америка и останалата част от Европа образованието не е по-добро. Има по-добри условия за учене. Образованието в България е доста добро, за това и като отидеш в дръга държава учат уравнения от шести клас чак в осми. Според мен, това е измислено от някой, който не му харесва продължителността на учебните занятия. Имам въпрос! Знаете ли, че в Америка (за държавите от Европа не съм сигурен) учениците са длъжни да плащат за всяко отсъствие с пари. Това съм го чувал от старата ми госпожа по английски език, която е била в САЩ. А ние (включително и аз) бягаме ли от часовете колкото си искаме? ДА! НИЕ не плащаме за нивото на образование, което получаваме?
Това е глупаво. Престанете сте наливали масло в огъня. Ясно е, че държавата не е от най-заможните и не би могла да позволи селското общество да си остане селско, сиреч това образование, което ни се дава безплатно (като изключим пътни, ядене, учебници-държавата плаща учебниците на по-ниските класове, тъй като бюджета е малък заради тапанари, които не са учили когато трябва и са мислили като теб/вас-тези, които са го писали това.)
Какво ви липсва? Нима като седиш до 15:00 седиш за ония дето духа? М? Нима това, че учим толкова не е за нас? Нима ти пречи да инвестираш в образование? Нима съжаляваш, че учиш по 6-7 а не по 4 часа на ден? Ние почиваме в събота и неделя, има държави където не е така! Какви домашни има в единадесети клас, че не се сещам? Аз не съм имал домашна от 1-2 години. Уча, за да знам, знам за да мога. :( Ужасно много съжалявам, че има хора, които не уважават държавата ни точно заради образованието... НЯМА ЛИ за какво друго да се хванете, ами баш за това, с което можем да се похвалим! В чужбина учат по 15 години за да научат това, което знам аз сега.

ТВЪРДО СЪМ ПРОТИВ

Предлагам на всички, които са прочели моя коментар да видят едно клипче във В-бокс7 на име "А ти горд ли си?". Дано тогава разберете, че България е имала уникални хора от толкова малобройно население и да не закачате образованието или интелекта на тези, които са създали въпросната "система" :)

fire_cat
12-10-2009, 14:59
MuTuTyYy много точен коментар! Въобще каквото и да правите, то е ясно че нищо няма да направите! Трябва да сте доволни и с това, което е в момента, защото може да стане и по-зле. Няма значение до колко часа е продължителността на часовете.. Има ли смисъл да се обсъжда това? Такава е нашата система. Какво значение има дали ще седиш с час по-малко. Има смисъл за какво да седиш. Ясно е, че в Америка образованието е по-добро, но тя е просто по-развита държава. Нашата система не е виновна за многото неграмотни хора... Те са прости, не държавата!

MuTuTyYy
12-10-2009, 15:56
MuTuTyYy много точен коментар! Въобще каквото и да правите, то е ясно че нищо няма да направите! Трябва да сте доволни и с това, което е в момента, защото може да стане и по-зле. Няма значение до колко часа е продължителността на часовете.. Има ли смисъл да се обсъжда това? Такава е нашата система. Какво значение има дали ще седиш с час по-малко. Има смисъл за какво да седиш. Ясно е, че в Америка образованието е по-добро, но тя е просто по-развита държава. Нашата система не е виновна за многото неграмотни хора... Те са прости, не държавата!

Обичам тА! :grin:

Unendlich
12-10-2009, 16:24
Ееее, ние понеже все гледаме Запада, затова и сега сме на това положение ;) И за образованието ли да ги гледаме ? Айде спрете се.. не ми харесва идеята, дано да не станем като Запада и в образованието, че тогава е лошо. И защо тук пак трябва да се сравняваме със Западна и Централна Европа и Америка ?! Отидете да видите колко са им глупави децата. Твърдо съм ПРОТИВ горе написаното. :x Мисля, че авторът трябва да се осъзнае.. ;)

Wildchildd
12-10-2009, 16:56
Вие сте ненормални бе, сичките сте скандални...
Образованието е наистина на нулево ниво.Това, че уравнения от 6 клас тука там се учат в 8ми не значи абсолютно, ама абсолютно нищо.Тъпаци сте, и то не защото не знаете тоя или оня шибан безсмислен факт по някакъв предмет, а защото НЕ МОЖЕТЕ ДА МИСЛИТЕ.Целият ви тъп живот е чалга,импулс.бг и жълтини.
Unendlich, ходил съм в Финландия, Англия, Нидерландия и Австрия, и мога да ти кажа, че са цифра по-умни, интересуват се от това какво става по света(а не с кой се ебе Азис или английският му вариант ,примерно) и на всичкото отгоре помнят това което са научили, колкото и да е нищожно да е то сравнено с нас(мит) . А ние, ще си останем с титаните на мисълта като Стефан Данаилов,Даниел Вълчев и други шибани комунисти, които са нашата образователна гордост.

Dizziness
12-10-2009, 17:10
Правилно!

lubomirky
12-10-2009, 17:19
Мититууу, говориш колко си умен, а си написал България с малка буква. какво трябва да ни говори това? лесно е да ни кажеш, че си бързал, ама файда..

всеки е прав за себе си и си прави к'вото иска, затова вие, смешници от Димитровград, които се мислите за зрели, умни и грамотни нищо няма да направите. просто слабите ученици ще продължат да бъдат такива и когато се наложи да работят ще взимат по-малко пари от тези, които в момента учат. нито вие, ако учите ще бъдете ощетени по някакъв начин, нито те. той народа го е казал - кой каквото прави - на себе си го прави ;)

MuTuTyYy
12-10-2009, 17:32
Вие сте ненормални бе, сичките сте скандални...
Образованието е наистина на нулево ниво.Това, че уравнения от 6 клас тука там се учат в 8ми не значи абсолютно, ама абсолютно нищо.Тъпаци сте, и то не защото не знаете тоя или оня шибан безсмислен факт по някакъв предмет, а защото НЕ МОЖЕТЕ ДА МИСЛИТЕ.Целият ви тъп живот е чалга,импулс.бг и жълтини.
Unendlich, ходил съм в Финландия, Англия, Нидерландия и Австрия, и мога да ти кажа, че са цифра по-умни, интересуват се от това какво става по света(а не с кой се е** Азис или английският му вариант ,примерно) и на всичкото отгоре помнят това което са научили, колкото и да е нищожно да е то сравнено с нас(мит) . А ние, ще си останем с титаните на мисълта като Стефан Данаилов,Даниел Вълчев и други шибани комунисти, които са нашата образователна гордост.

