PDA

View Full Version : Предмети в дипломата за VIII клас



Arapi
12-14-2009, 16:26
Здравейте!
Търсих в чичко google за оценките, които влизат в дипломите, но открих само за различни езикови гимназии. Уча в основно училище и информацията за тези гимназии не ми помогна особено. От друга страна един от учителите казва, че някои предмети щели да отпадат и така съвсем се обърках.

Та въпроса ми е - кои предмети влизат в дипломата за основно образование? :oops:

CheAD
12-14-2009, 19:15
Ако си в гимназия или елитно училище също му викат и имаш подготвителен клас/8 клас учиш некъв чужд език по 19 часа на седмица/,тогава когато станеш в 9ти клас предметите,по които учиш с учебници за 8 клас ще ти влезнат в основното,ако си в обикновено СОУ или ОУ ако не се лъжа след като завършиш 8 клас всички предмети,които си изучавал в 8-ми ти влизат в основното.Аз сега съм 9ти клас в математическа гимназия и 8-ми клас учих по 19 часа английски на седмица и сега само математика,английски,БЕЛ,п ихология и логика,музика и изобразително ми влизат в дипломата за средно,иначе всички други са за основното.Накратко-ако си в подготвителен клас предметите,които изучаваш в този клас ти влизат в основното когато завършиш подготвителния,след това следващите класове вече ти влизат в дипломата.Дано не съм те объркал :D

mrtn
12-15-2009, 13:04
Ами за дипломата след осми клас се оставят само: български език, математика, езика, информационни технологии, химия, биология, физика, история и география ги гледат и според зависи в каква гимназия искаш да учиш ти ги удвояват или утрояват оценката по даден предмет. Примерно иксаш да учиш в гимназия по туризъм, ти взимат оценката по български, и по химия.. и така. А наистина музика, физкултура, изобразително, и труд и техника отпадат при формирането на оценката от дипломата.
Е това, ако имаш въпроси питай :)

Nakadah
12-15-2009, 16:13
13-ти клас?
вие що просто не изгниете в даскало? :shock:

Biskfitka
12-15-2009, 19:06
Здравейте!
Търсих в чичко google за оценките, които влизат в дипломите, но открих само за различни езикови гимназии. Уча в основно училище и информацията за тези гимназии не ми помогна особено. От друга страна един от учителите казва, че някои предмети щели да отпадат и така съвсем се обърках.

Та въпроса ми е - кои предмети влизат в дипломата за основно образование? :oops:Миналата година влизаха всички.Вие сега сте по новата програма,може да е по-различно...

lovey0u
12-15-2009, 19:29
13-ти клас?
вие що просто не изгниете в даскало? :shock:

е стига де не виждаш ли че е 8 8-)