PDA

View Full Version : Наказват родители, ако ограничават свободата на хлапетата си



SWASTIKA
12-12-2009, 13:36
"Марш в стаята" вече е насилие над тийнейджър. Така че ако не позволите на младежа си вкъщи да излиза от стаята, той моментално ще може да подаде жалба за тормоз срещу вас. Защото вашето решение ограничава личния живот, свобода и права. Това гласи приетият на първо четене от депутатите закон за защита от домашното насилие. Освен децата и родителите жалба за насилие може да се подаде и срещу далечни родственици и дори хора, с които делите един покрив. Това се отнася най-вече за родителите, които живеят на семейни начала. Освен ограничаването на свободата за насилие се смята и системният побой и шамарите на публично място.
Обидите към съпругата, тъщата, децата и дори братовчедите и балдъзата вече ще са основание за подаване на жалба. Тя ще е безплатна и ще може да се пуска от всички роднини на жертвата до четвърто коляно. Бдителни съседи или служители на социалните служби също имат право да се оплакват от името на жертвата, гласи още законът. Това ще става, ако пострадалият е под 14 години или пък е с увреждания. Ако детето е станало непълнолетно, то само ще има право да подаде жалба, пише още в приетия закон.
Стиснатите съпрузи или бащи и майки също попадат под ударите на закона, защото новите промени предвиждат санкции за всички, които оставят децата си без джобни или не споделят семейния бюджет с половинката си. При това за тях е предвидена глоба от 200 до 1000 лв.
Депутатите одобриха и за насилие срещу деца у дома да се счита всяко посегателство срещу роднина, направено пред очите им. Татковците и зетьовете побойници ще бъдат извеждани от дома си принудително с полиция, ако откажат превъзпитание или среща с психолог. Те могат да останат извън дома си до 18 месеца след случая, пише в закона.
Жертвите на побой или тормоз също ще получават съдействие в специални кризисни центрове или от психолози към Агенцията за социално подпомагане. Предвижда се дори пострадалите да бъдат извеждани от дома им, ако има реална заплаха за живота им, като тогава случаите минават директно към МВР. В тези случаи ще се издава и заповед за "незабавна защита" на жертвата и тя ще бъде отделяна от насилника си веднага.

източник: http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-11-20&article=302632

Нямам думи... Имам чувството, че хората са болни...

PinkFloydSound
12-12-2009, 13:38
ТОЧНО ТАКА, СУПЕР ПРАВИЛНОТО!
ДАНО Я ПРИБЕРАТ МАЙКА МИ В ПАНДИЗА!!!

Tokarev
12-12-2009, 13:42
ПхахахаАПАХААХАХАхаахах :D


:D


:D

:D

padnaloblak
12-12-2009, 13:52
Освен ограничаването на свободата за насилие се смята и системният побой и шамарите на публично място. Е ТОВА ВЕЧЕ СИ Е ЧИСТО НАСИЛИЕ! да биеш детето си защото не слуша тва е израз на простащина!

пък и ако си възпиташ добре детето от малко и ако заслужаваш любовта му не мисля че има място за притеснение... а и тва не е нещо ново! в САЩ ако посегнеш на детето си веднага ще се обади на 911 . и тва ми го каза родител който живее там така че е достоверна информация

SWASTIKA
12-12-2009, 13:57
Вие разсъждавате от гледна точка на децата, а това не е правилно.

Shelcha
12-12-2009, 14:04
и какво клеветиш ваш'те и отиваш в някой дом, голяма голааа оферта си е
децата се възпитават и е важно да знаят правата си, за да могат да преценят в какво положение са, за да се ценят, защото добрия възпитател е този, който гради не само знания, уважение към другите, физически умения, морални норми и ценности, естетически способности, комуникативни, НО и самочувствие (; себеуважения
това е каквото може да се даде на дете, не свобода и права, а желанието за тях, чувството, че са за него, че това е така, че ги има и за да ги има
винаги детето е можело да подаде жалба към мама и тати, кога обаче децата завеждат дела (;
тц
но пък проблем има, въпреки, че не тук, а в училището
правата на учителите са доста ограничени за сметка на тези на ученика
ако перефразираш би била тема (;
да не можеш да изгониш ученик, да си отговорен за него и тн и тн

cherinka
12-12-2009, 14:24
Нека подават жалби срещу родителите си, ама после сами ще се изхранват, сами ще се издържат. :D

hottie
12-12-2009, 14:31
ТОЧНО ТАКА, СУПЕР ПРАВИЛНОТО!
ДАНО Я ПРИБЕРАТ МАЙКА МИ В ПАНДИЗА!!!

