PDA

View Full Version : За спермата.



cherinka
12-13-2009, 22:58
Спермата е едно от най-хубавите неща, които би могъл да възпроизведе един мъж!
Това е най-чистото и най-божествено нещо, което съществува на този свят.


Спермата е най-загадъчната и свързана с митове течност от човешкото тяло. Още от най-древни времена, се е считало, че тя притежава божествена сила,
свързана с факта, че дава началото на човешкия живот. И до днес, обаче, редица от загадките на тази седефена течност, с бадемов аромат, остават неразгадани. Да се надяваме, че в близкото бъдеще, много от тези неизвестни ще станат ясни.

От гледна точка на медицината, спермата представлява лепкава течност с жълтеникаво-бял (седефен) цвят при всички раси и националности. Има сладникав аромат на амоняк или ухае на бадемово мляко или лешниково масло. Амонячната миризма, се обяснява с наличието на голямо богатство от протеини, които са богати на азот. Основни такива са спермидините. Спермата е изключително богата на натрий, цинк, фруктоза, спермин, аминокиселини, простагландини, простациклини, ензими, гликопротеини или протеогликани.
Не трябва да пропускаме и факта, че в нея съществуват едни от най-подвижните клетки в човешкото тяло - сперматозоидите. Тези клетки са средно 10% от количеството еякулирана течност. На практика това означава, че от 1.5 до 6 ml количество изхвърлена сперма при оргазъм, 10% се падат на сперматозоидите. Тук ще отбележа само, че сперматозоидите са изключително сложно устроени клетки.

От медицинска гледна точка, спермата може да се раздели на два основни съставящи я компонента - семенна течност и сперматозоиди. Основната част от семенната течност се състои от секрета на семенните мехурчета (46-80%) и секрета на простатната жлеза.
Освен това в състава на семенната течност влизат секретът от надсеменниците, семепроводите, купферовите и литриевите жлези, епителни клетки, единични левкоцити, мастни клетки, амилоидни телца, белтъчини, аминокиселини, въглехидрати (глюкоза, фруктоза, инозит), ензими (фибринолизин, фосфатаза, хиалуронидаза), както и посочените по-горе йони.
При нормални условия, количеството на еякулата е межди 3 и 6 ml. Количество под 1.5 ml се приема за ненормално. Относителната постоянност на рН: 7.2-7.4 осигурява нормалната подвижност на сперматозоидите. Най-качествена
е спермата около 30-годишната възраст на мъжете. Тогава в 3 ml сперма, което е около 1 чаена лъжичка, се съдържат около 300-500 милиона сперматозоида. Тогава, за да се осигури съществуването на тези клетки, спермата е обогатявана от мъжкия организъм постоянно с много минерали, белтъци, въглехидрати, витамини, антиоксиданти. Интересни факти за спермата са, че тя има т.нар. време на сгъстяване, което е около 5 минути. А за любителите на точните науки, ще спомена, че при еякулация, скоростта на движение на спермата е постоянна величина от 18 km/h. Стандартното време за еякуляция е около 8 секунди.

За ефикасно образуване на сперма и сперматозоиди, са необходими в големи количества витамините А, С, Е; освен това е важно и надморското равнище - то трябва да е под 4000 m.
Друг важен фактор е бельото. Колкото привлекателно и сексапилно да ни се струва носенето на слип, то препоръчително е да се носят боксерки или широко бельо и съответно дрехи върху бельото. Всеки опит елемент, води до повишаване на температурата, което е пагубен фактор за спермата. Доказано е, че по-ниската температура, къпането с хладка вода, широките дрехи - са фактори повлияващи доброкачественото създаване на спермата. Няма по-голям враг на тази течност от прегряването или т.нар. хипертермия. Именно за това, Природата е поставила тестисите в торбичка, извън тялото, тъй като за своето съществуване и правилно функциониране, те се нуждаят от температура по-ниска от тази вътре в тялото. Природата е създала и свой, естествен механизъм за охлаждане на тестисите, а именно - при топлина - скротумът (мъдницата) се отпуска и тестисите висят доста извън тялото, т.е. торбичката се разтяга. Обратно, когато няма нужда от охлаждане, то скротумът се свива и прибира навътре към тялото. С тези свои способи Природата защитава от ненормалното влияние на температурните различия върху тестисите. Тези движения се обославят от нервната система, която дава команда на мускулите, кръвоносните съдове и нерви за отпускане или свиване, които действат върху кожата и тестисите. Тази скротална игра е
съвсем естествен механизъм. Именно и затова, количеството на кожата в тази област е вариабилно.
В топлите месеци и в страните с горещ климат, мъжете са с големи скротуми поради влиянието на температурата и обратно в студ и страни със студен климат - скротумът е прибран към тялото. Това не е обаче признак за полово развитие, надмощие и плодовитост. Просто това е защитна реакция на организма. Ще припомня само, че и един тестис е достатъчен, за да се произвежда сперма, която е с достойни качества, вкл. сперматозоиди, хормони и вещества.
Количеството на изхвърлената по време на изпразване сперма, също не е признак на мъжественост и полова мощ, тъй като не е важно колко, а какво се изхвърля.
Не забравяйте обаче, че спермата съдържа и всички токсични продукти, които са попадали в тялото по един или друг повод. Така например, често може да е богата на антибиотици и какво ли още не. Ще отбележа само, че са възможни реакции на алергия към спермата, тъй като тя основно има белтъчен характер, а белтъците, често са едни от основните причинители на алергичните състояния в медицината.
http://www.bg-mamma.com/articles/full/463
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, СПЕРМАТА МОЖЕ ДА СЪДЪРЖА СЪЩО И БАКТЕРИИ, КАКТО И ОПАСНИЯ ПРИЧИНИТЕЛ НА СПИНА - Т.НАР. НІV-ВИРУС!
По надолу в линка има болестите,свързани със спермата,ако някой се интересува.


