PDA

View Full Version : ЕДНО МНЕНИЕ: Левски и футболът



TERRORMACHINE
12-11-2009, 00:32
Прес-службата на ЗС на БФС - Пловдив попадна на интересна статия, написана от доцент Васил Дойков от Русе. Предлагаме я на вниманието на потребителите на нашата информация, с цел да предизвикаме дискусия за имената на българските футболни клубове.

Публикувана във вестник
„Другият вариант” (Русе),
бр. 67, април 2009 г.


Наскоро ми гостува чуждестранен професор по география. Той се чудеше как е възможно имената на най-обичаните, на най-великите българи - Васил Левски и Христо Ботев, да се дават за имена на футболни отбори... Ние сме свикнали с това, приемаме го безусловно, съвсем естествено, изобщо не ни прави впечатление. Аз самият съм горещ любител на тази популярна игра. Взех да го убеждавам, че това е в реда на нещата, че е израз на народната любов, че дори има предложение Левски да бъде канонизиран, че той е патрон на голям брой училища, читалища, улици, кораби, села, град. Но чужденецът недоумяваше как е възможно името на Дякон Игнатий да се носи от футболни отбори. Възмущаваше се, че на едно място видял надпис “Само Левски”, в който - пак с блажна боя - “Само” било задраскано и над него изписано “Долу”. Цитира ми заглавия в спортни страници: “Левски размаза Ботев”, “Локомотив прегази Раковски”, “Ботев на колене в Борисовата градина”, “Няма милост за Левски в Бургас”...

През времето, когато пловдивският “Ботев” бе станал “Тракия”, за феновете му това бе цяла трагедия и те не преставаха да скандират: “Ботев”. Един фен зевзек дори ми каза, че като се махне първата буква на “Тракия” в лозунг се получава реклама за ... ракия.

Би могло да се каже “Софийските левскари”, “Пловдивски ботевци”. Интересно би било да се прочетат бъдещи имена, тогава, когато се появят женски футболни отбори... “Райна Княгиня”, “Баба Тонка”, “Сирма Войвода”...

Съвсем правилно много отбори вече носят имената на своите градове - Шумен, Хасково, Ямбол, Сливен, Монтана, или на старите имена на градове като Берое, Доростол, Овеч, Сторгозия, Бдин, на реки като Дунав, Марица, Арда, Янтра, Росица, на стари названия на реки като Етър, Хебър, на планини - Пирин, Балкан, Беласица, Родопа, на планински върхове като Вихрен, Чумерна, Ком, на области - Добруджа, Лудогорец, Розова долина, Черно море, Черноломец, Черноморец... Името ЦСКА вече се е изпразнило от старото си съдържание, макар че по инерция футболистите му са още армейци. Няколко пъти в чужбина отборът бе наричан София... Много подходящи имена са “Славия”, “Олимпик”, “Академик”, “Рилски спортист”. За жалост няма отбори с имена като “София,”, “Тракия”, “Сердика”, “Средец”, “Витоша” *... И в европейската практика обикновено футболните отбори имат названия с географска насоченост. По-особени имена са “Локомотив”, “Спартак”, “Нефтохимик”, “Миньор”, “Металург”, “Светкавица”, “Литекс”...

Още сме много далеч от европейската футболна география, защото у нас тези неща се диктуват и решават от феновете. Дори спортните редакции не се осмеляват на подобна публикация.

Ако греша, греша само аз, но де да беше така!
Вие какво мислите? Има ли право даскала?

П.П. преподава ми и съвсем случайно, докато търсех една негова книга, попаднах на тази статия...

D3NG3rZ0N3
12-11-2009, 02:49
Приятно ли вие да четете заглавия по медиите от сорта: "Локомотив прегази Ботев", "Беларуски трактористи прегазиха Левски", "Жилина ужили Левски" и т.н. Бързо да си сменят имената, че в последните години името на Апостола беше осквернено от подуенци...

term0t0
12-11-2009, 05:12
Имената трябва да се сменят и това е.Мене пък някакси ме кефят именатата на американските отбори по хокой,ръгби,баскет 8)


А вие събрахте ли пари за гостуване във Варна?!