Аве човек, ако ти е виновна България, че и до днес си си останал тъп, съжалявам ама ние вина нямаме. Аз съм много доволен от образованието. Нито слушам чалга, нито ме интересуват тези неща, които си написал/а в скобите :shock: . Оле мале, ми върви си в австрия ве. Ти не си от Пловдив, нито от София предполагам. Не знам от къде си, но тези, които описа са малко. А това за кой е комунист и кой не, не мисля, че му е тук мястото :-x. Мога да ти кажа само, че факта че учим с години по-напред от другите държави (като материал) и някой от нас (НЕ ВСИЧКИ ве чешма...) са доволни и имат планове за бъдеще свързани с България е достатъчно неуспорим, че да ми говориш какво било в Австрия и т.н. НЕ МИ ПУКА. Аз съм българин и не се оплаквам от нищо. Това, че си отчаян от живота не ме кара да се отчаям и аз. Като не ти отърва човече, ми напусни пак. Аз съм напълно доволен от възможностите, които ми предоставя моето училище. Тия дето ги описа са едно 25% от хората в ПРОВИНЦИЯТА. НЕ съм от София, но знам, че в северна и источна България положението е горе долу такова каквото описа. ОТ КАКВО СЕ ОПЛАКВАШ не разбрах? И.. да ме извиняват модераторите ама... мухльо, от къде знаеш дали се ровя в импулс, дали ме интересуват жълтини и дали живота ми е скапан? Ей такива като теб в тоя форум не са нужни. Дори и аз да спадам към тази група... не ми пука. Въпроса е там, че аз съм доволен, не желая гореспоменатите промени и не мисля, че образованието е на нулево ниво! ТИ знаеш ли какво е нулево ниво? Оле майко! :-x ГЛЕДАЙ клипа, който написах, олигофрен такъв. Много моля да ме извинят модераторите, но не ми е приятно някой с картинка на рок група, който коментира комунизма да ми казва дали образованието ми е на нулево ниво или не. Може да си ходил в Австрия и къде ли не, но определено не си обикалял достатъчно из България. Сигурно си от някое Родопско село, може там положението и да е такова. Аз имам възможност да взема 3та степен "ЕЛ. техник" и след това да уча за инжинер и какво? Ще кажеш, че това е нулево ниво? Още в 10ти клас учих дял от 12ти клас, учих 2ро равнище математика и поправях всяка отценка по отделно, прибирах се от тренировки в 6 часа следобед учих до 10, ям и до кат си пусна телевизора заспивам, на другия ден в 6 пак на училище. МИСЛИШ ЛИ, че ако беше нулево ниво, автора на темата би стигнал чак до там, че да съкрати времето, което прекарваме в училище? Ти мислиш ли, че дори и да не е на високо ниво, ако се съкрати учебното време България ще спечели от това? Ти знаеш ли за какво говорим изобщо? Направи си труда да видиш клипа, който казах да видите, прочети цялата тема и всички коментари и тогава лей слово. Интересували се какво става по света? Е? И? Това прави ли ги по-умни? Верно, голям процент от младото поколение са "некачествени хора", но от по-старото пък са още по-зле и то доста по-голям процент. Аз не съм виновен, че сме оправлявани от хора, които се чудят как да си напълнят джобовете. Аз съм доволен, че образованието ми е що годе без пари. С учене мога да стигна далеч в България. Ам... няма какво да ти се обеснявам, ясно ми е, че беше грешка да си развалям настроението като ти набивам акъл в главата баш на рождения ми ден. Тук седят мои приятели и те "богословят". И тези "образователни гордости" си ги определил ти. Нашите гордости са в клипа, който казах да гледаш ти и другите и наистина много се надявах да няма тъпанари, които да си помислят, че е загуба на време да видят какво е България и да ми говорят какъв ми бил живота и каква ми била държавата. :-x :-x :-x :-x :-x :smt093

MuTuTyYy
12-10-2009, 17:44
Мититууу, говориш колко си умен, а си написал България с малка буква. какво трябва да ни говори това? лесно е да ни кажеш, че си бързал, ама файда..

всеки е прав за себе си и си прави к'вото иска, затова вие, смешници от Димитровград, които се мислите за зрели, умни и грамотни нищо няма да направите. просто слабите ученици ще продължат да бъдат такива и когато се наложи да работят ще взимат по-малко пари от тези, които в момента учат. нито вие, ако учите ще бъдете ощетени по някакъв начин, нито те. той народа го е казал - кой каквото прави - на себе си го прави ;)

1. Не съм говорил, колко съм умен, а колко греши автора на темата. Изказвам мнение, според мен е различно.
2. Написал съм България най-малко 2 пъти и единия път е с малка. Печатна грешка е! И не мисля, че това е важното в случая. Ако смяташ да ми гледаш печатните грешки, добре. Имам гости и не исках да губя времето, което трябваше да отделя на тях. Трябва да ти говори според мен, че да се дереш за една буква на едно видимо допълнение на коментара, който написах означава, че имаш прекалено много време за компютъра и за това да търсиш маловажни печатни грешки, вместо да се замислиш за това дали си доволен от образованието в България. Знаем, че всеки има собствено мнение, изкажи твоето без да наблягаш на печатни грешки и вземи виж клипчето. Съжалявам за грубия тон, но се ядосах до като писах предишния си коментар. Да не мислиш, че е лесно да пишеш по толкова задълбочена тема до като 10 човека ти пресъздават караоке парти на главата и заглушават 360 вата тонколони :lol: :lol: :lol: :razz:

MuTuTyYy
12-10-2009, 17:46
Ееее, ние понеже все гледаме Запада, затова и сега сме на това положение ;) И за образованието ли да ги гледаме ? Айде спрете се.. не ми харесва идеята, дано да не станем като Запада и в образованието, че тогава е лошо. И защо тук пак трябва да се сравняваме със Западна и Централна Европа и Америка ?! Отидете да видите колко са им глупави децата. Твърдо съм ПРОТИВ горе написаното. :x Мисля, че авторът трябва да се осъзнае.. ;)

+++++++++++++++++++ :grin: 8)

Wildchildd
12-10-2009, 17:56
Льольо, не ми говори за патриотизъм,защото съм бил на доста повече патриотични мероприятия от теб,когато съм протестирал за благото на народа ти си си бъркал в носа.Крайно неадекватен си , но не ми се занимава с целият ферман, та ще се спра накратко.
Първо, никога не съм казвал, че искам да напусна шибаняк такъв, България е моята родина и не искам да я напусна, като посочих за пример развити западни държави, беше с идеята, че към това трябва да се стремим.Да, ние трябва да се стремим към тях, и посочването им за пример е крайно необходимо.
Второ, оплакването и критиката са основни принципи на демокрацията, това движи системата, това трябва да мотивира държавниците да си вършат работата.
Трето, спрете да ми коментирате шибаният аватар.
Четвърто, бъдете доволни от тая кочина, я която са превърнали хубавата ни държава.С примирение става работата, а това, че сме на ръба на поредната национална катастрофа не е важно.Продължавайте на живеете в илюзия.А да, и определено не ти е стигнал капацитета за да разбереш иронията, която използвах като писах за вълчев и данаилов.
Благославям ви и аз цялата компания, предполагам можете и на живо да ме благословите , защото в интернет сте доста смели.

BrainlessROCKBABY
12-10-2009, 18:13
Пълни простотий :? никооой неможе да ме накара да уча насила :?
:booooomb:

how funny! 8-) Ми остани си тъпа и неграмотна, тогава..

