PDA

View Full Version : Не съм на ясно със себе си



AliceSw
12-13-2009, 19:27
Писала съм тук разни неща за личния си живот, макар че ми беше доста странно.

В най-общи линии - затънала съм безумно по колега /от университета/, който ми беше добро другарче. Излизахме известно време заедно, нищо не се случи, защото не посмяхме и двамата /май?!?/. В последствие стана така, че прекарвахме ужасно много време заедно само като приятели и както си бях свикнала да сме си дружки спахме заедно няколко пъти.

Дотук всичко наред. Обаче на мен нещо ми куца в историята - никога не сме говорили за какво иде реч. Ние правим секс и никога не го коментираме и не сме го коментирали. Аз пък от безумните ни отношения или може би, защото няма никакъв друг симпатичен човек около мен, си затъвам все повече и повече. В момента сме близки, вярваме си, разчитаме един на друг. Но аз имам проблем, искам да разбера какво ще се случва нататък или просто да приключа с цялата история. Идеи?!?

LadyDi
12-13-2009, 19:29
Ъм... а пробвала ли си да говориш с него?

Assshley
12-13-2009, 19:30
Еми може би просто най-накрая трябва да говорите на тая тема . Сигурно и на него му е страшно объркано и незнае какво да ти каже и за това избягва темата ама освен с разговор незнам как могат да се оправят нещата или по-скоро да тръгнат в някаква посока. :-o

AliceSw
12-13-2009, 19:52
Не, не съм пробвала, защото има един основен проблем.

Просто не знам...ок, ако ми каже "оставаме си приятелчета", ще го приема, ще ми е кофти, естествено и може да си попрецакаме отношенията, макар че не ми се вярва...но ако каже "Ами, да, и аз съм го мислил това и може би е време да сме заедно" кво правим...не знам дали го искам толкова, в смисъл искам да съм с него, да, но ще ни се загубят сякаш някакси прекрасните отношения...игричката, интригата...и вероятно в един момент ще почнем да си късаме нервите и край...няма приятелче, няма нищо, има добри познати, които общуват, защото се налага заради уни-то.

Не знам, имам нужда от различни мнения май, за да намеря отговора в някое от тях, защото в главата ми това е невъзможно, явно.

12-13-2009, 20:08
Ъмм... Аха. Да.
Да, добре.

Luciernaga
12-13-2009, 20:13
Поговорете. Ще ви олекне и на двамата. После ден-два-три се дистанцирай от него, за да погледнеш нещата отстрани. Ако осъзнаеш, че наистина желанието ти е да сте заедно - нов разговор. ;д Ако ли искаш да сте просто приятели - нещата продължават по старому. Не се опитвай да надцакваш себе си, подтискайки чувствата си. Не за друго, просто надали ще ти се получи.

w0sh
12-13-2009, 20:17
Cannot process. Insert random drugs.

valdesbg
12-13-2009, 20:30
Основния проблем е да прехвърлиш на нас отговорността за твояите действия. Получавайки random отговор да го приложиш и после каквото и да стане да кажеш че е станало щото ние сме те посъветвали.

Лапешки мислиш, а казваш че си в уни. Хайде седни като голямо момиче, кажи му това което написа тук, и слушай какво ще ти отговори той. Разбира се преди това в главата ти трябва да е кристализирала идеята за гадже, искаш ли такова и колко сериозно го искаш. Има някокло варианта - искаш да си играете на котка и мишка, ако е така няма нужда от разговор. Просто се кефиш на това което става. Вариант две, искаш гадже, но не много сериозно - питаш за неговото мнение, и казваш своето. Взимате общо решение на базата на отговорите си. Вариант три - искаш сериозно гадже и точно него - пак питаш за неговото мнение и казваш твоето. Ако каже "Добре" перфектно. Ако каже че не е сигурен, означава по скоро не. Тук вече се намсва фактора искаш ли/можеш ли да имаш отношения с него само като френд. Ако да - гълташ си егото и продължавате. Ако не - по живо по здраво всеки.
Вариант четири - не искаш гадже. Тук също няма смисъл да повдигаш въпроса. Остави се на течението.

