PDA

View Full Version : Приятелство ?Такова нещо няма



SK0RP10N
12-16-2009, 19:43
Здравейте.
не че можете да помогнете с нещо, ама нали е казано "споделена мъка - половин мъка".
Та по същество: в скайп имам доста абонати, но на почти всички съобщенията им до мен се свеждат до молба да им помагам - на кого по немски, на кого по информатика, на кого по web development и т.н. (няма нужда да изреждам и да се правя на всезнайко, какъвто не съм).
И разбира се им помагам.
Да, ама когато аз имам нужда от тях - всеки се прави на луд.
Например днес имах концерт и викнах няколко души, които смятах, че биха ме уважили.Да, ама дръжки - никой не дойде.
Ами хубаво...
Също така, никой не се сеща да ми пише в скайп е така, да види добре ли съм, жив ли съм, здрав ли съм, а само когато имат нужда от помощ.
Писна ми просто...
Третират ме като някаква енциклопедия, която ти дава отгвора и после можеш да я захвърлиш в прашния рафт на безразличието и незаинтересоваността.

viksit0y
12-16-2009, 19:44
Еми, какво да кажа..и с мен не е по-различно :?

nesquiky
12-16-2009, 20:10
xaxaxax

ecstazy
12-16-2009, 20:14
Еми, какво да кажа..и с мен не е по-различно :?

PurpleDream
12-16-2009, 20:14
скайп, скайп, скайп...... изтрий си го по дяволите...
викай ги на кафе, на кино, на по бира, разходка...излизайте, намери си компанията и място в нея!!!
стига си стоял у вас да се самосъжаляваш и оплакваш!

danibebi
12-16-2009, 20:15
Спри да им помагаш и като те питат каква е при4ината им кажи каква е :) ако се разсърдят зна4и не са ти никакви приятели :?

SK0RP10N
12-16-2009, 20:17
Напротив - по цял ден съм навън, но вечер като се прибера и сядам малко пред рс, да видя как са нещата в мрежата.
И от компанията, с която ходя на кафе имаше един-два поканени, които съм ги черпил - кой цигара искал, на кой - кафе, даже едно момиче я бях черпил с бяло, че имах малко останало - и тя не дойде.
А в скайп не диря никой, а стоя, колкото да се свързвам с баща ми, който не живее в България

nesquiky
12-16-2009, 20:19
xaxaxax

PurpleDream
12-16-2009, 20:20
еми тогава за кво мрънкаш?
нали излизаш с тях? какво значение за какво ти пишат в скайп? пффф
само щото ти искали помощ и вече 'приятели не съществуват', не искали да ти помагат... а замислял ли си се, че може би НЕ МОГАТ да ти помогнат?
и все пак...остави в скайп само баща си, за да не се ядосваш за глупости на приятелите си!

Park
12-16-2009, 23:08
това не е мъка според мен .. по това не можеш да определиш кой ти е приятел и кой е ..

завършвам поста си с това, че шмъркаш бяло > може от тука да идва проблема ти ..

SK0RP10N
12-17-2009, 03:54
Айде - пак ограниченото виждане, че щом човек взима от време на време нещо, значи е зле, пропадняк и т.н.
Бяло не съм взимал вече 3 седмици, просто тогава имах малко.

Nakadah
12-17-2009, 03:55
Айде - пак ограниченото виждане, че щом човек взима от време на време нещо, значи е зле, пропадняк и т.н.
Бяло не съм взимал вече 3 седмици, просто тогава имах малко.

3 седмици герой

сега защо не убиеш драгона от гората?

Auby
12-17-2009, 05:04
Ами и аз по цял ден стоя в скайп ама никой не се сеща. Тъпото е, че ти можеш да си излезеш с приятели през деня, пък вечерта ако сте си прекарали добре сами ще ти пишат. Аз съм в чужбина и не мога. Както и да е, аз мисля, че ако ти не им досаждаш известно време ще почнат сами да те търсят. Ако продължават само да те молят за това и онова, просто им обясни как се чувстваш (както го обясни на нас с енциклопедията) и мисля, че ако са достатъчно свестни и добри приятели ще те разберат. Ако не, приеми съвета на повечето и просто си смени приятелите.

ivcheto0o
12-17-2009, 12:08
хъх и аз бях така вси4ки ме използваха ....но наи-накрая се осъзнах и ве4е и аз се правя на егоист :)

mrtn
12-17-2009, 12:16
Така си ги научил, другия път те като ти пишат не им отговаряй, прави се и ти на луд.. :)

SK0RP10N
12-17-2009, 13:04
Айде - пак ограниченото виждане, че щом човек взима от време на време нещо, значи е зле, пропадняк и т.н.
Бяло не съм взимал вече 3 седмици, просто тогава имах малко.

