PDA

View Full Version : Бързо изморяване



Aniiiii
12-11-2009, 22:27
Ох, вече се дразня супер много!
Значи, отивам на фитнес и там не мога да изкарам и 5 минути на пътеката.. Не тичам бързо изобщо! Обаче започва да ми се гади, става ми черно пред очите ии :Х
На колелото например повече от 10 мин. ииииии не си чувствам краката ии мене си като цяло..

Намалила съм храната, но нали така трябваа?!? ахх вече се обърках..
Кажете как да "се направя" по издръжлива?
И кое е по добре - по дълго време каране или на по висока степен?

Ще чакам за съвети.. :(

heiress
12-11-2009, 23:19
И аз съм така.. пушиш ли?

play23
12-11-2009, 23:21
Ами може би защото си намалила храната, точно затова, организма има нужда от някой вещества, а те се добавят чрез храната....

Sissy90
12-12-2009, 07:36
Това ми звучи като да ти пада кръвното. Колко си намалила храната? Ако ядеш два пъти по-малко от обикновено, нормално е да се случва това и е добре да хапваш повече. Пробвай няколко дни да си ядеш нормално и виж дали ще имаш сили да тренираш качествено.

BlackKeys
12-12-2009, 08:13
Не намаляй драстично храната, просто избюгвай мазно, тестено, пържено и сладки. А и газирано. Пий много водя. И виж дали така пак ще ти прилошава. Ако трябва вземи няколко парченца шоколад преди тренировка, нищо няма да ти стане.

BlueMushroom
12-12-2009, 09:23
Не намаляй драстично храната, просто избюгвай мазно, тестено, пържено и сладки. А и газирано. Пий много водя. И виж дали така пак ще ти прилошава. Ако трябва вземи няколко парченца шоколад преди тренировка, нищо няма да ти стане.

Да...и пий повече витамини.

kriSko94
12-12-2009, 09:56
ох спрете с тези безсмислени съвети!!!

1. УПОТРЕБАТА НА ИЗКУСТВЕНИ ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРЕМАХНАТА

момичета, нали не си мислите, че разтовримите витамини и минерали (или тези на хапчета) са полезни? мислите ли,че са качествени? та те са просто химия- консерванти! дали организмът ви има нужда от това?

така най-добрият начин да укрепим тялото си отново идва от природата. боровинки, сьомга, овесени ядки, варива, семена, зеленчуци - всички те са богати на витамини.

2. МАЗНИНИ

цитирам: "Традиционната наука за храненето демонизира мазнините, независимо че петдесет години и стотици милиони долари за изследвания не успяха да докажат, че храната с бедно съдържание на храни прави живота ни по-добър." - Гари Тобс

навсякъде всеки дрънка едно и също- " ако ядеш мазнини,ще надебелееш; избягвай мазнините и ще отслабнеш" ... изглежда логично! ЕДИНСТВЕНИЯТ ПРОБЛЕМ е, че науката не подкрепя тази препоръка.

НЯМА ДОКАЗАТЕЛСТВА, ЧЕ МАЗНИНИТЕ СА ВРЕДНИ ЗА НАС !!!

Не всички мазнини са еднакви. Има "добри" и "лоши" мазнини.

"добрите" мазнини вкючват гените, който ускоряват метаболизма, помагат за изгарянето на мазнини и подобряват чувствителността към инсулина.

"лошите" мазнини включват гените, който предизвикват напълняване и забавят метаболизма.

добрите мазнини се съдържат в: ленено семе, орехи,тиквени семки, конопено семе, суровопресован зехтин, лешници,бадеми, бразилски ядки,кашу (ядките да са сурови!!!), авокадо, сусамено семе.

в крайна сметка въпросът е какъв вид мазнини ядеш. :)

Според мен трябва да наблегнеш на сурови плодове и зеленчуци( да,за да се нахраниш, трябва да са в големи количества, тъй като калорийната им стойност не е голяма), ядки, крехко месо .. за млечните продукти не мога да ти дам обективно мнение,защото не съм им привърженик...



а да- преди да давате "великите" си съвети, прочетете малко специализирана литература...