Не те ли е срам, бе момиче да говориш така за майка си ! Айде осъзнай се малко. Готви ти, ходи ти по гъза, а ти й пожелаваш затвор и смърт.

w0sh
12-12-2009, 15:34
Аз пожлавам гладна смърт на тези тийнейджъри

RiseGirl
12-12-2009, 15:38
Бог да ни е на помощ на нас, бъдещите родители...аз като гледам днешните хлапета какви са...

antiWHAT
12-12-2009, 15:56
ТОЧНО ТАКА, СУПЕР ПРАВИЛНОТО!
ДАНО Я ПРИБЕРАТ МАЙКА МИ В ПАНДИЗА!!!

Не те ли е срам, бе момиче да говориш така за майка си ! Айде осъзнай се малко. Готви ти, ходи ти по гъза, а ти й пожелаваш затвор и смърт.

тя е толко тъпа, че не те разбра.

PinkFloydSound
12-12-2009, 15:58
ТОЧНО ТАКА, СУПЕР ПРАВИЛНОТО!
ДАНО Я ПРИБЕРАТ МАЙКА МИ В ПАНДИЗА!!!

Не те ли е срам, бе момиче да говориш така за майка си ! Айде осъзнай се малко. Готви ти, ходи ти по гъза, а ти й пожелаваш затвор и смърт.

тя е толко тъпа, че не те разбра.
Я си затваряй миризливата уста, защото всъщност нищо не знаеш.
Нито знаеш какво се случва в нас, нито знаеш на какъв тормоз съм подложена => траеш си и не се буташ там, където НАЙ-МАЛКО ти е работа.

w0sh
12-12-2009, 16:01
напълно оправдавам родителите ти.

hottie
12-12-2009, 17:05
Бианке, ходиш на училище, нали? Ходиш ! Дрехи купуват ли ти се? Купуват ти се! Майка ти пазарува ли ти плнозърнестия хляб? Пазарува ти. Готви ли ти омлетите? Да, готви ти. Загрижена ли е за здравето ти? Да, загрижена е .
Ти си просто едно разглезено момиченце, което си пуска гнусните снимки по гащи във форума и не оценява нищо. Сори, ама не мога да си затворя очите пред това.

EarthShaker
12-12-2009, 18:13
Кака Меги раздава 8-)

lDoLLl
12-12-2009, 18:22
Тоя закон (промени в закона) е направо абсурден.. ако им следвам логиката, ще излезе, че родителите трябва да ни пускат по нощите да ходиме на майната си, защото всеки опит за въвеждане на ред и дисциплина Е ТОРМОЗ представяш ли си.. ](*,)
Пълни, пълни глупости са това..
Според депутатите които (ще) гласуват този закон как трябва да се възпитават децата правилно!? Като след всяко безпаметно напиване им подаряват нов телефон за четирицифрена сума ли?
Домашното насилие над деца го изключвам, то е крайност, но не виждам какво лошо има ако детето прекрачи границите и се изцепи зверски да му бъде ударен един шамар и да бъде наказано по някакъв начин. Не става дума някой пиян изрод да си пребие детето, просто шамарът носи определено значение и послание, което с думи, крясъци етц. по-трудно би било постигнато. Мен няколко пъти са ме шамаросвали, но съм си 'научила урока' и ясно съзнавам, че родителите ми са имали основание да го направят, защото по някакъв начин съм си го заслужавала. Понякога са ме оставяли без джобни, ако са нямали възможност да ми дадат или ако съм си изхарчила полагащите ми се пари предварително. Ама пък айде, по-добре да подам жалба и да ги изкарам нашите, че са някакви чудовища. :?

Бианка, нямам абсолютно нищо лично към теб въобще, но мисля, че е недопустимо да говориш така за майка си. Преди време си спомням, че пак четох някакъв ужасно гневен пост по нейн адрес. Тя ти е майка все пак, може да е всякаква, но не е редно да се държиш така с нея според мен.

Pwnmaster
12-12-2009, 22:31
ТОЧНО ТАКА, СУПЕР ПРАВИЛНОТО!
ДАНО Я ПРИБЕРАТ МАЙКА МИ В ПАНДИЗА!!!
Абе, като гледам какви снимки пускаш, май имаш достатъчна свобода.

hottie
12-13-2009, 08:45
Ако науча някой ден, че моето дете(като/ако имам) прави така 2 шамара и от училище вкъщи, докато не се научи ! То бива пубертет, ама чак пък толкова...

Briseis
12-13-2009, 08:51
абе и наще са си строги, и шамари съм яла
но никога, ама никога, няма да подам жалба срещу тях, защото знам в какъв свят живеем и знам, колко много са загрижени за мен


дори и като съм на 18 не са ми позволили волности и всъщност съм им благодарна, че съм ограничава повече, тъй като са ме направили по този начин доста отговорна личност.

hottie
12-13-2009, 08:56
Бианке, ходиш на училище, нали? Ходиш ! Дрехи купуват ли ти се? Купуват ти се! Майка ти пазарува ли ти плнозърнестия хляб? Пазарува ти. Готви ли ти омлетите? Да, готви ти. Загрижена ли е за здравето ти? Да, загрижена е .
Ти си просто едно разглезено момиченце, което си пуска гнусните снимки по гащи във форума и не оценява нищо. Сори, ама не мога да си затворя очите пред това.

