PDA

View Full Version : Нокти



MichellePhan
12-11-2009, 18:27
Наскоро реших да си оправя ноктите(защото започнаха да се чупят и нямат старият блясък).Може ли да ми дадете съвети как да се грижа за ноктите(чувала съм,че е хубаво 10 мин да се дървът в йод или солена вода.) И как мога да си оправя кожичките(имах гадния навик да си ям кожичките колкото никтите и са ми разранени).Може ли и да ми препоръчате крем за ръце?А...и има ли начин пръстите на ръцете да станат по-тънки(малко са ми дебели-аз не съм,но те са и са много грозни,ако има начин бихте ли ми казали)

heiress
12-11-2009, 18:29
Не си ли махаш кожичките?

lDoLLl
12-11-2009, 18:29
Не е лошо да ги мажеш с масло за нокти и да ползваш заздравители. От йода са ми казвали обаче, че ноктите пожълтяват/покафеняват.
Оххх тия кожичкиии :-x и аз го имам този проблем и го решавам обаче по супер неправилен начин. :oops: След като съм се къпала дъъъълго и когата на пръстите ми е по-мека, издърпвам сухите кожички с една пинсета, докато не махна всичко по-твърдо и грубо. Знам, че е адски неправилно ама не мога иначе.

heiress
12-11-2009, 18:30
Добре, защо не ги режете?

MichellePhan
12-11-2009, 18:33
ами аз с нокторезачка си ги режа,но сега вече спрях да си ги греза и искам да се махнат раничките;

heiress
12-11-2009, 18:34
Мажи ги с някакъв крем, например "Здраве"..

xXxYannyxXx
12-11-2009, 19:10
има една много хубава серия за нокти 'Perfect'...има наи различни специални лакове и масла за нокти, които заздравяват.. ползвам ги от доста време и действат... и дори не са скъпи..2-3 лева :} мисля че ще ти свърши раобта :-)

daru6a1
12-12-2009, 07:32
Крема ще оправи нещата ,, няма значение от каква марка,серия и т.н и т.н .. :) Здраве,Нивея,Леокрема,Ейвъ ,Бочко .. :-D

titinkaa
12-12-2009, 07:58
Аз ползвам масло за нокти на Икаров,то е за да нямаш кожички и кара ноктите да ти растът здрави,межеш си ги все едно се лакирваш и кожата около ноктите,стоиш 20мин после си ги разтриваш,но не хубаво след това да не си миеш ръцето,щото няма да има никва полза от маслото,а ако веднага след това искаш да се лакирваш вземи една мека кърпичка и ги забърши :)

DqVoLsKoJeLaNiE
12-12-2009, 09:18
ima mnogo na4ini da si opravi6 noktite... ima si ne6to kato hap4eta za zazdravqvane na nokti i kosa \dvete sa v 1\ probvai ne se trovi6 kato s hap4etata za otslabvane a noktite ti stavat mnogo po zdravi otkolkoto s1s zazdravitelite =) a kak da stanat pr1site ti po-t1nki imam edno predpolojenie ama trqbva da mi kaje6 bila li si nqkoga debela \kato bebe ili kato po malka\

viksit0y
12-12-2009, 17:55
Ама защо си махате кожичките по тия меко казано брутални начини :lol: ?
Аз използвам това >

http://i49.tinypic.com/20po3t2.jpg

MichellePhan
12-12-2009, 18:18
ima mnogo na4ini da si opravi6 noktite... ima si ne6to kato hap4eta za zazdravqvane na nokti i kosa \dvete sa v 1\ probvai ne se trovi6 kato s hap4etata za otslabvane a noktite ti stavat mnogo po zdravi otkolkoto s1s zazdravitelite =) a kak da stanat pr1site ti po-t1nki imam edno predpolojenie ama trqbva da mi kaje6 bila li si nqkoga debela \kato bebe ili kato po malka\
Родила съм се 3.600,а като дете бях слабичка...Просто са ми дебели пръстите

DqVoLsKoJeLaNiE
12-13-2009, 07:42
ima mnogo na4ini da si opravi6 noktite... ima si ne6to kato hap4eta za zazdravqvane na nokti i kosa \dvete sa v 1\ probvai ne se trovi6 kato s hap4etata za otslabvane a noktite ti stavat mnogo po zdravi otkolkoto s1s zazdravitelite =) a kak da stanat pr1site ti po-t1nki imam edno predpolojenie ama trqbva da mi kaje6 bila li si nqkoga debela \kato bebe ili kato po malka\
Родила съм се 3.600,а като дете бях слабичка...Просто са ми дебели пръстите

апи незнам тогава няма видима причина, нямам никаква идея

MichellePhan
12-13-2009, 07:53
Ама иначе как стават по-тънки-стана ми интересно.

