PDA

View Full Version : Какво мислите за борците за права на животните?

Vesk0u
12-13-2009, 13:16
http://animalrights.aresistance.net/
http://animalliberationfront.com/
http://www.pravonajivot.blogspot.com/

Какво мислите за защитницте/борците за права на животните или така наречените вегетарианци? Според мен за поредните заблудени либерал-анархисти, които се борят за поредната утопия.

Shelcha
12-13-2009, 14:06
http://x.kartoff.com/x3m/photo/coolstuff/suicidegirls_peta2_5.jpg
мисля, че се чувстваме страхотно :)

Vesk0u
12-13-2009, 15:15
Вярваш ли си?

Shelcha
12-13-2009, 15:52
Вярваш ли си?
ест (:

amk933
12-13-2009, 15:58
Вярваш ли си?
ест (:

Как живееш без месо? Аз, ако не изям пържоли, луканка, наденица, абе нещо с месце на обяд и вечеря все едно не съм ял нищо. :D

Shelcha
12-13-2009, 16:03
Вярваш ли си?
ест (:

Как живееш без месо? Аз, ако не изям пържоли, луканка, наденица, абе нещо с месце на обяд и вечеря все едно не съм ял нищо. :D
ами не спирай да ядеш :)
предполагам би се чувствал ужасно
а тогава как би обичал :Р
аз съм по млекцата и какаото :P

Vesk0u
12-13-2009, 20:30
Вярваш ли си?
ест (:

ами не спирай да ядеш :)
предполагам би се чувствал ужасно
а тогава как би обичал :Р

Ние хората сме на върха на хранителната верига - нима ако животните бяха на наше място нямаше да ни ядат?

ZipFail
12-13-2009, 20:46
Това, че сме на върха не ни дава само права, а и задължения ;)
Но иначе да, съглсен съм..що да не ги ядем, щом ние ги отглеждаме...но само за храна, не за някви изгъзици от типа на обувки, палта и т.н.

Shelcha
12-13-2009, 21:08
Но иначе да, съглсен съм..що да не ги ядем, щом ние ги отглеждаме...но само за храна, не за някви изгъзици от типа на обувки, палта и т.н.
ами нз
може би защото поемаме върху себе си нещо, което може и да не ни тежи
отгледам ли нещо, още по-малко ще мога да му посегна
то е живо, аз не съм чак такова животно, пък и не всички животни се самоизбиват
има отгледани за мен купища неща, защо да си купувам разфасовани животинки (;

Vesk0u
12-13-2009, 21:32
ами нз
може би защото поемаме върху себе си нещо, което може и да не ни тежи
отгледам ли нещо, още по-малко ще мога да му посегна
то е живо, аз не съм чак такова животно, пък и не всички животни се самоизбиват
има отгледани за мен купища неща, защо да си купувам разфасовани животинки (;

В такива времена живеем, в които не сме лишени от нищо. Но представи си недай Боже да стане някакво бедствие, което да върне човечеството няколко века назад и да живеем само и само за да оцелеем - тогава бързо-бързо ще спреш да съжаляваш "горките" животинки.

Shelcha
12-13-2009, 21:44
разбира се, човек притъпява сетивата си и привиква на всяка мизерия и терор, ако ли не отпада (:
но нали знаеш, в ада наказанието е да не си способен да изпитваш състрадание, любов
а егоцентриците.. обичаш ли само себе си, загубен си в егото си (;
мн е важна любовта и разбирането, шанса
всеки се ражда с него и постепенно единствено може да го загубим, вярата, способноста да обичаме, да чувстваме
не казвам, че не тярбва да порастнем и да се приспособим (;

Violenza
12-14-2009, 17:02
За жалост в България организациите ни са адски бедни и хората гледат с лошо око на дейностите им (говоря изцяло от личен опит), което е ... не знам, не се сещам за достатъчно силна дума описваща нещо толкова отчайващо.

montana6
12-14-2009, 17:21
Нека се борят, лошо няма. Всеки си избира сам за себе си. Освен това, доколкото знам, те не са против яденето на месо и използването на животните като прехрана, а за ненужното насилие и гавра с тях. Поне така мисля аз, ако не съм прав, поправете ме.

Vesk0u
12-14-2009, 17:53
Нека се борят, лошо няма. Всеки си избира сам за себе си. Освен това, доколкото знам, те не са против яденето на месо и използването на животните като прехрана, а за ненужното насилие и гавра с тях. Поне така мисля аз, ако не съм прав, поправете ме.

Грешиш - те са твърдо против консумирането на животинско месо. А в някой страни (като Англия) са замесени и с много по-сериозни работи, като терористични актове - взривят камиони на компанйи занимаващи се с търговия на месо.

Violenza
12-14-2009, 18:10
Уточни дали искаш да бъдат коментирани българските такива организации или световните? Защото разликата е огромна. ;) Така си говорим само общи приказки.

Vesk0u
12-14-2009, 18:13
Уточни дали искаш да бъдат коментирани българските такива организации или световните? Защото разликата е огромна. ;) Така си говорим само общи приказки.

В България няма подобни такива прояви на насилие по простата причина, че сте твърде малко. Темата е създадена и за световните и за българските.

Shelcha
12-14-2009, 19:38
ти каза какво мислим за вегетарянците, не терористите :grin:
а това че съм мога да кажа не значи, че съм против, той, тя, те да ядът и убиват животните си
само искам повече пици без месо :grin: моляяя (:

amk933
12-14-2009, 22:43
а това че съм мога да кажа не значи, че съм против, той, тя, те да ядът и убиват животните си

А мляко, кашкавал, сирене, яйца и т.н. консумираш ли? :-o

Shelcha
12-14-2009, 22:50

А мляко, кашкавал, сирене, яйца и т.н. консумираш ли? :-o

риба не ям, яйца още не съм престанала (;

amk933
12-14-2009, 22:51
^Риба и аз не ям. :D

Shelcha
12-15-2009, 14:20
^Риба и аз не ям. :D
e ami pileto ne ti li mirishe gadno, pyk i bykano s hormoni :)
i primerno svinskoto e super mazno, a agneshkoto suho edno :D
ii za zaj4etata ne ti li e my4no )= , a moje i da sa bili kotki
i posle teleshko ako otkajesh :grin:

BERCUT
01-20-2010, 20:44
Според мен вегетарианството би трябвало да се отнесе към психологичните заболявания, защото отказвайки се от месето те се отказват и от много полезни за организма вещества и по този начин си вредят физически.
Освен това, животните които ядем умишлено са създадени за да бъдат заклани и изядени, а не са хванати от полето, убити, разфасофани и пуснати в прозажба. По този начин не вредим на природата, всъщност според мен животните повече вредят, тъй като фекалиите им, натрупани на купчини излъчват метан, който унищожава озоновия слой и способства за загиването на човешката нация.

Vesk0u
01-20-2010, 23:14
Според мен вегетарианството би трябвало да се отнесе към психологичните заболявания, защото отказвайки се от месето те се отказват и от много полезни за организма вещества и по този начин си вредят физически.
Освен това, животните които ядем умишлено са създадени за да бъдат заклани и изядени, а не са хванати от полето, убити, разфасофани и пуснати в прозажба. По този начин не вредим на природата, всъщност според мен животните повече вредят, тъй като фекалиите им, натрупани на купчини излъчват метан, който унищожава озоновия слой и способства за загиването на човешката нация.

Както сигурно се досещаш, вегетарианството (или веганство) е и против лова на животни, което е поредната им глупост. Лова развива инстинкта за убийство у човек - така и така го имаме, по-добре е да го развиваме. Тук е важно да се отбележи, че по този начин освен, че развиваме този инстинкт, ние го и задоволяваме. Тоест един човек, който ходи на лов има по-малка вероятност да убие човек, отколкото някой, който не ходи на лов.

malone
01-24-2010, 11:51
Вегетарианството е личен избор и като такъв всеки мислещ човек може да прецени дали това ще е добре за него или не.По скоро примера,който дава на хора които не могат да разсъдят дали това ще им е от полза,а именно говоря за всички тинейджъри,които го решават така спонтанно без да се съветвали най-малкото с лекар и тн.

Mooo6no
01-24-2010, 13:07
Аз без месо не мога. А относно вегетарианството - нека пъхат каквото си искат в устата си, ама да не ми се месят какво ям аз и какво нося. Демокрация.

bulgarian1878
01-24-2010, 22:03
Яденето на месо няма много общо със защитниците на правата на животните.

Споменатите организации наистина са съставлявани в голяма част от вегани, но не е задължително, а те самите се борят за хуманно отношение към животните, както и за спиране на експериментите с животни и т.н.

Няма да е зле да започнете да се запознавате с материята, преди да пишете глупости.

А по темата - вижте ми аватара и си преценете, аз не съм вегетарианец.