за критиките,които ще отнеса- да, с НВД, протеинова диета, аткинсън, дюкан и т.н. се отлсабва, но нетрайно,защото организмът изгладнява за това,което не му давате. нека не водим войни срещу нашето тяло! :)

m1nik
12-12-2009, 10:04
Яж си нормално !! Ако искаш да намалиш част от храната спри сладкото и до там, нш повече, защото сега растеш на организма ти му трябва всичко. И то вместо разни купени сладки яж плодове, колкото повече по-добре, пък дават енергия.
мм сега тепърва си започнала с фитнес и нов режим на хранене, на организма ти му трябва време да свикнеш, всичко е нормално.
С времето ще си събрала повече мускулна маса и ще ти е по-лесно. :)

kuklichka_bg
12-12-2009, 10:51
На мен пък доста ми пречернява....не само като спортувам де... :( и ми се замайва главата

Aniiiii
12-12-2009, 11:10
Благодаря за постовете ..
Аз сега ям много зеленчуци.. салата. Попринцип не ям хляб сега, сладко. Сутрин пия кафе с мляко и следобяд голяма салата..
Ако съм гладна през останалото време пак си взимам нещо - плод, домат със сирене и така ..

Но за изморяването винаги си е било така.. Преди ходех на фитнес и преди беше така. Става ми много топлоо, и имам чувството че всичко ми е дошло в гърлото .. и ми се завива свят.. ](*,)

ПС. - през оставалото време не ям кой знае колко повече .. ям малко повече тестени неща (пица, макдоналдс) , иии картофи .. такива неща но сега ги спрях
ПС 2 : Не пуша :( :?

BlueMushroom
12-12-2009, 11:11
О да витамин ц е особенно вредно,мда :D

Neopitom3na
12-12-2009, 11:11
имаше такава болест

Aniiiii
12-12-2009, 11:13
имаше такава болест

:shock: :shock:

kriSko94
12-12-2009, 11:24
О да витамин ц е особенно вредно,мда :D


миии ние сме единствените бозайници, който почти напълно са изгубили възможността на организма си да преработва витамин Ц.

от друга страна прекалената му употреба води до образуване на камъни в бъбреците :)

също така аз говоря за вредата на изкуствените витамини- а витамин Ц се съдържа цъщо в плодовете (цитрусовите особено) :)

LoveRetroMusic
12-12-2009, 11:40
храна = енергия :D

kuklichka_bg
12-12-2009, 12:04
При постоянно ниско кръвно налягане болните се оплакват от слабост, лесно заморяване, главоболие, световъртеж сутрин или при рязко ставане, намалена памет, разсеяност, безсъние, сърцебиене и болки в сърдечната област, шум и бучене в главата. Болните са бледи, отпуснати, лесно възбудими. Крайниците им са студени. Чувстват тежест в стомашната област, пълнота, парене, оригват се, понякога имат болки в стомаха, апетитът им е намален, имат запек и пр. Склонни са към подтиснато настроение и към хипохондрия.

ниско кръвно нолягане?

DevilWish
12-12-2009, 12:28
Като ми падне кръвното се чувствам така както описваш.А кога ми пада?Когато не съм яла нищо ;)

kuklichka_bg
12-12-2009, 12:43
хапва се шоколад,абе нещо сладко
така знам аз
:)

clever
12-12-2009, 12:58
яж повече и по-калорични неща
пий много вода
спи повече.. за да ти се замайва имаш липса на кислород и енергия

ако това ти става при нопрамлно хранене не е хубаво.. питай лекар що ти става така :) не се притеснявай ;)

DevilWish
12-12-2009, 13:01
хапва се шоколад,абе нещо сладко
така знам аз
:)
Шоколад, кока кола или бучка захар ;)

Celence
12-12-2009, 13:16
Сутрин пия кафе с мляко и следобяд голяма салата..
Ако съм гладна през останалото време пак си взимам нещо - плод, домат със сирене и така ..

и тва храна ли му викаш???
тва си е чист глад, моме...
при толкова храна не можеш дори да отслабваш, защото всичко ти се трупа като "склад", защото с 2 домата и 1 краставица на ден държиш тялото без никаква енергия... и после що се се уморявала и и пречернявало.
направо съм в шок, що даже не спреш да ядеш, викам аз...