Cerveza
12-11-2009, 08:07
Шумен от две години са "Панайот Волов",ако не се лъжа, не Шумен.
Иначе определено заглавия като горните от рода на "Жилина закла Левски" и т.н. се получава тъпо...

cherinka
12-11-2009, 14:26
Тази тема е обсъждана многократно от всички и продължава да бъде обсъждана.

Лично аз когато чета такива заглавия никога не съм ги асоциирала с личността, на която носят името, а е пределно ясно, че става въпрос за футболен клуб. Едно на ръка са журналистите.

Вече друг е въпроса с феновете, които вместо да драскат из града "Долу Ботев", примерно, може да напишат "Долу всички жълтури" 8-)

woshata
12-11-2009, 15:08
Журналистите провокират, тва че вие се влияете от тях си е лично ваш проблем. И да, точно.. като прочетеш жилина ужили Левски е ПРЕДЕЛНО ясно, че не става дума за личността, а за футболен клуб. За мен е глупаво да се сменят имената..

LiLGrizzly
12-11-2009, 15:55
Поредният изперкал даскал ... :?

PsychologicalDisorder
12-11-2009, 16:43
дето даваха един репортаж преди време

репортера: "какво знаеш за Левски"
а детето: "ами... футболен отбор?"

А тоя горе 12 годишния к'во се обажда неподготвен

bboy_bunker
12-11-2009, 16:53
говедата оскверняват името на Апостола...

ако Васил Левски беше жив, то той щеше да е от ЦСКА 8)

woshata
12-11-2009, 17:05
Вие го осквернявате 3 пъти повече.. ако той беше жив нямаше да има футболно деление. :wink:

bboy_bunker
12-11-2009, 17:07
Вие го осквернявате 3 пъти повече.. ако той беше жив нямаше да има футболно деление. :wink:ако няма футболно деление, няма да има повече от един футболен отбор.. което е тъпо :)

woshata
12-11-2009, 17:21
Не е така, но темата е твърде обширна, а първото ти изказване е достатъчно, за да знам, че ще си изгубя времето с теб. :)

PsychologicalDisorder
12-11-2009, 17:28
говедата оскверняват името на Апостола...

ако Васил Левски беше жив, то той щеше да е от ЦСКА 8)

оскверняват го не, защото са слаби (поне така излиза, както си го написал), а именно, защото има отбор с т'ва име.
преди време имах един ключодържател със снимка на апостола и отзад на ключодържателя имаше подписа му.
Всички ме питаха "от Левски ли си", като ми го разглеждаха
просто няма да коментирам...

bboy_bunker
12-11-2009, 17:29
какво й е обширното на темата? просто няма какво да кажеш...


айде губи си времето с някой друг наистина, че като ти гледам и ника...

woshata
12-11-2009, 17:41
Еми има кво, тва че има различни футболни отбори не значи абсолютно нищо като трябва да сме едно. Знаеш ли колко деградета познавам, които казват тия са свине защо треа да правя нещо с тях, когато става дума примерно за интереса не на Левски и ЦСКА, а за нашата страна.. точно тогава казват тва, те са говеда или те са прасета, няма да бъда рамо до рамо с тях, ако имаше човек подобен на Васил Левски според мен МОЖЕШЕ и да не е така.. въпреки че ценностите от тогава до сега също сякаш са се изменили.. но все пак. Така че пак казвам, че теоретично, ако беше жив нямаше да е от никой отбор щото щеше да го е срам какви сме сега ние българите.. той се е борил за обединение.. не кой ше е от ЦСКА и Левски така че адски много ме дразнят тия изказвания от тоя сорт.

Още искаш ли да ти пиша ? И да ника ми е повече от абсурден, но кво на теб ти дреме за това ? :-)

bboy_bunker
12-11-2009, 19:10
Той се е борил за освобождение, не за обединение.. а футболното деление не е само в България, а по цял свят.. нещо нормално е. Все пак все по нещо трябва да се различаваме нали? Ти какво предлагаш? Да сме едно голямо стадо и всички да вървим в една посока?

