PDA

View Full Version : болест



anetapz15
12-15-2009, 04:40
През тази година много често се разболявам :-k :cry: Е, наистина за едно от разболяванията ми съм си била и аз виновна, защото няколко пъти съм ходила без яке и/или с тънък панталон. Но попринцип се пазя, стаята ми е топла. Искам да питам дали честото ми разболяване се дължи на слаба имунна система и дали да пия някакви билки за подсилването й? :?:

clever
12-15-2009, 13:16
можеш също да се ваксинираш (когато си здрава ест) срещу грип
ям мн неща които съдържат витамин С - лимони;портокали;мандарини
яж и мед-той подсилва имунната система
спортувай-спортът закалява организма и човек се разболява по-рядко
не се обличай прекалено дебело и не затопляй прекалено много стаята си-само доколкото ти е добре не докато ти стане жега защото тогава се изпотяваш и като излезеш за малко на студено можеш да настинеш :)

mrtn
12-15-2009, 14:43
Повече витамини, повече микроелементи и ще си бомба :)

ameli
12-15-2009, 17:12
яж витамини и се закалявай :P

semantics
12-15-2009, 17:15
А според мен твърде много си се пазила.
Не мисли за настинки и просто си се чувствай добре като тонус, температура и прочие, а не изпадай в паранои.

shisharkatapz
12-16-2009, 18:54
Ми то човек колкото повече се пази то по лошо става,аз зиме-лете все съм по гащи из нас и като излизам съм само със едно горнище и дънки(тънки) ама болест ме не хваща.Веднъж реших да послушам нашите-да се облека и се раболях.Впрочем аз обичам да ми е хладно,не обичам топлината.

daru6a1
12-18-2009, 20:15
А според мен твърде много си се пазила.
Не мисли за настинки и просто си се чувствай добре като тонус, температура и прочие, а не изпадай в паранои.

++ Прекалено си се изнежила ,, а и без яке .. незнам .. :? По-добре си ходи нормално облечена вкъщи и избягвай да става по-топло от 27-28 градуса .. На вън бъди добре облечена и както цитирах "чувствай се добре" емоционално - "тонус,температура и прочие" .. :))