П.П. МЕСО!!!

DevilWish
12-12-2009, 13:52
Така е, месото е важно, пък и не се пълнее от него ;)

kriSko94
12-12-2009, 14:42
Така е, месото е важно, пък и не се пълнее от него ;)

8) важно е...важно е ... да се ядат умрели трупове.. ъ... :shock:

terawatt
12-12-2009, 14:48
хапва се шоколад,абе нещо сладко
така знам аз
:)
Шоколад, кока кола или бучка захар ;)
От тези продукти по-зле може да стане...

Разхождай се по-често и продължително. Бавно и продължително бягане е следващата ти стъпка.

KOKII
12-12-2009, 20:40
Отиди на Кардеолог един приятел точно така се е изморявал и се оказало че има проблем със сърцето може при теб да е от друго но най-добре вземи мерски на време а ако пушиш работата е ясна(незнам дали неси казала дали пушиш или не ама немисе четяха сичките коментари)

chocolatee
12-12-2009, 21:17
това твоето ядене ли е
кафе и една салата на ден.. леле
ти гладуваш
трябва да хапваш, за да имаш енергия за фитнеса ;)
недей да гладуваш, защото така няма да отслабнеш !
пий много вода ; )

heiress
12-12-2009, 21:54
хапва се шоколад,абе нещо сладко
така знам аз
:)
Шоколад, кока кола или бучка захар ;)
От тези продукти по-зле може да стане...

Разхождай се по-често и продължително. Бавно и продължително бягане е следващата ти стъпка.

Е, как.. като точно те вдигат кръвното..

torino
12-12-2009, 23:46
О да витамин ц е особенно вредно,мда :D


миии ние сме единствените бозайници, който почти напълно са изгубили възможността на организма си да преработва витамин Ц.

от друга страна прекалената му употреба води до образуване на камъни в бъбреците :)

също така аз говоря за вредата на изкуствените витамини- а витамин Ц се съдържа цъщо в плодовете (цитрусовите особено) :)

Говори6 пълни глупости,тея не6та с витаминте могат да се случат 1 на милион ....Изкуствените витамини или химията както иска6 си го наричай са препоръчителната дневна доза,погледни табличките на повечето от тях,много ше ми е интересно дали ще може6 да си ги набавиш поне 1/4 от тях от естествени продукти.
Гледа6 много скептично на нещата

Aniiiii
12-12-2009, 23:51
Мда ама проблема е че аз не гладувам..
С една салата от зелее, като я изям към 4 а преди това ябълка + кафе, защото съм на училище от 9 до към 3-4 ..
И с тази салата се наяждам и гледам повече да не ям ...

А тези шоколади и сладки неща как да ги ям .. нали все пак съм на диета :-o

За месото .. благодаря за съвета, ще пробвам да хапвам нещо пилешко.

И мерси за всички отг.!

БТВ: найстина ли мислите че може да ми има нещо? :shock:
Не ми става лошо попринцип, само като тичам и се натоварвам .. :-o

RoYaLTy
12-13-2009, 06:24
Я дай малко инфо на колко си години колко си висока и колко тежиш.

Как може да спортуваш и да караш на такава ударна диета. Ти мислиш ли въобще ? 1 салата на ден.... как ти се вижда организма ти да кара на 1 салата ,че даже и да спортува.

terrawat тя щом на колелото във фитнеса неможе да издържи, къде ще се хвърля на бягане макар и бавно.

MeGaKiLL3R
12-13-2009, 06:38
Мда ама проблема е че аз не гладувам..
С една салата от зелее, като я изям към 4 а преди това ябълка + кафе, защото съм на училище от 9 до към 3-4 ..
И с тази салата се наяждам и гледам повече да не ям ...

А тези шоколади и сладки неща как да ги ям .. нали все пак съм на диета :-o

За месото .. благодаря за съвета, ще пробвам да хапвам нещо пилешко.

И мерси за всички отг.!