MuTuTyYy
12-10-2009, 18:17
Льольо, не ми говори за патриотизъм,защото съм бил на доста повече патриотични мероприятия от теб,когато съм протестирал за благото на народа ти си си бъркал в носа.Крайно неадекватен си , но не ми се занимава с целият ферман, та ще се спра накратко.
Първо, никога не съм казвал, че искам да напусна шибаняк такъв, България е моята родина и не искам да я напусна, като посочих за пример развити западни държави, беше с идеята, че към това трябва да се стремим.Да, ние трябва да се стремим към тях, и посочването им за пример е крайно необходимо.
Второ, оплакването и критиката са основни принципи на демокрацията, това движи системата, това трябва да мотивира държавниците да си вършат работата.
Трето, спрете да ми коментирате шибаният аватар.
Четвърто, бъдете доволни от тая кочина, я която са превърнали хубавата ни държава.С примирение става работата, а това, че сме на ръба на поредната национална катастрофа не е важно.Продължавайте на живеете в илюзия.А да, и определено не ти е стигнал капацитета за да разбереш иронията, която използвах като писах за вълчев и данаилов.
Благославям ви и аз цялата компания, предполагам можете и на живо да ме благословите , защото в интернет сте доста смели.


Прочети пак темата, ако продължиш с пенсионерското си разсъждение ще ме ядосаш. Не знаеш за какво говорим, или си объркал темата, или не си за тоя форум! И в случая ние сме смелите, а ти глупавия. Сам ще дойда и ще те "богословя" лично заради обидите и за изкривеното ти мислене. Смени форума най-добре. Тук говорим за образование мойто момче, а не за положението на България.

Wildchildd
12-10-2009, 18:20
Приятел, положението в България не мислиш ли, че е трайно свързано с образованието.То е повлияно от тенденцията на разруха в държавата.Това поне, е моето мнение :) .
И предлагам да спреш с заплахите до тук, естествено това си е твой избор.

lubomirky
12-10-2009, 18:33
Мититууу, говориш колко си умен, а си написал България с малка буква. какво трябва да ни говори това? лесно е да ни кажеш, че си бързал, ама файда..

всеки е прав за себе си и си прави к'вото иска, затова вие, смешници от Димитровград, които се мислите за зрели, умни и грамотни нищо няма да направите. просто слабите ученици ще продължат да бъдат такива и когато се наложи да работят ще взимат по-малко пари от тези, които в момента учат. нито вие, ако учите ще бъдете ощетени по някакъв начин, нито те. той народа го е казал - кой каквото прави - на себе си го прави ;)

1. Не съм говорил, колко съм умен, а колко греши автора на темата. Изказвам мнение, според мен е различно.
2. Написал съм България най-малко 2 пъти и единия път е с малка. Печатна грешка е! И не мисля, че това е важното в случая. Ако смяташ да ми гледаш печатните грешки, добре. Имам гости и не исках да губя времето, което трябваше да отделя на тях. Трябва да ти говори според мен, че да се дереш за една буква на едно видимо допълнение на коментара, който написах означава, че имаш прекалено много време за компютъра и за това да търсиш маловажни печатни грешки, вместо да се замислиш за това дали си доволен от образованието в България. Знаем, че всеки има собствено мнение, изкажи твоето без да наблягаш на печатни грешки и вземи виж клипчето. Съжалявам за грубия тон, но се ядосах до като писах предишния си коментар. Да не мислиш, че е лесно да пишеш по толкова задълбочена тема до като 10 човека ти пресъздават караоке парти на главата и заглушават 360 вата тонколони :lol: :lol: :lol: :razz:

добре, 360 вата тонколони толкова ли са много, че пишеш оТЦенка ?! или т'ва пак е печатна грешка? извинявай, че се хванах отново затова, ама трябваше да прочета само 1 изречение, за да намеря печатна грешка. я си представи какво ще стане, ако прочета цялото ти мнение ?

моето мнение аз го казах - някви дрисльовци, които се мислят за зрели и които мислят, че могат да променят нещо в държавата, са жалки опити да изпъкнат. не сте първите с тая идея, няма и да сте последните, но разбере - с нищо не можете да помогнете. то някой като е решил, че ще е тъп, друго няма да излезе от него.

amk933
12-10-2009, 19:30
^Изказването ди е ОК. Проблемът е, че го има в 4-ри раздела и има "леко" неточна информация.

MuTuTyYy
12-10-2009, 21:08
Мититууу, говориш колко си умен, а си написал България с малка буква. какво трябва да ни говори това? лесно е да ни кажеш, че си бързал, ама файда..

всеки е прав за себе си и си прави к'вото иска, затова вие, смешници от Димитровград, които се мислите за зрели, умни и грамотни нищо няма да направите. просто слабите ученици ще продължат да бъдат такива и когато се наложи да работят ще взимат по-малко пари от тези, които в момента учат. нито вие, ако учите ще бъдете ощетени по някакъв начин, нито те. той народа го е казал - кой каквото прави - на себе си го прави ;)

1. Не съм говорил, колко съм умен, а колко греши автора на темата. Изказвам мнение, според мен е различно.
2. Написал съм България най-малко 2 пъти и единия път е с малка. Печатна грешка е! И не мисля, че това е важното в случая. Ако смяташ да ми гледаш печатните грешки, добре. Имам гости и не исках да губя времето, което трябваше да отделя на тях. Трябва да ти говори според мен, че да се дереш за една буква на едно видимо допълнение на коментара, който написах означава, че имаш прекалено много време за компютъра и за това да търсиш маловажни печатни грешки, вместо да се замислиш за това дали си доволен от образованието в България. Знаем, че всеки има собствено мнение, изкажи твоето без да наблягаш на печатни грешки и вземи виж клипчето. Съжалявам за грубия тон, но се ядосах до като писах предишния си коментар. Да не мислиш, че е лесно да пишеш по толкова задълбочена тема до като 10 човека ти пресъздават караоке парти на главата и заглушават 360 вата тонколони :lol: :lol: :lol: :razz:

добре, 360 вата тонколони толкова ли са много, че пишеш оТЦенка ?! или т'ва пак е печатна грешка? извинявай, че се хванах отново затова, ама трябваше да прочета само 1 изречение, за да намеря печатна грешка. я си представи какво ще стане, ако прочета цялото ти мнение ?

моето мнение аз го казах - някви дрисльовци, които се мислят за зрели и които мислят, че могат да променят нещо в държавата, са жалки опити да изпъкнат. не сте първите с тая идея, няма и да сте последните, но разбере - с нищо не можете да помогнете. то някой като е решил, че ще е тъп, друго няма да излезе от него.

Хубаво бе човек, мислиш ли, че ми пука дали съм написал "оценка" или "отценка". И онова си беше печатна грешка това правописна, трябва ли да се правиш на интересен отново за да пиша 100 реда до като обесня за какво става въпрос. Ми така го пиша пък. Искаш аз да ти ровя из коментарите и да ти търся правописни грешки ли. Ако искам и на жаргон ще си пиша :). Не съм обърнал внимание, голям праз, че така го изпрасках, за разлика от теб аз пиша по 10 изречения, а не по 1-2. Нормално е. Само не знам какво те дере тебе правописната грешка. И да та светна, не аз съм решил да променям държавата, системата или каквото и да било :). НАПИСАЛ съм с огромни букви без правописни грешки, че съм против или не може да видиш? :( Мале брат колко е досадно така. Голяма работа, че съм написал отценка. За разлика от теб, не вися само в този форум, правя по 10 неща наведнъж и все пак мисля, че ако тръгна да търся твои правописни грешки, се някъде ще имаш и е напълно нормално и никога не бих го направил на проблем. Ти... изобщо мислиш ли преди да напишеш нещо?! Това е реторичен въпрос. Спри да ми правиш забележки за правописни грешки. 2 направих (1 от която е печатна, бях написал България 2 пъти само 1ния път беше с малка, балама ли ме правиш?) и веднага го направи на проблем. :shock: :shock: :lol:

Force_bladeR
12-10-2009, 21:12
Днес дискутирахме темата за образователната система в България. Стигнахме до извода, че тя е на НУЛЕВО ниво.