И ника ти е абсурден, да...

woshata
12-11-2009, 19:24
Не.. в никакъв случай. Както сам каза, ако отбора е един и всички са едно няма да е интересно. Просто отбелязах, че тъпите фразички с които НАИСТИНА гаврят името на Апостола са пълни глупости и лично мен ама МНОГО ме дразнят. Тва е. :)

bboy_bunker
12-11-2009, 19:39
Е кой гаври Апостола? Аз под говеда имам предвид подуенските селяни, а не Васил Левски.

gsh
12-11-2009, 19:56
НЕвъзможно е да се смени, ще има протести, бой и масови арести. :D
Като цяло съм против това с имената, не върви да кажеш кър за Левски (затова го пишем с ф), но ако отборът не петни името на България и на героя, защо да не го бъде ? <= Но такива отбори засега няма, така че ще си останем със сегашното положение ...

BlueAvalanche
12-11-2009, 19:57
Това винаги е било трън в очите на феновете на четирибуквието, чието име е крадено, гадно и не означава нищо.
Левски е наш символ, а практиката футболни отбори да се кръщават на светци/национални герои е световна.

cunt
12-11-2009, 20:31
..и ако ЛЕВСКИ беше жив сега..

bboy_bunker
12-11-2009, 20:41
Това винаги е било трън в очите на феновете на четирибуквието, чието име е крадено, гадно и не означава нищо.
Левски е наш символ, а практиката футболни отбори да се кръщават на светци/национални герои е световна.Ти си краден ;) Изброй ми няколко отбора, кръстени на светци и национални герои?

woshata
12-11-2009, 21:09
Ахаха нищо не разбра от тва дето ти казах.. а нз как по-просто да го обясня. Все тая.. името на отбора ни няма да се смени, факт. Иначе се сетих за още аргументи ".. ако беше жив.. " що нямаше да е от цска ама няма да продължавам с тъпотиите. 8-)

bboy_bunker
12-11-2009, 21:16
И ако Левски беше жив сега
той щеше да е фен на ЦСКА.
Защото сините са говеда
а шампион е само ЦСКА.

Дори и Ботев щеше да запее
армейски песни в знак на преклонение.
Защото истината е една
България значи, значи ЦСКА!

И стига вече, стига сме търпяли
отбори гнусни с фенове мангали.
Защото пее цялата страна,
че шампиоон е само ЦСКА.

И Алберт Айнщайн щеше да запише,
при Пенев той да следва второ висше,
защото само славните армейци,
играят футбол като европейци!

8-)

bboy_bunker
12-11-2009, 21:21
Възможно ли е една уважаваща себе си нация да допусне футболни отбори да носят имена на национални герои? С какво право тимът от "Герена" се кичи с прозвището "отбор на народа"? Добро или лошо за българския спорт беше това, че ЦСКА дълги години беше отбор на Българската армия?

Отговор на тези и много други въпроси, които днес са също толкова актуални, както и преди осем години, е даден в едно интервю за в. "Сектор Г" от 14 септември 2000 г. на Людмил Костадинов - правнук на най-близкия съратник на Васил Левски - Христо Иванов (Големия).

Понякога в своите публикации аз се позовавам на вижданията, изразени от г-н Костадинов, след което привърженици на Левски пишат в различни форуми, че такова интервю не съществувало. Ето пълния негов текст така, както е публикувано в "Сектор Г" преди осем години.

- Г-н Костадинов, вие сте правнук на най-близкия съратник на Васил Левски, но днес често можем да ви видим на мачовете на ЦСКА.

- Закономерно е човек, който произхожда от патриотичен възрожденски род, да бъде привърженик точно на ЦСКА, защото това е отборът с най-големи международни успехи и е прославил името на България в целия свят. При това тук имам предвид не само клубните изяви, а и представянето на футболистите в чуждестранни отбори и в националния тим. Не се съмнявам, че моят прадядо, пък и Васил Левски, ако бяха наши съвременници, щяха да симпатизират на ЦСКА. Едва ли отбор като този от "Герена", който проявява такова малодушие в международните си мачове и използва нечисти средства в нашето първенство, може да спечели сърцата на такива чисти личности.