БТВ: найстина ли мислите че може да ми има нещо? :shock:
Не ми става лошо попринцип, само като тичам и се натоварвам .. :-o

Абе ти в ред ли си ??? :shock:
И какво от 3 ч. докато не си легнеш оставаш сита от една салата ?!
:?
Ти приемаш има няма 100 калорий на ден, при положение че имаш нужда от около 1500 (горе долу толкова, имайки предвид, че си момиче и искаш да отслабнеш) и да бъдат от качествени храни. Такива с ниско съдържание на въглехидрати, повече белътици (от месо !!!, яйца и т.н) и умерено съдържание на мазнини (полезните които ти ги изредиха по рано). Можеш също и да използваш масло.
Тва твоето не е живот !!!! :smt018 Ако продължаваш така може да си докараш сериозни проблеми след време. Ако искаш да отслабнеш качествено се образовай на тази тема, ако имаш желание чети здраво bb-team.org и недей да правиш такива глупости с тялото и живота си !!!

kriSko94
12-13-2009, 07:16
О да витамин ц е особенно вредно,мда :D


миии ние сме единствените бозайници, който почти напълно са изгубили възможността на организма си да преработва витамин Ц.

от друга страна прекалената му употреба води до образуване на камъни в бъбреците :)

също така аз говоря за вредата на изкуствените витамини- а витамин Ц се съдържа цъщо в плодовете (цитрусовите особено) :)

Говори6 пълни глупости,тея не6та с витаминте могат да се случат 1 на милион ....Изкуствените витамини или химията както иска6 си го наричай са препоръчителната дневна доза,погледни табличките на повечето от тях,много ше ми е интересно дали ще може6 да си ги набавиш поне 1/4 от тях от естествени продукти.
Гледа6 много скептично на нещата

:lol: е разбира се, че на опаковката ще пише колко са полезни и важни... иии си купуваш "витамини", цъдържащи най-много възможно най-много елементи, доказан научен факт е наличието на така нареченият антагонизъм между някои субстанции. това означава, че комбинацията между десетки витамини в една формула не винаги е най-удачното решение, защото те могат да са несъвместими един към друг.

цитирам д-р Владимир Шишков: реалното усвояване, реалната полза на тези витамини в организма практически не е доказана. разбира се, не можем да кажем, че те са вредни, но не можем да кажем, че те са много полезни.

дозите също трябва да ограничени... всяко прекаляване води до лоши последствия... а и... според мен организмът сам иска това,което му липсва, като разбира се се обърне внимание, че не говоря за отровите, към които сме пристрастени :)

kriSko94
12-13-2009, 08:08
така, и за да не си гооврим празни приказки... :

намерих вкъщи витамини: Megavit -Multi Vitamins, Health- Chewable Vitamin C with Zink и Additiva - Витамин Ц.


Megavit -Multi Vitamins

- 1. съдържа витамин А,Ц,Е,Б1,Б2,Б5,Б6, Б9, Б12

**** "е интересно дали ще може6 да си ги набавиш поне 1/4 от тях от естествени продукти" - дааа, а как толкова витамини са набутани в едно хапче... :shock:

2. Други съставки ;) охоо

.NaHCO3, т.е. сода за хляб, което на етикетите е Е500,
.лимонена к-на - Е472в,
.ябълчна к-на,
.малтодекстрин,което е подсладител
.нишесте

.АСПАРТАМ !!! Е951- писна да се обяснявам за вредите му- http://www.bb-team.org/articles/1398/ и тази: http://www.bb-team.org/articles/1401/

.ацесулфам Е950, приписват му се опасните действия на асвпартама и захарина, заради което някои го включват в списъка на 10-те най-лоши добавки, отново наред с аспартам и захарин.

. натриева сол на захарина
.сорбитол
.аромати
.оцветили

3. пише "забранено за деца" :-) :-) :-)

–––––––––––––––– –––––––––––––––– –––––––––––––––– –––––

да ти е сладко ;)

п.п: на другите две витаминни опаковки не пише такова подробно съдържание, съжалявам :?

–––––––––––––––– –––––––––––––––– –––––––––––––––– ––––––

така значи витамин А- в продуктите от животински произход, морковите, червените чушки, доматите, магданозът, зеленият лук, спанакът, салатата, брюкселското зеле, тиквичките и др.

