PDA

View Full Version : Мислите ли ?



raia338
12-15-2009, 14:49
Мислите ли че има два вида любов така да се нарече.Тази при която има тръпка пеперуди в корема и другата ,спокойната при която няма гадната тръпка :grin тази при която всичко ти е сигурно и не се чустваш сигурен дали напълно обичаш човека до себе си ? И човек не е ли достатъчно влюбен когато говориме за несигурност и непостоянство в собствените си чувства ?
Изкажете мнения по въпроса :)

valdesbg
12-15-2009, 14:54
Инсекти =/= любов.

Инсекти = харесване.

Любов = желание.

Любовта е само един вид. Всичко друго е вариации.

LadyDi
12-15-2009, 14:54
Аз мисля, че двете "любови", които са описала са просто две последователни фази.

Lucyy
12-15-2009, 14:56
Според мен, разбира се че има два вида любов ;]] На земята не може да е само една, онази която те кара да трепериш, да се чувстваш цял и щастлив, споделената, онази любов която я описват в книгите. Има и още една, поне според мен. Несподелената, тази която те кара да чувстваш болка и нещастие че човека за който умираш не е до теб. Не си сигурен дали тази любов ще умре днес или утре. Не си сигурен дали ще доживее следващият ден ;]] Няма дори едно нещо на светът което да е само цветя и рози, всичко си има и лоша страна. Така и любовта си има две страни, красивата и тъмната ;]]

ivcheto0o
12-15-2009, 18:20
то маи видовете са много :lol: вси4ко зависи от хората ,има по-спокоини и не толкова импулсивни,но аз ли4но предпо4итам тази несигурната която кара краката ми да омекнат :)

Jumbie483
12-15-2009, 18:27
Любовта е просто чувство. Едно чувство. Не две, не три.. не десет. Едно !

Scepticism
12-15-2009, 18:29
тази неочакваната е по-скоро в началото, когато не познаваш толкова добре човека до теб и не знаеш какво следва. в последствие идват спокойните моменти, защото си сигурен, че любимия човек е искрен и знаеш, че не просто се залъгвате. : )

cinderella_gugutka
12-15-2009, 19:22
всяко любовно 4увство е уникално само по себе си

sunshinepp
12-15-2009, 20:00
Мислите ли че има два вида любов така да се нарече.Тази при която има тръпка пеперуди в корема и другата ,спокойната при която няма гадната тръпка :grin тази при която всичко ти е сигурно и не се чустваш сигурен дали напълно обичаш човека до себе си ? И човек не е ли достатъчно влюбен когато говориме за несигурност и непостоянство в собствените си чувства ?
Изкажете мнения по въпроса :)

wtf?! ако я няма тая тръпка, която никак не е гадна според мене, то тогава за каква любов говорим.. :-o :o

Assshley
12-15-2009, 20:12
Любовта е просто чувство. Едно чувство. Не две, не три.. не десет. Едно !
Много точно казано.

Nakadah
12-15-2009, 20:14
не

cherinka
12-15-2009, 20:18
Мислите ли че има два вида любов така да се нарече.Тази при която има тръпка пеперуди в корема и другата ,спокойната при която няма гадната тръпка :grin тази при която всичко ти е сигурно и не се чустваш сигурен дали напълно обичаш човека до себе си ? И човек не е ли достатъчно влюбен когато говориме за несигурност и непостоянство в собствените си чувства ?
Изкажете мнения по въпроса :)

wtf?! ако я няма тая тръпка, която никак не е гадна според мене, то тогава за каква любов говорим.. :-o :o
влюбване-любов
правиш ли разлика?

Linns
12-15-2009, 20:48
Аз мисля, че двете "любови", които са описала са просто две последователни фази.

Alli
12-15-2009, 20:58
Просто първо идва тръпката,после идва сигурността и обичта,както някой каза по-горе 2 последователни фази

t0d1t0
12-15-2009, 22:04
Ама ся и да мисля ли трябва е... Бахти хората...
Любов като любов. Колкото хора има толкова видове има.

NoShTnO_iZkUsHeNiE
12-15-2009, 23:12
Аз мисля, че двете "любови", които са описала са просто две последователни фази.

Напълно съгласна съм,тази тръпка я има в началния стадии,след като вече се опознаете с този човек и свикнете един с друг ако любовта ви е истинска идва именно тази улегналост и това спокойствие във връзката.

Hilary_
12-16-2009, 16:01
Любовта е чувство, при което всеки изпитва нещо различно и уникално само по себе си .. така, че възможно е защо не .. :-|

wilks
12-21-2009, 12:58
влюбване-любов
правиш ли разлика?
correct
едното е влюбването, началната тръпка, и изпълненото с несигурност, съмнения и неизвестност, чувство на опияняващо щастие
а второто, за което говориш е любовта , която следва, и се постига с времето
Когато си опознал достатъчно добре другия, в теб се е появило чувството, че това е човека, който те разбира най-добре, и споделяте сходни интереси, нужди и отношение към хората и света

ThePowerOfLove
12-21-2009, 14:17
И аз мисля така.
Когато тръпката премине, чувствата си остават, просто започваш да придобиваш някаква сигурност в човека отресеща :) Да, може срещите да не са толкова вълнуващи както в началото, но това не значи, че любовта си е отишла.

hahavteen
12-21-2009, 14:40
Ами при мен е обратното. Първо ми е едно такова спокойно и улегнало и колкото повече опознавам човека и колкото повече време сме заедно толкова по-силна става тръпката и започвам да усещам пеперуди в стомаха.
И с бившия ми беше така (връзката ни продължи 2 години и половина) и със сегашния ми приятел е така.
Несигурност не съм изпитвала в никоя от двете си връзки. Аз изяснявам от началото че ако иска някой да е с мен ок, като му писне и не иска вече да си каже и пак е ок. Така че съм си спокойна.