И помнете мъже!
За вкусът на божествената ви течност е от огромно влияние храната, която поглъщате.

Към характеристиките й бих добавила и вкус на ягодов шейк, бананов шейк и др.

Всеки, който има възможността да се докосне до това неземно блаженство, нека никога не пропуска шанса си!
Хранете се здравословно, за да бъде и спермата ви здравословна!

не крия,че съм й голям фен :D

w0sh
12-13-2009, 23:01
insert random drugs

machoka
12-13-2009, 23:01
у лицесо, майна :-o

Shelcha
12-13-2009, 23:03
това е то, всичко за тийновете накуп :cry: :-#

kypo
12-13-2009, 23:05
пийте от чучура на живота

hottie
12-13-2009, 23:05
у лицесо, майна :-o

Как си знаех, че ще пишеш точно тук. Ах тии !!

cherinka
12-13-2009, 23:05
Че кое й е нетийн на спермата?
Тази тема винаги ще е актуална измежду малки и големи!

Пуснах темата,защото повечето хора се отвращават при вида й или като се говори за нея, а това не трябва да е така!

Shelcha
12-13-2009, 23:07
Че кое й е нетийн на спермата?
Тази тема винаги ще е актуална измежду малки и големи!

Пуснах темата,защото повечето хора се отвращават при вида й или като се говори за нея, а това не трябва да е така!

ии как трябвало да бъде (:
тва библии книжки за салфетки
но почваме нова /никога досега небивала/ революция
давайте пример :grin:

hottie
12-13-2009, 23:08
Иначе спремата е полезна, факт. На не малко места по света я ползват и за лечебни цели :)

hottie
12-13-2009, 23:11
а за коктейли? :-o

"Спремата на бармана" има един коктейл. Не се шегувам...

machoka
12-13-2009, 23:12
у лицесо, майна :-o

Как си знаех, че ще пишеш точно тук. Ах тии !!


качшшшшшшшшшшшhttp://www.survivorskills.com/iB313/non-cgi/emoticons/whip.gif

hottie
12-13-2009, 23:17
Продължавйа да си питаш ! 8-)

hottie
12-13-2009, 23:22
Аз не разбирам от тези неща :(

LiLGrizzly
12-13-2009, 23:27
това е то, всичко за тийновете накуп :cry: :-#
+1 :lol:

cherinka
12-14-2009, 00:04
:!:

cherinka
12-14-2009, 00:08
[00:41:39] Петър каза: ;)
[00:41:39] Петър каза: mai iskash pak da mi piesh decata mi se struva
вие нещо сте се наговорили тая вечер :lol:

TERRORMACHINE
12-14-2009, 01:59
мойте деца не може да ги пиете, ядете, гълтате...

realantisocial
12-14-2009, 08:32
Черинка, като те боли гърло следващия път има един лек - крем "Венче", дето от к.ра тече :D

DebelaManekenka
12-14-2009, 08:37
:lol:

PinkFloydSound
12-14-2009, 08:39
Важното е на хуя блажното...
Както си закусвам преспокойно, какво да видя – тема за спермата. :lol:

Disrespect
12-14-2009, 08:52
чуравело масло

EarthShaker
12-14-2009, 09:30
тва с храната са градски легенди...

обаче цигарите и алкохола се отразяват наистина

bulgarche
12-14-2009, 09:35
тва с храната са градски легенди...
На друго мнение съм

Спермоядиииииииииииии!

Boot
12-14-2009, 12:40
тва с храната са градски легенди...


не са, не са.
но пък сперма в окото е суууууууупер гадно!

realantisocial
12-14-2009, 12:43
Един по-голям от мен приятел преди години твърдеше че било полезно за кожата и лъжеше момичетата, че било най-добрия крем за лице :D :D

Biskfitka
12-14-2009, 12:48
^То тук преди време имаше тема за това дали найстина помага за лицето 8-)

cherinka
12-14-2009, 13:40
Boot e права, EarthShaker.
realantisocial, приятелят ти е бил прав!
Дефакто не само за външна употреба, ами и за перорална!

Леле, ама вие сериозно ташак си мислите. :shock:

EarthShaker
12-14-2009, 18:36
Писанията на задморски хубавици за "ананасова диета" та да подобрите "вкуса на спермата" смятайте за момински фолклор или за рекламен трик на фирмата продаваща ананаси
Вярно е, че вкусът и аромата при всеки индивид варират, но далеч не в степен такава, че да се влияят от храна. Но от системно тютюнопушене и лекарства - със сигурност се влияят.

