PDA

View Full Version : Не е въпрос на безотговорност!Моля ви пишете! :|



BelieveInLifee
12-17-2009, 06:09
Здравейте,та общо взето сам нова в този форум,въпреки че от доста време го посещавам като читател само..Та ситуацията е следната,на 19 съм,приятеля ми е на 22..от сигурно година и нещо водим и полов живот (и той ми е първияІ), връзката ни продължава вече 3 години и половина,та .. Правихме секс,преди малко,така се случи,преди да отидем на работа,на лекции и..за първи път презерватива се скъса,но какво скъсване,та то почти нищо нямаше отпред,нищоо :-k и следователно свърши в мен..Междудругото от както водя и полов живот си пия Линдинет, противозачатъчните (запозната съм поне доколкото трябва с действието им) ,гинеколог ми ги изписа,и сега продължавам,пия си ги,и въпреки това ползваме И презерватив (то нали знаете,че има и хора " Тома Неверни" )..и все пак,знам че над 99 % е гаранцията на хапчетата,но пък за пръв път се къса и е нормално да се притесня :-s Може ли някой да ми каже,изпадал ли е в подобна ситуация,какво да си мисля и т.н. Не съм необразован относно секса човек,но пък страха,когато го има е нещо кофти 8-[ кара те да си мислиш какво ли не, Сори за дългата тема,но.. Благодаря на тези,които я прочетоха и се надявам да получа адекватни и бързи отговори! :-o

heiress
12-17-2009, 06:23
След като пиеш противозачатъчни няма от какво да се притесняваш.. все пак незнам дали не пиеш и нещо друго, защото има чайове например, които намаляват действието на хапчетата и има вероятност да забременееш- например- жълт кантарион.
И зависи от кога ползваш хапчетата, защото обикновено първите 2 мсеца не действат особено.

BelieveInLifee
12-17-2009, 06:37
Ами аз споменах,че от около година и нещо ги пия,и до колкото съм говорила с гинеколога си,но може би преди няколко месеца,лятото за последно бях при него ( профилактично ),той каза,че ми действат добре,няма странични ефекти,но това тогава..чай не пия,но с кафетата съм направо обвързана? :-o Не знам,и на лекции не отидох,въпреки че скоро излизам в сесия и е доста важно,но то може ли да мисли човек за учене :-o така съм се изпопритеснила,че.. знам,че може да звучи глупаво,но като се случи за първи път мисля,че нормално да се притеснява човек :smt101

bqsna_teenagerka
12-17-2009, 08:13
Ти си от малкото,отговорни хора в този форум xD Поздравления,за което,аз мисля,че щом пиеш противозачатъчни всичко е окей,но за да се успокоиш ти самата изчакай 14 дена след половия акт и си вземи тест от аптеката. Не се притеснявай толкова,случва се на всекиго. Бъди максимално спокойна,за да може цикалът ти да дойде навреме,защото понякога той закъснява,когато си анпрегната и притеснена и това ще те побърка още повече :) .

Korrnyy
12-17-2009, 08:29
Щом си пиеш противозачатъчните няма проблем :)

djuki
12-17-2009, 08:48
Щом си пиеш противозачатъчните няма проблем :) така е ... но ако се притесняваш 99% ще ти закъснее и ще се притесниш още повече затова спокойно нищо не е станало :)

BelieveInLifee
12-17-2009, 08:48
Пия ги,редовно..поне се старая,но нали знаете за минималните макар % за забременяване..никога не можеш да бъдеш 100% сигурен за нещо :( и именно тези малки вероятности могат да побъркат човек..мисля,че всяко уважаващо себе си момиче би разбрало :neutral: Благодаря,на отговорилите досега,но се надявам на още мнения..А когато пиеш противозачатъчни,възможно ли е да се взима Ескапел? Не,че съм твърдо решена,понеже знам за страничните реакции,досега не съм го пила,но от познати и..не бих искала :( та така..страшно объркана съм,хем знам че правя каквото трябва,за да се предпазя от непланувано бебче и от болести,хем тези минимални % ме карат да изпадам в другата крайност :( оф.....

t0d1t0
12-17-2009, 10:20
офф момиче,няма никакъв гаф... СПОКОЙНО!!! Бахти и паниките дето сте... Що не отидете у дома си - в лудницата... Шанса да те удари метеорит е по-голям!