Снимките й ни най-малко не са гнусни.Пък и всеки си има лично мнение по темата.Аз подкрепям Бианка.Имам приятели до такава степен смачкани от родителите си, че ми е ясно за какво става въпрос...

Не - това са просто разглезени деца, които виждат само лошото и си мислят, че всичко трябва да се върти около тях. Смачкани друг път. Като пораснат ще видят те. А снимката е отвратителна.

semantics
12-13-2009, 09:12
Статията вони и е написана в духа на типичния пост-преходен псевдо-реализъм, достояние на жълтите "професионалисти" у нас. При това така, че законът, за който се говори, лесно да бъде изкаран от конктекста и оплют 'ептен по нашенски.

Защото иначе подобни санкции в законовата рамка беше крайно време да бъдат въведени. Не забравяйте, че става дума за права - възползваш се ако искаш и ако можеш (ако можеш, в смисъл сам да си го позволиш или някой, който има влияние върху теб да ти го позволи, в случая някой от домашните). Важното е, че сега ти се дава възможността да упражниш правото си.
Така или иначе и помен не е останал от някакви патриархални родови ценности, затова да ги пазим и/или да разчитаме само на тях да ни пазят, е безумно.

PinkFloydSound
12-13-2009, 09:18
Оф, айде млъквайте вече. Да, разглезена съм, ама това не дава право на майка ми да ме мели всеки ден, да ми ограничава личното пространство до нулево, да ми проваля живота и т.н. По-скоро моето държание е отговор на нейното отношение.
Както и да е, според мен законът е донякъде добър, но не чак толкова...

ToniStoraro
12-13-2009, 09:24
одобрените промени в законът за домашното насилие в 2/3 са си пълна идиотщина. Но има и добри страни.
Наистина е насилие ако родителите ти те наричат тъпак, идиот, за нищо не ставаш и тем подобни. Има и по - груби. Още повече ако решат да бият детето. Някой каза, че разсъждаваме от гледна точка на децата, което не било правилно. Добре, а правилно ли е вкъщи да се прибере пияният баща, да завари първо сина си пред него и, понеже се е напил на свина, да му тегли един як бой? Нормално ли е детето да става свидетел на побой над майка си? Нормално ли е да бъде обиждано и унижавано от роднините си и да му се потъпква самочувствието? Така се създават агресивни хора. Така децата като пораснат и станат родители, ще се държат по същия начин със семейството си. Според мен това не е правилно. И наистина трябва да има глоби и наказания.
Е, това сега разни глупости, например мама не ми даде пари да ида да си вземе бира от магазина и сега подавам жалба, са много тъпи.
А иначе - мацко, да ти кажа, че майка ти не се вписва в критерия за домашно насилие, понеже не ти дава да си вършиш простотиите. Осигурила ти е дом, храна, дрехи, изпълнява ти прищявките, а ти искаш още. Как ти ограничава личното пространство - като не ти дава да ходиш по дискотеките след 12 през нощта? Като не ти дава пари всеки път като идеш да й поискаш? Ама тя сама си е виновна жената, че те е научила така.

Bellatrix
12-13-2009, 09:25
Аз подкрепям закона. В къщи никога не съм имала пробелми. Шамари не съм яла много. Не са ме тормозили.

Но познавам хора, които са търпяли подобен тормоз и знам, че не е лесно. Имам приятелка например, чиито баща и се разсърди за над 5 месеца като всеки път, когато я засечеше из апартамента и обясняваше каква е тъпа, какъв боклук е и тн. Разсърди и се за някаква глупост. Не помня дори какво точно беше.
Е, hottie, не е въпрос до разлигавеност. Аз не знам тя как изтърпя всичко това. Аз не бих могла.

Също имах приятелка, която техните нон стоп и натякваха, че е дебела (тя по мои представи си беше нормално момиче) и постоянно я мъкнеха по някакви фитнес зали и и забраняваха да яде и не и даваха джобни да не би случайно да си купи шоколадче. Самочувствието и беше под нулата и до ден днешен се облича в размъкнати дрехи и рядко се запознава с хора и общува.

Хубаво е да има възможност при такива случаи да се подаде оплакване.

mrtn
12-13-2009, 09:26
Простотия голяма. Според мен ограниченията, са в основата на едно добро възпитание. Ако им дават всичко на готово, и не го ограничават от нищо, как ще се научи в живота? как ще успее само?

ToniStoraro
12-13-2009, 09:28
системата за пореден път се доказа. Първо започна да създава идиоти в училищата, сега такива и вкъщи.