- Все пак има хора, които твърдят, че именно Левски е отборът на народа...

- Слушах едно предаване на радио "Дарик" - медия, която не може да бъде обвинена в пристрастие към ЦСКА. Чест прави на техните журналисти фактът, че оповестиха пред цяла България, че ЦСКА има 37 % привърженици в страната, а "сините" - само 32 %. Разбира се, всеки има своя субективна представа за това и трябва да кажа, че въпреки пропагандата за "отбора на народа" аз смятам, че реалното превъзходство на "червените" привърженици е повече от 5 %. И ако по отношение на броя ще се съглася със социологическото проучване, то съм убеден, че качественото превъзходство на почитателите на ЦСКА е огромно. Мисля, че това се отнася както до познаването и разбирането на историята и правилата на футболната игра, така и до възможностите на привържениците на "червените" и "сините" да я практикуват.

В периода 1968 - 1973 г. бях ученик във Френската гимназия. Там привържениците на Левски бяха почти изцяло хора, които слабо се интересуваха от футбол и не притежаваха нито футболни умения, нито познания за футболните правила. Те бяха привърженици на "сините" главно под влияние на вестникарската пропаганда. А през онези години тя създаваше у хората една съвсем нереална представа за стойностите на футболистите и футболните отбори. Предполагам, че част от привържениците на "сините" са станали такива под влияние на името на великия Апостол на свободата. По повод на използването на имена на национални герои за названия на футболни отбори дядо ми Христо (син на Хр. Иванов-Големия) се възмущаваше от цялата си душа.

И наистина предполагам, че е уникален случай в Европа, а и в света, имената на най-светлите личности в националната история да се използват за такива цели. Само у нас са възможни словосъчетания като "Локомотив прегази Левски" или "Левски загуби от Ботев", сякаш двамата велики българи са играли на комар. Мисля, че днес, когато толкова много говорим за Европа и за цивилизовани отношения в обществото, е време да се премахне тази позорна практика. Какво лошо има в това, отборът от "Герена" да се нарича ПФК Подуяне АД - на името на този хубав столичен квартал, в който, между другото, живея и аз.

- Как бихте отговорил на онези, които твърдят, че ЦСКА има почитатели главно в средите на военните и техните семейства?

- Според мен в това, че мнозинството от привържениците на ЦСКА не са свързани с военните, може да се убеди всеки, който посети поне един мач на отбора. Но искам да кажа, че в самата теза, че ЦСКА е отбор на военните, а не на народа, има нещо много зловредно. Защото само безумец или враг на българския народ може да отделя армията от народа. Васил Левски е участник в първото българско военно формирование в ново време - легията на Раковски. Известно е, че Васил Иванов Кунчев получава името Левски след едно състезание в легията, когато той побеждава с един "лъвски" скок. Така че Васил Левски може да се смята за един от първите "армейски" спортисти.

Казах вече, че по-голямата част от привържениците на ЦСКА не са свързани с военните, но съм убеден, че всички наши привърженици са патриоти. А това, че ЦСКА беше "армейски" отбор, създаде благоприятни условия за състезатели от цялата страна да практикуват елитен спорт. Имам предвид не само футболистите, но понеже те са най-популярни - ако не съществуваше "армейският" спорт, какъв шанс щеше да има играчът на Хеброс (Харманли) Христо Стоичков? Когато след един инцидент в Пловдив младият тогава Стоичков беше разкъсван от медиите, го спаси това, че Ицо беше военнослужещ. След спречкването между бъдещата мегазвезда на световния футбол и шефа на милиционерската охрана на пловдивския стадион "Христо Ботев" ревностните пазители на морала в българския спорт заляха вестниците с изявления в смисъл, че докато се води дело за инцидента, Стоичков не трябва да играе футбол.

Същевременно както съдиите по време на мач, така и журналистите след мача следяха под лупа всеки негов жест, всяка негова мимика. С часове се даваха повторения, за да се разбере дали Ицо умишлено или неволно е ударил врачанския защитник Гарев. И отново се връщаше плочата за делото с шефа на охраната на пловдивския стадион. Тогава Стоичков беше военнослужещ и военният съд не направи това, което искаха медиите - да сложи край на кариерата му още тогава. Не съм сигурен, че всеки граждански съд щеше да издържи на медийния натиск.