MagnetiC
12-17-2009, 11:10
Спокойно :) не си бременна.. има хора, които с месеци се мъчат докато си направят бебче.. шанса ти да пиеш противозачатъчни и да забременееш от 1н път свършване в теб... струва ми се 0 :) За твое успокоение аз започнах също да пия противозачатъчни yasmin (от този месец :D) и мисля да го правим без презерватив.. разбирам притеснението ти - и аз съм го изпитвала.. но всичко е било напразно.. горе главата, не си бременна.. но за да се успокоиш наистина може да си направиш 1н тест :)

BelieveInLifee
12-17-2009, 11:17
А колко време след секс,този тест отчита резултатите сравнително правилно???? :smt102 Може да ви звуча като някое лапе,но пък досега не ми се е налагало да си правя? И сори ако някъде го пише из форума,но наистина в момента ми е притеснено доста и не знам вече какво да си мисля..Дали да не звънна на гинеколога си? Само,че е доста зает и кой знае дали ще вдигне:(въпреки,че съм от малкото,на които е дал личните си телефони,ако нещо се наложи..а на хората,на които им е смешно,че се притеснявам въпреки хапчетата,ще кажа,че никога в нищо не можеш да си на 100% сигурен,та да ти е супер спокойно......независимо относто ситуациите,има една фраза "Подлагай всичко на съмнение!", може да ви звучи крайно,но е по-добре от колкото непукизма.. ](*,)

t0d1t0
12-17-2009, 11:19
ако ти закъснява тогава си направи тест. Желателно е сутрин с първото уриниране. И прочети 1во листовката!

anichka12345678
12-17-2009, 11:58
Здравейте,та общо взето сам нова в този форум,въпреки че от доста време го посещавам като читател само..Та ситуацията е следната,на 19 съм,приятеля ми е на 22..от сигурно година и нещо водим и полов живот (и той ми е първияІ), връзката ни продължава вече 3 години и половина,та .. Правихме секс,преди малко,така се случи,преди да отидем на работа,на лекции и..за първи път презерватива се скъса,но какво скъсване,та то почти нищо нямаше отпред,нищоо :-k и следователно свърши в мен..Междудругото от както водя и полов живот си пия Линдинет, противозачатъчните (запозната съм поне доколкото трябва с действието им) ,гинеколог ми ги изписа,и сега продължавам,пия си ги,и въпреки това ползваме И презерватив (то нали знаете,че има и хора " Тома Неверни" )..и все пак,знам че над 99 % е гаранцията на хапчетата,но пък за пръв път се къса и е нормално да се притесня :-s Може ли някой да ми каже,изпадал ли е в подобна ситуация,какво да си мисля и т.н. Не съм необразован относно секса човек,но пък страха,когато го има е нещо кофти 8-[ кара те да си мислиш какво ли не, Сори за дългата тема,но.. Благодаря на тези,които я прочетоха и се надявам да получа адекватни и бързи отговори! :-oАве кво толкова са притесняваш .Щом имате толкова дълга връска и да забременнеш,едвали няма да можете да се справите с едно бебе.А за противозачатачните щом ги пиеш няма да стане нищо ,а и знам случай ,че след дълго приемане после и по трудно се забременява.Така,че не си бременна успокойсе.Аз го правя без презерватив от много време и нито веднаж несъм се притеснявала ,разчитам само на него ,така,че не му мисли толкова.Според мен е излишно да пиеш хапчета след като използвате презерватив,безмислено е.Веднаж се е скъсал пиеш Ескапел о толкова.

anichka12345678
12-17-2009, 12:06
Пия ги,редовно..поне се старая,но нали знаете за минималните макар % за забременяване..никога не можеш да бъдеш 100% сигурен за нещо :( и именно тези малки вероятности могат да побъркат човек..мисля,че всяко уважаващо себе си момиче би разбрало :neutral: Благодаря,на отговорилите досега,но се надявам на още мнения..А когато пиеш противозачатъчни,възможно ли е да се взима Ескапел? Не,че съм твърдо решена,понеже знам за страничните реакции,досега не съм го пила,но от познати и..не бих искала :( та така..страшно объркана съм,хем знам че правя каквото трябва,за да се предпазя от непланувано бебче и от болести,хем тези минимални % ме карат да изпадам в другата крайност :( оф.....Побъркваш се 100 сигурност.А не че си бременна.