Нищо ново не казваш.. :-o

MuTuTyYy
12-10-2009, 21:13
Приятел, положението в България не мислиш ли, че е трайно свързано с образованието.То е повлияно от тенденцията на разруха в държавата.Това поне, е моето мнение :) .
И предлагам да спреш с заплахите до тук, естествено това си е твой избор.

Мисля, че автора беше предложил идея да оправим образованието в България, което е почти невъзможно и въпросното "оправяне" са пълни глупости за мен. А за България направи една тема и с удоволствие ще търся информация и ще допълвам каквото си пропуснал :)

ЧОВЕЧЕ, не издържам така като кажа нещо по няква тема и ме вкарат в филм без край и ми се налага да се обеснявам неподготвен по нещата... ако ме беше обидил пак щях да избухна. Предопредих те, че не си разбрал какъв е смисъла на тая тема и изобщо за какво става въпрос, че да ме обиждаш. Ако си го приел като заплаха, ок. Избора си беше твой :-D .

petencetyvt
12-10-2009, 21:15
За всичко е виновен Даниел Вълчев - да бъдем добри деца и да го гръмнем :D
Шегата настръни.Това наистина е мега ненормално раницата ми тежи 10 килограма , а материала за 6-ти клас е толкова труден , че не ми побира главата какво ще уча в 12-ти !

lubomirky
12-10-2009, 22:27
Приятел, положението в България не мислиш ли, че е трайно свързано с образованието.То е повлияно от тенденцията на разруха в държавата.Това поне, е моето мнение :) .
И предлагам да спреш с заплахите до тук, естествено това си е твой избор.

Мисля, че автора беше предложил идея да оправим образованието в България, което е почти невъзможно и въпросното "оправяне" са пълни глупости за мен. А за България направи една тема и с удоволствие ще търся информация и ще допълвам каквото си пропуснал :)

ЧОВЕЧЕ, не издържам така като кажа нещо по няква тема и ме вкарат в филм без край и ми се налага да се обеснявам неподготвен по нещата... ако ме беше обидил пак щях да избухна. Предопредих те, че не си разбрал какъв е смисъла на тая тема и изобщо за какво става въпрос, че да ме обиждаш. Ако си го приел като заплаха, ок. Избора си беше твой :-D .

предупреждавам *

твоите грешки не са нито от бързане, нито от правене на 10000 неща наведнъж. просто от незнаене.

не мисля, преди да пиша.

потърси и намери правописните ми грешки, моля те.

SunnyTime
12-11-2009, 14:41
Истината е,че каквото и да се опитваме да направим за по-добро убочение,няма да постигнем НИЩО!

Първите ден два ще има малка заинтересованост,но след това всичко си тръгва по старо му.Малка част от българското население ще се промени и ще се осъзнае останалата част (по-голямата) ще продължи да се прави на интересна...


Аз съм ЗА нека да опитаме,но няма нищо да успеем да направим!Както казах на една част ще им пука,част,която ще бъде наричана "ЗЪБЪРСКАТА ЧАСТ" от "ГОТИНИТЕ"-изродите,които сега се правят на интересни но след 10 години ще циврят!!

Българското образование -ако мога така да го нарека,никога ама нииииииииикога не ще се оправи!!

MuTuTyYy
12-11-2009, 14:44
Приятел, положението в България не мислиш ли, че е трайно свързано с образованието.То е повлияно от тенденцията на разруха в държавата.Това поне, е моето мнение :) .
И предлагам да спреш с заплахите до тук, естествено това си е твой избор.

Мисля, че автора беше предложил идея да оправим образованието в България, което е почти невъзможно и въпросното "оправяне" са пълни глупости за мен. А за България направи една тема и с удоволствие ще търся информация и ще допълвам каквото си пропуснал :)

ЧОВЕЧЕ, не издържам така като кажа нещо по няква тема и ме вкарат в филм без край и ми се налага да се обеснявам неподготвен по нещата... ако ме беше обидил пак щях да избухна. Предопредих те, че не си разбрал какъв е смисъла на тая тема и изобщо за какво става въпрос, че да ме обиждаш. Ако си го приел като заплаха, ок. Избора си беше твой :-D .

предупреждавам *

твоите грешки не са нито от бързане, нито от правене на 10000 неща наведнъж. просто от незнаене.

не мисля, преди да пиша.

потърси и намери правописните ми грешки, моля те.

Имаш пунктоационни грешки. Всяко ново изречение се започва с главна буква. Освен това изречението "не мисля, преди да пиша" не може да изглежда така. Запетайката или трябва да е преди думата "мисля", или изобщо не трябва да я има!!! :-x Първо виш ти какво пишеш, после мен. А и това съобщение не е за теб, не си ми длъжен да ми търсиш грешките :). Виж себе си, после мен. И първата грешка, която ми посочи наистина беше печатна, другите не. Обърках 2 думи след като съм написал 20 изречения?! Е? И? Много си зле човече, не е важно как си го написал, а какво си написал. С грешки или не, във всеки случай съм изявил мнение по темата, а не да се мъча да намеря правописна грешка в на някой си коментара. Ти май не разбираш смисъла на това, което ти говоря. Не всичко е правописни грешки... Освен това се виж как си писал твоя отговор.

MuTuTyYy
12-11-2009, 15:23
предупреждавам *

твоите грешки не са нито от бързане, нито от правене на 10000 неща наведнъж. просто от незнаене.

не мисля, преди да пиша.

потърси и намери правописните ми грешки, моля те.


ти на колко си? щото имам една идея 8-)

Не търсих, но случайно видях в на една приятелка темата това отгоре. Ся земи млъкни вече :). Не е правописна, но е равносилна. Не ми се занимава да търся. Не си мисли, че знаеш как се пише всяка дума. Куца ти граматиката и пунктоацията много повече от на мен. Пак казвам, 2 грешки в 20 реда (може и по малко да са но поне 50 реда написах) не е нещо, за което да си струва да ме караш да се отклонявам толкова много от темата. :-x

SkiCatA
12-11-2009, 15:50
всеки сам си решава ко да прай :-o :-o :-o :o :o

MissitY
12-11-2009, 17:10
Пълни простотий :? никооой неможе да ме накара да уча насила :?
:booooomb:

Съдейки по правописа ти, мога да кажа, че никой няма да те накара да учиш,ама и да те накара... каква е ползата ;) ?! Тъпа ще си останеш :) Не парадирам, че съм грамотна! Съжалявам за офф-топика.Не се сдържах,просто! Относно темата...

