PDA

View Full Version : Синдромът на 16-годишните



lllXayclll
12-12-2009, 15:59
Представете си следната ситуация: Вие сте млад мъж на около 20-22г., добре изглеждащ, с приятна компания и посещавате елитно нощно заведение. Прекарвате си добре и изведнъж виждате как една красива млада дама не сваля очи от вас. Запознавате се с нея, говорите си, но сякаш имате чувството, че нещо не е наред... И ненадейно тя подхвърля, че е на... 15 години...

Не, това не е някаква селска история или фантастичен разказ - това е нещо, което се случва всяка вечер на всевъзможни места. Вечерен час ли? Да бе, добри дошли в България... това е мотото на подрастващите младежи и девойки на възраст 13-17г. Дискотеките преливат от тях, кръчмите са пълни до ранни зори, алкохол, цигари и още нещо... Нищо ново под слънцето. За мнозина от вас може би това, което четете, ще прозвучи като някаква измислица, но повярвайте ми, това е действителността. Нека ви разясня за съвременните профили на българските тийнейджъри и какво е на "мода" в момента.

Момчета - вече всяко момче е футболист. Може и да не знае от коя страна се рита топката, но задължително е футболист... или поне на снимки. На 13 години вече имаме профили във всички сайтове за запознанства, използваме за мото реплики от типа "S-class boy", "Heartbreaker" и т.н. В описанието ни са включени задължително снимка с футболен екип, снимка до някоя кола, снимка в тоалетна, снимка пред огледало с някои "фешън" дрешки. Вече носим дрехите на батко си, макар и те да са на 5-10г., но все пак са маркови. Вечер играем билярд, ходим по кафета и барове, пушим по кутия цигари на ден и забиваме по някоя мацка. Разбира се, слушаме хаус музика, ходим по партита и носим очила тип "маски", с цел да не ни виждат лицето много много - все пак трябва да излъчваме самочувствие. Прибираме се вкъщи, пускаме си pc-то и skype, естествено, където си чукваме лафчето с някои от приятелите ни - все пак имаме над 200 абоната, макар и някои даже да не ги познаваме.

Момичета - при момичетата на 13 вече всички сме "bitch" и гледаме само около 19-20 годишни батковци. В телефоните е пълно със снимки на Брад Пит, Джони Деп, Дейвид Бекъм и т.н. Вече сме си намерили "милуту" и навсякъде, където е възможно, тръбим, че го обичаме и че животът ни е немислим без него. Разбира, се имаме профили в сайтовете за запознанства с характерните снимки в тоалетни, с големи очила и максимално разголени. Разбира се, разбираме и от програмки и вече сме направили и невъзможното, за да си уголемим гърдите, поне на снимките. Слушаме хаус музика, ходим по партита, но за мелодия на телефона звъни я кака Ивана, я Амет. На първо място в училище... по неизвинени отсъствия като във всички извинителни бележки пък присъства обяснение, че сме били на гинеколог или имаме менструални проблеми. Вече имаме за всяко якенце обувки в тон и чантичка, естествено, която е пълна с всевъзможни дамски принадлежности. Всеки път, преди да излезем, ни трябва около час да се гримираме и на сутринта на пияна глава, си задаваме въпроси от сорта "Къде бях?", "Много ли пих"? или "О, боже, това аз ли съм"....

Да, всичко това се отнася за деца на 13-17 години. Това е суровата действителност. Вярвате или не - огледайте се около вас. Погледнете на площадката - да, празна е. Отидете в кафето до вас - да, няма място, направете си резервация или кажете на дъщеря ви да ви запази маса... може би барманът е нейн човек... Дали харесваме тези деца и дали смятаме, че това е техният път... от нас зависи....
Авторът е един познат и всичко това е жестоката реалност :?

shokoladchety
12-12-2009, 16:12
Човек,евала ти правя за това,което каза... :smt023 до земята ти се кланям.Само една забележна.На 14съм.След 7 трябва да съм в нас.По кафета-най-късно до 4.С гаджето(особенно вечер)-АБСУРД!Всичките ми приятели са навън до най-рано 1 през нощта.Най-добрите ми приятели имат гаджета на по 30години.За другите момичета имам само едно нещо да кажа:
,,Курви,курви,навсякйде,БРА "
Момчетата в момента са правят на големите гъзари,а както казал един велик човек:"Не могат гъза да си избършат"
Нищо повече немога да кажа.Тва си е истината,казана директно.

