PDA

View Full Version : Един проблем, който осъзнавам трудно с времето.



cherinka
12-17-2009, 08:00
Става въпрос за една моя приятелка.
Яде и повръща. Не се случва често, но като се замисля доста пъти се е случвало.
У тях, у нас, на училище, на други места.
Попринцип ям по-бавно от всеки нормален човек и не мога да преценя дали се тъпче,щото всеки човек около мен яде по-бързо от мен и стана тя една.

Последното беше снощи.
Готвихме си, ядохме в кухнята, в хола. Вярно, не изядохме еднакво количество храна, но по едно време се облегна на дивана, вика "тежко ми е, ще ида да повърна". Викам й да се успокои, да диша дълбоко, пък тя храната ще й слегне. Но уви. Отиде и повърна през терасата и ми вика "Ела да ми правиш компания" 8-) И докато повръщаше се замислих какво бих могла да направя по въпроса.
Разбирате ли, имам нужда от някакви дребни неща, които бих могла да направя за нея. Винаги като ядем я съветвам да хапва по-бавно и че храната няма да избяга,но не ме слуша.
Чесно ви казвам, не знам защо хората около мен се тъпчат или въобще защо ядат бързо и/или ядат на големи хапки.
Организмът й може би леко се е преебал,заради някои вредни субстанции, ама ми е болно да я гледам така.
Сега може да няма нищо сериозно,ама след време ако се задълбочи?
Може би гледам малко песимистично, но на днешно време не изключвам всякакви вариации.

Кво да правя,бе,майна?

LadyDi
12-17-2009, 08:02
Защо повръща? Да не си мисли, че е дебела? Или просто защото се е натъпкала много?

Pliok0019
12-17-2009, 08:03
Защо не я посътветваш да отиде на лекар?

DimovB
12-17-2009, 08:08
най-мразя хора които се тъпчат, все едно ше им избяга храната. ако е свикнала да яде бързо като свиня, едва ли ше успее да се отучи, но едва ли тва е причината да драйфа. около мен всички ядат по-бързо, ама досега не съм виждал някой да повръща заради това.

cherinka
12-17-2009, 08:08
^ забравих думата :lol: междудругото си го помислих докато го пишех,че ще ми направиш забележка :lol:


Хубаво ще иде на лекар, а този лекар какво ще направи? Ще й предпише лекарства,които тя ще пие до време. Не е оферта.

Не става въпрос да я тъпча с некви лекарства, а да й говоря периодично...
Или преди хапване да й дам,примерно, една чаша/лъжичка нещо,некви ей такива дребни бабини работи ми трябват.

Pliok0019
12-17-2009, 08:10
За преди ядене не знам, но след, смятам, че помагат - кафе, студена вода, нещо кисело...

DimovB
12-17-2009, 08:12
аз съм чувал че ябълките помагат за по-добро храносмилане и баба ми винаги ми слага за след ядене по 1-2. може да пробваш да и даваш ябълки 8-)

cherinka
12-17-2009, 08:18
След....няма смисъл,тя се усеща,че й е тежко и за да й стане по-леко отива и си драйфа.
Вариантът явно е да й броя залците,ама се надявам,че все ще изкокне нещо от някъде за преди ядене.

Лично на мен от кафето много ми се повръща. Даже оня ден тамън отпих една глътка и се изповръщах като за световно. Видях кво съм яла последните два дни. :Х Ужас беше.
А за водата...не знам,ама не ми се иска да експериментирам с нея,щото и водата е някак си сбъркана.

:(

PinkFloydSound
12-17-2009, 08:43
Рейбийз, точно това щях да напиша. (Първото, де.)
Приятелката ти не е за никакви бабини деветини, приятелката ти е за ПСИХИАТЪР. Предлагам ти да говориш с родителите ѝ да направят нещо по въпроса. Докато е време, че после... Да не ти пука, че ти е приятелка, че ще я предадеш и така нататък, правиш го за нейно добро. Булимията е адски коварна болест – само една настинка, и си аут.
Давай експедитивно, докато не са се задълбочили нещата. ;) И няма да е лошо да ѝ поговориш малко за това-онова, момичето определено си има нужда.

LadyDi
12-17-2009, 08:54
И аз си помислих за булимия. Ако сега го мисли за майтап (че и през терасата да си повръща), след време ще стане много сериозно.

PinkFloydSound
12-17-2009, 09:04
Аз дори не разбрах какво иска тя. 8-) Дали да разбере какво става с приятелката ѝ, или пък да разбере дали организмът ѝ се е преебал?! :shock: Много несвързан текст.

TERRORMACHINE
12-17-2009, 09:17
забележете това изречение


Организма ми може би леко се е преебал,заради някои вредни субстанции, ама ми е болно да я гледам така.

сега ми обяснете връзката между първата и втората част на изречението,а и изобщо с темата! :D

и тва със субстанциите и вариациите кърти! :razz:


Стилияно ма,защо не пишеш на прост език (който ти отива),а се опитваш да правиш някакви сложни изречения с терминология,която едно,че не я владееш,второ,че не ти отива...тва ми напомня на една моя колежка...при всичкото ми уважение към по-възрастните, тая и предлагам да се хвърли от дунав мост(на 32 е)...та тая русенска кобила си мисли, че като е станала студент трябва да се изразява като професор...да ама половината думи дето използва не знаят какво означават, по некой път ме обърква и седа, пуля се и се чуда кво точно се опитва да ми каже...


хахаха сетих се...даскала към въпросната г-жа "Марияна ти страдаш от типичната женска болест...МНОГОСЛОВИЕ"

cherinka
12-17-2009, 09:18
точно,че и аз си мисля,че е някъв начален стадии на нещо,мога само да й говоря
сещате ли се,исках съвет от вас как да я насърча,или айде поне на лекар да иде,деа знам,объркано ми е,пък и аз само сутрин говоря и пиша странно такова

повръща САМО като ПРЕЯДЕ, иначе си е нормална. Вярно,че така се почва,ама нали разбирате,че НЕ искам ДОРИ да си ПОМИСЛЯ за булимия.

Кво се заяждате и вие,бе,не ви бива.

cherinka
12-17-2009, 09:21
Организма ми може би леко се е преебал,заради някои вредни субстанции, ама ми е болно да я гледам така.

сега ми обяснете връзката между първата и втората част на изречението,а и изобщо с темата! :D


Може би не знаеш кво 3+ дни да не ядеш,и то редовно. ;)

така че изречението ми си е мноо шик,майна 8-)

оф,вместо "организма ми" съм искала да напиша "организма Й"

PinkFloydSound
12-17-2009, 09:22
Еми, то сега е така, после ще почне да повръща постоянно. И аз по едно време мислех да повръщам само когато ям нездравословни храни, ама добре че се отказах навреме. :? Точно сега е моментът да я спрете, още нищо не е необратимо.

TERRORMACHINE
12-17-2009, 09:22
Организма ми може би леко се е преебал,заради някои вредни субстанции, ама ми е болно да я гледам така.

сега ми обяснете връзката между първата и втората част на изречението,а и изобщо с темата! :D


Може би не знаеш кво 3+ дни да не ядеш,и то редовно. ;)
:lol: :lol: :lol: :lol:

LadyDi
12-17-2009, 09:24
Съвсем се обърках...

cherinka
12-17-2009, 09:24
добре,все се мъча да го напиша заобиколно,ама не ме бива,явно

друса си момичето като нормален бял човек редовно и оттам празен стомах сумати време,после яде УЖ,после празен стомах сумати време и така един кръговрат

е,радвам се,че поне ви разсмивам. :)

Pliok0019
12-17-2009, 09:28
Защо не поспре, след като има видими здравословни проблеми?