Нямам наблюдения върху чуждестранните образователни системи, но четейки това, което вие пишете оставам с впечатлението, че в другите страни образованието е на по-ниско ниво.Дали американските филми представят интелектуалното ниво на американците както си е или го понижават? :D Не мога да кажа дали съм "против" или "за" .Една смяна на продължителността на часовете би трябвало да доведе до смяна и на методиката.А надали е възможно при положение, че всеки учител си има своите методи на преподаване,даване на домашни и т.н.

toncho883
12-11-2009, 17:32
предупреждавам *

твоите грешки не са нито от бързане, нито от правене на 10000 неща наведнъж. просто от незнаене.

не мисля, преди да пиша.

потърси и намери правописните ми грешки, моля те.

Ей говнар, млъквай и не се прави на компетентен, щото си пълна скръб ! За 5 мнения си направил към едно 50 грешки и най-нагло казваш "потърси и намери правописните ми грешки, моля те." Хаха, поне това си написал без правописна грешка :D :D ИДИОТ !

ANTIHUMAN
12-11-2009, 17:38
Ееее, ние понеже все гледаме Запада, затова и сега сме на това положение ;) И за образованието ли да ги гледаме ? Айде спрете се.. не ми харесва идеята, дано да не станем като Запада и в образованието, че тогава е лошо. И защо тук пак трябва да се сравняваме със Западна и Централна Европа и Америка ?! Отидете да видите колко са им глупави децата. Твърдо съм ПРОТИВ горе написаното. :x Мисля, че авторът трябва да се осъзнае.. ;)

Защото пък ти като ставаш от 07:00 часа и до 15:00 часа си на училище си нещо повече от тях ли? Като Ние не сме глупави (говоря за учениците) защо от нас нищо не е станало? Нали сме по-умни? Защо ние като сме по-умни бягаме в чужбина? Нали българското образование е най-добро? Защо отиваме в чужди универститети? :?

MuTuTyYy
12-11-2009, 19:57
предупреждавам *

твоите грешки не са нито от бързане, нито от правене на 10000 неща наведнъж. просто от незнаене.

не мисля, преди да пиша.

потърси и намери правописните ми грешки, моля те.

Ей говнар, млъквай и не се прави на компетентен, щото си пълна скръб ! За 5 мнения си направил към едно 50 грешки и най-нагло казваш "потърси и намери правописните ми грешки, моля те." Хаха, поне това си написал без правописна грешка :D :D ИДИОТ !

+ :o

liim0nka
12-11-2009, 20:55
[/quote] Хубаво бе човек, мислиш ли, че ми пука дали съм написал "оценка" или "отценка". И онова си беше печатна грешка това правописна, трябва ли да се правиш на интересен отново за да пиша 100 реда до като обесня за какво става въпрос. [/quote]

Tи ли си гордия българин, който не може да напише обЯсня правилно...доволен, а не може едно изречение без грешка да напише. :?

lubomirky
12-11-2009, 23:19
предупреждавам *

твоите грешки не са нито от бързане, нито от правене на 10000 неща наведнъж. просто от незнаене.

не мисля, преди да пиша.

потърси и намери правописните ми грешки, моля те.

Ей говнар, млъквай и не се прави на компетентен, щото си пълна скръб ! За 5 мнения си направил към едно 50 грешки и най-нагло казваш "потърси и намери правописните ми грешки, моля те." Хаха, поне това си написал без правописна грешка :D :D ИДИОТ !

компетентния, помогни на света да стане по-добър и се застреляй.

MuTuTyYy
12-12-2009, 16:38
Tи ли си гордия българин, който не може да напише обЯсня правилно...доволен, а не може едно изречение без грешка да напише. :?

Още един боклук. И какво като не мога. Какво те бърка? Мен не ме интересува как съм го написал. Сляп/а ли си, че съм написал "не ми пука"? Аз не проверявам какво пиша, колко грешки имам и т.н., понеже не съм очаквал толкова много критици да има в този форум. Ти ако си тругнал/а да проверяваш за грешки, аз не съм. Не съм си поставял за цел да пиша без грешки, защото за мен няма значение след като има къде къде по-зле от мен в този форум, които имат по повече от 1 грешка в изречение, но никога не съм критикувал. Попринцип пиша на латиница и то на жаргон! Знам как се пише, нищо че съм го объркал! Знам много повече от теб, 100% съм сигурен, тъй че не се занимавай с мен и с моите правописни грешки, ами вземи дай мнение по темата :). И да, горд съм, че съм Българин, но не се гордея с боклуци като теб, които са българи "само по име". Ако беше на повече от 12 годинки, може би щеше да разбереш, че не правописа е най-важен :o !!! :lol: Умишлено написах "Българин" с главна буква, ако някой ме критикува за това ще му отвъртя главата!

Axel_f
12-12-2009, 20:24
Dizziness, като за начало се заеми с усвояването на българската граматика, кога се слага пълен и кратък член и тогава се залавяй с подобни кампании.

Съгласна съм, че образованието в България не е на ниво, поне не на нивото, което е било преди 10-15 години. Но за това вина имат множество фактори и самите ученици са един от определящите такива. Не може дори в елитните гимназии да се бяга от час системно, да няма никакъв респект към учителите, да се не се отваря учебник, в час да се играе карти...и да говорим за добро образование. :?

Само като слушам какво ми разказват приятели за френската гимназия ми става зле, пък какво остава за други "неелитни" училища... :shock:

Kajo
12-13-2009, 20:50
ами не съм съгласен.. верно, че в Америка или някаде другаде има по-добри условия за учене.. но имам приятелка в Шотландия, дето е колкото мен (14) и още учат как се разкриват скоби.. а иначе ми показа училището дето учи.. ии мога да ви уверя, че те са в облаците сравнение с нас относно условия за образование :(

MuTuTyYy
12-14-2009, 18:08
Dizziness, като за начало се заеми с усвояването на българската граматика, кога се слага пълен и кратък член и тогава се залавяй с подобни кампании.

Съгласна съм, че образованието в България не е на ниво, поне не на нивото, което е било преди 10-15 години. Но за това вина имат множество фактори и самите ученици са един от определящите такива. Не може дори в елитните гимназии да се бяга от час системно, да няма никакъв респект към учителите, да се не се отваря учебник, в час да се играе карти...и да говорим за добро образование. :?

Само като слушам какво ми разказват приятели за френската гимназия ми става зле, пък какво остава за други "неелитни" училища... :shock:

OOOOOO, права си. Но това не е всичко. Все пак автора искаше да каже, че му било много ученето (смееше да говори от на всички ученици името), а тези неща които каза са точно така. Примерно в ПГЕЕ град Пловдив... е ужасно кофти. Има уникално умни даскали. Не съм вярвал, че е възможно да срещна такива хора. :razz: Но и това, което каза "" (забравих му ника, абе момчето/момичето дето е записало своя коментар над този).. Не може да седя в даскало при положение, че е 14 декември и температурата в училище е 0 градуса или по-малко, стените да са изкъртени и да не е ремонтирано от както съм влезнал (ся съм 11-ти клас).. УЖАСНО Е. В чужбина не учат много, имат хубави училища и им е по-приятно да седят в училище-има приятели, добра обстановка... абе всичко е 6. Какво да ви кажа, въпреки, че в нас ми е супер тъпо, определено предпочитам да ми е топло, свежо и чисто!!! :lol: :lol: Смея се, но определено не е за смях. ДНЕС 8 часа практика (3 лаборатория-СТУД... под 0 градуса и на всичкото отгоре дойде даскала и включи един уред... - тенекия от сирене с перка и реотани и примитивна решетка... :lol: И това беше... стаята огромна, тенекиения каорифер-малък и слаб!!! :x ) беше ужасТ :-x :-x . Е, как да седя там? Ся ми е толкова топло, че като се сетя за даскало и ми иде да спра училище :lol:... картинката е плачебна. :? :-o

semantics
12-14-2009, 18:49
Подкрепям с всички крайници!
На ваше разположение съм с всички сили и средства.
Но:

