PDA

View Full Version : Нуждая се от помощ



LiloTa
12-12-2009, 09:12
Надявам се тук да успея да получа отговори на моите въпроси,защото се обърках и то доста .. Ето ги и тях:
Ходих на лекар (гинеколог) и тя ми предписа Джаз противозачатъчни като ми каза че нали си правя почивката,както нормалните. (Аз преди пиех Жанин,спрях ги февруари/март) И аз естествено нямах въпроси,все пак реших че знам какво трябва да се прави...Докато не си ги купих ... Купих ги и какво да видя:Джаз за 28 хапчета.. 24 са розови и съдържат там каквото си съдържат,а другите 4 са бели и не съдържат нищо,те са "плацебо" хапчета.Та въпроса ми е трябва ли сега да си правя тази 7дневна почивка или не ... :-o а лошото е че и лекарката ми заминава другата седмица и... незнам кога ще се върне,за да я питам :(

Благодаря много на всички,които отговорят :)

elito0o0o0
12-12-2009, 09:28
Ние ли да ти кажем? Нямаш ли уста и крака да идеш да питаш лекарката?

LiloTa
12-12-2009, 09:31
може би ако беше видяла какво написах,щеше да разбереш защо питам тук !!! Или чети или мълчи ! КАЗАХ ЧЕ ЛЕКАРКАТА МИ ЗАМИНАВА,А ДНЕС Е СЪБОТА .. ПОЗНАЙ КОЛКО ЛЕКАРИ РАБОТЯТ В СЪБОТА..

dakata123
12-12-2009, 09:43
абе има доктори, които работят събота. Аз съм момче и знам, път ти момиче и не :lol:

LiloTa
12-12-2009, 09:44
Е познай какво-Моята лекарка не работи днес ... Мислиш ли че иначе бих попитала тук?! Май не ви се отдава много много мисленето ... ;]

dakata123
12-12-2009, 09:54
Е познай какво-Моята лекарка не работи днес ... Мислиш ли че иначе бих попитала тук?! Май не ви се отдава много много мисленето ... ;]
пак деобре щот "ена патка мислила мислила и умряла"
Ми ходи на друга лекарка или лекар. При лекар може да ти е по-забавно :oops: :oops: 8)

SweetyyBaby
12-12-2009, 10:55
еее момичето пита нещо вие зехте да я критикувате :(

t0d1t0
12-12-2009, 11:02
Баш най-компетентните 13 годишни девственици са записали тука. А ми по твоя проблем нямам опит :) ,но вечерта влизат компетентните момичета които са използвали такива неща,те ще ти отговорят най-правилно.

BlueFace
12-12-2009, 11:56
Е момиче не живеем в тъмните векове има телефони ...Тая твоя лекарка няма ли телефон??Обикновенно хората трябва да имат телефонният номер на лекарите си не мислиш ли?? :?

kalpazanka
12-12-2009, 12:01
По принцип при тези ОК, които са в блистер по 28 таблетки, последните 7 са без хормони. Идеята е да не си натоварваш паметта да смяташ паузи и ден на започване на приема. Но като казваш, че последните 4 са без хормони, не знам дали ще мога да те посъветвам нещо.
Напиши наименованието на медикамента на латиница! Бай гугъл си знае само стила музика Джаз и те това е :lol: 8-)


Е момиче не живеем в тъмните векове има телефони ...Тая твоя лекарка няма ли телефон??Обикновенно хората трябва да имат телефонният номер на лекарите си не мислиш ли?? :?
Абе обикновено се пишес едно Н, ама нейсе...

krem4et0
12-12-2009, 12:26
Така...чичо Гугъл, бачка, ама трябва да се ползва малко по-нетрадиционно понякога. Разбрах, че противозачатъчните се казват "Yaz" и тяхната роля е да намалят продължителността на менструацията:
Има нетрадиционни противозачатъчни хапчета, като "Yaz" и "Loestrin 24", които скъсяват месечните цикли до 3 или по-малко дни; . Явно при тях активните таблетки са 24,а останалите 4 не са активни (оцветените по-различно). Предполагам знаеш как се пият ОК - първата опаковка от първия ден на менструацията. Ще поровя още и ако намелря нещо ще постна. Ето и статията: http://ohboli.bg/posts.php?postID=586
Интересна информация...

