PDA

View Full Version : Моята мъка



MagnetiC
12-11-2009, 21:13
Здравейте.. пиша ви с надеждата да ми олекне поне малко.. а може и да получа някой добър съвет..
Имам гадже от 3 години и близо 6 месеца, от 4 месеца живеем заедно.. тръгнахме в края на 9 клас.. и аз съм му 1та, а той на мен ми е 1я..нито 1н път не сме си изневерявали.. обичам го безумно.. и чувствам, че и той ме обича...Проблема е, че догодина септември отива да учи в чужбина.. а аз оставам тук (тук уча).. и тук идва големият проблем... той не вярва във връзките на разстояние... казва, че ще скъсаме, защото ще се отдалечим 1н от друг..а и няма желание и да опита.. просто защото мисълта да е с момичето, с което е тръгнал от 9 клас го влудява.. не иска целият му живот да е предначертан.. и не иска аз да съм единствената и да не е пробвал с друга (преди мен е имал 1-2 несериозни гаджета.. за по няколко дни)..напълно го разбирам.. и за мен това отчасти е плашещо..но от друга стран, за времето откакто сме заедно съм се замисляла дали мога да съм с друг (преди него съм имала около 5 гаджета за по няколко месеца..) но съм осъзнавала, че не бих могла.. просто защото нямам очи за другите.. ставали са ми симпатични някои момчета.. но дни след това съм осъзнавала, че не бих имала нищо с тях.. просто, защото истински обичам този, с когото съм... Тук идва и обречеността.. трудно е да ходиш с някой и да му се отдадеш при положение, че знаете, че вс е обречено и ще скъсате и че ще ви е мн кофти..Затова моят човек иска да скъсаме от сега..Но аз не мисля, че това е правилно просто защото се обичаме.. и според мен е по-добре да сме заедно, а после времето и разстоянието да лекуват доколкото могат...не мога да си представя да е в същия град, дори апартамент.. и да го виждам без да го докосвам, без да го милвам и целувам...мисля, че ще е жив мазохизъм да се въздържам по този начин...но не мога да го накрам да се съгласи с мен.. не мога да му покажа, че е по-разумно да сме заедно и като замине да скъсаме..
Може да ви се сторя луда...но съм жива романтичка.. и знам, че той ми е първата любов.. знам и че бих останала с него завинаги :oops: Знам, че ще го убедя... знам, че сега ще бъде с мен до преди да замине, защото се обичаме.. но ме е страх, че като замине наистина ще скъсаме..че там той ще намери друга, която да обикне.. и че аз ще съм минало за него.. някой от вас ще си кажат, че съм луда мислейки си, че го обичам толкова и че няма как да съм толкова сериозна.. но вярвайте ми преживяла съм много с бившите си.. преживяла съм мн и със смейството си и съм пораснала преждевременно.. вече съм на близо 20..но съм улегнала... страх ме е, че ще го загубя... страх ме е, че ще се надявам на срещата на класа след 4 години отново да се съберем, а може това да не стане, защото ще си е хванал друга там.. ще е обикнал истински друга... боли ме да гледам как ще загубя любовта (която и без това не се открива лесно) и не мога да направя нищо по въпроса... :(( безсилна съм...единственото, което ми остава е да му се наслаждавам следващите месеци... да запаметявам вс момент... а след това да тъжа... :(

PsychologicalDisorder
12-11-2009, 21:21
3 години сте заедно и някакво шибано разстояние ще ви попречи?
а и той мисли като дете... защо да не си му единствена

бори се за него

п.с. не прочетох темата ти, съжалявам, за което, но ми е много мудно и прегледах малка част, и за тая част ти давам съвет 8-)

Stan4o123
12-11-2009, 21:31
Е аз мисля,че поне трябва да опитате... ако любовта ви е такава,каквато я описваш,и смяташ,че разстоянието определено ще е пречка,но няма да промени чувствата ти...опитай се...но внимавай да не стане,както ти сама казваш "мазохизъм" и да страдаш...наистина се надявам да продължите,защото го описваш много красиво и истинско,и наистина ще е "what a waste" ако скъсате.

valdesbg
12-11-2009, 21:35
Съвет - не късайте сега. Не се настройвайте за някакъв резултат отсега още. До догодина ще изтечем ного вода. Изживейте си хубавите и лошите моменти до тогава. А като настъпи момента - вземете решение.