Bibz
12-13-2009, 08:59
Не знам, моите са дълги и тънки. Оправяйте се 8-)

anonimchetou
12-13-2009, 09:54
Ама защо си махате кожичките по тия меко казано брутални начини :lol: ?
Аз използвам това >

http://i49.tinypic.com/20po3t2.jpg

и аз имах подобна.. и с нея си махах кожичките

DevilWish
12-13-2009, 10:18
И моята е като на Виксито.
Само да ти кажа, че като бях лятото на ваканция в България, ходих на маникюр и ме намазаха с някакъв лак около нноката, той е специално против кожички.1 месец след това нямаш.Потърси такова нещо.

daru6a1
12-13-2009, 14:15
Ама защо си махате кожичките по тия меко казано брутални начини :lol: ?
Аз използвам това >

http://i49.tinypic.com/20po3t2.jpg

и ние имаме такова .. Но аз не го ползвам понеже съм малко непохватна и мога да си отрежа месото с него ;d

BloodyRedRose
12-13-2009, 14:30
Наскоро реших да си оправя ноктите(защото започнаха да се чупят и нямат старият блясък).Може ли да ми дадете съвети как да се грижа за ноктите(чувала съм,че е хубаво 10 мин да се дървът в йод или солена вода.) И как мога да си оправя кожичките(имах гадния навик да си ям кожичките колкото никтите и са ми разранени).Може ли и да ми препоръчате крем за ръце?А...и има ли начин пръстите на ръцете да станат по-тънки(малко са ми дебели-аз не съм,но те са и са много грозни,ако има начин бихте ли ми казали)

Мила, ще те посъветвам да не си гризеш ноктите и кожичките в никакъв случай!Има два инструмента които ще оправят нещата със кожичките. Единият е за избутване на кожичките към основата на нокътната плочка. Другият е за изрязването на кожичките след като си ги избутала. Така нокътната ти плочка ще се открие и ще изглежда по-дълга когато си нанасяш някакъв цветен лак. Колкото до кремовете за кожички те могат да се намерят в козметичните аптеки, магазините за грим и козметика, в козметичните компании работещи с дистрибутори и др., просто трябва да потърсиш. Колкото до чупливостта на ноктите, има един активен заздравител който беше прозрачно лилав на цвят и заздравява ноктите като ги предпазва от цепене и чупене в резултат от което стават по-твърди и здрави и подпомага разтежа им. Може също така да ползваш лак за нокти редовно и няма да го махаш като го гризеш. Също така в определен период от време(при различните нокти е различно) както при косите трябва да режеш връхчетата или да ги пилиш, така те ще израстнат по-добре и малко по-бързо. И още нещо, носи си в дамската чантичка, в несесерче или протмоненце пила за нокти за всеки случай ако има разцепване в лек стадий и е поправимо. Надявам се съм ти била полезна и успех =) :-) :)

MichellePhan
12-13-2009, 14:32
Наскоро реших да си оправя ноктите(защото започнаха да се чупят и нямат старият блясък).Може ли да ми дадете съвети как да се грижа за ноктите(чувала съм,че е хубаво 10 мин да се дървът в йод или солена вода.) И как мога да си оправя кожичките(имах гадния навик да си ям кожичките колкото никтите и са ми разранени).Може ли и да ми препоръчате крем за ръце?А...и има ли начин пръстите на ръцете да станат по-тънки(малко са ми дебели-аз не съм,но те са и са много грозни,ако има начин бихте ли ми казали)

Мила, ще те посъветвам да не си гризеш ноктите и кожичките в никакъв случай!Има два инструмента които ще оправят нещата със кожичките. Единият е за избутване на кожичките към основата на нокътната плочка. Другият е за изрязването на кожичките след като си ги избутала. Така нокътната ти плочка ще се открие и ще изглежда по-дълга когато си нанасяш някакъв цветен лак. Колкото до кремовете за кожички те могат да се намерят в козметичните аптеки, магазините за грим и козметика, в козметичните компании работещи с дистрибутори и др., просто трябва да потърсиш. Колкото до чупливостта на ноктите, има един активен заздравител който беше прозрачно лилав на цвят и заздравява ноктите като ги предпазва от цепене и чупене в резултат от което стават по-твърди и здрави и подпомага разтежа им. Може също така да ползваш лак за нокти редовно и няма да го махаш като го гризеш. Също така в определен период от време(при различните нокти е различно) както при косите трябва да режеш връхчетата или да ги пилиш, така те ще израстнат по-добре и малко по-бързо. И още нещо, носи си в дамската чантичка, в несесерче или протмоненце пила за нокти за всеки случай ако има разцепване в лек стадий и е поправимо. Надявам се съм ти била полезна и успех =) :-) :)
Мерси за изчерпателния коментар : )

mals
04-18-2015, 20:56
nqkoi moje li da mi kaje kak da si opravq noktite ujasni sa!