PDA

View Full Version : Нов Skype Вирус! Пазете се!



TheCrazyGirlLolz
12-15-2009, 22:59
Вирусът представлява следното:

Заразеният абонат на skype, който по случайност е в твоят списък, започва да ти пише на пръв поглед несвързани съобщения в skype-a.
Часът, когато са писани съобщенията, е същият, в който ги получваш. Когато се вгледаш по-внимателно в "написаното", виждаш, че това са извадки от някъкъв негов чат с някой от неговите абонати, като в този чат вирусът копира само репликите на заразеният потребител. Дотук нищо вирусно. Обаче... През 3-4 реда от неговите съобщения излиза линк от няколко реда, който не води към някаква страница, а всъщност натискайки го, стартира самият вирус. Ако се вгледате по-внимателно в линка (а това е задължително да направите), ще забележите вашият юзърнейм, с който се логвате в skype. След като недай Боже натиснете линка по невнимание, защото знаете, че няма вируси в skype, а също така, че ваши приятели никога не биха ви пратили вирус, се стартира едно .exe или .bat. Този файл всъщност стартира изпълнението на вируса, и воала - вече сте заразени.

Какво става:
Ващият skype става неконтролируем и започва безразборно да изпраща на всички абонати от вашият списък вашето history от ваши стари чатове. Тоест, ще си изпеете майчиното мляко пред всички, без да знаете за това, а също така ще се злепоставите пред много хора.

РЕШЕНИЕТО:
В никакъв случай не натискайте линк, ако започнат да ви идват несвързани съобщения през една-две секунди. Също така внимателно следете за линковете вътре, без да ги натискате! Като - ако забележите вътре в линка своя юзърнейм от skype-а, моментално блокирайте временно този абонат, и ако имате възможност или връзка с вашият приятел, му се обадете по телефона и му кажете за проблема. Единственото решение засега, ако случайно се заразите от недоглеждане, е да форматирате диска и да преинсталирате Windows. Вирусът се появи снощи и много хора изпищяха вече. НОД32 не хваща вируса, както и другите антивирусни. Надявам се, че до няколко дена ще му намерят цаката.

П.П. Извинявам се, че пуснах темата в този раздел от бързане. Моля някой модератор да я премести в раздела за компютри.
______________
Преместена.
hamilcar

RadioMan
12-16-2009, 06:38
Преди два дена една ми прати вирус от моите абонати зна4и вируса беше красио895 ексе кликнах на него нали и хоп троянски кон ми засе4е аваста ина4е другите като ми пращат линкове не ги отварям този го отворих от любопитство

ПС Объркал си раздела сложи темата в информационни технологии :)

Swe3ty5
12-16-2009, 12:35
Ааа, и аз имах този проблем!!!!! Лошото е, че не помня дали натистнах линка, но определено не приех файла, това какво ще значи??? Много бях объркана, но в крайна сметка накрая блокирах абоната, слава богу сега всичко е наред!

TheCrazyGirlLolz
12-16-2009, 18:00
Ааа, и аз имах този проблем!!!!! Лошото е, че не помня дали натистнах линка, но определено не приех файла, това какво ще значи??? Много бях объркана, но в крайна сметка накрая блокирах абоната, слава богу сега всичко е наред!

Ами то абоната който е заразен лошо му се пише, защото целият си чат с някой ще бъде пратен на всички :( Добре си направила, че не си натиснала файла. Ако го беше натиснала щеше да си заразена.


П.П. RadioMan момиче съм така че трябва да е "объркала" :D

CheAD
12-16-2009, 19:13
При двама от мойте абонати се появи това,но понеже знам че е вирус/просто няма смисъл сайт да започва с ИП адрес и моито име за скайп/ не го свалих,чрез тийм виюър влезнах в компютъра на един от заразените,вируса не даваше да се пусне антивирусна,нито system configuration utility,дори и онлайн сканове с аваст не даваше/по не дава разбирайте изхвърля ви от приложението,спира процеса на приложението/а когато му спрях процеса от таск мениджър той пак се пусна,та казах на моя приятел че няма изход-преинсталиране на windows-а е единствената опция