Друго предимство, което ЦСКА имаше като "армейски" отбор, бе дисциплината. Неслучайно в чужбина най-добре се представят футболистите на ЦСКА. Те са свикнали на дисциплина и отношение към подготовката, които в нашия отбор бяха най-близки до тези в големите европейски клубове.

Искам да добавя още и това, че сега, когато в България бе унищожена АШВСМ (армейската спортна школа), във Великобритания се създава една подобна, бих я нарекъл институция.

- Г-н Костадинов, смятате ли, че синият цвят на отбора от "Герена" е в хармония с името Левски?

- Аз вече казах, че футболните отбори не трябва да носят имена на национални герои. Що се отнася до цветовете, искам да подчертая, че цветовете на българската национална революция, която подготви и заради която загина Васил Левски, са червеният и зеленият. Това са цветовете на знамената, под които българските чети са се биели с турските поробители. Затова по-късно червеният и зеленият цвят влязоха в българския национален флаг. Не знам кой умник измисли отбор с име "Левски" да играе с фланелки в турскосиньо и какво се демонстрира с това?

- Кои са вашите най-ярки футболни спомени?

- Щастливите спомени са много именно защото съм привърженик на ЦСКА. Все пак за два случая си спомням с особена гордост. Първият беше мачът, в който през пролетта на 1982 г. отстранихме Ливърпул. Този мач аз гледах вкъщи по телевизията заедно с двама мои колеги, привърженици на Левски. Те бяха най-искрено убедени, че съм се побъркал, защото преди мача се опитвах да ги убедя, че ЦСКА има съвсем реални шансове да отстрани суперотбора от Острова. Те дойдоха у нас, за да се повеселят на моя сблъсък с жестоката реалност. Още помня вцепенените им физиономии след втория гол на Стойчо Младенов. Те просто не вярваха, че това, което се случваше, е истина.

Споменът за световното първенство в САЩ през 1994 г. ме изпълва с истинска гордост. Спомням си, че тогава се бях обзаложил с приятели и привърженици на Левски, че България ще се класира поне на осминафинал. След като нашите футболисти загубиха първия си мач срещу Нигерия, левскарите бяха убедени в пълното фиаско на националите, защото тяхното увредено съзнание не можеше да си представи, че състав, воден от Димитър Пенев и Христо Стоичков, може да се наложи над най-силните отбори в света. В този момент подобно отношение имаха и много телевизионни журналисти, играчи, треньори и деятели, които бяха привърженици на "сините".

Освен отношението към Пенев и Стоичков за тези настроения допринасяха и типичното за почитателите на Левски малодушие и чуждопоклонничество. Мисля, че това, което се случи по-късно след мача с Нигерия - полуфиналът на световно първенство, както и голмайсторската титла на Стоичков, отне тонове илюзии у тези хора. За съжаление останаха и такива, които бяха непоправимо увредени - те наложиха мнението си след европейското първенство през 1996 г. за смяната на Димитър Пенев. Така започна упадъкът на българския национален отбор.

Един от моите най-ярки футболни спомени е свързан с международен мач на Левски. Когато "сините" загубиха с 3:4 от Антверпен, след като само една минута преди края на редовното време водеха с 3:1. Аз изпитвах чисто човешка жалост без капчица злорадство, но същевременно не можех да спра напиращия в мен смях. Това беше едно от най-комичните изпълнения, които съм виждал на футболния терен. Когато си помисля за многобройните провали на "сините" в международните им мачове, се учудвам на опитите на техните привърженици да демонстрират самочувствие.

- Какво е мнението ви за представянето на ЦСКА през завършващия сезон?