По принцип ми е странна позицията "не искам да съм бил само с една", но тук няма да се меся.

FantaMen
12-11-2009, 21:36
Според мен ти си правата не може само заради това че след около година най вероятно(това е според него) ще скъсате да късате още сега.. Отстоявайй ако те обича в което не се съмнявам ще продължите връзката си.. Иначе евала 3 години и половина са си доста време...

MagnetiC
12-11-2009, 21:37
там е проблемът, че аз каквото и да кажа и да направя.. не мога да изисквам от него да предначертае бъдещето.. не мога да го огранича.. той иска просто да види какво е с други... докато е в БГ няма как да стане, защото има възможност да е с мен.. но вярва, че като замине ще скъсаме, просто защото не иска да се обрича на нещо, което не знае дали е най-доброто, тъй като няма никакъв опит... т.е. иска да натрупа такъв и да търси по-подходящият ако той съществува.. а без опит няма как да знае..

assd
12-11-2009, 21:37
...

LadyDi
12-11-2009, 21:37
Съвет - не късайте сега. Не се настройвайте за някакъв резултат отсега още. До догодина ще изтечем ного вода. Изживейте си хубавите и лошите моменти до тогава. А като настъпи момента - вземете решение.

По принцип ми е странна позицията "не искам да съм бил само с една", но тук няма да се меся.
Това е най-добрата опция, но нали знаеш, че няма да се случи :)
Тя ще се тормози всеки ден по тоя въпрос.
Изобщо, какъв егоист трябва да си, за да кажеш нещо такова на приятелката си? Дори наистина той да разсъждава така, ако беше мъж на място, не би й го казал.

valdesbg
12-11-2009, 21:42
Марина - глупаво е постъпило момчето, спор няма. Да не кажа че и след толкова дълга връзка - няма право да и каже това.

Но пропускаме факта че те са тийнейджъри все още. Доколкото разбирам нямат 20 години. И бих казал че такова поведение е нормално. Макар и непростимо. Изпреварили са времето.

Странна логика вадя, но ти ще ме разбереш.

LadyDi
12-11-2009, 21:45
Аз друго не разбрах.
От 4 месеца живеят заедно. Това предполага по-голяма зрялост, отколкото се очаква от тях... Следователно, ако е такъв случаят... тийнейджърството му не може да оправдае глупавата му постъпка.

valdesbg
12-11-2009, 21:59
За оправдание и дума не можем да говорим. Ясно е че при така поднесена ситуация - момъка е стъпил и с двата крака в ла*ната.

Размишлявам над случката просто.

Violenza
12-12-2009, 06:04
Не го разбирате, защото имате съвсем различна гледна точка.
Аз пък го оправдавам, защото съм минала през това и съм го преживяла, знам какво е.

kalpazanka
12-12-2009, 06:57
Добре де, защо след като той не иска ти да си единствената в живота му, сте се събрали да живеете заедно? Тези неща се мислят предварително! Защо ти дава надежди, а 4 месеца по-късно "не вярва във връзките от разстояние"?! И идеята за обучение в чужбина не се заражда ей така внезапно от нищото /не е редно при положение че не вижда бъдеще във връзката си с теб да ти дава надежди, да заживеете заедно и в следващия момент да те сюрпризира по такъв начин/!
Интересно защо те пече на бавен огън...
на твое място сигурно щях да съм си била камшика...ей такива изобщо не ги тача

valdesbg
12-12-2009, 07:06
Не го разбирате, защото имате съвсем различна гледна точка.
Аз пък го оправдавам, защото съм минала през това и съм го преживяла, знам какво е.

Ама разбира се. Още един в клуба на мижитурките :) Wellcome home.