CoNviCt
12-16-2009, 19:15
мноу яко вирусче,който иска да му го пратя да пише лс 8)

TheCrazyGirlLolz
12-16-2009, 19:16
Да само засега е преинстал на Windows-a. Сигурно ще намерят начин за оправяне. Ама все пак е нов вируса и им трябва време да намерят решението :-o

Яко е само на някой. Ами за тези който са писали гадни неща за приятелите си и им прати history-to става мазало :D

CoNviCt
12-16-2009, 19:17
Да само засега е преинстал на Windows-a. Сигурно ще намерят начин за оправяне. Ама все пак е нов вируса и им трябва време да намерят решението :-o

Яко е само на някой. Ами за тези който са писали гадни неща за приятелите си и им прати history-to става мазало :D
еми като сте лицемери,така ще е ,ще страдате 8)

Jus7DreamBoy
12-16-2009, 19:19
умрях от смях :razz: :razz: :razz: :razz:

lenito_sf
12-16-2009, 19:20
знам го тва ..
една фр се е заразила
мисля че не натиснах линка..но файл със сигурност не съм приемала
но на приятелката ми хронологията излезе ..обичам те ники..що те няма..как се казваш..не съм на училище и аз гледах като теле :shock: :lol:

TheCrazyGirlLolz
12-16-2009, 19:20
Да само засега е преинстал на Windows-a. Сигурно ще намерят начин за оправяне. Ама все пак е нов вируса и им трябва време да намерят решението :-o

Яко е само на някой. Ами за тези който са писали гадни неща за приятелите си и им прати history-to става мазало :D
еми като сте лицемери,така ще е ,ще страдате 8)

Аз не съм лицермерка така че ако го хвана няма да имам проблеми. Само дето ще видят какви глупости съм ги ръсила :D

CoNviCt
12-16-2009, 19:22
еми изтрий си хронологиите и готово 8)

lenito_sf
12-16-2009, 19:24
и мене ме е срам да ми видят глупостите..за извънземни..че ше строя ракета..ше се боря с телетъбиси да не превърхат Хасан (баничаря)в призидент безброй други тъпотий :lol: :lol:

Jus7DreamBoy
12-16-2009, 19:25
еми изтрий си хронологиите и готово 8)

ти си гении :grin:

TheCrazyGirlLolz
12-16-2009, 19:27
и мене ме е срам да ми видят глупостите..за извънземни..че ше строя ракета..ше се боря с телетъбиси да не превърхат Хасан (баничаря)в призидент безброй други тъпотий :lol: :lol:

:razz: Е тва ме разби :razz: Хасан баничаря :lol:

lenito_sf
12-16-2009, 19:28
и мене ме е срам да ми видят глупостите..за извънземни..че ше строя ракета..ше се боря с телетъбиси да не превърхат Хасан (баничаря)в призидент безброй други тъпотий :lol: :lol:

:razz: Е тва ме разби :razz: Хасан баничаря :lol:

ми да .. :lol:

TheCrazyGirlLolz
12-16-2009, 19:30
Що бе остави милият баничар да има малко слава :lol: Що па да не стане президент. Като президент може да ни раздава безплатни банички :grin: :razz:

Swe3ty5
12-16-2009, 19:59
еми изтрий си хронологиите и готово 8)

ти си гении :grin:

е, и аз ги изтрих, скапани вируси :-x слава богу, всичко е наред :)

BeYourSelf
12-17-2009, 22:50
хаха, надявайте се само да не стои достатъчно дълго в компа това чудо,защото и с преинстал не става.лепи се на всякъде. в крайна сметка след няколко преинсталации и форматиране дори на другия дял се наложи изцяло изтриване на харда. отвратително е ,не го пожелавам на никого.

skuck
12-18-2009, 14:08
интересен вирус...

SolusChristus
12-18-2009, 14:54
Е айде някой да го даде тоя вирус да му видим сметката!