- Радвам се, че отборът намери себе си и се върна на своя исторически връх. Юбилеят е повод отново да изразим признателност към големите играчи и отбори на ЦСКА, които изведоха българския футбол на позиции, немислими преди раждането на "армейския" тим. В същото време с голямо вълнение очаквам поредната европейска кампания, която винаги е била истинският критерий за оценка на стойностите. А континентът отлично знае, че футболът в България се равнява на ЦСКА.

realantisocial
12-11-2009, 21:21
Я. Анархо-комунист фен на чорбата. Що ли не се изненадвам :lol:

bboy_bunker
12-11-2009, 21:29
Я. Анархо-комунист фен на чорбата. Що ли не се изненадвам :lol:абе помак... нито съм анархист, нито комунист.. скрий се по-добре ;)

cherinka
12-11-2009, 21:31
Типична свиня.

bboy_bunker, жалко е върху какви смешни неща се уповава гордостта ти.
Предполагам докато си писал тези постове си се тупал гордо в гърдите.
:lol:

Моля те, виж се отстрани и замълчи!

bboy_bunker
12-11-2009, 21:32
Типична свиня.

bboy_bunker, жалко е върху какви смешни неща се уповава гордостта ти.
Предполагам докато си писал тези постове си се тупал гордо в гърдите.
:lol:

Моля те, виж се отстрани и замълчи!Пловдив, майна.. там е най-голямата фракция на ЦСКА.. сигурно здраво те пердашат отзад "свинете" :lol: :lol: :lol:

realantisocial
12-11-2009, 21:34
Съветвам те да не си правиш много устата, щото не знаеш на кого говориш.
По темата. Трябва да си доста болен и безобразно глупав, за да можеш да даваш в подкрепа на свои твърдения обременена с идеи "литература", каквато е това интервю, което изобщо не се знае дали съществува, а дори да съществува, какво доказва то ? Всеки е свободен да е фен на който си поиска отбор поради каквито си поиска причини. К'во ме ебе, че е пра-пра-внук на шуренайчото на хлебаря на Левски. И т'ва к'во общо има с мен ?
Честно казано обаче не знам кой срами България в евро-турнирите ?
Аз не помня дали Левски или ЦСКА игра четвърт-финал в УЕФА. Вие к'во направихте ? Бихте осмия отбор на Ливърпул. Еми туй ще ви е :) Сега имахте възможност да се докажете, пак не го направихте, Левски ли ви е виновен ?
Истината е такава, че навсякъде има отбори на имената на герои. Включително в САЩ, някой някъде ги даде за пример.
Аз никога не креща "к.р за Ботев". Но смърт за чорбата и к.р за турския тим цска ще са думите, с които ще умра. И то не за друго, ами заради лекета като би-гейчето. :grin:

malone
12-11-2009, 21:37
bboy_bunker ще се закриваме ли момче?Левски и специално Ботев Пловдив са клубове с история,която клуба на армията никога няма да има.Злобата и ограниченото ти мислене не ти позволяват да проумеш това.Отборите кръстени на български исторически личност са заслужили името си.

realantisocial
12-11-2009, 21:38
Вместо всеки да гледа в своята позиция се оказва, че за всички неуспехи на България и ЦСКА са виновни Левски. И очевидно не сме ние тези, които търсят под вола теле. :shock:

bboy_bunker
12-11-2009, 21:41
Как не те е срам да говориш за евротурнири? Първо си вземете мача на сезона срещу Спортист Своге, за да останете в А група и тогава говори за Европа :)

bboy_bunker
12-11-2009, 21:45
bboy_bunker ще се закриваме ли момче?Левски и специално Ботев Пловдив са клубове с история,която клуба на армията никога няма да има.Злобата и ограниченото ти мислене не ти позволяват да проумеш това.Отборите кръстени на български исторически личност са заслужили името си.Историята се гради в международен мащаб.. ЛеФски няма такава, да не говорим за БотеФ...

malone
12-11-2009, 21:51
bboy_bunker ще се закриваме ли момче?Левски и специално Ботев Пловдив са клубове с история,която клуба на армията никога няма да има.Злобата и ограниченото ти мислене не ти позволяват да проумеш това.Отборите кръстени на български исторически личност са заслужили името си.Историята се гради в международен мащаб.. ЛеФски няма такава, да не говорим за БотеФ...Пълна глупост написа и двата отбора имат мачове с отбори от Европа още преди по съветски модел да се създаде цска пакистанско знаме.