purple__love
12-17-2009, 12:09
След като пиеш противозачатъчни няма от какво да се притесняваш.. все пак незнам дали не пиеш и нещо друго, защото има чайове например, които намаляват действието на хапчетата и има вероятност да забременееш- например- жълт кантарион.
И зависи от кога ползваш хапчетата, защото обикновено първите 2 мсеца не действат особено.

бе какви са тия глупости - не действали първите месеца???егати простотията!!!действат от първият ден, в който ги пиеш, защитен си дори и през паузата от 7 дни до следващата опаковка... Пия същите хапчета половин година и няма никакъв проблем. Не се тревожи, макар че и ние го правим с презерватив, въпреки хапчетата - за по-сигурно... Има антибиотици, които намаляват действието на хапчетата, но това го пише в самото указание на антибиотиците... Какви са тия глупости с чайовете и първите два месеца!!!Тъпотии...

purple__love
12-17-2009, 12:11
и моят съвет е да не взимаш ескапел, защото води до милион други усложнения... Хапчетата са достатъчно средство и са достатъчно надеждни! Просто ти остава да чакаш и да си направиш тест за твоя сигурност!!!

BelieveInLifee
12-17-2009, 12:24
Понеже ми свърши МЦ преди 5 дена и е доста далечко другото идване,кога най-рано мога да направя теста / ясно е,че е ужасно много трябва да чакам,ако чакам да видя дали ще ми закъснее евентуално /...в сайта на Шуър Чек пише след 14 дена от евентуалното забременяване,но ако знаете някоя друга разновнидност на тестовете,споделете..и от кои сте най-доволни,който е ползвал де.. Надявам се,че както каза purple_love хапчетатата си вършат работата както трябва.. :smt102 :smt102 :smt102 :smt102 :smt102

Rebirthing
12-17-2009, 12:32
Едва ли си бременна.

komara
12-17-2009, 16:08
На мен над 10 пъти ми се е случвало, замалко да стана татко, всеки път е друдно. Не съм се притеснявал само веднъж когато ходих доста време с момичето и дори и да беше заременяло, нямаше да я зарежа и след обсъждане (естественно) сега нямаше да съм ерген.

DarkBass
12-17-2009, 16:18
поредната мадама вече в колекцията на тийн проблемс :D

BelieveInLifee
12-17-2009, 16:27
Мда..ама ви моля,ако може за сериозни отговори,то и мойто момче казва "горе главата", каквото и да стане ще се оправяме,но все пак имам намерение да си завърша психологията (висшето) или поне да съм предпоследна/последна година и тогава да му дойде ред на бебчо живот и здраве :-k именно за това се пазим и с хапче,и с кондом,но ето на..взе,че след толкова време се скъса #-o кажете наистина според вас какъв е шанса да е станало нещо? и попитах също за тестовете..нещо повечко,ако може :-s :-s :-s :-s Благодаря за отговорите досега и се надявам и други вече съфорумници да се включат с мнение :-#

gogo4o4o
12-17-2009, 16:35
Здравейте,та общо взето сам нова в този форум,въпреки че от доста време го посещавам като читател само..Та ситуацията е следната,на 19 съм,приятеля ми е на 22..от сигурно година и нещо водим и полов живот (и той ми е първияІ), връзката ни продължава вече 3 години и половина,та .. Правихме секс,преди малко,така се случи,преди да отидем на работа,на лекции и..за първи път презерватива се скъса,но какво скъсване,та то почти нищо нямаше отпред,нищоо :-k и следователно свърши в мен..Междудругото от както водя и полов живот си пия Линдинет, противозачатъчните (запозната съм поне доколкото трябва с действието им) ,гинеколог ми ги изписа,и сега продължавам,пия си ги,и въпреки това ползваме И презерватив (то нали знаете,че има и хора " Тома Неверни" )..и все пак,знам че над 99 % е гаранцията на хапчетата,но пък за пръв път се къса и е нормално да се притесня :-s Може ли някой да ми каже,изпадал ли е в подобна ситуация,какво да си мисля и т.н. Не съм необразован относно секса човек,но пък страха,когато го има е нещо кофти 8-[ кара те да си мислиш какво ли не, Сори за дългата тема,но.. Благодаря на тези,които я прочетоха и се надявам да получа адекватни и бързи отговори! :-o