Общо взето ти показах четирите възможни ситуации в твоя случай. Избери си кой от тях е твоя и давай :)

Успех!

AliceSw
12-13-2009, 22:22
Аз търся мнение на случаен човек, в което има поне малко логика, приличаща на моята. В този момент не мога да въвличам приятелите си, за да ги моля за съвети...Те знаят историята и моето виждане, затова са малко или повече натоварени от моите собствени заключения.

Да, мисля като детенце, не го отричам...мога да продължа да си подтискам чувствата, това не е проблем, както не е било година вече сигурно...просто той е едно от най-хубавите неща, който са ми се случвали евър. Да, не е сериозен, изпълнителен, не е верен може би, играе си с нервите ми понякога, но обичам да съм с него, обичам да го чувствам, да знам какво мисли, да усещам какво казва...да ме разбират точно както искам, да ме приемат колеблива и ненаясно със себе си...

Но не мога да говоря за това, не умея, не знам как да намеря сили в себе си да започна този разговор, аз не знам какво ще кажа след това...

Linns
12-14-2009, 05:20
Ами тогава ще търпиш..

LadyDi
12-14-2009, 05:43
А аз мисля, че трябва да вземеш решение какво точно искаш. До тогава, всеки съвет е useless...

soul1199
12-14-2009, 07:37
Еми може би просто най-накрая трябва да говорите на тая тема . Сигурно и на него му е страшно объркано и незнае какво да ти каже и за това избягва темата ама освен с разговор незнам как могат да се оправят нещата или по-скоро да тръгнат в някаква посока. :-o

sunshinepp
12-14-2009, 10:51
не искам да се заяждам, но ако ти не си наясно със себе си от нас ли очакваш да сме наясно с теб?! :-o решавай какво искаш и говори с него :o

Sh@d0w
12-14-2009, 11:28
Но аз имам проблем, искам да разбера какво ще се случва нататък или просто да приключа с цялата история. Идеи?!?

Значи доколкото разбирам не си сигурна какво изпитва към теб и искаш да разбереш дали би се получило между вас?Ако и двамата се чакате другия да направи първата крачка няма да стане скоро ;д затова ти повдигни въпроса,може би не директно.Вземи нещата в свои ръце ;)

Успех.

MagnetiC
12-14-2009, 13:07
Според мен първо трябва да помислиш, помисли дали си готова да го загубиш като фр., но не мисля, че можете да продължавате така... вие сега сте 1н вид приятели с изгоди ;) не можете да продължавате така, защото ти си супер привързана към него и 1н вид той ако си хване друга, ти ще си много наранена... и някак си ще ти е кофти да си фр-ка с него.. мисля, че е най-добре да поговорите и да тръгнете... явно държите 1н на друг, привличате се и физически... защо не опитате?!? може пък нещата да се получат - хем ще сте пак така добри приятели, хем ще имате и интимни отношения - подобно на сега, с разликата, че официално ще сте си 1н на друг :) т.е. няма да има изненадващи гаджета :) помисли, че може би сте перфектни 1н за друг след като имате такива хубави отношения... и може да си открила човека на живота си... не е казано, че трябва да късате ;) попринцип човек не трябва да тръгва с някой с нагласата, че ще скъса с него.. така цялото ходене си губи 1н вид смисъла...
Мое мнение.. :) надявам се да съм ти помогнала поне малко ;) бтв аз имам 2 бивши, с които съм в мн добри отношения.. така че дори и да скъсате след време може пак да сте си приятели :)

ivcheto0o
12-14-2009, 14:40
поговори с него....Тия ва6те взаимоотно6ения не са нито приятелски нито сте и пове4е от приятели....