Особено ако е някой идиотски vbs скрипт, за нула време ще го строша. :o 8-)

Belfegorcho
12-19-2009, 11:37
Вируса изобщо не е за подценяване. Разпространява се из всички дялове на харда. Аз имах проблем с него и за 3 дена успях да се отарва от него без да форматирам целия хард. Използвах ubuntu и изтрих всички заразени файлове. Те са несмислени думи, който са много дълги намират се в C:\windows\system32, само в C:\ и в D:\ и слагате си диска с ubuntu и триете става малко по - бавно ама за около 20 мин ще ги отркиете :) и след това ако желаете за по - добър ефект преинсталирайте windows и ще е като пушка :)

Force_bladeR
12-19-2009, 13:17
Трябва да си хипер глупакът за да цъкаш на всеки линк, който ти дадат.. :-o
Заради това, че не се рова каде ли не вируси нямам през 3-4 години :lol:

beretta92sd
12-19-2009, 15:50
И на мене тука някакъв абонат от мойте кат почна едни такива съобщения ама аз и по принцип на линкове нещракам, ама де да знам че е вирус, туи чак сега кат прочетох тука разбрах :)) Значи хубаво че несъм натискал :)) само дето е напсувах тая щото гледах филм а тая постоянно съощения пишеше.

onqtam
12-21-2009, 19:35
шо само аз не се филмирам от такива глупости? що само на мене не са ми пращали такива скаип вируси?... :o :o :o

LittleDude
12-21-2009, 19:37
еми то тряя си мега зле че да хо хванеш... праща се един линк с един файл, дърпаш го и го цъкаш... и става проблема. кат сте тъпи и кат теглите сичко дет ви го дадът... :?

play23
12-21-2009, 21:16
Дам и на мене днеска един от абонатите ми пращаше такива простотии и линк с моето име... абе всичко, добре че го блокнах.

MaGuSs
12-21-2009, 21:24
Аз кат най-големия тъпак се хванах и си "инжиктирах" вируса.Дoбре ,че зн как се преинсталва :-o .И да ви кажа за да няма такива топици.Ето това е цялото действие със заразяването.Влизате в линка.Теглите файла.Инсталвате файла.И сте готови.Ако не инсталните файлa няма да сте заразени :)

ВАЖНО:За да се оттървете от вируса трябва да се преинсталне целия комп (C:\,D:\,E:\,....) .Само с C:\ не става.Вируса се запазва.В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СИ ЗАПИСВАЙТЕ ИНФОРМАЦИЯ ОТ КОМПЮТЪРА ,ЗА ДА Я СЛОЖИТЕ В НОВОПРЕИНСТАЛНАТИЯ КОМП.ИЗГКЛЮЧЕНИЕ СА МНОГО ВАЖНИТЕ ЗА ВАС НЕЩА.ПОЛЗВАЙТЕ ГИ САМО ОТ ДИСКА ,А НЕ ДА ГИ СЛАГАТЕ В НОВОТО PC .ШАНСА ДА СА ЗАРАЗЕНИЕ Е 98% от 100%[/color]



Хайде сега някой да ми помогне на моя проблем .... Той е ТУК (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=6485800#6485800)

fire_magic
12-21-2009, 21:37
[19:46:25] Zeleni Ochi (̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅()ڪ: МОЛЯ, ПРЕПРАТИ ТОВА ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ НА ТВОИТЕ ПРИЯТЕЛИ, СЕМЕЙСТВО И КОНТАКТИ
!!!

През следващите дни трябва да внимаваш: Не отвараряй никакви съобщения с
прикачен документ: "Актуализация на Windows live" (Windows live
actualization), независимо кой ти го изпраща. Това е вирус, който поврежда
целия твърд диск. Този вирус ще дойде от познат, който те има в списъка си с
адреси... Затова трябва да изпратиш това писмо до всички твои контакти.
Ако получиш съобщение озаглавено: "Актуализация на Windows live" (Windows
live actualization), дори и да е изпратено от приятел, не го отваряй и
изключи незабавно компютъра си. Това е най-лошия обявен от CNN вирус.
Microsoft го характеризира като най-унищожителния вирус, който е
съществувал. Вчера следобяд вируса беше разпознат от Mc Afee (антивирусна
програма). Все още няма противидействие за него. Той просто разрушава
нулевия сектор (Sector Zero) на твърдия диск.


