PDA

View Full Version : Есе по етика и право



mim4enceto13
12-12-2009, 19:52
Трябва ми помощ имам да пиша есе по етика и право на тези три теми:
Онези които искат най-малко са най-близо до боговете. Сократ
В борбата за щастието на другите ние намираме своето собствено щастие. Платон
Човекът е това Което прави от себе си. Сартр
Ако може накой да ми помогне или ако не поне ми обяснете как се пише философско есе моля :-k :-k

CondictioSineCausa
12-13-2009, 11:31
Ами елементарно - първо трябва да познаваш автора.Щом ще пишеш философско есе , върху негова мисъл(цитат) е добре да познаваш творчеството му или поне вижданията му.А щом , ще е есе просто даваш мнението си върху конкретния цитат като можеш да се съгласиш или не, но е желателно в аргументацията си да включиш и една идея философска мисъл подкрепана от авторитети.И все пак няма да правиш научни открития :)

Nikolaybg
12-13-2009, 15:29
"Човекът е това, което прави от себе си" (Сартр)

Свободата днес е най-важният проблем за хората. Изборът ни става все по-труден, носи все повече проблеми. През 21 век, когато вече всички са равни и дискриминацията е забранена от закона в по-цивилизованите страни, отговорността на всеки отделен човек се увеличава. Ние, по-младите, трябва да мислим за образованието си, а после за професията си. Заедно с това, ние трябва да се интересуваме от политка, да следим международните отношения, да се намесваме активно в екологични проекти, да бъдем граждански активни- и всичко това не се е изисквало от хората преди 150 години. Изборът ни е основа на свободата; ако нямахме избор, ако бяхме принудени от външна сила да определяме какъв да бъде животът ни, ние нямаше да сме напълно свободни. За съжаление ние сме оставени сами на себе си в един свят, в който няма нито Бог, нито някаква друга висша сила, която да ни подкрепя. Ние създаваме себе си в смисъл, че ставаме такива, каквито искаме да бъдем. Никой друг не направлява живота ни. Ние, младите хора виждаме пред себе си един безкраен път, осеян с изненади и приключения, но какво ли ни чака някъде в края му? Дали нашата безгранична свобода е нещо добро, или пък ние ще сбъркаме пътя и ще тръгнем в грешна посока? Това няма кой да ни каже- изборът е само наш, а грешката ще има последствия само за нас...Тук никой не може да даде правилен съвет, зающото животът е едно загадъчно приключение, който никой досега не е успял да опише цялостно.
аз предпочитам да избирам и да вървя по пътя пред мен, без да се питам дали не греша. Защото най-голямата грешка е да се спра на едно място, за да се опазя от грешки!

mim4enceto13
12-13-2009, 16:57
мерси и на двамата Мисля че вече разбрах как става тая работа Пак много мерси ;-) :::

sis94
01-19-2011, 19:07
Здравейте! Моля ви много спешно за утре ми трябва есе на тема: Свободата - нравствен избор или дълг. Много ви моля ако някой може да ми помогне от него ми зависи стипендия. Благодаря ви предварително 8-[ 8-[ :-)