PDA

View Full Version : Матура по математика...



DarkAvenger
12-16-2009, 18:13
Здравейте,

ако реша да държа матура по математика, а през годините имам само шестици по матаматиката - коя оценка ще важи - средноаритметичната от годините или тази от матурата, защото ме убеждават, че ако искарам 3-ка примерно на матурата, оценките от годините отпадат и се взема тя.. демек с тая матура само Хуй отзад ли мога да си вкарам, по добре ли е да държа нещо, което само да изкарам, но да не влиза в балообразуване там където кандидатствам...

ГОВОРЯ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ, НЕ ЗА ДИПЛОМА ЗА СРЕДНО И ОБЩИЯ УСПЕХ

padnaloblak
12-16-2009, 18:15
по каквото и да е казват че не трябва да даржиш матурата по предмета който ще следваш !!!!

DarkAvenger
12-16-2009, 19:06
Това е проблема, един казва едно, друг - друго, някой знае ли къде да прочета за какво иде реч

haritov
12-16-2009, 19:15
за какъв чеп ти е да си разваляш шестицата?

DarkAvenger
12-16-2009, 19:18
Там е проблема, не успях да разбера дали се взема средно на години и матура, само матура, отделно матура и години и избираш кое, някой да каже къде го пише черно на бяло, че не го намирам в шибания заматурите.ком

haritov
12-16-2009, 19:21
Там е проблема, не успях да разбера дали се взема средно на години и матура, само матура, отделно матура и години и избираш кое, някой да каже къде го пише черно на бяло, че не го намирам в шибания заматурите.ком

Ще се опитам да отговоря на ясно зададения въпрос.
Средно се взима само когато издържиш матурата.
Можеш да се явяваш цял живот.

пп

какви години те гонят?

DarkAvenger
12-16-2009, 19:22
Може би съм пропуснал да спомена, че говоря за КАНДИДАТСТВАНЕ :oops: , годините е средноаритм. от годините... кое вАжи при кандидатстване...

haritov
12-16-2009, 19:24
Може би съм пропуснал да спомена, че говоря за КАНДИДАТСТВАНЕ :oops: , годините е средноаритм. от годините... кое вАжи при кандидатстване...

Първо трябва да имаш средно.Къде ще кандидатсваш някъде искат оценка от матура (без значение коя е тя) други чрез изпит?

haritov
12-16-2009, 19:25
Годините ти не играят роля може и на 100 да си няма да има проблем

LovelyGirl
12-16-2009, 19:27
Зависи от университета и специалността.на едно място ще ти вземат матурата, на друго оценката през годините.Главното е, че ако имаш 6тици през годините, а 3 на матурата - 6тиците не се развалят.Това се опитвам да обясня и на една съученичка от няколко дни.Натурата се пише като отделна оценка, а не се замества.
След като имаш отлични оценки и мислиш, че ще се справиш, нищо не ти пречи да се явиш на предмета, с който ще кандидатстваш.
Супер глупаво е да учиш по български за матурата, по математика за изпит и да речем по география за 2ра матура.Говоря принципно.След като си учил един предмет системно, защото ще държиш изпит по него, е по-добре и да се явиш на същата матура.

DarkAvenger
12-16-2009, 19:27
В ТУ, там може изпит х2 или матура х1.9, ама не разбрах останалото от бала - средноаритм. оценки по математика от дипломата за средно образование влияе ли си от оценката от матурата...

как са го измислили, нищо не разбирам, мамичката им мръсна :booooomb:

DarkAvenger
12-16-2009, 19:29
Зависи от университета и специалността.на едно място ще ти вземат матурата, на друго оценката през годините.Главното е, че ако имаш 6тици през годините, а 3 на матурата - 6тиците не се развалят.Това се опитвам да обясня и на една съученичка от няколко дни.Натурата се пише като отделна оценка, а не се замества.
След като имаш отлични оценки и мислиш, че ще се справиш, нищо не ти пречи да се явиш на предмета, с който ще кандидатстваш.
Супер глупаво е да учиш по български за матурата, по математика за изпит и да речем по география за 2ра матура.Говоря принципно.След като си учил един предмет системно, защото ще държиш изпит по него, е по-добре и да се явиш на същата матура.

