PDA

View Full Version : Военно училище/академия



BadEmotion
12-17-2009, 12:54
Добър ден. Аз съм момиче на 17 години и съм 11ти клас. Уча в математическа гимназия, старая се, имам добри оценки. Но имам проблем. Не знам как да продължа напред. Всичките ми приятели са момчета и съм свикнала да съм все с тях и съм си изградила и по-мъжки навици. 8-) И понеже няма как да ме вземат в казармата 8-) , искам да ида след 12ти клас в някакво военно училище или академия. Обаче има проблем - не знам къде да се ориентирам. Щеше ми се някъде към морето, но не намирам нищо. Искам да питам дали въобще някой, няма значение момче или момиче, учи там, дали взимат момичета, как са условията, имам предвид много ли те натоварват физически, как се влиза там и т.н. Също исках да питам какви специалности са по-търсени или и аз не знам вече. :-o Мерси на всички предварително :)

BadEmotion
12-17-2009, 13:03
Във Варна имаше Висше Военноморско или нещо подобно...
Да, тъкмо него гледах, но ме притеснява, че има думичката "морско" 8-)

LadyDi
12-17-2009, 13:04
Велико Търново

Национален Военен Университет "Васил Левски (http://www.nvu.bg/)

LadyDi
12-17-2009, 13:08
В Търново не е много морско, ама поне е вонен университет.
Ще бъдеш курсантка :D

realantisocial
12-17-2009, 13:11
Ще завършиш някоя инжинерна специалност във В.Търново и после цял живот във Вазовските заводи :) Струва ли си ?
П.П. Задължителна казарма няма. Вече.

BadEmotion
12-17-2009, 13:18
Не, просто казах, че искам да е към морето - Варна, Бургас и т.н. :) Иначе за НВУ Шумен нещо да кажете 8-)

LadyDi
12-17-2009, 13:21
Ще ти кажа, че е филиал на НВУ-Търново.

TERRORMACHINE
12-17-2009, 13:34
и аз се бях запътил към военните училища, но се отказах...и май не требваше!

BadEmotion
12-17-2009, 14:31
Ще завършиш някоя инжинерна специалност във В.Търново и после цял живот във Вазовските заводи :) Струва ли си ?

Не ми прави такива прогнози 8-)

realantisocial
12-17-2009, 14:33
Макар и да не съм много добре запознат, аз не виждам друга перспектива. Професионален войник ? Не мисля, че ще направиш нещо подобно.
Другия вариант е някакъв координатор към министерството, но освен чин, за това ти трябва и специализация.
С тая математика... инжинерна специалност и после специалист във Вазовите заводи. Помисли си много добре преди да правиш подобни крачки.

LadyDi
12-17-2009, 14:35
Току виж излязъл някой армейски генерал от нея.

BadEmotion
12-17-2009, 14:37
Може, може :D

rockchiqmorbidheart
01-04-2010, 16:44
Баси, и моите приятели повечето са момчета ама не съм тръгнала за казармата... абе човек това не е за жени бе чак толкова ли ти харесвада се занимаваш с такива неща ако искаш физическо натоварване ходи на фитнес :shock:

Zaharinka
01-04-2010, 17:33
Аз ще стана ушева е :D
Като малка исках да бъда катаджийка 8-)

Briseis
01-04-2010, 17:46
Защо не се пробваш в Симеоново? Не е военно училище, но в академията предлагат подобна подготовка. Плюс това като завършиш работата ти е осигурена, плащат ти заплата докато учиш, квартирата ти е безплатна. Пък и имаш шанса да докажеш, че "ушевите" могат съвестно да си вършат работата.

Изпитите са: БЕЛ, История, физически и психо тест
нищо не губиш, пък и в Търново е пълна пародия :)

TERRORMACHINE
01-04-2010, 20:14
ако мога да подредя топ 5 на най-големите анти-хора (под-хора),дегенерати и асоциали по професии в БълХаристан,той ще е

1. ушеви
2. бакшиши
3. военни
4. лекари
5. учители



най-долната паплач... а би требвало да са гордостта на нацията (без бакшите)... после що ни е такава дАржавата...и пак има изключения...