ToniStoraro
12-13-2009, 09:42
вие двамата си отворете отделна тема и си се разправяйте там. Тази наистина е важна.

PinkFloydSound
12-13-2009, 09:57
Къде ме намесвате пак, бееееееееееееее?!
Ей, омръзнА ми.

Boot
12-13-2009, 10:12
Който е чел "Повелителят на мухите" знае какво се случва с децата, които получават твърде много свобода... :/

Romance
12-13-2009, 10:48
^ Стига си се обеснявал

someonerandom
12-13-2009, 10:50
Ами аз се заяждам, ама пак няма проблеми... :lol:
Аре с Бианка обединете възможности и ми създайте проблеми - явно и двамата познавате много хора. Интернет плъхове такива... :lol:
Хайде стига си се излагал и си се опитвал да заплашваш, че е прекалено смешно и напусни темата, защото е интересна. ;)

Никой не те взима насериозно, просто поредния дришльо който си избива комплексите във форума.Не си интересен, нито пък оригинален.Пак си внушаваш, че някой те заплашва което пък доказва колко си страхлив.И не ми казвай какво да правя, да не ти кажа къде да отидеш, ще си правя каквото си искам ти казах.Айде изгони ме от темата като си толкова моШтен?
Оф спрете се вече,"казвам го в темата,че да покажа,че ти си...." показвате само,че и двамата сте олигофрени.Темата е абсолютно сериозна,пишете си на ЛС,колко хора трябва да ви кажат да спрете да спамите?Накрая заради вас двамата една от малкото добри и свестни теми ще бъде заключена :?
А по темата:Принципно закона е добър,обаче има идиотчета,които за един шамар ше изселят баща си от вкъщи.Трябва да се прави разлика между побой и възпитателни мерки.Според мен повечето от нас поне веднъж са изяждали по някой шамар,и аз спокойно заявявам,че съм си го заслужавал :D
И какво,"Иди си в стаята!" ,идват и родителя навън за година и половина.ТОва не може да е истина просто....

semantics
12-13-2009, 11:02
^И със сигурност не е истина.

Бъдете малко по-чувствителни към журналистическите изтъпления.

cherinka
12-13-2009, 12:22
Абе, хора :lol:
Аз си мечтая като малка нашите да ми забраняваха НАПЪЛНО да излизам от нас и от училище - директно в нас и така до няква определена възраст.
Мечтая си да имах всички онези забрани, за които говорите, мечтая си да ме пращаха с едно левче на училище....
щеше да стане човек от мен....

Сега няма "Иди си в стаята", направо ми отключва входната врата и ме гони от нас :lol: че даже веднъж по гащи ме изсели от нас :D
По странен начин ме възпитава баща ми. :booooomb:
Тва са глупости с шамари,закани,забрани.
Като ядосам тати 3-4 дена ме държи гладна в нас, после да видите кво миличко и добричко ставам :lol:

Canis_Dirus
12-13-2009, 12:35
Който е чел "Повелителят на мухите" знае какво се случва с децата, които получават твърде много свобода... :/
Е па... Природа.
В сблъсъка Природа срещу Цивилизация залагам на природата.

П.П. А в Ямбол Еволюцията май ги е подминала в интелектуален план и са останали на ниво чехълче.

П.П.П. Бианке, прати на майка си мутри. :o Тя за каква се мисли, а?

Boot
12-13-2009, 13:32
Е па... Природа.
В сблъсъка Природа срещу Цивилизация залагам на природата.



E 100% на природата, да. Обаче явно все още има хора, които си мислят, че могат да вземат това, което ги устройва от двата свята и да съществуват нормално.

mmKamm
12-13-2009, 13:39
аз съм потресена.
Има някои толкова нагли лапета, че (недайсибоже) моето ако е като тях някой ден...ще го пръскам от бой и никой закон не може да ме спре.
Въпреки, че в крайна сметка голяма част от държанието на детето зависи от родителите. Ако се държа с него както трябва, едва ли ще наглее толкова и ще се налага да му бия шамари т.н. Но лапетиите не могат да разберат, че е по-добре докато са малки, да ги ограничават. ЗА КАКВА свобода ми говорите на 13-14 години е...ква свобода...мозъците им още ги няма...те тръгнали да ми говорят, че свободата им е ограничена. И ако я получат..как ще я използват питам аз? Ще я пропилеят с глупости - секс, напивания и брутални издънки. Ето за това трябва да се ограничава свободата на децата, за да не пропадат и да не наглеят.
Ядосах се. Смърт за тъпите нагли неблагодарни неразбиращи и тъпи лапета! .