Abigoria
12-12-2009, 16:15
Така стоят нещата за жалост. И въпреки това никой нищо няма да тръгне да предприема ( не че има какво да се предприеме). Аз правих какви ли не маймунджълъци, а накрая к'во? То се вижда к'во... Примирила съм се вече...

Новите Българи! Евала! Ето от какви хора зависи бъдещето на нашата България...

buffalo88
12-12-2009, 16:22
Всичко добре,ама какво е това футболистче на аватара ти? :lol:

balon4eeeee
12-12-2009, 16:36
по колко пъти ще пускте 1 и същ беее Все едно не живеем в едно общество и не знаем за какво става въпрос . Банално е ве4е да се повтаря все едно и също . А и все едно ти си безграшния пример за вси4ки млади 4е раздаваш много акъл . Ааай гледайте си себе си и не опрвяйте много другите . Не споря 4е реално това е положението , но стига ...

lllXayclll
12-12-2009, 17:02
Всичко добре,ама какво е това футболистче на аватара ти? :lol:
DJ :)

ThePowerOfLove
12-12-2009, 17:09
Това е синдрома на тъпите.
Нищо няма да промени 1 тема, освен да ни накара да се усмихнем 8-) К'во ти пука за олигофрените, гледай себе си и твоите приятели да не са такива =]

buffalo88
12-12-2009, 17:16
по колко пъти ще пускте 1 и същ беее Все едно не живеем в едно общество и не знаем за какво става въпрос . Банално е ве4е да се повтаря все едно и също . А и все едно ти си безграшния пример за вси4ки млади 4е раздаваш много акъл . Ааай гледайте си себе си и не опрвяйте много другите . Не споря 4е реално това е положението , но стига ...

Точно и мен ми е писнало от такива, които се възмущават на другите все едно ще променят нещо като напишат колко отчаяни са от някакви 16 годишни пикли без акъл или женствени футболистчета с прически..

BladeOfMySoul
12-12-2009, 17:22
Да, всичко това се отнася за деца на 13-17 години. Това е суровата действителност. Вярвате или не - огледайте се около вас.

Тва кво трябваше да значи?
Вярваш или не- едва ли има човек, който да не е запознат със случея,всевиждащия.
Темата ти е една от многото,които няма да променят нещата.

П.П Има и много по сурова действителност от тази,излез на улицата и се огледай. ;]

Mar7i
12-12-2009, 17:32
Браво!!! =; Това е реалността :?

iiordanova
12-12-2009, 17:34
Евала , че имаш такова трезво мислене.. ;-)
НО .. нали знаеш , че мнението ти едва ли ще промени нас тийновете.
Не говори за всички момичета и момчета под общ знаменател ..
НЕ всички са такива.
Макар, че във всеки един тийн има по нещо от написаното от теб.
И се радвам , че има хора със здраво мислене.
Но това няма да промени .. нищо.
Всеки човек избира сам пътя на живота си.. за добро или за лошо.

DieselBlood
12-12-2009, 17:35
Много добре се го копирал от форума на датата.

CrAzYanDlaZy
12-12-2009, 17:49
амм тва си е доста вярно, само това мога да кажа ... но не е първата тема, която виждам ... и плюс това само като си го пишем нищу няма да стане ... трябва да се предприемат мерки ...

ElinoOor
12-12-2009, 18:36
Това е синдрома на тъпите.
+

Човек, макар и едва на 13-14 години може сам да прецени кое трябва и кое - не,стига да има достатъчно интелект.

Ние реалността я знаем. Няма нужда да ни припомняш. Разбира се,ако нещо се възмущаваш - давай!

Децата на Българя все по-глупави стават.
Ти и аз нищо не можем да направим за тях,освен да им връчим ампула цианид..

Ако хората като мен,теб и някои от по-интелигентните ни съфорумници се постараем да се образоваме,да изградим кариера,да имаме свои деца и на свой ред да ги възпитаме и образоваме ще помогнем България да просперира.
Това е всичко,което е по силите ни. Глупавият сам се унищожава. Така,че помисли за себе си. Дай всичко,което можеш да обществото(от морална гледна точка) и не се кахъри за хората,които не могат да се грижат за себе си(е,нямам предвид болни,изоставени дечица и т.н.).

Pwnmaster
12-12-2009, 18:46
Down syndrome lol :razz:

BlackEyed
12-12-2009, 19:26
Големи сте моралистчета , а реално повечето от тея , дето пискат са именно такива като тези , които редят, пич като ти гледам профила , ти описваш себе си ..
Като цяло , вярно че го има този филм , но поста е твърде краен и банален. И кво ? Мислите , че постигате нещо като копирате като роботи мнения от форум на форум ?
бла.

SunLov3
12-12-2009, 19:28
Нещо ново?Всеки го знае това, но на всички им е по-добре така , на възрастните да се правят , че не знаят за какво става въпрос , а на хлапетата за нищо да не им пука.Скоро нищо няма да се промени.

П.П.:Не слагай всички под един знаменател, има много свестни деца , макар и да са малко със сравнение с другите.

BlackaTBW
12-12-2009, 20:28
Това съм го чела и преди в абсолютно същият вариант.
Нищо няма да промени, защото тези, които трябва да помислят над написаното, не искат да го направят. Обезсмисля се.

Biskfitka
12-12-2009, 20:42
по колко пъти ще пускте 1 и същ беее Все едно не живеем в едно общество и не знаем за какво става въпрос . Банално е ве4е да се повтаря все едно и също . А и все едно ти си безграшния пример за вси4ки млади 4е раздаваш много акъл . Ааай гледайте си себе си и не опрвяйте много другите . Не споря 4е реално това е положението , но стига ...

Точно и мен ми е писнало от такива, които се възмущават на другите все едно ще променят нещо като напишат колко отчаяни са от някакви 16 годишни пикли без акъл или женствени футболистчета с прически..+1 Научете се да гледате СЕБЕ СИ. И не слагаите всички под oбщ знаменател....

Tempest
12-13-2009, 06:47
за знаменателя няма какво да се каже... тоо е ясно, че не говори за всички... това, че в момента модерно е момчетата да ходят постоянно на фитнес... модерно е момичетата да си дигат самочувствието със самохвалствени думи "аз съм кучка, ама не твойта" (написано по-лигаво и смотано).. и за какво вдигат тия момчета? Като в моя клас резултата е налице - гардероба пада на канадска от един, дето не е ходил на фитнес досега.. ха! За какво се правят тия маймунджалъци от страна на момичетата? Или в момента е на мода и да се живее за момента? Модерно е да си бил гадже с целия град.. НИМА?! Е, аз отдавна се отказах да се водя по модата (да кажем около 10-на години)... Отказвам да съм част от криворазбрало общество, пълно с деградирали идиоти, които се мислят за много важни, а всъщност, както казва Гацо, на вързано куче хляб не мгоат да дадат.... ако ще да нямам гадже до 20-годишна възраст.... не ми дреме, аз ше съм такъв, какъвто съм!

И на всички, които казаха на автора да си гледа собствената паница - егоизма не е решение... с егоизъм не помня да сме спечелили нещо. Всичко може да се промени, да се оправи, ама.... откъде желание :(

UNITED
12-13-2009, 07:12
:razz: Олеле... :razz:

deni15
12-13-2009, 07:19
Нищо ново 8-)
Гледай себе си и децата си,а нас не ни мисли много :)

viksit0y
12-13-2009, 09:24
Нищо ново под слънцето и едва ли нещо ще се промени, такива същества за мен са смешни :-|

Zarity
12-13-2009, 10:11
Що не се гръмнеш,вместо да копираш тая глупост,дето така или иначе нищо няма да промени?!
Във всеки раздел ли мислите да го пуснете,а?

clever
12-13-2009, 10:18
да така е за жалост.

lllXayclll
12-13-2009, 16:26
Български форум дами и господа.. някой си беше написал в подписа: питаш нещо в бг форум и ти обясняват колко си тъп :lol:
Ключ или дел моля :?

MadeOfWater
12-13-2009, 17:28
Тъжната истина :(

December
12-13-2009, 17:38
Момичета - при момичетата на 13 вече всички сме "bitch" и гледаме само около 19-20 годишни батковци. В телефоните е пълно със снимки на Брад Пит, Джони Деп, Дейвид Бекъм и т.н.

Обърка!Тея дет си ги изброил вече са дядовци. Всяка 13 годишна пикла е луда по робърт патингсън или някои друг вампир,които дори не са му виждали снимка от реалния живот,за да видят какъв изрод всъшност е.
Но като цяло тва е реалността.Колкото и теми да се правят,нисщо няма да се промени

nymphadora
12-13-2009, 17:45
Закво си копирал темата от раздела Любов?Не си много интересен,БАЦЕ

kalashnik
12-13-2009, 17:48
Е аз не нося фешън дрешки, не съм се снимал в банята и ненавиждам футбола. Вечерния час само един път го наруших, защото си изпуснах автобуса, но предпочетох да си престоя 24-те часа в районното, а не писках да дойдат мама и тати, като някои мои съученици дето има 8-9 посещения в най-различни районни и винаги техните им плащат да не би случайно дете им нещо да не му стане там. До някаква степен и родителите са виновни че преразглезват децата.

MichellePhan
12-13-2009, 17:50
В моето училище(аз съм на 13) момичетата от другия клас за да ходят с най-известната(кифлата....) трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:
1.Да бягат от часове
2.Да я копират
3.Да ходят с смъкнати дънки и да им се вижда дупката на гъза
4.Да имат гадже 15-16 годишно
5.Да носят сутиен 2 пъти по-голям размер
6.Да ходят навсякъде заедно
7.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да пишат в impulse.bg,aha.bg и такива.. обичам те гъззз
8.Да се обличат от боклуците в new yorker и terranova и такива,да си купуват маратонки от adidas
9.Да не стават по-яки от нея
10.Да се натискат с някой даже и да се е**т е по-добре
11.Задължително да ходи гримирана,с различна прическа всеки ден и да НЕ Е дебела или ляко пълна

П.С:Това същество на 20 години какво ще е?Цял живот на майка си и на баща си ли ще разчита или ще си хване някой 70-80г. богат дядко??

lllXayclll
12-13-2009, 21:04
Закво си копирал темата от раздела Любов?Не си много интересен,БАЦЕ
Скъпа, авторът е един познат казва се Даниел Захаринов и няма рег тук ;)

bathory
12-13-2009, 23:12
Това е синдрома на тъпите.
Нищо няма да промени 1 тема, освен да ни накара да се усмихнем 8-) К'во ти пука за олигофрените, гледай себе си и твоите приятели да не са такива =]
+

Zarity
12-14-2009, 03:19
...
О неразумни юроде....
8-)

MadeOfWater
12-14-2009, 14:01
...
О неразумни юроде....
8-)

Доста точно :razz:

Luscious_Heart
12-14-2009, 15:01
Мислят си, че като проявяват свободия и непослушание, са готини - но точно в България не е най-безопасно да правиш това.
Аз пък си лягам рано и не ми пука, щото на сутринта съм свежа. 8-)
Градът ми е голям и пословично пълен с всякакви опасности и отрепки. Вече гледам да не се вясвам навън след 8-9 часа (макар че за 15-годишните май часът е 10?!)... Просто предвиждам какво може да се случи.

До поста на MichellePhan.
Съученичките ти са доста смешни. Тия импулси са загуба на време. А моето е ценно.

blue_ice
12-14-2009, 16:17
Това го виждаме всички, не само ти. Темата ти няма да промени нищо за жалост, но все пак поздравления за труда, който си положил да я напишеш...или по-точно някакъв твой приятел.

ecstazy
12-14-2009, 19:12
...
О неразумни юроде....
8-) :?

DevlLady666
12-15-2009, 23:59
да..за вс съм съгласна.но какво имаме против house музиката :? аз съм момиче..14..пия малко, не пуша, навън съм до 20ч и нямам регистрации в "яките" сайтове, не съм кифла и въпреки това се обличам добре (разбира се не разголено като некоя курвичка) и се гримирам..мразя чалгата и обичам hous-a..без снимки в кенефите, без цякви "модерни цайсони" без устни тип "кокоши анус"..ии без никове като "СлАдКъЪ КуЧкъЪ" , редуване на малки и големи букви и смесване на кирилица и латиница..аа и онея яките буквички део си ги правите вие..

heiress
12-16-2009, 00:23
Не мога да повярвам, че все още има хора, които се впрачтляват от това..

MichellePhan
12-16-2009, 03:51
Не мога да повярвам, че все още има хора, които се впрачтляват от това..

PhantomAgony
01-05-2010, 20:14
жэапнов

NamelessRomantic
01-05-2010, 20:54
Браво,идеално подчертаваш очевидното.

AFT
01-06-2010, 03:53
Аз не мога да разбера какво против имате Брад Пит и Джони Деп? =О

meganet
01-06-2010, 06:52
Това е абсолютно вярно за съжаление не знам до къде ще стигнем така...

d3nz
01-06-2010, 12:59
немога да разбера какво ви засяга вас това кой как ходи облечен какъв авер има или с кого се движи :-o гледайте си себе си и не се занимавайте с подобни хора... обзалагам се, че половината от вас са точно такива, а на човека който го е написал това ще му кажа евала, че се е потрудил да го напише , ама също ще му кажа, че като го е написал и да иска нищо няма да промени...

Utun
01-06-2010, 13:09
Абе всичко това е вярно. Естествено има някои неточности. Първо не всички са такива има и свестни. Второ някой каза, че било мода да ходят на фитнес. Фитнес? :D Келешчета на по 15 дето пушат и пият като издънени? :razz: Нали ги гледам, мода е да си 50 кила (ако си 1.80), да вървиш все едно перките ти ти бъркат в ушите и все едно вдигаш 200 от лежанка, въпреки споменатия ръст. Да не забравяме че трябва да се отваряш на всеки що няма такива дрешки и прически като на твоите приятели и когато те натупат да ходиш да търсиш кой да ти реши проблема.
Много важно, майната им. Всеки и да се ядосва какво може да направи. Гледайте себе си приятелите си и пийте минерална вода.

Chacho
01-07-2010, 02:05
Някои казаха, че е една от многото теми, но пък е (както казва един учител) много вкусно написана. Не знам кой е автора, но поздравления, здраво есе.

И след всичко което казах, не съм съгласен с авторската теза. Това слагане под общ знаменател се е превърнало в тренд. Всички ли са такива, бре, мама му стара? "Е, разбира се, има изключения." Не е ли и това меко казано? Всяка такава тема, на момента се пълни с коментари от хора, коренно различни от описаните в текстовете. Я, парадокс! Нищо ни няма на нас, децата.

xoxi
01-07-2010, 08:24
Половината от темата почнаха да се оправдават, че не са такива 8-) Гузен негонен бяга ;]
Иначе браво, че някой се интересува от тези неща. Децата на България от зле, стават по-зле. Малко са изключенията, за жалост.