ЗАПОМНИ: АКО ИЗПРАТИШ ТОВА СЪОБЩЕНИЕ НА ВСИЧКИ, ПОМАГАШ НА ВСИЧКИ НАС.

amk933
12-21-2009, 23:07
Предлагам темата да стане важна и заглавието да бъде написано с главни букви предвид зачестилите пострадали от въпросния вирус. Вече 3 случай имаме из форума за няколко дни, така че мисля, че поне докато отшуми или му се намери цаката няма да е лошо темата да стане важна. :)

BlueMushroom
12-22-2009, 11:55
Леле аз шматката кликнах :shock: .Ужаааас
И ся кво...излиза ми че имам вирус на систем 32.Да го трия ли?Ще стане ли нещо?

InloveAgain
12-22-2009, 12:24
и на мене ми се случи днеска.. един от абонатите ми ми праща линк .. наистина загледах се и видях,чее ми пише скайпа в линка ;д.. посегнах да го натисна,но отдоло ми излезе накъв чат .. (вероятно негов ,където се разбираа с някой да ходи на кино :D :D ) вероятно това имаш в предвид ;д;д :? супер шибано/

_raztrevojenaaa_
12-22-2009, 14:02
оле много ме е страх. значи получих това същото и аз,тъпата, натиснах линка и го запаметих олееееееееее много съм зле и после натиснах на файла, но не дадах run и го затворих и приятелят ми го изтри, че аз не можах. И не съм го инсталирала - веднага щом го запаметих си изтрих цялата хронология и умирам от страх.
Моля някой запознат да пише - възможно ли е нещо от старата ми хронология да почне да се разпраща. моля пишете мииииииииииии ;(
Смених си и паролата за всеки случай, уж е изтрито но си умирам от страх. Кажете какво може да стане :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Имам още един въпрос - като ми е изключен скайпа (или и компютъра) нали няма как да продължава да праща от хронологията, нали??? А тя старата е изтрита, нали не се пази никъде?Кажете, моля виии

cookie_master
12-22-2009, 18:40
една приятелка докато днес си говорихме,ми разправя как получила някъв линк и там пишело името й 8-) .и сега и тя е хванала вируса.иначе и на мен ми излезе ама аз веднага разбрах какво е 8)

MaGuSs
12-22-2009, 21:35
оле много ме е страх. значи получих това същото и аз,тъпата, натиснах линка и го запаметих олееееееееее много съм зле и после натиснах на файла, но не дадах run и го затворих и приятелят ми го изтри, че аз не можах. И не съм го инсталирала - веднага щом го запаметих си изтрих цялата хронология и умирам от страх.
Моля някой запознат да пише - възможно ли е нещо от старата ми хронология да почне да се разпраща. моля пишете мииииииииииии ;(
Смених си и паролата за всеки случай, уж е изтрито но си умирам от страх. Кажете какво може да стане :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Имам още един въпрос - като ми е изключен скайпа (или и компютъра) нали няма как да продължава да праща от хронологията, нали??? А тя старата е изтрита, нали не се пази никъде?Кажете, моля виии


ААААААААААААААААААААААААА ААААААААААААААааааааааааа аааааааааааа.Щом не си цъкнала RUN няма за ко да се страхуваш.Аз мн се прецаках кат го натиснах :-x :-x :-x :-x :-x :-x

slavito007
12-22-2009, 23:41
Чакайте ся. Само като кликнеш линка и се заразяваш ли? Съмнява ме. Даже съм сигурен, че няма как да стане, освен ако не приемеш файла и не го отвориш. А аз като цъках на страницата ми даваше, че не съществува: т.е. не ми излизаше прозорец за даунлоуд на файл. Не съм заразен, нали? Че никой до сега не ми е правил забележка :D

Dimana99
12-23-2009, 00:43
Ооо това е много яко вирусче :(

skyval
12-23-2009, 11:08
www . artandgem . com/ upload /Skype%20virus%20cleaner.exe

Аз съм го писал и това е един бач скрипт, който го трие + регистрите му.

