PDA

View Full Version : ОСЪЗНАЙТЕ СЕЕЕЕ!



Dizziness
12-10-2009, 14:02
Моля, прочетете цялата статия, това НЕ е загуба на време.


Здравейте. Говоря от името на 17-18 годишните в ПМГ, град Димитровград. Днес дискутирахме темата за образователната система в България. Стигнахме до извода, че тя е на НУЛЕВО ниво. Искаме реформи и смятаме да ги постигнем с цената на всичко!

Защо в Европа/Америка има училища, където учебните занятия започват в 09:00 ч. и свършват около 13:00 ч / 13:30 ч и дори пишат домашните си в учебно време, а ние се прибираме към 14:30ч / 15:00ч, та дори и по-късно и едва тогава се захващаме с домашната? В Португалия например са по тази програма. Имаше проект, който се спечели от ПМГ и имахме гости от Португалия, оказа се, че имаме огромни различия в образователната система. Когато се наложи семействата ни да се преместят да живеят извън България, автоматично се изкачваме по стълбицата и вместо 10 клас, сме 11 или 12, е?

Защо ни наричат и ни смятат за ТОАЛЕТНАТА НА ЕВРОПА ? Ние, младежите от 13 до 19 години, сме хората, които ТРЯБВА да променят условията в тази страна. Трябва да променим начинът на обучение на младите хора, да възвърнем желанието им към по-добър, честен и стойностен живот! Ние сме хората, които ТРЯБВА да си ТЪРСЯТ ПРАВАТА!

Какво се случва в момента? "По-горе стоящите" ни залъгват с най-различни лозунги с обещания за изпълнението им, разбира се, осъществяване на обещанията няма! Всеки иска НАСЕЛЕНИЕТО В БЪЛГАРИЯ ДА Е ГЛУПАВО! Защо ли? Защото тази корумпирана сган си казва: "Нека населението е глупаво, нека слушат чалгията и да плюскат кебабчетата, а аз ще управлявам стадото с овце, както си искам! Защо да знаят математика, ми ще ги лъжем с лихвите, защо да знаят английски, като ще дават пари, за да им се преведе и ще ги дерем ли, дерем, нека!"

Осъзнайте се, хора! Разберете, че трябва да отстояваме правата си! Какви са нашите идеи: Разпространяваме тази молба във всички големи сайтове, на приятели и познати, задвижваме нещата, ако трябва ще поискаме интервю и с националната телевизия BTV. Важното е постигането на целта! Ще протестираме, ако трябва пред Народното събрание (както учителите протестираха за вдигането да заплатите им, стояха там около седмица, гладуваха, студуваха, НО... ПОСТИГНАХА СВОЕТО!)!

Помогнете ни да реализираме тази идея за: по-добро образование, по-малко часове (защо да имаме по 7-8 часа, приположение че последните два сме зомбирани?! Защо да нямаме 5-6 часа максимум, щом по този начин ще научим повече?), повече разбирателство между учители и ученици, по-добра реализация!

Искрено се надявам да се ОБЕДИНИМ В ЕДНО! Силата - това сме ние, наложим ли се, всичко, което пожелаем ще се реализира!!!

padnaloblak
12-10-2009, 14:19
eee браво браво!!! и аз там уча и съм на същото мнение!!!

ShiningMoon
12-12-2009, 19:38
хах учиме по 7-8 часа на ден и сме на най-ниското ниво на образование,ше ни правят професори,излизам в 7 сутринта и се връщам в 3 на обяд,защото също така ни увеличиха и продължителността на часовете,отделно вкъщи прочитам по 2 пъти всеки урок,за да го разбера и пиша домашни,а ми се излиза и с приятели,гледа ми се ТВ,като всеки друг човек,ужас ..

Vesk0u
12-12-2009, 22:15
Млади и надъхани хора с амбийци да успеят и да се реализират в България. Евала! Много се радвам, че имам връстници като вас! Продължавайте в същия дух! Подкрепям ви!

kriSko94
12-13-2009, 09:07
е, успокой се де!

ние сме ЗЛЕ, защото действително ни претоварват с материал :) учим какви ли не глупости,който няма да са ни нужни, всъщност грешка- преподават ли какви ли не излишни неща...

в Германия учат по-малко, но го научават и някъде в гимназиален етап имат възможност да си избират предмети, по които да имат часове,защото ще им трябва за висшето, а при нас: давай,давай и това учи, и това!!!

в моята гимназия (сф) всеки учител гледа да ти набута все повече и повече материал...другият път ти дава контролно, ПИСМЕНО ИЗПИТВАНЕ,както казват те, на този материал иии стой та гледай :)

трябва да се направят реформи...

а относно това,че имаме по 7,8 часа- емиии като сме тъпи и ни трябва повече време за усвояване :lol:

Dumb
12-13-2009, 11:56
Айде престани да я пускаш тази тема.

vikitolove
12-13-2009, 13:47
на мен пък не ми харесва това че няма достатъчно часове по физкултура :? би трябвали училищата да ни насочват към някаква физическа дейност не само към умствена,защото ако те не насочват децата не само тялото му се отпуска но и той няма желание и воля за нищо,а и така интересите на един ученик намаляват и после защо децата затлъстяват и т.н..
И часовете определено трябва да се намалят и да се разнообразят,понеже в един клас с 30 ученика(какъвто е моят и повечето класове в училището ми)повече от 50%от учениците в клас се молят часа да свърши по-бързо и нямат абсолютно никакъв интерес към учебния материал.
Мисля че учителите трябва да обръщат повече внимание на учениците и да се установят отношение не учител-ученик,а нещо средно между приятели и учител-ученик.
И по дяволите повевчето учители идват и си вършат работата по задължение,а не защото я харесват.
А и също така трябва и учениците да си промени държанието и да не превръщаме учителите в звероокротители :)