PDA

View Full Version : Теза на тема "Страданието и състраданието в моя свят дн



iolety
12-15-2009, 14:12
Здравейте,спешно ми трябва ТЕЗА за есе на тема "Страданието и състраданието в моя свят днес".
Моля ви за помощ трябва ми за утре,а нищо не намирам... :-o :(

Nikolaybg
12-15-2009, 18:38
Колко много млади хора страдат...Колко много от тях не са намерили своя път. Виждаме всеки ден на улицата просяци, сблъскваме се със семейсни проблеми, виждаме бедни хора, по телевизията излъчват кадри с гладни деца с подути коремчета...Има ли защо хората да страдат толкова? Дали животът не е страдание? Трудно е да се живее в такъв свят. Колко много болка причиняваме и ние самите, без да искаме- на любимите си хора, на приятелите, на учителите, на всички, които са важни за нас или които ни ценят и ни обичат. Изглежда, сякаш няма спасение от страданието!
Но заедно с болката и стрданието, ние сме получили и съчувствието, състраданието. Колко е красиво да можеш да състрдааваш, да чувстваш проблемите на другите хора като своя! Дали в това не с екрие смисълът на нашия живот- да намаляваме болката на другите, да им помагаме? Само така ние запазваме хармоничните си отношения с другите. Само така е сигурно, че няма да останем сами. Защото, който помага, ще получи помощ! Той няма да бъде сам в бедата.
Може би това, което пиша, не е вярно. Може би животът е несправедлив. И все пак аз мисля, че с повече състрадание ние можем да намалим злото в света. Това не струва толкова много, а дава такива плодове!!!