ifilin4ica
12-13-2009, 13:47
Има моменти, в които толкова много ми се иска всичко да ми е разрешено, да не ми правят забележка за нищо, да бъда "свободна", така да се каже...
Но все по-често се убеждавам, че родителите ми имат право в забраните си. Ето например снощи бях на извънредна тренировка от 8 и майка ми не ме пусна, но баща ми се съгласи и излязох на негова отговорност с идеята, че до 10 ще съм в нас. Та излизам аз от залата в 10 без 15 сама(другите са играли до 1 :shock: ) и тръгвам по главната, защото е по-светло. Никога през живота си тези 15 мин., за които се прибирам обикновено, не са ми се стрували толкова дълги. Всеки път като видех някой сам мъж да се задава срещу мен и да ме гледа, ме побиваха тръпки....
А попринцип родителите ми са доста строги и консервативни, но все пак ги уважавам и се съобразявам с тях.

JeepersCreepers
12-13-2009, 14:00
и аз всеки ден се моля майка ми да умре. и ще се радвам,ще празнувам,ако умре,разбираш ли?

Някой хора са много неблагодарни...

JeepersCreepers
12-13-2009, 14:01
аз пък съм забелязъл абсолютно обратното - деца,на които им се забранява постоянно,стават много по-големи боклуци/к*рви/алкохолици/наркомани,дори престъпници.

а напротив - децата на толератните родители,стават хора. :)

Представа си нямаш колко си заблуден...

Boot
12-13-2009, 14:04
^ и това е така. (към поснта на срк от предишната страница :Д)
Моите родители, например, почти винаги са ме пускали навсякъде, не са ми се карали за лоши оценки или например че съм се прибрала леко подпийнала в нас. Обаче в редките случаи, когато са ми забранявали нещо или са налагали някакъв вид наказание съм се съобразявала, защото простата логика доказва, че щом са си позволили да забранят нещото, значи е наистина сериозна работа.

А когато ти забраняват буквално всичко се губи точно този ефект. Но пък съвсем без някакъв вид контрол, просто не може.

JeepersCreepers
12-13-2009, 14:11
защото?

обоснови се,смешник.

от 3 поста във форОма,2 са цитати на мои мнения. мишчице,как ти е стария ник?

Не знаех, че при регистрация трябва да се спазва специален ритуал по заобикаляне на определени мнения, а уж прочетох всичко...

Как можеш да разграничиш правилното от неправилното, ако някой не ти го каже? Всеки родител казва на детето си кое е правилно и кое не е.

Тези, които знаят кое е правилно и кое не, но въпреки всичко избират неправилното, са боклуците.

mmKamm
12-13-2009, 14:20
Само БОЙ и извращения за днешната младеж !!! ДОРи не заслужават да ги обсъждаме.

ToniStoraro
12-13-2009, 14:24
само ще добавя, че такива закони правят от децата келеши и идиоти. Първо с учителите се почна - орязаха им правата, децата се видяха безнаказани и айде - училището стана обор. Същото ще стане и вкъщи.

Sissy90
12-13-2009, 14:26
Не мисля, че по този начин трябва да се регулират отношенията в семейството - свободата отдавна се е превърнала в свободия, учителите обвиняват родителите, родителите обвиняват учителите и не се осъзнават, че ако те не държат лапетиите си изкъсо, няма кой. Едно е да ти забраняват всичко, друго е да ти забраняват определени неща, в рамките на нормалното. На дете на 3 години трудно се обяснява защо не трябва да прави еди-кое си, ама ако го направи и изяде 2 шамара, другия път ще си помисли. Не става въпрос за побои за нищо, а за някой шамар на място - за мен е нормална част от възпитанието. Не може всичко да ти е позволено - не е нормално на 12 да ходиш по нощите по дискотеки и да се напиваш (виждала съм такива изпълнения), не може на 14 да седнеш с майка си да изпушите по една цигара или на 15 да обясняваш как си е**л позната на майка си пред нея (и това съм го виждала :shock: ). Достатъчно разпуснати са в момента 13-14 годишните, че и допълнително да ги отпускат.

mmKamm
12-13-2009, 14:27
Само БОЙ и извращения за днешната младеж !!! ДОРи не заслужават да ги обсъждаме.

ти от коя младеж си?

aз съм от единия процент нормални.
Освен тва имах в предвид 12-16 годишни.

guinessgirl
12-13-2009, 14:33
ахахха,в какъв смисъл нормални??

и тия изявления са доста смешни, ''аз съм мнооого голяма,на 17 съм,12-16 годишните са ебати тъпите деца'' ;)

Pedigree
12-13-2009, 15:27
А когато ти забраняват буквално всичко се губи точно този ефект. Но пък съвсем без някакъв вид контрол, просто не може.