Добро мнение, браво.

realantisocial
01-25-2010, 11:18
Поздрав за всички с горния клип.

Не е нужно да си вегетарианец, за да защитаваш правата на животните. Аз съм абсолютно за използването на въоръжена съпротива срещу корпорациите, които провеждат експерименти с животни.
Вегетарианството, съответно и веганизма за личен избор и никой не може да се вмешава в решението на индивида.

plmn
01-25-2010, 17:19
Аз съм абсолютно за използването на въоръжена съпротива срещу корпорациите, които провеждат експерименти с животни.

godframedme
02-03-2010, 13:59
Вместо да кажа какво мисля по темата или да коментирам трите страници мнения, само ще пусна един цитат от известния писател Джак Керуак

"Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The troublemakers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently. They’re not fond of rules, and they have no respect for the status quo. You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them. About the only thing you can’t do is ignore them because they change things. They push the human race forward. And while some may see them as crazy, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do."

Goebbels
02-08-2010, 13:11
Аз съм абсолютно за използването на въоръжена съпротива срещу корпорациите, които провеждат експерименти с животни.

Най-гнусното нещо е жестокостта и насилието спрямо животни. Редно е да се добави, че най-строгите закони в защита на животните са били в Третия райх

svobodnaevropa
02-08-2010, 18:10
Спам

Raybeez

Goebbels
02-08-2010, 18:28
Спам

Raybeez

prodava4a
02-08-2010, 18:47
Е... всеки трябва да се бори за нещо, за да се чувства пълноценен човек, нали ? :D

Ballbreaker
02-08-2010, 19:33

Всъщност има доста хора, които са вегетарианци по болест. Всички вещества, които ги има в месата, могат да бъдат добавени от други храни (за пример - соените култури). Будистките монаси са сред хората, доживяващи най-дълбока старост, но през целия си живот не консумират месо.

Кажи ми, че това е пристъп на “висша” ирония и не си вярваш.

Първо, повечето вегани, вегетарианци, пълни стрейт еджове и ПЕТА-активисти са точно срещо УМИШЛЕНОТО отглеждане на животни с крайна цел месомелачката. Повечето от бройлерите, млекодойните крави, овците и т.н. на всичкото отгоре са генетично модифицирани и доста от тях биха имали доста мъчителен живот и без да бъдат държани в клетки с размерите на тялото им.

За втората част няма и да коментирам, еони нашата планета е съществувала с тези “замърсявания” от метан, едва ли за последните 50 години са се увеличили толкова...

Яденето на месо няма много общо със защитниците на правата на животните.

Споменатите организации наистина са съставлявани в голяма част от вегани, но не е задължително, а те самите се борят за хуманно отношение към животните, както и за спиране на експериментите с животни и т.н.

Няма да е зле да започнете да се запознавате с материята, преди да пишете глупости.

А по темата - вижте ми аватара и си преценете, аз не съм вегетарианец.

Ето това е истината.

Както споменах по-горе, борците за права на животните и активистите са против огромната индустрия с животни. Това включва, но не се ограничава, до храни и продукти с животински произход.

За пример: доста от вас имат кучета, но едва ли знаят от къде идват и кои са техните родители (http://www.humanesociety.org/issues/puppy_mills/) (за щастие ситуацията с породистите котки е много по-добра, там организацията е силна и яко бичи тоягата по гърба на провинилите се). Това, което ние направихме с нашият котарак, руска синя котка ‒ взехме го направо от развъдник. Едва ли бихте взели животно от развъдник, който е с отвратителни условия.

Други примери са експериментите с животни, някои циркове и зоопоаркове (повечето имат отвратителни условия и аз лично съм бил свидетел как се “дресира” тюлен в български цирк), животните във филмите и други.

Вместо да кажа какво мисля по темата или да коментирам трите страници мнения, само ще пусна един цитат от известния писател Джак Керуак

"Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The troublemakers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently. They’re not fond of rules, and they have no respect for the status quo. You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them. About the only thing you can’t do is ignore them because they change things. They push the human race forward. And while some may see them as crazy, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do."

Това го цитирах само от кеф. Керуак е велик, макар да се съмнявам да е бил вегетарианец. :D

А комунизма колко погуби? А демокрацията? Нима демократите не пуснаха атомни бомби над Хирошима и Нагасаки. Нима същите демократи не избиха милиони във Виетнам, Сърбия, Ирак, Афганистан?

Колкото всяка друга философия, която се опитва да се наложи по икономически, военен и пропаганден път. Не, че Марксизма е лоша философия, просто трябва хората да я пожелаят. Ако искаш отвори нова тема, не е мястото тук.