3 седмици герой

сега защо не убиеш драгона от гората?

Не държа и да взимам.Пиши по темата или върви майната си

Witch94
12-17-2009, 21:34
Има едно момиче в класа ми, което е същото като теб (за автора на темата) . Всички се възползват от добротата и, но не я уважават . Е, един ден на нея и писна и спря да бъде такава каквато беше . Тогава всички разбрахме колко ни е била нужна до този момент . И дам, имаше Хепи енд, и много се радвам за нея.Намери си приятели и започна да живее нормално . Та, както каза някой по-горе - когато те помолят за услуга казвай 'Оо, не ми се занимава' и т.н. Тогава ще се научат да не те приемат като даденост . :)

montana6
12-17-2009, 23:44
Що не им казваш направо какво мислиш? Някой като те помоли за помощ, кажи му да се оправя сам, не си длъжен да му помагаш, още повече, когато те търси само по нужда. Да се научат да дават, не само да получават. Боли те патката ако някой ти се разсърди, и без това сам се оправяш.

ThroughStruggle
12-18-2009, 07:11
Сам си правиш всичко. На теб никой не ти е длъжен да ти пише в скайп и така нататък. Самият факт, че ти им помагаш постоянно, ги кара да те търсят за помощ отново и отново. Но както те не са длъжни да ти пишат и да те търсят, така и ти не си длъжен да им помагаш.

elito0o0o0
12-18-2009, 08:39
:lol: Eми щом им се оставяш да те правят на ``енциклопедия`` значи си по-тъп от тях..

Biskfitka
12-18-2009, 11:53
Ех,тоя скайп..ми и на мен ми пишат най-често, когато искат нещо.Само, че мен ме мързи да помогна ;д .Аз също по-често пиша ако ми трябва нещо.Имам достатъчно време да излизам с приятелите си и да говоря с тях (НЕ виртуално...).Не го приемай толкова навътре тва със скайпа ;д

И като кажете ''приятели няма..'' :? Има,това ,че са рядко срещани е друг въпрос..

Glamm
12-18-2009, 11:59
Така си ги научил, другия път те като ти пишат не им отговаряй, прави се и ти на луд.. :)

yahhooo
12-18-2009, 12:29
един път ти писах ама ти ми се направи на лош и се уплаших и за тва спрях :booooomb:

MadeOfWater
12-18-2009, 12:47
Познато ми е.
Прави се на луд или просто кажи "НЕ" и готово.
Не им позволявай да те използват ;)

CrAzYanDlaZy
12-18-2009, 13:51
напротив точно пък такова нещо има ;)
но предателите са навсякъде и трудно можеш да си намериш истински приятел :? :( :o

Et4etoo
12-18-2009, 15:48
Заеби ги :D бтв на какво свириш ?

DevilWish
12-18-2009, 16:54
Дъ сейм хиър ;)

LoveRetroMusic
12-18-2009, 17:25
има само интереси, жалко:))

SK0RP10N
12-18-2009, 19:32
Заеби ги :D бтв на какво свириш ?
Китара (електрическа и акустична).
Режа ги (използвачите), ама ми е странно, защото до сега не съм го правил

montana6
12-20-2009, 00:58
Заеби ги :D бтв на какво свириш ?
Китара (електрическа и акустична).
Режа ги (използвачите), ама ми е странно, защото до сега не съм го правил

Споко, отначало ше ти е странно, после ще ти хареса. :D

SuperWesye
12-20-2009, 07:26
Еми, какво да кажа..и с мен не е по-различно :?

Точно.. Всички се сещат за мен само когато имат нужда от помощ..
Иначе и едно "Здрасти!" не ми казват.. Егати хората :?

onqtam
12-20-2009, 08:56
третират те така щото си показал че си добър и помагаш...

Et4etoo
12-20-2009, 13:11
Заеби ги :D бтв на какво свириш ?
Китара (електрическа и акустична).
Режа ги (използвачите), ама ми е странно, защото до сега не съм го правил
Оо много яко (за китарата де :D) Иначее...абе няма кво да ги мислиш ..Както те се държат с тебе тъй ще се държиш и ти с тях

Tedynkata1
12-20-2009, 14:45
и аз претърпях нещо подобно :? моя савет: кажи им че не ти е приятно да те третират така...опитай да им обесниш как се чустваш...ако са ти фр ще те разберат ако не са ти да се fuccckat :D