и мен различни хора ми обясняват различни неща, но знаеш ли къде го пише това ЧЕРНО НА БЯЛО, така са го измислили, че да не може да се ориентира човек ХИЧ.....

haritov
12-16-2009, 19:29
В ТУ, там може изпит х2 или матура х1.9, ама не разбрах останалото от бала - средноаритм. оценки по математика от дипломата за средно образование влияе ли си от оценката от матурата...

как са го измислили, нищо не разбирам, мамичката им мръсна :booooomb:

влияе се и още как

DarkAvenger
12-16-2009, 19:30
ето за това иде реч, ти казваш едно, ЛовлиГърл друго :booooomb: , майка му деба...

haritov
12-16-2009, 19:35
ето за това иде реч, ти казваш едно, ЛовлиГърл друго :booooomb: , майка му Д**а...

ами аз съм минал по този път вече и знам как стават нещата


един приятел (беше ми сученик)държа матура по математика,а беше като теб с 6 и изкара 2 и в гъза

избери си лесен предмет там за едно 3

матурата не е лесна с всяка година ще стават по-трудни и в един момент ще се изравнят по трудно с изпитите за влизане във вуз

DarkAvenger
12-16-2009, 19:57
е, като е изкарал 2 е ясно, че е в гъза, ама аз искам да изкарам някаква 5-ца и да вляза, въпроса е ако изкарам тройка и после се явя на редовния изпит на ТУ тая тройка нема ли да преебе бала...

LovelyGirl
12-16-2009, 20:02
Всичко зависи от конкретната специалност.Всяка се балообразува по различен начин.Може и да решат да ти вземат оценката от матурата по математика, може и тази от през годините.
На мен например 2рата ми матура не играе роля никъде.Тоест влиза си в дипломата ми де много ясно, но не ми я взимат за специалностите, които искам.

Ти в кой университет и коя специалност искаш?

haritov
12-16-2009, 20:06
е, като е изкарал 2 е ясно, че е в гъза, ама аз искам да изкарам някаква 5-ца и да вляза, въпроса е ако изкарам тройка и после се явя на редовния изпит на ТУ тая тройка нема ли да преебе бала...

ами сметни го

DarkAvenger
12-16-2009, 20:07
Комуникационна, компютърна и електронна техника в техническия, ама и в техния сайт е обяснено Мам'си джейс....

Накрая ще тегля една майна на матури, потури и простотии и ще стана готвач... не съм толкова прост, ама ВЪОБЩЕ не мога да се ориентирам КАКВО СЕ СЛУЧВА... :booooomb:

haritov
12-16-2009, 20:09
Комуникационна, компютърна и електронна техника в техническия, ама и в техния сайт е обяснено Мам'си джейс....

Накрая ще тегля една майна на матури, потури и простотии и ще стана готвач... не съм толкова прост, ама ВЪОБЩЕ не мога да се ориентирам КАКВО СЕ СЛУЧВА... :booooomb:
Чувал ли си за кандидат студенстки борси?

DarkAvenger
12-16-2009, 20:09
е, като е изкарал 2 е ясно, че е в гъза, ама аз искам да изкарам някаква 5-ца и да вляза, въпроса е ако изкарам тройка и после се явя на редовния изпит на ТУ тая тройка нема ли да преебе бала...

ами сметни го

нали те разправям, че не знам после в бала дали влиза само оценката от РЕДОВНИЯ изпит на ТУ и дредната през годините по математика, или и матурата влиза в постата....

haritov
12-16-2009, 20:15
е, като е изкарал 2 е ясно, че е в гъза, ама аз искам да изкарам някаква 5-ца и да вляза, въпроса е ако изкарам тройка и после се явя на редовния изпит на ТУ тая тройка нема ли да преебе бала...

ами сметни го

нали те разправям, че не знам после в бала дали влиза само оценката от РЕДОВНИЯ изпит на ТУ и дредната през годините по математика, или и матурата влиза в постата....

отиваш в дом на учителя и ще ти кажат всичко!

LovelyGirl
12-16-2009, 20:20
Ето ти го :
БАЛООБРАЗУВАНЕ:

А. Удвоена оценка от конкурсен изпит по математика/физика ИЛИ оценка по математика - тест/матура по математика/матура по физика умножена по 1,5
В. Оценка по български език от диплома
С. Оценка по математика от диплома (ако има оценка от матура по математика, се включва тя)
D. Оценка по физика от диплома (ако има оценка от матура по физика, се включва тя)

http://www.kadedaucha.com/?&id=236&pid=363&sp_id=2&cat=1&p=2


Това вече, ако не можеш да го разбереш :neutral: