PDA

View Full Version : Проба Манту



TheSameDevil
12-11-2009, 20:23
Здравейте!Днес ми правиха подкожна ваксина за проверка дали се е хванала ваксината БЦЖ(за туберколоза в рамото).И ми казаха че трябва да се зачерви и че не трябва да го мокря.Може ли някой да ми каже кога трябва да започне да се зачервява да знам дали има надежда да се е хванала или ще трябва да ми я правят така защотот днес в 10:00 ми я направиха ,а сега ми изглежда само малко точка в ръката без никакво зачервяване

kalpazanka
12-12-2009, 05:27
Здравейте!Днес ми правиха подкожна ваксина за проверка дали се е хванала ваксината БЦЖ(за туберколоза в рамото).И ми казаха че трябва да се зачерви и че не трябва да го мокря.Може ли някой да ми каже кога трябва да започне да се зачервява да знам дали има надежда да се е хванала или ще трябва да ми я правят така защотот днес в 10:00 ми я направиха ,а сега ми изглежда само малко точка в ръката без никакво зачервяване


До 72-рия час имай търпение. Не губи надежда ;) Обаче не ми се връзват обясненията в първите изречения- казваш, че са ти правили подкожна ваксина- сигурен ли си, че е пробата на Манту? И второ- пишеш дали се е хванала BCG. По твоите думи би трябвало да са ти правили веднъж Манту, да е излязло отрицателно, да са ти вкарали бацила на Калмет и Герен и сега да те бодат за трети път, за да видят дали си изградил/а имунитет.:-o


Дай малко повече инфо около обстоятелствата по ваксината /може и на ЛС/.

daru6a1
12-12-2009, 13:47
Ти за два часа искаш да те хване .. Ваксината трябва да се разпространи в кръвта .. Както казаха преди мен до 72 часа (2 дена) трябва да си покаже :)

aloveyou
12-12-2009, 14:15
Ти за два часа искаш да те хване .. Ваксината трябва да се разпространи в кръвта .. Както казаха преди мен до 72 часа (2 дена) трябва да си покаже :)

++
Да 3 дена ще се разпротрани :lol:

kalpazanka
12-12-2009, 14:51
По-скоро се чака израз на свръхчувствителност от забавен тип. 8-)