Има предостатъчно вегани и вегетарианци, които с отказа си да ядат месо (и животински продукти, съответно), не целят нищо и не показват никакъв протест. Има хора, които просто не харесват вкуса на месото, има и такива с медицински проблеми. Точно снощи по новините гледах за момче, чиито организъм не разгражда белтъци.

Погрешно е и мнението, че живот без месо е по-опасен, точно както е погрешно, че вегетарианството е по-здравословно. Най-здравословно е да се поддържа нормална диета, да яде човек каквото му е на сърце, но да не прекалява, а с месо или без - това зависи от организма.

Аз лично не съм вегетарианец, но подкрепям активистите за права на животните. Едно е животното да е било свободно, да се е движело и да не е угоявано и отглеждано специално за продан, друго е да си купиш бройлер от гума. Немислимо е да има такова отношение към живи същества.

По-голямото ми притеснение е с консумацията на доказано интелигентни животни. Умът ми не побира как някои азиатски култури “консумират” котки. За жалост и ние не сме по-различни ‒ свинете са изключително умни, но това не пречи те да са основата на месната трапеза.

Goebbels
02-09-2010, 09:02
Има предостатъчно вегани и вегетарианци, които с отказа си да ядат месо (и животински продукти, съответно), не целят нищо и не показват никакъв протест. Има хора, които просто не харесват вкуса на месото, има и такива с медицински проблеми. Точно снощи по новините гледах за момче, чиито организъм не разгражда белтъци.

Погрешно е и мнението, че живот без месо е по-опасен, точно както е погрешно, че вегетарианството е по-здравословно. Най-здравословно е да се поддържа нормална диета, да яде човек каквото му е на сърце, но да не прекалява, а с месо или без - това зависи от организма.

Аз лично не съм вегетарианец, но подкрепям активистите за права на животните. Едно е животното да е било свободно, да се е движело и да не е угоявано и отглеждано специално за продан, друго е да си купиш бройлер от гума. Немислимо е да има такова отношение към живи същества.

Аз също не съм вегитарианец. Ловът е бил занятие на хората от дълбока древност. Но ако се практикува като спорт, за удоволствие - това е извратено. Ако обаче е от необходимост за съществуването на хората - няма място за осъждане. Въпросът е да не се убива заради "тръпката", от която да се изпитва извратено удоволствие, след което дори понякога убитите животни не се използват за нещо полезно, а се изоставят.

godframedme
03-01-2010, 21:41
Керуак няма значение какъв е бил, а че цитата, който приложих е абсолютно релевантен в контекста на активистите за освобождение на животните и философията на аболиционисткия веганизъм през последните 30 години.

Най-гнусното нещо е жестокостта и насилието спрямо животни. Редно е да се добави, че най-строгите закони в защита на животните са били в Третия райх

Въпреки опитите да се деформира историческата истина чрез приказки за някакви митични закони за правата на животните в хитлеристка Германия, фактите говорят обратното:

- нацистите не само не са забранили вивисекцията (опитите с животни), но са практукували вивисекция върху хора;

-не само не са забранили лова, но са го и поощрявали, извеждайки го в ранг на елитарна забава;

- така наречената забрана за нехуманен начин на умъртвяване на животните в кланиците се е отнасяла само за еврейския «улеен метод» и съвсем не е била продиктувана от грижа за животните, а е била пропаганден трик; всъщност крайно жестокото отнасяне към животните е влизало в програма за възпитание на СС;

-особено показателен е фактът, че Хитлер е репресирал германските вегетарианци; през 1936 г. е разстрелял членовете на Германския вегетариански съюз (един от най-старите в Европа!)

Всичките тези неща, които ги дрънкат нео-нацистите са просто пропаганден трик, за да се инфилтрират в модерните аполитични прогресивни движения и неправителствените организации. Искат да се приобщят към еколозите, блогърите, студентите и всички останали неформални аполитични групи на гражданското общество.

YellowZ
03-05-2010, 23:50
По принцип не съм вегетарианец... обаче да ги дерат живи котките и кучетата за кожи... е това е много жестоко.. и предполагам на ония дръпнатите няма да им е много приятно ако някой ги дерне тях...

А убийствата на тюленчетата за спорт ?... просто без коментар... Ние хората просто нищо не заслужаваме... ама то вече природата започна да ни го връща... || Каквото повикало, такова се обадило! || :? :? :?