Тук съм съгласна.
С родителите си винаги съм се разбирала, почти не сме имали проблеми, а ако сме имали, са били незначителни.
Свобода са ми давали, достатъчно, за да не се оплаквам. Малко неща са ми забранявали. Не са ми се карали за прибирания късно, пускали са ме по събирания с преспивки от много по-малка(вече дори и не питам за такива неща, казвам им къде, с кого), за пиене също не са ми викали. Имали са ми голямо доверие и продължават да ми имат. И най-хубавото във взаимоотношенията ни е, че ме предразполагат да говоря, да споделям, да разказвам. Имам приятели, на които винаги мога да споделя, но се радвам, че си имам този голям плюс... да знам, че мога да говоря с нашите... за каквото и да е.
Рядко ми налагат огранчения, но като се случи, винаги съм се съобразявала, защото после разбирам, че наистина са прави.

А mmKamm какво се е превъзнесла, питам?
Тя май на 17 беше и е безсмъртна, защото не се вписва в групичката 12-16?
А питам те, mmKamm, ти като си спадала в тази простосмъртна групичка не си пушила, не си пила, не си друсала, не си правила секс, и се чувстваш в пълното си право да плюеш по младите хора(които го правят)? Щото мен ако питаш, това твоето е малко присмял се хърбел на щърбел. :)

cherinka
12-13-2009, 15:29
САМО АЗ мога да ви държа сметката, защото до 17г. не правех нещата, които вие, БОКЛУЦИ ТАКИВА :lol:

:-)

Pwnmaster
12-13-2009, 15:53
П.П. А в Ямбол Еволюцията май ги е подминала в интелектуален план и са останали на ниво чехълче.


Чехълчето поне е едноклетъчно за разлика от тебе.Ходи си паси оФцете на село.Другия кандидат за приза - "На всяка манджа мерудия", човек който живее във форума.
Всяко човешко същество е многоклетъчно, тоест Канис е много по-добре от чехълчето...retard...

mmKamm
12-13-2009, 16:48
ммкамм точно е супер пропаднла,истинска пънкарка е.

не знам в тая тема кво се прави на артЪ 8-)
виж ся...аз може да съм пропаднала...да пия, да пуша, да се друсам и т.н. , но тва не значи, че не го осъзнавам. Освен тва не го правя, за да може след тва да отида на училище (примерно) и да се похваля "Хора вчера се надрусах като гъз...колко съм велика...завиждате ли ми!", за разлика от 12-16 годишните. Не казвам, че на 17 съм много голяма, но според мен родителите трябва да се опитват (колкото и трудно да е) да предпазят децата си от провала.
И бтв Я. не съм пънкарка 8-)

mmKamm
12-13-2009, 16:55
А mmKamm какво се е превъзнесла, питам?
Тя май на 17 беше и е безсмъртна, защото не се вписва в групичката 12-16?
А питам те, mmKamm, ти като си спадала в тази простосмъртна групичка не си пушила, не си пила, не си друсала, не си правила секс, и се чувстваш в пълното си право да плюеш по младите хора(които го правят)? Щото мен ако питаш, това твоето е малко присмял се хърбел на щърбел. :) [/b][/color]
ПЕДИГРИЙ ОТГОВАРЯМ:
-Никога не съм била против хората, които пият, пушат, правят секс и се друсат. Всеки, който ме познава, може да го потвърди. НО всичко тва трябва да се прави (ако се прави) с определено съзнание. Не да го правиш, за да се докажеш колко си велик и защото е модерно, както го правят описаните от мен лапетии. Които нищо не разбират от тези неща, които пускат теми по форуми от рода на "Свърши в устата ми, бременна ли съм?" , "Смесих трева с водка, ще умра ли?" и т.н.

и ДА против съм 13 годишните пикли, които не знаят за кво служи пишоната, но са я обхванали плътно с 2 ръце и я лигавят моШно. ПРОТИВ съм пикльовците, които не знаят що е алкохол, но се наливат с литри бира и се кефят. Против съм!

пъкнарка да съм 8)

hottie
12-13-2009, 17:30
абе бияница мое да е супер смешна,ама в случая не може да знаеш дали щом иска такова нещо,не е правото си?

от родител до родител разликата е огромна. това,че на повечето от вас родителите ви правят всичко за вас и благодарение на тях сте се развили и изградили като личности,не значи че при всички е така. аз квото съм постигнал съм го постигнал ВЪПРЕКИ родителите си,не благодарение на тях.

и аз всеки ден се моля майка ми да умре. и ще се радвам,ще празнувам,ако умре,разбираш ли?

не всички сме на мама и тати децата,сори.

Първо - не говори за повечето от нас без да знаеш - "на мама и тати децата".

Второ, може би не си достатъчно наблюдателен и не следиш всички теми, но аз го правя. Повече не смятам да продължавам да говоря за нея, защото казах каквото имам да казвам и то на нея. Не ми се говори в трето число.

realantisocial
12-13-2009, 17:52
Ямболията е първия, който спечели сурова метална награда с мишкарските си разсъждения. Битката бе оспорвана, но той успя да пребори тежката конкуренция.
Честито на печелившите.