- кои сте вие и кого адресирате;
- какъв проблем адресирате; представете данни по проблема;
- потърсете партньори;
- формулирайте по-ясни искания;
- формулирайте съвсем конкретни стъпки отностно предявяването на тези искания - кога, как, пред кого - стъпка по стъпка; изгответе план дори, в който всички заинтересовани страни поемат ясна роля;
- поинтересувайте се кой би подкрепил и кой би попречил на действията ви;
- как очаквате исканията ви да бъдат удовлетворени;
- за предпочитане, оформете това в един документ, където всичко е описано кратко и ясно, без повторения и максимално обективно; без пристрастни епитети и без обиди;
- оставете контакти;

Fleshhhh
12-14-2009, 19:23
Леле, ама моля ви се. Едно е да търсите правилното решение, друго е то да бъде обърквано заради патриотизма и гордостта ви. И сега ще кажете, какъв патриотизъм? Очевидно не харесвате по ред причини другите държави. Европа та Америка. Какво им има на тях няма значение, Очевидно имат по-добро образование, бъдете си тъжни, че живеете на място което не харесвате, не си нагаждайте вижданията само, за да бъдете щастливи. Стига сте оплювали другите. Тук се обсъжда нещо съвсем различно и хич не ми харесва идеята като казвате, че едните са тъпи, а другите умни. Има изключителни хора, далеч можещи и знаещи. Къде са тия хора в България? И да ги има, колко от тях ги е страх да показват какво могат.
Обсъждайте това което е добро за нас. Какво като аз имам 8-9 часа на ден? По-умен ще стана? Съмнявам се.
Има един човек, Кен Робинсън, на конференцията на ТЕД той говори за образованието в световен мащаб. Изгледайте го, казал го е много точно, не е нужно да се съгласявате, просто, за да имате още някакви виждания :)

"Кен Робинсън Говори За Училищата", не мога да слагам линкове все още :D

cuntry
12-14-2009, 19:25
хахаха....!! вие добре ли сте бе хораа .. темата е направена за да се обединим и да направим нещо полезно за всички а вие кво правите??..карате се ... :? обяснете ми какъв е смисала я се стегнете докато продължаваме да сме такива нищо няма да постигнеме трябва да сме единни и да се уважаваме взаимно..ехооо...

аз съм ЗА!.. идеята е супер и знам, че ще имаме и други последователи :P

v3rmin
12-16-2009, 05:13
Вие сте ненормални бе, сичките сте скандални...
Образованието е наистина на нулево ниво.Това, че уравнения от 6 клас тука там се учат в 8ми не значи абсолютно, ама абсолютно нищо.Тъпаци сте, и то не защото не знаете тоя или оня шибан безсмислен факт по някакъв предмет, а защото НЕ МОЖЕТЕ ДА МИСЛИТЕ.Целият ви тъп живот е чалга,импулс.бг и жълтини.
Unendlich, ходил съм в Финландия, Англия, Нидерландия и Австрия, и мога да ти кажа, че са цифра по-умни, интересуват се от това какво става по света(а не с кой се е** Азис или английският му вариант ,примерно) и на всичкото отгоре помнят това което са научили, колкото и да е нищожно да е то сравнено с нас(мит) . А ние, ще си останем с титаните на мисълта като Стефан Данаилов,Даниел Вълчев и други шибани комунисти, които са нашата образователна гордост.

Батко, само защото слушаш метъл (което е видно от гордия ти аватар), то не значи, че си открил истината за живота и ти е ясно всичко.

Образованието нито тук, нито на Запад, нито където и да е не е създадено с цел да възпитава мислещи индивиди, а да възпитава в послушание, наизустяване и привикване към изпълнение на повтаряеми дейности. Това не е някаква теория на конспирацията или някаква велика тайна, ами е казано в прав текст в средата на 19 век, когато в следствие на Индустриалната революция възниква нуждата от по-квалифицирани работници.

У нас властва такава въпиюща неграмостност, защото менталната нагласа на всички е като тази на sexyy17 или там каквато беше: „никой не може насила да ме накара да уча“. Тук по презумпция държавата е враг, който трябва да преебеш, в случая неучейки. Поне аз така смятам.

semantics
12-16-2009, 07:16
^Светът обаче смята друго днес.

Не знам колко от вас са запознати с това, но в момента живеем във време, в което богатството не е каквото е било преди. В един харвардски труд беше описаното кратко и ясно:
Ако през Средновековието богат е бил този, който е имал земя; през индустриалната революция и до по-голямата част от 20 век - този който е имал фирми и акции; а съвсем до скоро този, който е имал информация; днес богат е този, който има знание.
Живеем в т.нар. общество, основано на знанието и структури като ЕС въведоха още преди години и в момента реализират политики, свързани с ученето през целия живот, с постоянното усъвършенстване на индивида. Обществото на бъдещето ще е щастлива само когато неговите членова могат да са щастливи с това, което постоянно усвояват и развиват у себе си и със способността си да взимат информирани и добри за себе си и околните решение.

Засега България е доста, доста назад във всичко това, както може да усети всеки един от нас. Имаме добре разиваща се система на т.нар. учене през целия живот, но образователната ни система, която трябва да е ядро и начална фаза на всичко това, е под всякаква критика.
Затова няма как да не подкрепя исканията на тези млади хора от Димитровград (доколкото разбрах).
Ще ги помоля обаче да вземат предвид това, което написах като тиренца в по-горния ми пост и сами да работят сериозно за каквото желаят! В противен случай не могат да очакват съмишленици и развитие.
Допълнително, няма как една кауза да е убедителна, когато авторите й не са.

Wildchildd
12-16-2009, 12:37
Батко, само защото слушаш метъл (което е видно от гордия ти аватар), то не значи, че си открил истината за живота и ти е ясно всичко.

Образованието нито тук, нито на Запад, нито където и да е не е създадено с цел да възпитава мислещи индивиди, а да възпитава в послушание, наизустяване и привикване към изпълнение на повтаряеми дейности. Това не е някаква теория на конспирацията или някаква велика тайна, ами е казано в прав текст в средата на 19 век, когато в следствие на Индустриалната революция възниква нуждата от по-квалифицирани работници.