витамин Б1,Б2, Б3 (+бобови храни), Б5,Б6,Б9,Б12 - зърнени храни,месо,яски,мляко,яйца

витамин Ц -пресни плодове и зеленчуци, в по-големи количества в шипки,цитрусови плодове, люти чушки, касис, ягоди, пипер, магданоз, коприва, спанак


витамин Е - Житни зародиши, растителни масла, зелените зеленчуци, черен дроб, яйца, мляко


Не е толкова трудно, нали? :)

RoYaLTy
12-13-2009, 10:02
Криско. Чесно да ти кажа със всеки изминал пост все повече се излагаш. Първо за месото, после за витамините. Разболей се от пневмония,да рипаш като кон, пък оздравявай с твоите цитросови плодове и чай ако щеш. Аз за човек който си е причинил нещо с Витамин Ц или други витамини които се продават по аптеките не съм чувал. Нали всичко се проверява от държавата преди да се пусне в аптеката какви глупости говориш. Хапчетата могат да бъдат опасни само ако се вземат в неподходящи случеи. Ако се използват за това за което са създадени няма опасност.

Говорим за хапчета и витамини които се вземат от аптеката. А не за добавки и анаболи поръчани по интернет. Какво си ми дала за пример ББ тийм.... ?

kriSko94
12-13-2009, 11:19
проверява се от държавата :-o о.О :-D ти, ако разчиташ на държавата загубен си... не виждаш ли в каква КОЧИНА живеем?

линковете,които дадох са за въздействието на аспартама, който е набутан навсякъде в ежедневието ни :) така и така ядем боклуци, знаем,че ядем боклуци и пак ги ядем,поне да знаем какво ядем ;)


а за месото- като е толкова полезно защо вегетарянците са с по-добро здраве от месо-ядящите??? ;)

ето ти няколко цитата, от хора, лекари и професори :)
"Някои хора се подиграват на вегетарианците, но те имат най-ниско ниво на сърдечните удари (сърдечните инфаркти) и 60% по-малко случаи на рак. Сега те надживяват другите хора с около 6 години.”

“Месодобивната индустрия е довела до повече смъртни случаи, отколкото всички войни на този век, всички природни бедствия и всички автомобилни катастрофи, събрани заедно. Ако месото е твоята идея за “храна за истински хора”, по-добре е да живееш наистина близо до много добра болница.” - НИЙЛ БЪРНАРД – Президент на лекарския комитет за отговорна медицина

“Когато убиваме животни, за да ги изядем, те накрая убиват нас, понеже тяхната плът никога не е била предназначена за човешките същества, които са растителноядни по природа.”


правете каквото искате ;) аз ви казах МОЯТА истина, за която бая книжки съм изчела, вие си правете каквото искате. Всеки сам си решава... :)

целувки ! - крис

MichellePhan
12-13-2009, 12:10
"Колко често трябва да се храним?
Това зависи от Вашите цели и личното Ви тегло:
Отслабване - поне 5 пъти дневно
Поддържане на форма - 3-4 хранения на ден
Покачване на тегло - 4-5 хранения на ден"

Защо за надебеляването е повече отколкото за отслабване???

RoYaLTy
12-13-2009, 16:24
Криско на мене скелет не ми се стои да ти кажа. Няма цял живот да се въздържам от това и онова и да ям целина за да живея има няма 5 години. Аз пък да ти кажа вегетарянец който да има добро здраво тяло не съм виждал. Ония вегетарянки дето гостуваха във сблъсък кожа и кости горките ще умрат от глад за да живеят 5 години и да не убият има няма 5 прасета за целия им живот. Пък тва че човека бил растителнояден.... незнам може да е вярно.... знам това че човек откакто е проходил на 2 крака ловува и измисля най различни оръжия за това - от каменни остриета вързани на пръчка до пушката. Явно праисторическия човек не е бил на тема - вегетарянец :razz: хх. Пък тея цитати нз защо ги постваш... както ти можеш да намериш цитати против това онова така и аз мога да намеря доктори които казват че добавките и анаболите са едва ли не по-полезни от храната :)

Стига гледа тея теории и твърдения, гледай реалния живот. От месцето по хранително за мене няма... ние хората си отглеждаме прасенца,крави,пиленца и др и ние си ги ядем. Това че някой хора продават месо от крави умрели преди 100 години незначи че месото е вредно.