bboy_bunker
12-11-2009, 21:53
bboy_bunker ще се закриваме ли момче?Левски и специално Ботев Пловдив са клубове с история,която клуба на армията никога няма да има.Злобата и ограниченото ти мислене не ти позволяват да проумеш това.Отборите кръстени на български исторически личност са заслужили името си.Историята се гради в международен мащаб.. ЛеФски няма такава, да не говорим за БотеФ...Пълна глупост написа и двата отбора имат мачове с отбори от Европа още преди по съветски модел да се създаде цска пакистанско знаме.Те че имат - имат.. въпроса е резултата какъв е.. а той е плачевен...

realantisocial
12-11-2009, 21:54
Тийнейджър, я ходи почети малко книжки и тогава се върни да спориме за футбол.

bboy_bunker
12-11-2009, 21:55
Тийнейджър, я ходи почети малко книжки и тогава се върни да спориме за футбол.на бас, че съм на повече години от теб? ;)

realantisocial
12-11-2009, 21:57
айде ;)

PsychologicalDisorder
12-11-2009, 22:09
:lol:

TERRORMACHINE
12-12-2009, 00:05
А вие събрахте ли пари за гостуване във Варна?!сега за купата играем с Балчик, в най-добрия случай ще играем в Бургас...ииииииииии отново кур за БДЖ :-x има некъв пътнически влак от Русе в 7 и стига в 13:11 в Бургас, а мача е от 13, тамън се бех навил да ходя...с автобусите е същата глупост!!!



не виждам никъв проблем,дори напротив.

това е още един повод отбори като Ботев Пловдив,Ботев Враца,Левски София,Раковски Русе и т.н. да напомнят за големите герои. най-малкото много деца запалили се по някой от тези футболни отбори ще им бъде провокиран интереса и към въпросните личности.тоя за тва нещо спомена и по време на лекции...вика ми "Трябва да се смнят имената на футболните отбори, които са кръстени на нац. герои, защото по този начин слагаме имената им в устите на хулиганите..."

TERRORMACHINE
12-12-2009, 00:47
и от БОТЕВ :grin:

cherinka
12-12-2009, 00:49
:(

bboy_bunker
12-12-2009, 09:19
^ Ти някакъв сън сънуваш май.. виж представянето ви в последните 2-3 години, а и като цяло и тогава говори ... El Debile 8-)

bboy_bunker
12-12-2009, 11:53
аз като гледам дегенерат си ти.. висиш тука по цял ден и се правиш на готин.. комунист съм бил.. ти сигурно не знаеш къде се намираш бе :) върви яж кафяви форнети и гледай резила срещу Лацио :) тоя път 5-6:0 трябва да го докарате :grin:

bboy_bunker
12-12-2009, 11:56
много ясно че аз ше ти кажа.. то всеки го вижда какъв си Утрепляк... аз на светло съм нон-стоп.. ти го раздаваш кежуъл-ъндърграунд.. накрая там ше си останеш 8-)

bboy_bunker
12-12-2009, 12:03
къв комуняга те гони, къв антифа бе.. никъде не съм ходил на 1-ви май.. боли ме шнура за некви дати..

malone
12-12-2009, 12:07
Нема да му се верва на бункера какъв донор на органи ще стане. :o

bboy_bunker
12-12-2009, 12:09
бе говори квото искаш, не ми пречиш


илмейт обърши си спермичката около устата и тогава го раздавай толко смело.. май си яко в рапа , а?

bboy_bunker
12-12-2009, 12:27
пахаххаха :lol: :razz:

woshata
12-12-2009, 13:02
е тва е да се смееш на себе си обаче :D

malone
12-12-2009, 13:48
Бункера в това отношение е ненадминат.Да се пребие до края на деня.Казах!!!

deFakto
12-12-2009, 14:51
и от БОТЕВ :grin:глупости говориш момче има само Локомотив в Пловдив :smt023

LiLGrizzly
12-12-2009, 15:16
дето даваха един репортаж преди време

репортера: "какво знаеш за Левски"
а детето: "ами... футболен отбор?"

