PDA

View Full Version : При протеиновата дита



shyshinka
12-12-2009, 07:43
..може ли да се пие сок Капи Портокал 100% натурален?
(за инфо, ако ви интересува съм 6-ти ден)

Другият ми въпрос е понеже на Бъдни вечер трябва да се яде постно и мама от сега ме е предупредела, че независимо от дитата ще ям обичайната трапеза и никакво месо точно този ден ще е фатално ли, ако го наруша (ще гледам да е минимално) и после да си продължа докадето съм стигнала?

kalpazanka
12-12-2009, 07:44
Авторке, на колко години си?

PepSsSi
12-12-2009, 07:47
О БОЖЕ!!!!!!! Как си почнала протеинова диета без да знаеш елементарни неща като например,че не трябва да се приема захар? Оооо да, в портокалите има много захар, в сока също! Да не говорим и за въглехидратите... нямам думи...

shyshinka
12-12-2009, 07:58
Може и да не сте толкова груби нали?! Най-лесно е така.. аэ ако знаех дали може или не нямаше да допра до сайта! Колкото до годините.. не мисля, че са от значение, но ок на 16 съм...
И следващити, които имат намерение да отговарят нека пишат по темата, ако могат да дадът някакъв съвет! Ако не, то по-добре да си задържат "компетентното" мнение за себе си.....................

kalpazanka
12-12-2009, 08:02
От значение са. Но ти си знаеш. След като си решила да отслабваш така, мога да ти пожелая късмет!

aloveyou
12-12-2009, 08:05
http://fitnesinstruktor.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D 0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0/

PepSsSi
12-12-2009, 08:16
Ти пък вместо да се обиждаш се замисли и вземи прочети тонове информация преди да подлагаш тялото си на този стрес. Аз също съм карала протеинова диета. Има идеален резултат ако се внимава и се спазва до последния детайл. Но да започваш без да знаеш всичко...терор за тялото ти. И всъщност годините имат значение. Ако си под 18 не е препоръчително, защото тялото ти още се развива, но ти си знаеш :razz:

titinkaa
12-12-2009, 10:23
нз кво се яде и кво се пие,но един познат с протеиновата на Дюкан свали 10кг за 2 седмици,но ядеше 1 седмица само пиле,а втората седмица вкл. и зеленчуци и кашкавал,сирене.Пък госпожата ми по химия също с протеиновата на Дюкан за 2месеца бая свали нз колко не съм я питала но е мн личи си и то много в сравнение преди квато беше :)

kalpazanka
12-12-2009, 10:25
Абе имам биохимичен поглед върху нещата, така че каквито и чудеса да споделяте във форума, привърженичка на това безумие няма да стана.

shyshinka
12-12-2009, 11:01
Titinka, da da taka stavat rabotite i az sym taka.. 2 sedmici sa mi tochno do Nova godina, dori i po-malko i do tam mislq da q spra.. ama mi e problem Budni vecher.. mnogo mi e typo taka.. tolkova vreme sum se ogranichavala a sega zaradi 1 den da precakam vsichko..dano nqma vliqnie tozi 1 den.. nz za tova i vas vi pitam.
Inache ti kakvo stava pomnq che beshe na tochkovata kak se chuvstvash, kolko kg svali, dovolna li si :P :) ?

titinkaa
12-12-2009, 11:36
Titinka, da da taka stavat rabotite i az sym taka.. 2 sedmici sa mi tochno do Nova godina, dori i po-malko i do tam mislq da q spra.. ama mi e problem Budni vecher.. mnogo mi e typo taka.. tolkova vreme sum se ogranichavala a sega zaradi 1 den da precakam vsichko..dano nqma vliqnie tozi 1 den.. nz za tova i vas vi pitam.
Inache ti kakvo stava pomnq che beshe na tochkovata kak se chuvstvash, kolko kg svali, dovolna li si :P :) ?

ами да спазвам си я още,4-5кг съм свалила,и се чувствам добре,ама сега покрай празниците ще се отпусна щото няма как тва е 1 път в годината все пак,а и при мен не е само проблема Бъдни вечер,а и @5 декември имам имен ден и не става да се ограничавам напълно :) бе да минат празниците и пак я продължавам :)

TiN4iTyYy
01-02-2010, 21:38
аз свалих 40кг за 8 месеца :P обаче найстина трябва много да се ограничаваш иначе фаида няма :?

billytalent
01-02-2010, 21:40
аз свалих 40кг за 8 месеца :P обаче найстина трябва много да се ограничаваш иначе фаида няма :?
40 :shock: Колко си била преди???

RaI4etO
01-03-2010, 07:01
Абе имам биохимичен поглед върху нещата, така че каквито и чудеса да споделяте във форума, привърженичка на това безумие няма да стана.
Аз също уча химия и биология и знам,ч тази "диета" е много вредна,особено за бъбреците,но иди им го разправяй на всички...
Успокоявам се,че поне мама няма никога да я почне,защото мрази месото...

kalpazanka
01-03-2010, 07:09
Не само за бъбреците... Тия всичките аминокиселини все някъде трябва да се дезаминират /горкия черен дроб/, отделно нуклеиновите киселини /все пак мускулните клетки са с ядра/ трябва да се преработят и да се изхвърлят /после що имам литиаза, що имам подагрични тофи?/. Но нищо. Явно съвременните тийнове не виждат по-далеч от кантара.

titinkaa
01-03-2010, 08:12
Не само за бъбреците... Тия всичките аминокиселини все някъде трябва да се дезаминират /горкия черен дроб/, отделно нуклеиновите киселини /все пак мускулните клетки са с ядра/ трябва да се преработят и да се изхвърлят /после що имам литиаза, що имам подагрични тофи?/. Но нищо. Явно съвременните тийнове не виждат по-далеч от кантара.

то си е така,ама поне като искат да отслабнат да спазват някакъв режим,с който да не си вредят на целия организъм,не самона черния доп или на бъбреците,като искат да отслабнат толкова мн да се ограничът от сладко и тестено и тем подобни и пак ще имат ефекта,ама на всеки се тормози с тея тежки диети като Дюкан и някви такива

kalpazanka
01-03-2010, 08:14
^При подагра или бъбречна недостатъчност да не би да си мислиш, че страдат само местата с отложените тофи или само бъбреците?! Тц.

TiN4iTyYy
01-03-2010, 18:15
че е вредна , вредна е ама като искаш да си слаб на всичко си готов нали знаете.. :-k

galu6a
01-04-2010, 11:41
само 90 дневната диета :-P :-P :-P