MagnetiC
12-12-2009, 07:15
Идеята за ученето в чужбина винаги я е имало... просто преди обмисляхме варианти.. било задочно.. било да опитаме със skype и прочие...но не и да прекратим..но явно сега и живеенето заедно наистина го е уплашило, защото не е изживял студентските години.. един вид е влязал в нещо сериозно твърде рано.. а колкото до живеене заедно.. ние знаехме, че той ще замине след 1на година..но решихме да живеем през нея заедно, за да разберем дали бихме се погаждали.. и как биха тръгнали нещата..(едно е да ходиш с някой, друго е да живееш с него..) ..целият проблем е в това, че той без да е опитал от останалите неща ще съжалява винаги...вс казват, че студентските години са най-сладки.. а човекът не може да ги изживее както трябва...не може и да оцени връзката ни, след като не е имал други.. и точно затова казвам, че единствената ми надежда е като се срещнем след време (най-мн след 4 год.) да е по-улегнал..и да сме отново заедно.. лошото е че надеждата почти я няма, защото за 4 год там все ще се влюби в някоя друга..затова и казах, че няма какво да направя освен да гледам как любовта си заминава....

balu4ka
12-12-2009, 07:18
А ,тва като го прочетох супер много се изнервих на тоя.
Първо ,ако и той те обичаше толкова колкото можеш да обикнеш даден човек за 3 години и косур,би трябвало да бъде с теб и да изживееете най-хубавите си дори последни моменти.Има хиляда вариянти.Но,явно не иска да е с теб повече ,момиче и явно не осъзнаваш това.Явно си има аверка тук ,за да се държи така.На мен ако някой ми каже "Искам да пробвам ,какво е с други" ще го зарежа без да мине окото,значи той не ме обича и не мисли за това какво ще е в бъдеще.
Не знам ,всеки си има право на мнение ,но според мен той бяга по най-лесния начин.

Успех

valdesbg
12-12-2009, 07:30
Авторке зарежи глупостите с неизживяните години, неоценената връзка и подобни. Всичко това са само извинения, реално го е страх да поеме живота си в ръце. И още повече мисълта да е с някой сериозно го у жасява. Не знам как е протичала връзката ви досега, но... определено момчето не е това за което ти се представя.

Просто няма начин да си 3 години с някого, и накрая да изръсиш "Ми аз искам да пробвам и с други" и да излезеш с глупавото извинение за неизживяните години. Повече от смешно е, жалко и недостойно. Особено когато го обличаш в един куп неангажиращи неща, и измъквания. Не че искам да те плаша но надежда да се съберете след 3-4-5-х години няма. Приеми че явно си била училищното му увлечение. И че не е бил достатъчно честен да ти каже/покаже че е така.

MagnetiC
12-12-2009, 07:33
Убедена съм, че няма друга..знам и че ме обича...защото ми го показва, знам и че иска да е с мен (затова писах, че докато е тук ще е с мен)..но не иска да продължим като замине, просто защото ще трябват много усилия, за да задържим 4 год връзката си, виждайки се 3-4 пъти в годината за по 2 седмици...а и няма как да знае дали тези усилия наистина си заслужават, защото не е сигурен, че аз съм най-добрата за него.. затова и избира по-лесния вариант -като иде там да скъсаме(според него това е неизбежно, защото ще се променим и ще се отдалечим) и да пробва какво би било да е с друга

MagnetiC
12-12-2009, 07:37
Авторке зарежи глупостите с неизживяните години, неоценената връзка и подобни. Всичко това са само извинения, реално го е страх да поеме живота си в ръце. И още повече мисълта да е с някой сериозно го у жасява. Не знам как е протичала връзката ви досега, но... определено момчето не е това за което ти се представя.

Просто няма начин да си 3 години с някого, и накрая да изръсиш "Ми аз искам да пробвам и с други" и да излезеш с глупавото извинение за неизживяните години. Повече от смешно е, жалко и недостойно. Особено когато го обличаш в един куп неангажиращи неща, и измъквания. Не че искам да те плаша но надежда да се съберете след 3-4-5-х години няма. Приеми че явно си била училищното му увлечение. И че не е бил достатъчно честен да ти каже/покаже че е така.

