PDA

View Full Version : помогнете ми



1989mitty
12-13-2009, 14:52
чувствам се самотен сякаш нещо ми липсва.Имам майка и сеста,но сякаш нещо ми липсва.Омръзнало ми е всекидневието.Живея самотен и скучен живот.На работа в къщи.По цял ден пред един лаптоп и нищо.Незнам какво да правя.Постоянно мисля само за проблемите си които изискват пари,но не ми достигат.Искам повече развлечение да не ми остава време дори да мисля.Имам нужда от приятели и дори нещо повече.Просто почнах нищо да не правя.Едно,че няма за кого и друго,че когато си сам не ти се.Не ми се говори,незнам за какво и с кого.Всичко ми е банално,еднакво,омръзнало. скам нов живот,среда,приятели и тн.Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен.

clever
12-14-2009, 12:07
почни да спортуваш и настроението ще ти се оправи
така няма да бездействаш
също така като тръгнеш някъде на тренировки можеш да си намериш връсници с които да си допаднете :)

CheAD
12-15-2009, 16:26
Един от наачините да избегнеш еднообразието е да си земеш отпуск и да отидеш некъде на почивка за ден-два :) а друг начин и както ти каза clever спортувай :)

1989mitty
12-15-2009, 21:08
вижте и аз искам и се опитвам да направя нещо,но няма с кой и някак си искам,а немога сякаш нещо ме спира още като си го помисля,а доколкото до почивката правил съм го но пак същата работа

t0d1t0
12-15-2009, 22:27
На колко си??? И м/у другото,честито! Вече си истински възрастен,пропилял си си живота.

1989mitty
12-16-2009, 23:16
хах да мерси.Ами на 20 съм ама просто незнам какво да правя

Andy1
12-17-2009, 12:18
Има такива моменти. Понякога са много продължителни, в теб се загнездва едно тягостно чувство без да му се вижда края. Трябва да си дадеш отговор на въпросите: Защо се чувствам така? и Какво ме кара да изпитвам това?
Със сигурност си има причина, но от мен да знаеш - колкото повече го мислиш, толкова повече се отдалечаваш от благоприятния развой на събитията. С други думи, не оправяш нещата, а се задълбаваш в тях.
Между другото, ако причината си има име и чувствата ти не са споделени, напълно те разбирам.
Каквото и да е, най-напред се постарай да не оставаш сам. Ако бърбориш с някой притятел/познат, няма да го мислиш толкова през това време и ще се почувстваш по-добре.
Прави нещо любимо, което ти е приятно, съсредоточи се върху нещо интересно, нещо което те интересува - може да е любим спорт, хоби... нещо което те влече.
Сам каза че не правиш нищо. Е в това е проблема, или поне по-съществената част от него. Когато човек не прави нищо, започва да мисли за глупости и може да изпадне в депресия. Не се поддавай на Мързела. Започни да правиш нещо и имай предвид, че Мързелът е много находчив и изобретателен и лесно може да се оплетеш в мрежите му. Ако имаш идея да направиш нещо, не го отлагай, а го направи сега, веднага, на момента. Отложиш ли го за после, спомни си какво съм ти писал.
Всичко е в главата ни. Често нещата не са каквито ги виждаме. За нас те са такива, каквито ги виждаме, но реално може да са мнооого различни и положението никак да не е зле реално.

1989mitty
12-17-2009, 20:59
така е прав си и благораря много за куража който ми даде.Въпроса е там,че просто явно нямам подходящата среда.С майка си и сестра си никак не се разбираме откакто се помня.Те макар и да ме е малко срам открито си го казвам,че са търтеи.От друга страна имам приятелка,но все пак е 11 клас,а и има строг баща,поради което просто рядко се виждаме нямаме време за спорт и разни там развлечения.Кафе,разходки, ук там гуш муш,ама така според мен не се живее.Трбват ми приятели и повечко внимание поне за начало,но просто нямам такива.То останаха само използвачи и предатели.

Andy1
12-18-2009, 08:17
И аз нямам среда, не си само ти :-D . Да легна да мра ли :o ?
Нямам съседи около моите години и в работата съм най-младият мъж. Имам 3-4 приятеля и това е. Ти поне имаш приятелка. Не знам какво чакаш :P . В моя град и жени като за мен няма. Умряла работа е, но това е положението. Не нито една, но си е едно голямо нЕмане.
Животът сега е труден. Поне в семейството не се карайте, защото това са хората, които винаги ще те подкрепят и на които можеш да разчиташ. Никога няма да те изоставят или предадат.
На първа ръка се успокой и не мисли за проблемите си. Така не ги решаваш, а ги задълбочаваш. Все едно да имаш рана и всеки ден да я човъркаш. Ще заздравее ли? Даже и да заздравее след мнооого време, ще ти остане белег. Пази си психиката.
Животът не е толкова сложен и труден колкото изглежда. Само изглади негативните нагласи и противоречията вътре в теб.
Приятел насила не можеш да си намериш. Ще ти дам насока как да търсиш. Ако обичаш билярд например, иди в някоя зала и предложи на някое от момчетата да поиграете. Играйте за удоволствие, не се състезавайте. Ако си по-добър, дори го остави да те победи. Ако ходиш на фитнес, просто помоли някой да стои до теб докато правиш сериики на лежанката. Мисля че ме разбра. И махни тъжно-агресивното изражение от лицето си. Радвай се на малките неща. Я виж какъв хубав сняг е навън, идват най-хубавите празници, излезте с приятелката и недей да спишшш :-P

thegame94
12-19-2009, 12:01
Да, наистина почни да спортуваш и настроението ще ти се оправи, освен това ще добиеш самочувствие.
Ето как стават нещата:
По време на тренировка тялото отделя ендофирен хормон на щастието (така го наричат биолозите), който те ката да се чувстваш по-добре, повдига духа, настроението и главно самочувствието (а всички знаем, че то е важна част от развитието на човек).
Аз лично тръгнах на фитнес - имаше напредък и самочувствието ми се покачи!
Искам да знаеш, че хубавите неща стават бавно и с търпение!

Дано съм бил полезен! :)

1989mitty
12-19-2009, 13:34
така е прави сте и наистина искам да спортувам и да правя нещо,но там е проблема няма с кого,а сам не ми се

thegame94
12-19-2009, 13:51
Хвани някой приятел в махалата или съученик. Пък и сам да си на тренировките можеш да си намериш приятели. Ако започнеш с отборен спорт (напр. баскетбол, фитбол и др.) бързо ще намериш приятели, бъди сигурен! 8)

taipan
12-19-2009, 23:15
Така. Младежо, НЕЗНАМ се пише отделно!!! Хвани, започни да четеш книги. Чустваш се така, защото може би, но дано е така малко късно, но съзряваш и вече порастваш. И вътрешният ти глас се опитва да ти каже, КАКВО,ЗАЩО,КАК,КОГа и т.н. Започни да четеш, приключенски романи, нищо че вече си голям за тях и трява да четеш на тия години класиците, но няма как да строиш 5етаж без да имаш основата и 1етаж. :) Никога не е късно да наваксаш, стегни се, амбицирай се взимай се в ръце, спирай чалгата, ако я слушаш и започни с книгите и смислените неща в живота, от които можеш да научиш нещо и да накара онова сиво нещо в главицата ти да мърда и трепти !!! :) :)
Аз започнах на 4,5г. с "СИНОВЕТЕ НА ВЕЛИКАТА МЕЧКА" автор Лизелоте Велскопф Хенрих
горещо ти я препоръчвам.... силен роман, дълбокомислен. Ще те спаси от твоето ежедневие, а и ДЪЛБОКО ЩЕ ТЕ ОБОГАТИ, СИГУРЕН СЪМ!!! УСПЕХ

1989mitty
12-20-2009, 08:12
аз немога да се съсредоточа над нищо,какво да чета като постоянно съм объркан не спирам да мисля и то само простии,които и аз не знам защо ги мисля. :?

taipan
12-20-2009, 08:30
концентрирай се, ще се справиш и ще се почустваш по-добре, прочети книгата, а какво работиш