У нас властва такава въпиюща неграмостност, защото менталната нагласа на всички е като тази на sexyy17 или там каквато беше: „никой не може насила да ме накара да уча“. Тук по презумпция държавата е враг, който трябва да преебеш, в случая неучейки. Поне аз така смятам.
Добре, не съм много съгласен само, че на запад не създават мислеши хора, поне аз не съм забелязал нещо подобно..
Но...какво общо има шибаният ми аватар?!?!За 3ти път вече...
няма нищо общо с темата...ако слушах чалга по-симпатичен ли щях да бъда?
Това, което съм написал, го черпя от житейският си опит, а музиката която слушам няма нищо общо.Не претендирам, че знам всичко, но знам достатъчно за да им кажа, че не мислят, а ако го правят е за абсурдни неща, които ги написах в първото си мнение по темата.

impassive7
12-19-2009, 21:07
Преди да се започне с каквито и да било реформи в образованието, трябва да се обърне внимание на ДИСЦИПЛИНАТА в училище! Не може като те питат кво стана в даскало и ти да отговаряш ''еми счупихме еди кво си, съсипахме нервите на г-жата по еди кво си''... Всеки се оплаква, че образователната система е зле - да, има нещо вярно в това, но на първо място трябва да се оправи дисциплината в училище и оттам нататък всичко друго. Просто е недопустимо, сигурен съм, че над 70% от учениците идват само, за да не си стоят вкъщи... Всеки гледа да препише, да натопи някой, да счупи нещо или да провали часа нарочно, щото няма кво да прави... Малко останаха тези, които идват на училище да научат нещо! :? :? Според мен за всички уж по-елитни училища трябва да се въведе това - ако си с успех под 4,50 си заминаваш, но взеха, че го махнаха това и в елитните училища и те почнаха да стават като кварталните...

elito0o0o0
12-20-2009, 13:56
Четох коментари от първата страница ии.. MuTuTyYy може там да учат уравнения в 8 клас от 6-ти клас ,ама поне ги учат като хората.. ;)

87439876534
12-24-2009, 11:16
Еми .. колкото и да спорите нищо няма да направите ;) Образованието няма да се промени ;) и не защото Бате Бойто така казва (или някой друг няма значение кой) а защото 60-70% от тийновете не ги вълнува училището ;) просто ... родителите не отделят достатъчно внимание над поведението на децата си в училище , задълбочаването им над уроците общо взето- над възпитанието след 4 клас !!! 60-70% от учениците след 4 клас не знаят защо ходят на училище :) в моя клас сме ... 6-ма ..които ... отделяме много повече време за учене от останалите 21 ... В моя клас има ученици...незнаещи защо трябва да се ходи на училище,както и защо трябва да се учи - те не виждат смисъл в това ... те играят морски шах .. карти ... пращат си неща по телефоните..пускат си музика ... говорят си високо на глас .. по време на час и ... никой от тях не се съобразява че пречи на всички желаещи да учат ... като искаш по-малко часове в училище-се запиши в частно ;) 8)

бтв .. много по-добре е да има повече часове в училище..стига да намираш смисъл в това ... в другите държави ... тези със основно образование .. които в българия не могат да си намерят работа ... в англия примерно им е гарантирана .. и взимат много повече пари отколкото един със средно в българия ;)

deni15
12-24-2009, 11:21
домързя ме да го прочета 8-)

danibebi
12-26-2009, 17:15
Пълни простотий :? никооой неможе да ме накара да уча насила :?
:booooomb:

Хах..и затФа ще си `неграмотна` :?

danibebi
12-26-2009, 17:21
В САЩ, децата дори и да не искат ходят на у4илище,тъй като нямат избор,а тук в БГ всеки втори тийн, ходи когато си поиска и хи4 не му пука.. ;) има хора които не искат да нау4ат и 1 урок,та даже и от обща култура..е като не у4ат и пропускат у4илището..как после искате те да са грамотни?! :shock: :?

awerw
12-27-2009, 09:00
Здравейте. Говоря от името на 17-18 годишните в ПМГ, град Димитровград.
ухууууу :grin: пайнерааа :D майка ми е от там :-P

faststep
12-27-2009, 11:27
Четох коментари от първата страница ии.. MuTuTyYy може там да учат уравнения в 8 клас от 6-ти клас ,ама поне ги учат като хората.. ;)
Не слагай всички под общ знаменател. :)

SuNsHiNe6
12-27-2009, 12:15
Според мен нашето образование си е на ниво, проблемът е ,че повечето от младите хора не го оценяват :-o

heiress
12-27-2009, 23:44
От личен опит ти казвам, че има доста страни в Европа, където образованието е на много по- ниско ниве.
За Америка да не говорим...

semantics
12-28-2009, 17:09
И кво се случи с инициативата, Dizziness?

elito0o0o0
12-28-2009, 17:15
Четох коментари от първата страница ии.. MuTuTyYy може там да учат уравнения в 8 клас от 6-ти клас ,ама поне ги учат като хората.. ;)
Не слагай всички под общ знаменател. :)
Хе хе хе... И защо? Казвам самата истина. Защо мислиш,че братовчедките ми заминаха за Испания.. Едната,която е по-голямата даже ходи и в Канада ,и си взе изпитите безпроблемно.. сега е на около 28-29 години.. и още учи. Извън България преподаването е много по-добро.. Няма какво да се лъжем. ;)

faststep
12-28-2009, 17:34
MuTuTyYy може там да учат уравнения в 8 клас от 6-ти клас ,ама поне ги учат като хората..
Към това беше отправена забележката. Не мисля, че ние учим уравненията като тревопасни, напротив.

Bellatrix
12-28-2009, 18:42
Съгласна съм.
Аз (както и много хора около мен) си знам какво смятам да работя и вече съм се специялизирала. И не разбирам от какъв зор трябва да уча още 10 допълнителни предмета.
Според мен човек от 7 клас нататък трябва да има да речем 5 предмета, които сам да избира според това, което му трябва в бъдеще и да знае всичко в тях.

Не да се къса между 15 предмета (по-голямата част, от които няма да му трябват никога повече) и накрая да има само бегли знания по всеки и да му се мътят 100 неща в главата.

И да, в чужбина учат по-малко време и им остава и някакво свободно време за хобита, личен живот и тн, което се отразява добре на всички. И какво като учат 4 часа, а не 7? Нали учат това, което ще им е необходимо в бъдеще. Така е много по-полезно и много по-смислено.

plmn
12-28-2009, 20:04
Съгласна съм.
Аз (както и много хора около мен) си знам какво смятам да работя и вече съм се специялизирала. И не разбирам от какъв зор трябва да уча още 10 допълнителни предмета.
Според мен човек от 7 клас нататък трябва да има да речем 5 предмета, които сам да избира според това, което му трябва в бъдеще и да знае всичко в тях.

Не да се къса между 15 предмета (по-голямата част, от които няма да му трябват никога повече) и накрая да има само бегли знания по всеки и да му се мътят 100 неща в главата.

И да, в чужбина учат по-малко време и им остава и някакво свободно време за хобита, личен живот и тн, което се отразява добре на всички. И какво като учат 4 часа, а не 7? Нали учат това, което ще им е необходимо в бъдеще. Така е много по-полезно и много по-смислено.