П.С.Те били от семейството на Ясмин, но с това допълнително действие, което написах...

BlueFace
12-12-2009, 12:53
Е момиче не живеем в тъмните векове има телефони ...Тая твоя лекарка няма ли телефон??Обикновенно хората трябва да имат телефонният номер на лекарите си не мислиш ли?? :?
Абе обикновено се пишес едно Н, ама нейсе...

Знам ,че се пише с едно "н" ,но като пиша бързо понякога автоматично натискам 2 пъти "Н"..

LiloTa
12-12-2009, 13:22
Така...чичо Гугъл, бачка, ама трябва да се ползва малко по-нетрадиционно понякога. Разбрах, че противозачатъчните се казват "Yaz" и тяхната роля е да намалят продължителността на менструацията:
Има нетрадиционни противозачатъчни хапчета, като "Yaz" и "Loestrin 24", които скъсяват месечните цикли до 3 или по-малко дни; . Явно при тях активните таблетки са 24,а останалите 4 не са активни (оцветените по-различно). Предполагам знаеш как се пият ОК - първата опаковка от първия ден на менструацията. Ще поровя още и ако намелря нещо ще постна. Ето и статията: http://ohboli.bg/posts.php?postID=586
Интересна информация...

П.С.Те били от семейството на Ясмин, но с това допълнително действие, което написах...

ами тя ми ги предписа тей като имам ПКЯ ... В момента съм на Дуфастон,докато не ми дойде,след това ги почвам ... Но аз се обърках тей като тя ми каза "нали знаеш,пиеш 21 дена и 7 дена почивка,а на 8мия почваш" а пък като ги зех,видях че са 28,а не 21 :-o


BlueFace,имам само телефона на клиниката,GSM номера на лекарката нямам.

kalpazanka
12-12-2009, 14:56
Чакай, чакай. Казваш, че си на Дуфастон, докато не ти дойде, а аз знам /и от опит/, че ти идва, когато спреш Дуфастона.
Лелей, заприличахме на развален телефон.
Кремче, не се и съмнявам в способностите на бай Гугъл, но търсих с подадена от автора информация. Наизуст се знае телефонния указател, не фармакологията. ;) :-)

LiloTa
12-12-2009, 20:21
Чакай, чакай. Казваш, че си на Дуфастон, докато не ти дойде, а аз знам /и от опит/, че ти идва, когато спреш Дуфастона.
Лелей, заприличахме на развален телефон.
Кремче, не се и съмнявам в способностите на бай Гугъл, но търсих с подадена от автора информация. Наизуст се знае телефонния указател, не фармакологията. ;) :-)


Да,сега съм на Дуфастон,защото имах проблеми с цикъла (идваше когато си иска) След преглед и няколко излседвания се оказа че си имам ПКЯ и раничка на шийката,та за да не ми дойде пак 10 дни след последния цикъл,лекарката ми предписа Дуфастон,а последния път когато ходех ми предписа и Джаз ...

marin92
12-12-2009, 20:36
Имат си опътване. Аз навремето гълтах диане 32. Не ме питай зашо :grin:

desire8803
12-12-2009, 20:37
az ne moga da razbera kak si si kupila hapchetata ,vidqla si che sa 28 , a ne si vidqla opisanieto -malka knijka koqto se prodava zaedno s hapchetata v edna opakovka -tam e opisano tolkova podrobno svichko ,che nqma kak da imash poveche vyprosi- na bg hapchetata se kazvat Djaz - Jaz na dr ezici (kakto i da e ) ta na vyprosa ti -ne pravish pochivka-piesh si hapchetata absolutno vsichki ot blistera -rozovi i beli obshto 28 na broi i sled tova zapochvash lsedvashtata opakovka.pochivkata , za koqto govorish si e napravena ot samite proizvoditeli -ne sluchaino si ima stiker sa zalepqne v denq v koito ti doide cikyla i mojesh da si sledish po dni i ima skrelki koe sled koe da piesh , zashtoto hapchetata sa s razlichna doza i aktivnost.Iznenadana sum ,che tova ne tie obqsneno ot tvoq lekar i ,che ne si go prochela, no se nadqvam da sum bila polezna :)