ти последно от къв пол си?

t0d1t0
12-17-2009, 16:45
http://www.cosgan.de/images/smilie/verschiedene/k040.gif

BelieveInLifee
12-17-2009, 16:56
може ли преди да питаш глупави неща да четеш внимателно ? "необразован относно секса ЧОВЕК" са думите ми,ако "човек" е дума в женски род,ок поправи ме,но мисля,че имам някакви познания по българска граматика..Това е отделен въпрос,съвсем различни са питането и молбата ми към вас от форума нали така? да не задълбаваме в глупости /не се заяждам /,просто чети внимателно между редовете..достатъчно притеснено ми е,за да мисля какво те терзае /от какъв пол съм/ ,май само ти не разбра..но като прочетеш внимателно,дано ти стане ясно.. :-k

golqmumnik
12-17-2009, 17:23
може ли преди да питаш глупави неща да четеш внимателно ? "необразован относно секса ЧОВЕК" са думите ми,ако "човек" е дума в женски род,ок поправи ме,но мисля,че имам някакви познания по българска граматика..Трябваше да пишеш жена,а не човек,защото се ползва за синоним на мъж.А е известно,че жените не са хора,а тъпкалници за сперма,спуснати от извънземните. 8)

Dark_Angel_F
12-17-2009, 18:46
Виж сега не се забременява толкова лесно... За да стане факт една бременност първо трябва до зрялата яйдеклетка до достигнат жизнени сперматозоиди , споросбни да я обплодят, а да не говорим ,че едва 1 на всеки 6 оплодени яйцеклетки оцеляват.. А и като прибавим факта ,че си на противозачатъчни съм сигурна ,че няма от какво да се притесняваш :)

Gigi1302
12-17-2009, 18:48
Според мен няма за какво да се притесняваш.

dreaml1nd_
12-17-2009, 19:30
спокойно :) какво откачаш, след като пиеш хапченца
момичетата, които пият противозачатъчни си правят секс без презерватив, без нищо...имам приятелка, която си ги пие и прави секс с пиятеля си без презерватив и той дори свършва в нея (не я подкрепям никак за което) и тя не забременява, което означава, че определено действат ... сега за 1 път няма страшно :-) всичко ти е наред

BelieveInLifee
12-17-2009, 19:37
Благодаря :-) попринцип знам,че е малко вероятно и то под 1 процент дори,но..на моменти си казвам "абе нищо ти няма,какво толкова,пиеш ги редовно,не може да е станало нещо", а в друг момент започвам да се паникьосвам..та така,сложна работа,но пък като чета мненията ви,поне малко се поуспокоявам..никой не ми отговори за ТЕСТА ?след колко време? за ползването разбрах как става,при всички ли е еднакво,след 2 седмици от самия полов акт или има и по-скоро,които отчитат? не ми се иска да питам фармацевтите,защото колкото и по каквито и поводи да съм се консултирала с такива,винаги нещо ме прецакват и не улучват правилния отговор..та от лични наблюдения някой да сподели? :-s :-k

TotallySexy
12-17-2009, 21:10
Най-добрите са Шуър чек... не рискувай с други....

tinkk
12-18-2009, 08:44
nqma strashno .. :wink:

BelieveInLifee
12-18-2009, 09:18
Благодаря за отговорите :-) ,обадих се на гинеколога си за някаква информация все пак,каза,че нямало причини за притеснения,да не се шашкам така лесно и т.н. Не знам,поуспокои ме малко това,което каза..та даже каза "абе давай му да свършва в теб,за какво иначе пиеш хапчета" /както и да звучи/,тоест,че на тях им дават 99,9% ефективно предпазване,докато на всички останали методи много по-малко..примерно презервативите-85%,та това му бяха думите,малко по-добре се чувствам,но все пак.. :-o Някой друг с различно мнение или подобно? :neutral: