PDA

View Full Version : Искам да направя песен .. Някой по на "ти" с нещат



bebkata
12-12-2009, 18:01
Искам да направя оесен .. Текст , музика , но май не съм много компететна ии ми трябва някой , който да се занимава с нещо подобноо ?!?!?! :-# :-# :-# :-# :-#

Jo_Ni_To
12-12-2009, 18:12
Ем имам приятели от Русе които бяха така зарибени.. Наемаш си звукозаписно студио.. Там измисляш си текст.. избираш музика и пееш :)

bebkata
12-12-2009, 18:15
Ем имам приятели от Русе които бяха така зарибени.. Наемаш си звукозаписно студио.. Там измисляш си текст.. избираш музика и пееш :)

Цяло звукозаписно студио :shock: :shock: За една песничка .. Кой знае колко пари ще ме изръсят .. А и дали е толкова просто , колкото казваш .. :-o

Jo_Ni_To
12-12-2009, 18:26
Ем под "звукозаписно студио" имах в предвид там място където да я изпееш и да е с добро качество.. Да я обработят.. да направят нужните подобрения и така нататака.. За пари на представа си нямам.. Не съм се интересувала..

Tempest
12-12-2009, 23:33
те днешно време доста се навъдиха с микрофон за 10-на лева и студио "накомпауназе рекърдс" :D така че ако си барнеш по-добър микрофон, можеш да си правиш и у вас... акустики, програми за иглаждане на гласа.. ала бала... за не повече от 2 месеца е готова ;)

Vincitore
12-13-2009, 10:24
то ако ставаше толкова лесно ....

XTREMEFREERIDE
12-14-2009, 20:11
то ако ставаше толкова лесно ....

Абсолютно.Де да можеше и аз да си кажа "искам да си направя песничка" и да ми падне от небето.. :smt001 Не е толкова просто.Имам много ама наистина много познати и приятели,които имат групи.Наемали са си звукозаписно студио за да направят хубав запис.Все пак ако ше правим нещо,нека е като хората.
Освен това,ако искаш сама да си направиш музиката става още по-сложно.За китарата трябва да знаеш всички гами и комбинации за сола.Какво е колуминация на песента,рифове,интро,аутро. Най-малкото за барабаните са правилен и обратен такт и преходи.За синтезатор също би трябвало да знаеш акорди и гами.Ефекти.Отделно идват басовете,транспонирането на песните,видовете вокали..
Плюс това,че и текста не е лесен за измисляне.
Не може само със хубав глас и желание да си "направиш песен".Много усилия трябват,ако музиката беше проста,всеки щеше да е музикант. :smt102
Не забравяй,че дарбата е 1%.Всичко останало е труд.

Bainiki
12-26-2009, 09:23
Едно от малкото професионални студиа в България с най-ниски цени. Запис на песен може да вариира мевду 50 и 130, 150 лв, инструментал на песен от 150 лв нагоре. Погледнете в сайта на студиото www . yo-musik . info Успех :)