Romance
12-13-2009, 17:57
Жената прави каквото смята за добре, друг е въпроса дали това е най - правилното и дали на Бианката й се харесва. Не вярвам майка й да върши някви неща само за да му е гадно на детето й.. ама няма и аз какво да говоря. Изобщо не съм наясно какво става със семейството й.

Моите родители също не са цвете, даже изобщо. Бях добро дете, но ме ограничаваха доста и ми се караха за какво ли не. С времето се научих просто да игнорирвам тези неща и да чакам момента си.

realantisocial
12-13-2009, 18:05
Казах, че я е спечелил, а не че сме му я връчили.
За разлика от него, обаче.. аз не се ебавам :) Лошо. Уви, случва се и в най-добрите ямболски семейства.

realantisocial
12-13-2009, 18:09
Ти беше този, който иска адреси. А за връчването, не се безпокой. Старите хора са казали - Бог забавя, но Бог не забравя. И без да се изявявам за Господ, обаче, аз също помня и деня ще дойде уверявам те. А относно резултатите - тук си прав.. не знаем какъв ще е реалния резултат, моля се да се възстановиш бързо след това. И да.. това ще е добър урок за хората, че всяко действие има противодействие и истинските мъже застават зад думите си. Ако имаш да кажеш нещо го направи на лично, а не занимавай хората тук с шизофреничните си отклонения.
Бъди здрав... докато се срещнеме :)

padnaloblak
12-13-2009, 18:24
ало заека да мълчиш! мое да е шоп ама е свестен бе маруло спаружена!

malone
12-13-2009, 18:32
Ямбол е градът.... :D :D :D Ебаси калето дето има в този град.Lettuce го държи вече пети ден....

malone
12-13-2009, 18:49
Ямбол е градът.... :D :D :D Ебаси калето дето има в този град.Lettuce го държи вече пети ден....

Ебааааси калето бате, с него друсаме майка ти преди да я сцепим, да не помни горката аналните си приключения с разпорващ характер. 8-)Ааа в селото на тоя има амфети или този доказан селски ретард е ходил в гората за гъбки.Смятам че скоро ще се събират родните ти да раздават жито.

padnaloblak
12-13-2009, 19:07
марулята расте на село!

а и кво толко ако родителите ни са живели на село! да не са умрели? моите родители и двамата са от село, но са решили че когато имат деца трябва да ги отгледат в града и с добро образование и затова са се преместили. а и това каде живеем не е определящо за нас като хора! мога да ти изброя поне 20 селянчета дето са по-образовани и свестни от тебе маруло гнила!

пп: аз и clockworkorange неаме нищо общо! недей се филмира!

w0sh
12-13-2009, 19:21
И тийнейджърите в Ямбол вече ще имат права. Ще могат да се оплачат, когато родителите ги отпратят с думите "отивай си в обора"

cherinka
12-13-2009, 19:38
Млъкнете и тримата, щото накрая аз ще дойда и до София, и до Ямбол и ще ви напрая на стрелички!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

realantisocial
12-13-2009, 19:42
Млъкнете и тримата, щото накрая аз ще дойда и до София, и до Ямбол и ще ви напрая на стрелички!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
няма как да станееее 8)

cherinka
12-13-2009, 19:49
Утре хващам стопа и съм при теб.
Аз съм безстрашна, нали знаеш.

realantisocial
12-13-2009, 19:53
Между другото мен ме е било момиче. Не се ебавам. Удари ме с чанта и ме болеше.

realantisocial
12-13-2009, 19:55
Аз съм безстрашна, нали знаеш.
Ми не те познавам, ама щом казваш...

xs
12-13-2009, 19:55
:?

padnaloblak
12-13-2009, 19:57
ела и до димитровград на по кафенце 8-)

а за марулчо-- мене не ми пука от каде са ми родителите . и жестоко бъркаш ако си мислиш че си ми вдигнал нервичките! треа много хляб да изядеш докато успееш да ме изнервиш :-P тва по-скоро би го постигнал кандис например :D

Tokarev
12-13-2009, 20:34
Хора що не разберете - в боя някъде 20 процента са умение и опит, останалото е чист късмет.
:D
Всеки може да бие всеки при нужните обстоятелства.

ZipFail
12-13-2009, 20:38
Зависи от умението и опита ;) има хора които ако ще с тръба в гръб да ги изненадаш ще те нагазят пак ^ 8-)

ПП: Елемента на изненадата е супер важен ;)
не съм чел темата ще си коментирам само последното мнение, пък. 8-)

Tokarev
12-13-2009, 20:48
Мисълта ми е че всичко е субективно и зависи от ситуацията и обстановката и така нататък. Може да не можеш да го изненадаш и в гръб щото е нинджа примерно ама може от 10 метра да му разбиеш кратуната с прашка и метална сачма примерно нали ?
:D
Но иначе психологическото предимство си е the key....

