PDA

View Full Version : Топче на левия Тестис



NeeKo
12-15-2009, 18:32
Добър Вечер на сички . От доста време забелязвам че имам някакво топче на левия тестис , със големината на грахово зърно , мн рядко да ме е наболявало , та неска нещо съм се притеснил като го набарах и се поразрових из нета и гледам че може да е рак , тумор , или някоя друга болест . Исками се да отида на при личния ама ме е срам , ако пък кажа на майка ми аз съм сигурен че веднага ще каже " я да вида " или нещо от този сорт , се пак знам че и тя се притеснява ама .... просто незнам какво да правя . Споделете вашето мнение и какво да правя .

semantics
12-15-2009, 19:42
Много възможно е да е киста. Аз самият живея с такава от години - при някои расте бързо, при други бавно, при трети въобще не расте. Стига да не стане твърде голяма и/или болезнена, не е проблем и не създава неприятности. А и операцията е нищо работа.
Възможно е обаче и да е друго, макар и да не е много вероятно. За всеки случай, отиди на лекар - не се срамувай. А на майка ти, ако се наложи, просто кажи, че не ти е комфортно да гледа, още повече, че това е работа на лекар, не нейна.
Подобни неудобства трябва да се превъзмогват, в твой интерес е!

Но определено не се шашкай! Просто разбери какъв е проблемът.

NeeKo
12-15-2009, 20:12
ами самото топче не се е оголемявало , нито се ми се е надувал тестиса , само да минат празниците и мисля да споделя и да отида при личния

batkodoki
12-15-2009, 21:57
Добър Вечер на сички . От доста време забелязвам че имам някакво топче на левия тестис , със големината на грахово зърно , мн рядко да ме е наболявало , та неска нещо съм се притеснил като го набарах и се поразрових из нета и гледам че може да е рак , тумор , или някоя друга болест . Исками се да отида на при личния ама ме е срам , ако пък кажа на майка ми аз съм сигурен че веднага ще каже " я да вида " или нещо от този сорт , се пак знам че и тя се притеснява ама .... просто незнам какво да правя . Споделете вашето мнение и какво да правя .

много се дразня на тоя тип хора ....."ох ама ме е срамммм..."'

НЕЗАБАВНО ОПЛ -> талон УЗД на тестиси&корем от грамотен и с добра машина Гледащ!
специфицните тестове за изключване на карцином са задължителни