извадка от 'Всичко за спермата' в раздел Здраве

FockidyFockFock
12-14-2009, 18:37
сперма и гниди в носовете ви, тролове таквизи! 8-)

tuzaro
12-14-2009, 19:10
черинка спермояда и викат :lol:

cherinka
12-14-2009, 19:40
Писанията на задморски хубавици за "ананасова диета" та да подобрите "вкуса на спермата" смятайте за момински фолклор или за рекламен трик на фирмата продаваща ананаси
Вярно е, че вкусът и аромата при всеки индивид варират, но далеч не в степен такава, че да се влияят от храна. Но от системно тютюнопушене и лекарства - със сигурност се влияят.

извадка от 'Всичко за спермата' в раздел Здраве
Кво ме ядосваш, бе, да му eба майката!

Като ти казвам,че зависи точно в ГОЛЯМА и ОГРОМНА степен от храната, ще ме слушаш!

Този, който е писал постнатата от теб статия е яко в дивия и не разбира нищо!

Ела при мен и ще ти кажа с точност в последните 7 дни кво си ял! Капиш?

FockidyFockFock
12-14-2009, 19:43
Ела при мен и ще ти кажа с точност в последните 7 дни кво си ял! Капиш?
:-s стигаааааааааааа!

EarthShaker
12-14-2009, 19:46
Кво ме ядосваш, бе, да му eба майката!

Като ти казвам,че зависи точно в ГОЛЯМА и ОГРОМНА степен от храната, ще ме слушаш!

Този, който е писал постнатата от теб статия е яко в дивия и не разбира нищо!

Ела при мен и ще ти кажа с точност в последните 7 дни кво си ял! Капиш?

не бих се принизил толкова.

това, че ти си внушаваш нещо, не го прави факт ;)

Canis_Dirus
12-14-2009, 19:50
Ела при мен и ще ти кажа с точност в последните 7 дни кво си ял! Капиш?

:-o :-o :grin: :grin:

cherinka
12-14-2009, 20:06
ne wi biwa maina

realantisocial
12-14-2009, 20:19
Черинке т'ва ти поведение не ти качва точки изобщо.

PsychologicalDisorder
12-14-2009, 20:27
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

realantisocial
12-14-2009, 20:29
Ако ги попиташ в прав текст : "Гълташ ли ? " най-вероятно ще те напсуват. Но иначе хортуват на подобни теми :D

PsychologicalDisorder
12-14-2009, 20:30
http://freethoughtfortwayne.org/wp-content/uploads/2008/07/swallow_when_you_want_to_spit1.jpg

DebelaManekenka
12-14-2009, 20:51
:razz: :razz: :razz:

черинка е бахти лудото куче :lol:

hottie
12-14-2009, 20:59
чшш човек да не напише нещо. Цензура 8-)

Disrespect
12-14-2009, 21:31
ехх ама как заподскачахте всичките сякаш нещо особено е станало...

нищо изненадващо според мен.

wilks
12-18-2009, 00:30
Черинке т'ва ти поведение не ти качва точки изобщо.
а па на мен поведението й ми го качва....нивото на река Дунав в сантиметри (на фррренски особено :P ) :-D

keep it up, cherinka ; )

PsychologicalDisorder
12-18-2009, 09:13
ко речи?

Disrespect
12-18-2009, 09:30
на тоя аверките му май само на .jpg завършват

BlueMushroom
12-18-2009, 11:58
Писанията на задморски хубавици за "ананасова диета" та да подобрите "вкуса на спермата" смятайте за момински фолклор или за рекламен трик на фирмата продаваща ананаси
Вярно е, че вкусът и аромата при всеки индивид варират, но далеч не в степен такава, че да се влияят от храна. Но от системно тютюнопушене и лекарства - със сигурност се влияят.

извадка от 'Всичко за спермата' в раздел Здраве

Че няма да има вкус на ананас е ясно.Но вкуса значително се подобрява :)

EarthShaker
12-18-2009, 15:25
Писанията на задморски хубавици за "ананасова диета" та да подобрите "вкуса на спермата" смятайте за момински фолклор или за рекламен трик на фирмата продаваща ананаси
Вярно е, че вкусът и аромата при всеки индивид варират, но далеч не в степен такава, че да се влияят от храна. Но от системно тютюнопушене и лекарства - със сигурност се влияят.

извадка от 'Всичко за спермата' в раздел Здраве

Че няма да има вкус на ананас е ясно.Но вкуса значително се подобрява :)

виж, теб не бих те резнал, както черинка.. ако имаш нещо конкретно предвид не се притеснявай да ми кажеш 8-)

Disrespect
12-18-2009, 15:38
аз обичам ананаси и ям по 5 на ден!

danyrenesmee
12-18-2009, 17:38
аз обичам ананаси и ям по 5 на ден!

амии.. добре за приятелката ти (ако си момче) :shock: :lol: :lol: 8-)

machoka
12-18-2009, 17:42
Отвратителни сте ;)