Tokarev
12-13-2009, 23:22
Мисълта ми е че всичко е субективно и зависи от ситуацията и обстановката и така нататък. Може да не можеш да го изненадаш и в гръб щото е нинджа примерно ама може от 10 метра да му разбиеш кратуната с прашка и метална сачма примерно нали ?
:D
Но иначе психологическото предимство си е the key....

еми да.

аз примерно както тежим дето се вика 60 кила с мокри дрехи,като скачам на некой много по-тежък от мен,си разчитам на всекви неща да наклоня нещата в моя полза - бутилки,палки,боксове,камъ и,столове и най-вече много хъс... а и елемента на изненада,разбира се.

в боя няма феърплей,нема и правила. аз за тва не признавам бойните изкуства и бокса примерно,щото там има правила. тва не е бой,а некъв спорт...
Fightin' irish !
:D

JeepersCreepers
12-14-2009, 10:24
Марулчо, марулчоо...
Толкова си страшен, че вече ни отесня София от притеснения и ще вземем да емигрираме към Кения, да се крием в саваната от теб и хомодружинката.

Ебавал си, майтапил си се - грешните хора уцели и сега всички ти се смеят каква селска мишка си. Аре не осирай темата - сега ще ти направя специална за теб и отговаряй там, защото чакам новата серия от нискобюджетния ти филм с голям интерес. :-)

Мързи ме да се навеждам за тия ниски бавни топки които ми подаваш, пък и e уморително да слизам всеки път на твоето ниво.Грешните хора викаш съм уцелил? Та кви сте вие? Само това ми кажи. Вие сте едни нагли, кухи, насрани шопи, които само по форумите са силни. Дори и муха не можете да убиете в реалния живот. Вижда се че при всеки мой пост дори когато не е адресиран до теб и независимо за какво пиша - ти получаваш нервна криза съпроводена с пръскане на плюнки и фекалии. Що така бе? Толкова ли ти преча, че всеки път като си отворя устата и изпадаш в истерия като бит педал...


Здравей, Lettuce.

Виждам, че афектиран от всички тези словесни атаки си само и единствено ти. Акценираш колко 'глупави' и долни са останалите хора, но не акцентираш на себе си. Сякаш твоето 'АЗ' е заобиколено от псевдо-аморалните ти нападки към другите, а това не е никак хубаво. Дори не е мъжествено.

Афронтираш останалата част от обществото като визираш определен град и слагаш всички под един много лош общ знаменател.

Освен, че е грешно, е и глупав стратегически ход.

Предполагам знаеш колко е населението в София? Можеш да предположиш колко от хората тук във форума са от столицата, нали?

До тук сметката е добре. Ето, че идва момента в който ти бъркаш хода стратегически...

Думите ти "всички сте насрани шопи", могат да провокират човек, който няма нищо общо с твоите безсмислени вярвания, че си Батман.

Човек, който случайно може да се обиди, без дори да е писал в този форум...

Този човек може да реши да го сподели с друг човек, а верига като тази е много опасна...

След като акцентираш колко кухи и деградирали са останалите, ти трябва да си пример за тях.

С думи като 'насран' и 'бит педал' слизаш мноооооооооооого надолу по стълбичката на интелигентността, а това не е типичен пример за един умен човек.

Повече от 80% от тези, които те хранят са ботове, но има едни 20%, които са малко по - различни от останалите.

Дано си ме разбрал правилно. :)

SWASTIKA
12-14-2009, 16:15
Марулчо, марулчоо...
Толкова си страшен, че вече ни отесня София от притеснения и ще вземем да емигрираме към Кения, да се крием в саваната от теб и хомодружинката.

Ебавал си, майтапил си се - грешните хора уцели и сега всички ти се смеят каква селска мишка си. Аре не осирай темата - сега ще ти направя специална за теб и отговаряй там, защото чакам новата серия от нискобюджетния ти филм с голям интерес. :-)

Мързи ме да се навеждам за тия ниски бавни топки които ми подаваш, пък и e уморително да слизам всеки път на твоето ниво.Грешните хора викаш съм уцелил? Та кви сте вие? Само това ми кажи. Вие сте едни нагли, кухи, насрани шопи, които само по форумите са силни. Дори и муха не можете да убиете в реалния живот. Вижда се че при всеки мой пост дори когато не е адресиран до теб и независимо за какво пиша - ти получаваш нервна криза съпроводена с пръскане на плюнки и фекалии. Що така бе? Толкова ли ти преча, че всеки път като си отворя устата и изпадаш в истерия като бит педал...

Ще помоля зеленчука да не ми 'сере' в темата.
Благодаря.