А тоя горе 12 годишния к'во се обажда неподготвен
Мълчи ти ве кенеф ! Ами ако нямаше ФК ЛЕВСКИ какво щеше да ти отговори ... незнам !

Shelcha
12-12-2009, 15:17
хехе помислих, че пише Левски или футболът :D
(;

bboy_bunker
12-12-2009, 22:36
хехе помислих, че пише Левски или футболът :D
(;така е, защото двете понятия са несъвместими :-D

term0t0
12-12-2009, 23:26
дето даваха един репортаж преди време

репортера: "какво знаеш за Левски"
а детето: "ами... футболен отбор?"

А тоя горе 12 годишния к'во се обажда неподготвен
Мълчи ти ве кенеф ! Ами ако нямаше ФК ЛЕВСКИ какво щеше да ти отговори ... незнам ! Сменил си дилъра?!Или то наркотици у Русе нЕма.Айде да лягам,че утре ще ходим на мач у минусови температурки 8-)

TERRORMACHINE
12-13-2009, 03:28
и от БОТЕВ :grin:глупости говориш момче има само Локомотив в Пловдив :smt023кво ме ебе за Тракия? и въобще кво ме интересува Пловдив?!?

iLovePussyJuice
12-13-2009, 14:24
Пишем ви от хотела, довечера кацам в София.
Може да ме чакате на аерогарата с бирите. {}

Shelcha
12-13-2009, 14:29
хехе помислих, че пише Левски или футболът :D
(;така е, защото двете понятия са несъвместими :-D
:D

woshata
12-13-2009, 15:06
дето даваха един репортаж преди време

репортера: "какво знаеш за Левски"
а детето: "ами... футболен отбор?"

А тоя горе 12 годишния к'во се обажда неподготвен
Мълчи ти ве кенеф ! Ами ако нямаше ФК ЛЕВСКИ какво щеше да ти отговори ... незнам ! :-o :-o :-o Ти си повече от малоумен бе.

TERRORMACHINE
12-13-2009, 15:09
в България като се спомене думата "футбол",първата мисъл е ЛЕВСКИ.тва, между другото, е идея да се направи анкета в нета и по улиците...примерно "Коя е първата асоциация като чуете думата футбол"

bboy_bunker
12-13-2009, 16:15
в България като се спомене думата "футбол",първата мисъл е ЛЕВСКИ.на мен първата ми мисъл е ЦСКА.. айде сега докажи обратното

bboy_bunker
12-13-2009, 16:20
бате ти ли ми говориш за дегенерати ламя такава... в предната тема видях кво си писал че си наркоманче.. такива като тебе са ми ясни ;) нарко-псевдофашист.. смятай..

cherinka
12-13-2009, 16:21
http://vbox7.com/play:36f434bf

bboy_bunker
12-13-2009, 16:26
^ готино клипче.. това родата ти ли е? :grin:

cherinka
12-13-2009, 16:27
По-скоро твоята.

ohluv
12-13-2009, 16:51
Или е така или е като в другите страни на имена на градове аз не виждам разликата.По неговата логика всеки който носи фамилия Ботев или име Левски и не се е жертвал за родината би осквернил имената на тези личности.

bboy_bunker
12-13-2009, 17:00
рапърче не съм бил.. с бибоинг се занимавам още да.. а по мачове ходя рядко принципно , просто се намериха билети ;) иначе тука никой не е палестинец.. все едно аз да ти кажа че си германец...

Pwnmaster
12-13-2009, 17:05
Тая тема ми припомня един виц:
-Номер 7 играе футбол като Ботев!
-Но Ботев не е играл футбол.
-Именно!
8-)

bboy_bunker
12-13-2009, 17:07
ти ли говориш за хероин бе.. ебати виж е къф си смешен сериозно... друсаш се всеки ден, не знаеш къде се намираш обаче ние сме били наркоси... края....

а между другото кво си правил лятото покрай съдебната с куп дечурлига ми разправят тука.. да не си представител на фокс кидс?

cunt
12-13-2009, 18:20
По-скоро твоята.
умри бе

miminia
12-13-2009, 18:26
Утре ше ходи ли някой на протеста бре .. ей
стига сте се коронясвали за мишки..