PDA

View Full Version : Нещо против киселини



Hayashi
12-11-2009, 23:23
Здравейте, имам чувството, че имам нещо в гърлото. И имам чувството, че е доста навътре. Пробвах да го избутам с вода и с препечен хляб обаче не стана. А въпроса е, че ми е некомфортно и едно такова ме боли леко. Не е като да ми пречи да дишам и да се задушавам обаче наистина много ме дразни.
Какво точно да направя?

EarthShaker
12-12-2009, 07:10
от колко време си така?

daru6a1
12-12-2009, 13:45
Ами нямам идея !! :!: Отиди при личния си доктор и попитай ,,ако трябва си вземи направление за някой по специален доктор .. :)

Hayashi
12-12-2009, 20:06
Оказаха се киселини. =// Направо ме побъркват. Някой бабешки лек да кажете докато отида при лекарката в понеделник.

stelit0
12-12-2009, 21:37
za kiselini na lekar :shock: :shock: :shock: imala sym n pyti spoko normalnoe :? :? a po temata soda bikarbonat edna lajica v malko voda i 6e si pu6ka

Smiler
12-12-2009, 22:17
Аз на времето съм използвал Talcid, само че незнам дали още го има по аптеките. :-o

amk933
12-12-2009, 22:27
Аз имах проблеми и продължавам да имам със стомаха и пиех 5-6 вида хапчета и едните бяха точно за това, ама пусто не мога да се сетя как се казваха... :(

Ще се помъча още малко дано се сетя...

Но отиди на доктор, защото така и така без рецепта няма да минеш и по-добре да се види какво е това...

Pwnmaster
12-12-2009, 22:37
Гълтай една лъжица сода бикарбонат.
Помага моментно, но работи перфекнто.

daru6a1
12-13-2009, 13:35
za kiselini na lekar :shock: :shock: :shock: imala sym n pyti spoko normalnoe :? :? a po temata soda bikarbonat edna lajica v malko voda i 6e si pu6ka

Първо пиши на Бг и 2-ро първо темата беше неясна : Здравейте, имам чувството, че имам нещо в гърлото. И имам чувството, че е доста навътре. Пробвах да го избутам с вода и с препечен хляб обаче не стана. А въпроса е, че ми е некомфортно и едно такова ме боли леко. Не е като да ми пречи да дишам и да се задушавам обаче наистина много ме дразни.
Какво точно да направя?


Нали така ?! А в последствие се оказа,, че са киселини ..
В такъв случей една кафяна чашка вода с 1 лъжичка сода бикарбонат ,, разбъркваш и гълташ .. Това е лекът :)))

DrSmurph
12-13-2009, 21:21
Гълтай една лъжица сода бикарбонат.
Помага моментно, но работи перфекнто.

СОДАТА НЕ Е РЕШЕНИЕ ЗА КИСЕЛИНИТЕ И Е ПРОТИВОПОКАЗНА!
Ако сте учили поне малко химия щяхте да знаете, че основите са също толкова опасни, колкото и киселините. Привидната неутрализация (облекчението което усещате след приема)всъщност предизвиква нови проблеми!
За тази цел има лекари и хапчета едно от които както някой спомена по-горе е талцит!
По-добре на преглед, отколкото с хроничен гастрит!

Red_Hair
12-20-2009, 16:05
содата ебава майката да,нормалните хора вземат антиациди по принцип купи си без рецепта са

Sigrina
12-21-2009, 18:13
Както Red_Hair каза, не е редно да пиеш сода.
Най-простия антиациден препарат - Фамотидин. И се консултирай с лекар!

desipetkova
12-25-2009, 19:17
Ами незнам за содата колко помага и не ми се е налагало да разбирам де, но майка ми е бременна вече 8 месец и със всеки изминал ден киселините се увеличават. Имам чуството, че и от въздуха получава киселини и единственото, което и помага, което не е вредно и дори е много приятно за консумиране са пресните яълки, ябълковият сок и спрайта. Винаги след или преди всяко хранене хапваш една ябълка или 1 чаша ябълков сок и си готова, а за спрайта знам, че неутрализира киселините и наистина много помага. Поне, който и да съм питала за тези неща, никой не ми е казал нещо лошо. А за содата единственото, което съм слушала е, че наистина води до хроничен гастрит. Така, че по-добре не рискувай ами опитай с моите съвети!

haritov
12-26-2009, 07:49
киселините са нарушено пх в стомаха

един лимон със захар и си като нова

knights
01-14-2010, 21:37
Има бърз и лесен начин - Пробиотик и алое за изчистване на възпалителните процеси и нормализиране на чревната флора. Ако искате - обадете се, ще помогна.