Благодаря, може наистина и така да е.. :/

fire_cat
12-12-2009, 08:10
Страхува се, че няма е пробвал с други... :/ Тoва страшно много ме обърка.. Има толкова хора, които пазят връзките си от разстояние... няма да сте първите. Можеш да се опиташ да го убедиш, но това не е гаранция, че по-късно няма да страдаш...
Можеш и да го остовиш да си тръгне и да се опиташ да го забравиш.. Трудно ще е, но така ще се научиш да обръщаш внимание и на другите хора около теб, т.е. момчетата.. Трябва да разбереш, че светът не се върти само около него.

Violenza
12-12-2009, 11:17
Авторке зарежи глупостите с неизживяните години, неоценената връзка и подобни. Всичко това са само извинения, реално го е страх да поеме живота си в ръце. И още повече мисълта да е с някой сериозно го у жасява. Не знам как е протичала връзката ви досега, но... определено момчето не е това за което ти се представя.

Просто няма начин да си 3 години с някого, и накрая да изръсиш "Ми аз искам да пробвам и с други" и да излезеш с глупавото извинение за неизживяните години. Повече от смешно е, жалко и недостойно. Особено когато го обличаш в един куп неангажиращи неща, и измъквания. Не че искам да те плаша но надежда да се съберете след 3-4-5-х години няма. Приеми че явно си била училищното му увлечение. И че не е бил достатъчно честен да ти каже/покаже че е така.
Изказваш се, сякаш момчето е виновно, че не я обича достатъчно.
Ако ще и 30 години да си с някого, във всеки един момент можеш да осъзнаеш, че той не е човекът за теб и не искаш да прекараш живота си с него (както примерно си искал в началото). Хората се променят.

ef4etyYy
12-12-2009, 12:36
Авторке зарежи глупостите с неизживяните години, неоценената връзка и подобни. Всичко това са само извинения, реално го е страх да поеме живота си в ръце. И още повече мисълта да е с някой сериозно го у жасява. Не знам как е протичала връзката ви досега, но... определено момчето не е това за което ти се представя.

Просто няма начин да си 3 години с някого, и накрая да изръсиш "Ми аз искам да пробвам и с други" и да излезеш с глупавото извинение за неизживяните години. Повече от смешно е, жалко и недостойно. Особено когато го обличаш в един куп неангажиращи неща, и измъквания. Не че искам да те плаша но надежда да се съберете след 3-4-5-х години няма. Приеми че явно си била училищното му увлечение. И че не е бил достатъчно честен да ти каже/покаже че е така. съгласна съм :(

valdesbg
12-12-2009, 12:48
Изказваш се, сякаш момчето е виновно, че не я обича достатъчно.
Ако ще и 30 години да си с някого, във всеки един момент можеш да осъзнаеш, че той не е човекът за теб и не искаш да прекараш живота си с него (както примерно си искал в началото). Хората се променят.

Викаш важното е да се изкажеш и да си против всички. Пък колко е адекватно мнението ти няма значение.

Не съм казал че момъка не я обича достатъчно. Казвам че е непостоянен и несериозен. И вината му е там че се познава, но не е казал на авторката за намеренията му. Едно кандидатстване не се решава от днес за утре.

Другата част от мнението ти просто няма да я коментирам, щото трябва да те напсувам за детинската философия която имаш за живота.ю

Have fun :)

MagnetiC
12-12-2009, 13:02
Мисля, че е най-добре да му дам време... той заминава за 1на седмица извън страната, мога спокойно 10тина дни да не го търся.. след това ще се видим (все пак живеем на 1но място) и ще си проличи дали съм му липсвала.. или не..дали ще иска отново да е с мен или не.... там му е проблема, че ме обича и иска да е с мен, но от друга страна не е сигурен и не обича да залага на чувствата, а на разума, а в случая разума му казва, че нямаме бъдеще... :/

loliii
12-12-2009, 13:17
Абсолютно всеки един човек има нужда от разнообразие, дори да е имал много други момичета преди теб и дори ти да си му първата истинска любов и с теб да се чувства най-добре, след връзка, която е повече от 3 години, е нормално да иска разнообразие... Всеки в един моменти иска нещо ново, колкото и хубаво да е старото.
И той е прав, че връзка от разстояние е невъзможна, трябва и ти да го проумееш и да не си даваш напразни надежди. Представи си 4 години да се чувате по телефона и да си пишете в Скайп - дори на теб ще ти писне и ще си намериш друг, макар сега да ти се струва невъзможно. Може Другият да не е перфектен, може да не го заобичаш, както сегашния, но все пак ще имаш нужда от някой. И приятелят ти ще има нужда от някоя в чужбина. Връзката от разстояние е съсипваща и невъзможна. По-добре сега да скъсате, отколкото да се разделите като гаджета и един ден той да ти се обади и да ти каже "Много съжалявам, но не мога така, намерих си друга."
В същото време убеди го по някакъв начин да си останете заедно до заминаването му. Защо да пропилявате останалото ми време заедно? А когато тръгне, го пусни да си изживее живота. :)

ImmortalForever
12-12-2009, 14:34
Ама защо таква драматичност?Аз доколкото разбрах той иска да се разделите..Ами уважи желанието му и го направи..и не му изливай романтични теории как можело и как не да бъдете заедно видиш ли "завинаги"..Мъжете толкова ги отвръщава тази дума..И е нормално..не знам как си живяла в заблуди , че ще бдъете заедно докато смъртта ви раздели..Нормално е да иска разообразие..Просто явно за него ти си изчерпан образ, нямаш нищо интересно и ново , което да му дадеш.Познава те цялата , както и ти него..това, че ти не можеш да си представиш живота без него, не значи че и той го иска..Ако толкова го обичаш..остави го...АКо се осъзнае ще се върне при теб..И без не мога... Навик е това вашето...

ThePowerOfLove
12-12-2009, 14:54
най-вероятно вече сте си омръзнали, или поне ти на него :? Според него връзката ви няма голямо бъдеще. Затова мисля, че е най-добре да го оставиш. Нека замине и се чувства "свободен". Когато разбере дали е направил верния или грешния избор може да е късно. А ти се опитай да приемеш това решение и да заживееш нормално, без него. Дай му свободата, която иска.
И според мен е глупаво да се надяваш, че след години ще се видите и всичко ще си дойде по старому. Трябва да продължиш напред. Това с чакането на години - да завърши, и евентуално да реши, че иска да е с теб, наистина ли си заслужава?! Глупаво е.

kalpazanka
12-12-2009, 15:18
казва, че ще скъсаме, защото ще се отдалечим 1н от друг..а и няма желание и да опита
Задавам един уточняващ въпрос-ще скъсате, когато дойде време да заминава?
След като е наясно, че си му омръзнала, че иска разнообразие, иска да опита и с други, разумът му надделява и какво ли още не /справка горните постове/, не виждам логика да се съгласи да заживеете заедно! Адски егоистично е от негова страна да има слугиня, която да тича след *задните му части* и като дойде време да заминава, да й каже "Довиждане"! Лично за себе си подобна ситуация не бих изтърпяла.

Bellatrix
12-12-2009, 15:56
Тъпооо :-o НЕ МОЖЕШ да заживееш с някого и да го накараш да влее всичките си мечти, надежди и перспективи за бъдещето в теб, ако знаеш, че бъдеще НЯМА. Това е садизъм. Гаден садизъм.
Да, трудно е да бъдеш с някого, ако ти е първия, но защо пък не!? Освен ако нещо определено не ти липсва, защо ще късаш с някого, когото обичаш само, за да видиш какво е с други!!??
Може да не си била човекът за него, но е по-нормално просто да скъсате, когато срещне точния човек. Хареса го и така. А не предварително да обявява, че търси друга. Мила, той просто не те обича вече.

ПП. И хах, ако си вярва, че нов живот в чужбина се почва ей така за 2 дена, лъже се. После ще има да рони сълзи, че е сам, докато се установи, завърже приятелства, може би връзка и най-малкото свикне на езика.

peshost
12-12-2009, 17:50
Търси си оправдание според мен. Явно не изпитва вече силни чувства към теб. Говорете и се изяснете, кажи му какво мислиш.

Python5
12-13-2009, 02:38
Аз друго не разбрах.
От 4 месеца живеят заедно. Това предполага по-голяма зрялост, отколкото се очаква от тях... Следователно, ако е такъв случаят... тийнейджърството му не може да оправдае глупавата му постъпка.
Постъпката се обеснява със синдрома "Заминавам далеч, късам всички стари връзки и приятелства". Много е популярен. Изглежда така:

Знаеш, че заминаването е неизбежно. Няма да се виждаш с никого от старите си приятели, ако имаш приятел/ка и с него/нея. Гадно ти е. Но няма как - приели са те някъде, разумен човек си, искаш по-добро образование/работа, по-добро бъдеще. Понякога дори може да мислиш толкова напред в перспектива, че да си представяш как след като изучиш ще се върнеш и с напредъка си ще облагодетелстваш човека, когото обичаш (най-често финансова сигурност).

Наблюдавал съм този феномен при няколко човека през последните години, най-често се проявява при логично мислещи хора с MBTI профил на личността - x N T x (за запознатите). Често им е необходимо да се самоубедят, че няма смисъл да запазват старите приятелства/връзки, защото само ще наранят себе си и близките си по този начин.

Тъй като темата и проблема ти са сериозни, ето ти сериозен отговор. Говори с него и го попитай (деликатно) дали не се опитва нарочно да се отчужди от хората, които обича. Също така наблюдавай поведението му спрямо близките му приятели (понякога дори семейство).

Nakadah
12-13-2009, 03:29
не ми се чете

anonimchetou
12-13-2009, 09:06
казваш че и той те обича и в следващия момент че не вярвал във връзките от разстояние и тем подобни.. Щом те обича истински защо изобщо трябва да прекратите отношенията си след като той замине. Една наистина истинска любов би се преборила с това..поне според мен.

MagnetiC
12-14-2009, 12:54
За 4 години и аз и той ще се променим... ако продължим връзката си 4 год. на разстояние накрая като се съберем може да се окаже, че вече не си пасваме... че сме станали прекалено самостоятелни или прекалено различни и някак си нещата да не потръгнат... така и двамата ще сме изгубили 4 год от живота си в поддържането на някаква заблуда.. Той ме обича и държи много на мен.. просто като иде там ще мине през истински ад докато се установи... и някак си не иска да му се стовари и нашата раздяла на главата тогава... затова предпочита да ме превъзмогне докато е тук :/ всичко е много объркано и много кофти.. :(

LadyDi
12-14-2009, 13:03
Аз друго не разбрах.
От 4 месеца живеят заедно. Това предполага по-голяма зрялост, отколкото се очаква от тях... Следователно, ако е такъв случаят... тийнейджърството му не може да оправдае глупавата му постъпка.
Постъпката се обеснява със синдрома "Заминавам далеч, късам всички стари връзки и приятелства". Много е популярен. Изглежда така:

Знаеш, че заминаването е неизбежно. Няма да се виждаш с никого от старите си приятели, ако имаш приятел/ка и с него/нея. Гадно ти е. Но няма как - приели са те някъде, разумен човек си, искаш по-добро образование/работа, по-добро бъдеще. Понякога дори може да мислиш толкова напред в перспектива, че да си представяш как след като изучиш ще се върнеш и с напредъка си ще облагодетелстваш човека, когото обичаш (най-често финансова сигурност).

Наблюдавал съм този феномен при няколко човека през последните години, най-често се проявява при логично мислещи хора с MBTI профил на личността - x N T x (за запознатите). Често им е необходимо да се самоубедят, че няма смисъл да запазват старите приятелства/връзки, защото само ще наранят себе си и близките си по този начин.

Дотук добре. Съгласна съм и със синдрома, и с това, че се наблюдава често. Но един зрял човек не би го казал на приятелката си по този начин. Тази глупава постъпка не разбирам.

Естествено е в един момент да се измориш от всичко и да ти се прииска ново начало. Още по-естествено е да се бориш за него, скъсвайки всички стари връзки. Но нужно ли е да го правиш по толкова директен начин. Това показва страхливост. В смисъл - по-лесно му е да я нарани, за да избегне всякакви опити от нейна страна за поправка на нещата, вместо да се изправи с проблема на нейната любов и да го разреши възможно най-деликатно и дипломатично, без излишно да наранява чувствата й.

Аз наричам това "синдрома на емоционално незрелите", ако трябва да говоря с твоята терминология. :)