\:D/ \:D/

meganet
12-28-2009, 20:19
Найстина много сме натоварени особено професионалните гимназии поне при нас е така много учене тестове незнам си кво пълна просототия докато направиш един тест айде на другия ден още един по друг предмет направо не знам супер е зле системата :x :x :x.И защо почти всички "умници" казват че американците са прости? За това командват целия свят? Цял свят има гледа филмите, сериалите, слуша им музиката.Може да на учат толкова но защо да учат по още 10 предмета който няма да им трябват в живота.Те учат за това което искат да бъдат.А тук всеки се прави на много умен с некви смешни прически вече станаха като педали а се имат за големи мъжкари, едвали не света е негов, пият, пушат, ходят с курвички и т.н.Направо не си представям България след 20 години това ще е пълен ужас!Може би найстина ще станем кенефа на Турция и всички боклуци от там ще живят тук.Това ще стане ако всички не се дигнем и не сложим край на тази гавра от всички!!!!!!!

faststep
12-29-2009, 08:03
Учебният материал за професионалните гимназии е песен в сравнение с езиковите гимназии. :razz:

EnterYourNameHere
12-29-2009, 08:21
Аз съм седми клас, а уча неща,
които сега ги учат 11.
Понеже сме по няк'ва нова програма. 8-)

nicolepcd
12-29-2009, 10:34
Бе не знам как "ходел, който иска" на училище... говорите глупости. Иначе съм съгласна, че учим неща, които никога няма да ни потрябват :o Всеки учител така се е вкопчил в предмета си, едва ли не само това учим :shock: Имам си аз 3 разказни, т.е. 3 нови урока, домашни по тях, имам всички задачи след урока по математика (15 май бяха), имам есе по Литература (минимум 3 стр.) и отговор на литературен въпрос. Чакай, аз не съм машинааааа :shock: :shock: При положение, че се прибирам в 2, понякога и в 3 (ако няма тролеи), как да смогна??? Дай да не ям, да не спя, че да съм изрядна за другия ден?? Но мисля, че тва си зависи от училището, де. И колкото и да се говори, че сме на НУЛЕВО ниво, не е така. Напротив!
За мен е по-добре да се пренапишат учебниците, по такъв начин, че не да включват САМО някаква суха теория, ами да е интересна за децата, знам ли... Ма да, кво да говорим, като учебниците са писани от професори, преподаващи в университетите. Пф.

AnTiBuLLsHiTs
12-29-2009, 10:40
Бе не знам как "ходел, който иска" на училище... говорите глупости. Иначе съм съгласна, че учим неща, които никога няма да ни потрябват :o Всеки учител така се е вкопчил в предмета си, едва ли не само това учим :shock: Имам си аз 3 разказни, т.е. 3 нови урока, домашни по тях, имам всички задачи след урока по математика (15 май бяха), имам есе по Литература (минимум 3 стр.) и отговор на литературен въпрос. Чакай, аз не съм машинааааа :shock: :shock: При положение, че се прибирам в 2, понякога и в 3 (ако няма тролеи), как да смогна??? Дай да не ям, да не спя, че да съм изрядна за другия ден?? Но мисля, че тва си зависи от училището, де. И колкото и да се говори, че сме на НУЛЕВО ниво, не е така. Напротив!
За мен е по-добре да се пренапишат учебниците, по такъв начин, че не да включват САМО някаква суха теория, ами да е интересна за децата, знам ли... Ма да, кво да говорим, като учебниците са писани от професори, преподаващи в университетите. Пф.
Свиквай с неспането. Във ВУЗ-а където уча ми се е налагало да не спя по 2-3 дена, за да правя курсвои, протоколи и глупости. Ама, ако искаш да си ОТГОРЕ трябва да жертваш някой неща и резултата е - луд след 2-3 години. :-P

nicolepcd
12-29-2009, 13:09
^Ми кажи тогава в кой ВУЗ да не ходя :lol:

moon_flower
12-29-2009, 15:05
А нали се сещаш,че образованието в чужбина не включва само по-малко часове,но и повече матури?На мен лично не ми се държат 5 матури...и освен това ако си ученолюбив може да научиш много и с нашата образователна система.Аз не съм от най-ученолюбивите,но пък виждам резултата у тези,които си дават зор да учат.Нищо няма да постигнем.Какво си мислиш?Че като тръгнем да стачкуваме и веднага ще ни сменят системата и всичко ще е мир и любов..то не става ей така.Никой няма да ни обърне внимание.Аз не бих взела участие.

Bellatrix
12-29-2009, 16:26
Бе не знам как "ходел, който иска" на училище... говорите глупости. Иначе съм съгласна, че учим неща, които никога няма да ни потрябват :o Всеки учител така се е вкопчил в предмета си, едва ли не само това учим :shock: Имам си аз 3 разказни, т.е. 3 нови урока, домашни по тях, имам всички задачи след урока по математика (15 май бяха), имам есе по Литература (минимум 3 стр.) и отговор на литературен въпрос. Чакай, аз не съм машинааааа :shock: :shock: При положение, че се прибирам в 2, понякога и в 3 (ако няма тролеи), как да смогна??? Дай да не ям, да не спя, че да съм изрядна за другия ден?? Но мисля, че тва си зависи от училището, де. И колкото и да се говори, че сме на НУЛЕВО ниво, не е така. Напротив!
За мен е по-добре да се пренапишат учебниците, по такъв начин, че не да включват САМО някаква суха теория, ами да е интересна за децата, знам ли... Ма да, кво да говорим, като учебниците са писани от професори, преподаващи в университетите. Пф.
Аха. Вярно е това. И за моята гимназия важи.
Това е в известна степен тъпото. Всички мислят, че ни тъпчат много знания в главите и това е хубаво, но не е така. Обикновенно просто яко ни претоварват и накрая от преумора човек започва да зубри. Като имаш 5-6 задачи за другия ден (а ти остават 2-3 часа да речем, защото и аз се прибирам към 15 часа, когато съм втора смяна) в един момент концентрацията ти отива по дяволите. И помниш за ден-2.

Плюс това не трябва за човек училището да е първи и последен смисъл в живота. Човек трябва да се развива и в някаква област, която не е задължителна. Да ходи на спорт, да има някакво хоби, нещо, което да го кара да си размърда мозъка по собствено желание.
При този стил на живот (7 часа в училище, 2 часа общо път натам и обратно) това е много трудно и за това много хора в България затъпяват. Със зубрене човек не си развива способностите и не си мърда сивото вещество.

elito0o0o0
12-29-2009, 17:24
Бе не знам как "ходел, който иска" на училище... говорите глупости. Иначе съм съгласна, че учим неща, които никога няма да ни потрябват :o Всеки учител така се е вкопчил в предмета си, едва ли не само това учим :shock: Имам си аз 3 разказни, т.е. 3 нови урока, домашни по тях, имам всички задачи след урока по математика (15 май бяха), имам есе по Литература (минимум 3 стр.) и отговор на литературен въпрос. Чакай, аз не съм машинааааа :shock: :shock: При положение, че се прибирам в 2, понякога и в 3 (ако няма тролеи), как да смогна??? Дай да не ям, да не спя, че да съм изрядна за другия ден?? Но мисля, че тва си зависи от училището, де. И колкото и да се говори, че сме на НУЛЕВО ниво, не е така. Напротив!
За мен е по-добре да се пренапишат учебниците, по такъв начин, че не да включват САМО някаква суха теория, ами да е интересна за децата, знам ли... Ма да, кво да говорим, като учебниците са писани от професори, преподаващи в университетите. Пф.АААААААААААбсолютно! 8-)