PDA

View Full Version : Откраднат лаптоп-Важно!!!



tonnniii
12-16-2009, 08:32
ПЪРВО: Извинявам се на Модераторите,че пускам темата си тук,но мисля,че тя е МНОГО ВАЖНА И ПОЛЕЗНА за всички тук!!!Надявам се на компромис от страна на екипа Ви.Предварително Благодаря!!!

ВНИМАНИЕ!!! към всички съфорумци.Снощи/15.12.2009г./ в района на "Зона Б5" около 18.30ч. станах жертва на нагла банда мошенници и крадци.
Ето и самата история:
Продавах лаптоп.С мен се свърза едно момче по skype и си уговорихме среща да го види.Срещата беше определена на тъмно и неоживено място,в района на Бившия обувен завод "Сердика" /сега там е представителството на "JAR Computers"/в не толкова късен,но в предвид времето,си е вече тъмно,а именно 19ч.За мое не/щастие точно тогава колата ми се повреди и не успях да стигна до там и навреме,а паркирах в района на "Зона Б5",близо до канала до една автомивка.Обадих се на въпросното момче и му казах къде съм и че не мога да стигна на уговореното място.То каза добре ще дойдем ние,в смисъл,че си водел някакъв приятел -разбирач.И така след около 20 мин чакане най-накрая се появиха,въпреки,че реално времето им за идване е точно 5 мин,защото са с кола,но явно са оглеждали района и са преценявали как могат да действат.Появиха се те,единия-нисък и дебел ,с кръгло лице,др- по-висок,но и той леко пълен.Видима възраст и за двамата:21-24год.Не можах да ги преценя точно,но ми се сториха и набити.Не бяха цигани и говореха на меко.Първоначално започнаха да ми се оплакват колко много ме чакали,как измръзнали и т.н.На предложението ми да седнем в колата и да го разгледат на спокойствие,те отговориха,че нямало нужда и останаха и двамата извън колата.Единия го гледаше,а др./дебелия/ започна да се пазари за парите.Аз му казах,че пазарлъци не правя и че цената е фиксирана,а и не ми се разправяше,защото бях афектиран от случилото се с колата ми.Тогава същият този каза,че отива до колата им да види дали има толкова пари,а др-остана клекнал до колата и продължи да разглежда лаптопа.Минаха около 10-15 мин,а тоя с парите се бавеше.Тогава попитах другия какво става,а той ми отговори,че били паркирали далече по улицата до канала в посока бул. "Стамболийски" и че въпросния,който,както ми каза,искал да купи лаптопа за подарък на гаджето си,бил голям п..... и циция и сега се колебаел за парите.И така след 15 мин най-накрая се появи.И с пристигането този до колата ,държейки лаптопа ,стана,а др-дебелия клекна до нея и точно в този момент ,а и при създадените обстоятелства/бях в колата,разсеян и ядосан от случилото се с нея/ др,с лаптопа хукна да бяга.Аз тръгнах да го гоня по уличката до канала,но както на повечето ни е известно,тя е недобре осветена и е доста пуста.И както го гонех,от тъмното излязоха още двама и единия ме удари в гърба.Тогава вече прецених ,че е безмислено да върша каквото и да било безумие.Все пак живота ми не е един лаптоп,можеше да са и са въоръжени,4-ма на брой,а можеше и да са повече, и се отказах.Върнах се при колата и се обадих в полицията.Оттам нататък процедурата Ви е ясна:районни, жалби,нерви,глупости,всичк накуп.....
Съвета ми към всички е да бъдат много внимателни и осторожни при подобен вид сделки.Ако забележат подобни лица или се действа по идентична схема,по-добре да се спасяват навреме.Аз не го направих и си платих скъпо.Помествам и данните за моят лаптоп в случай ,че някой от Вас попадне случайно на него.Ето ги и тях:
Марка:MSI
Модел:U100 Wind
Сериен N:266NLK0808000810
Посочвам и дадените ми координати за връзка от това момче/дебелия/,които едва ли вече са валидни,но за всеки случай :
skype:vankaa@a
gsm:0899/037184 /сами се сещата не отговаря,но за всеки случай/
Моля,ако ви го предложат за покупка погледнете показаната по-горе информация за него.За ваше добро е!!!
Започнато е моментално разследване по случая.
За оказано съдействие:ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ! !!
Ако случайно раберете нещо повече по въпроса,можете да се свържете с мен чрез лично съобщение тук във форума или на телефон:0887/375717.Благодаря!!!
Дано да съм бил полезен на всички и Весели празници.

alex
12-17-2009, 11:56
Един съвет към всички които искат да продават стоки сигурно - правете го на оживени места - в търговски центрове, големи и известни кафенета, молове. Колкото повече камери има около вас - толкова по-добре!

А за тези които купуват лаптопи на ниски цени - не го правете. Най-вероятно тези лаптоп или са дефектни или са крадени. Купувайки крадена стока вие развивате този престъпен бизнес. Ако никой не купува крадена стока - никой няма да краде!

Наистина ще се радвам ако някой може да помогне в този случай макар че и аз съм си патил и знам че полицията ще си клати краката още 6 месеца и ще получиш писмо в което ще кажат че производството срещу неизвестен извършител е прекратено поради липса на доказателствен материал.

iLovePussyJuice
12-22-2009, 03:43
Много неприятно.
Щом си се обадил в полицията ние няма какво повече да направим.
Иначе не може ли да го проследят по телефонния номер?
Или не е на сметка? (най-вероятно)

ПС- имам предложение да направите важна тема със съвети за форумните търговци как да не бъдат преметнати.
мисля, че ще бъде от полза.

Успех.

едит: сега погледнах в темата за правилата на раздела...
възможно ли е при препоръките да бъдат добавени?

lubata619
12-22-2009, 17:37
сигурно не си единствен

MiRaCuLiX
12-22-2009, 18:02
От полицията могат да проследят устройството ,само им дай номера на телефона.Другият вариант е ,ако разполагаш с ИП-то му(ако преди скайпа сте чатили в сайтове или нещо подобно)(можеш и чрез ника му на скайп да потърсиш в чичо гугъл) виж там ИП-то и от там проследи адреса и си готов...Има си сайт за идентифициране на данни,чрез ИП

rauwkost
12-22-2009, 18:13
А ти зле ли си да оставиш непознати с лаптопа ти навън, докато ти си в колата, много ясно, че всеки би се досетил какво могат да направят.. :?

pamircola
12-23-2009, 13:06
Много кофти работа !!!
:-x :-#

Kosyo7
12-27-2009, 08:47
Teз тъпанари пребити от живота. От полицията няма да ти помогнат брато, супер са смотани. :(

Kmet4e
01-14-2010, 22:45
Много неприятно.
Щом си се обадил в полицията ние няма какво повече да направим.
Иначе не може ли да го проследят по телефонния номер?
Или не е на сметка? (най-вероятно)

ПС- имам предложение да направите важна тема със съвети за форумните търговци как да не бъдат преметнати.
мисля, че ще бъде от полза.

Успех.

едит: сега погледнах в темата за правилата на раздела...
възможно ли е при препоръките да бъдат добавени?
Напълно те подкрепям !

richo
01-17-2010, 12:41
както са били повече, а ти сам, можеха и колата да ти вземат.... явно не са били професионалисти, щом толкова са увъртали преди да го откраднат.. можеха и по-нагли да бъдат..добре, че не е било по-лошото..