marin92
12-12-2009, 20:38
питай гугъл, а ако не можеш да го питаш добре ми пиши. Всички описания на медикаменти по закон са качени в интернет. За листовките става въпрос ако си взела само един блистер и не са ти дали листовка. Попринцип са длъжни да ти дадат листовка, НО системата е така направена, че да нямат. Ако си ги пиеш както ти пише в листовката няма да има проблем. Попринцип май така наречените плацебо хапчета от теб се пият по време на цикъла до колкото знам. Аз нямам цикъл де и си ги зобех едновременни и ритмично. На малко хора им е известно, че тези хапченца ти убиват 50% от удоволствието от секса.

LiloTa
12-12-2009, 20:44
az ne moga da razbera kak si si kupila hapchetata ,vidqla si che sa 28 , a ne si vidqla opisanieto -malka knijka koqto se prodava zaedno s hapchetata v edna opakovka -tam e opisano tolkova podrobno svichko ,che nqma kak da imash poveche vyprosi- na bg hapchetata se kazvat Djaz - Jaz na dr ezici (kakto i da e ) ta na vyprosa ti -ne pravish pochivka-piesh si hapchetata absolutno vsichki ot blistera -rozovi i beli obshto 28 na broi i sled tova zapochvash lsedvashtata opakovka.pochivkata , za koqto govorish si e napravena ot samite proizvoditeli -ne sluchaino si ima stiker sa zalepqne v denq v koito ti doide cikyla i mojesh da si sledish po dni i ima skrelki koe sled koe da piesh , zashtoto hapchetata sa s razlichna doza i aktivnost.Iznenadana sum ,che tova ne tie obqsneno ot tvoq lekar i ,che ne si go prochela, no se nadqvam da sum bila polezna :)


благодаря ти .. Аз го прочетох и разбрах,че няма почивка,но веднага се сещах и за думите на лекарката ми и ми стана миш-маш в главата ... Та ...значи правилно съм разбрала,че няма почивка,просто лекарката ме обърка ... Благодря ти,отново :)



п.с Благодаря на всички,които се отзоваха :)

krem4et0
12-13-2009, 10:09
kalpazanka, научих са да търся доста прецизно. Даже мисля от другата седмица да пратя на курс родата по търсене, че те пишат едни дълги изречения и не откриват, а аз с 2 думи и 3 знака от раз им намирам точния отговор. :D

Това, което аз разбрах, е че при тези хапчета почивка няма, а самата ти менструация ще е по-кратка (долу-горе на първия или втория ден ще вкараш новите хормони и това ще предизвика и спиране на течението).

nellyood
12-22-2009, 20:41
За всички,които се относеха с насмешка към темата на момичето бих казала нещо,но ще ми е нужна цензура.Мацко а ти не разбра ли,че повечето като знаят повече от теб ще се надуят и ще се направят на интересни?Аз започвам същите хапчета.Последните са бели,защото те са само витамини-в тях няма хормони.И докато ги пиеш тях трябва да ти дойде.Успех и не се шашкай.И мислех,че в тоя форум има интелигентни хора!

LDto
12-23-2009, 09:46
то има АМА сега малките Деца Се правят на "МНОГО ГОЛЕМИ",че разбират всичко само щот са правили "СЕКС". А в действителност Бог знае за кво са им изкочили тези ВЪПРОСИ над главата. Момичето пита като човек,а вие по-малките не знам какво говорите през главата си. :o :x

t0d1t0
12-23-2009, 10:05
кой върна тая тема... http://www.addemoticons.com/emoticon/crazy/AddEmoticons0051.gif

Gambit2
12-30-2009, 02:11
Пий цялата таблетка заедно с упътването и не бери грижи за забременяване.... би трябвало да няма така функция вече :D