П.С. линка е с интервали заради антиспам защитата. Трябва да го премахните за да го свалите.

SolusChristus
12-23-2009, 12:16
Дай source code-a.

gret4ety
12-24-2009, 09:10
ЕМ аз съм на Google Chrome и без да искам кликнах на линка но ми излизе "сигурни ли сте че искате да изтеглите този файл" и аз отказах... Това значи ли че и аз съм се заразила.

bonbogoko
12-24-2009, 09:19
Най -вероятно не! И земете се спрете - този вирус не е нищо особено! 8)

darrie
12-26-2009, 19:11
Т'ва се случи и на мен и на една фр. :shock:
Ама не знаехме, че е вирус. Мислехме, че някой му е влязъл в скайпа. :lol:
Добре, че не влизам в такива линкове. 8)

viksit0y
12-26-2009, 20:42
иначе и на мен ми излезе ама аз веднага разбрах какво е 8)
+1

bebzgirl
12-27-2009, 20:10
И на мен ми го пратиха ам аз отказах Линка е като ИП адрес Добре че го отказах че щеше се види с колко х0дя :lol: :lol: :lol:

Biskfitka
12-27-2009, 20:45
Чакайте ся. Само като кликнеш линка и се заразяваш ли? Съмнява ме. Даже съм сигурен, че няма как да стане, освен ако не приемеш файла и не го отвориш. А аз като цъках на страницата ми даваше, че не съществува: т.е. не ми излизаше прозорец за даунлоуд на файл. Не съм заразен, нали? Че никой до сега не ми е правил забележка :DТрябва да си свалиш файла и да го инсталираш,за да се заразиш 8-)

Di
12-27-2009, 23:53
и на мен ми излзе онзи ден,,
една фр говореше за изкуствена коса и отгоре линк 8-)

sWeeX
12-28-2009, 02:25
Linux му е майката :-D

Biskfitka
12-28-2009, 19:41
BTW Аз от тия линкове получих още преди да се разпространи тоя вирус чак толкова ;Д.Иии на мен ми стана интересно и го отворих,но се сетих,че не тряаа да свалям файлове с неизвестен произход.Обаче е интересно да четеш хронологията на някой друг... 8-)

play23
12-28-2009, 20:29
Tя е незвързана, но все пак може да излезе някое пикантно съобщение :booooomb:

dimi93
12-28-2009, 21:06
Доста абонати вече ми пращаха такива неща, но аз си ги мислех за СПАМ! И не натисках нищо. Първо помислих, че някой си прави ташак, но пак не натиснах нищо! Тей, че не ме е страх! Но от няколко хора вече го получих това... Ама дори и не четох там простотиите...

Samoten89
12-29-2009, 14:57
Някой от Варна ако има да пише за бацила на ЛС.

gabi4
12-30-2009, 17:05
И все пак...за тия,който вече са го отворили и имат вируса..някакви предложения за оправяне на проблема?

sladyr4eto95
01-01-2010, 19:26
тва вирусче е мн гадно на двама от абонатите ми им се случи и ми пращаха линкове в който пресъстваше моя скайп,само веднъж влязъх в един от линковете и ме попита дали сам сигорна да изтегля този файл,но аз отказах и оттогава не влизам в подобни линкове.Иначе не съм блокирвала абоната който е заразен.Надявам се да не сам заразена с вируса.

Nitrogenium
01-03-2010, 09:24
тва е свинския грип на компютрите...

HanopkaH
01-03-2010, 10:02
use кондомс

elito0o0o0
01-08-2010, 18:56
ОО да ... т`ва наскоро стана.. Отворих го и там няк`ва програма тряяше да изтегля,и нали съм си любопитко... ама накрая я изтрих.. :D Май нищо не стана.. Аз попринцип си имам някъв вирус и си живеем с него заедно :lol: .. Ба.. Трябва да си преинсталирам Windows-a 8-)