PDA

View Full Version : брак .. да попитам



8992LIGHTER
12-17-2009, 15:25
Не знам как да си задам въпроса правилно ..за което се извинявам 8-)

Как двама души които са 17 годишни могат да се оженят..
как става .. някой казват ..че след като не са пълнолетни не могат да имат граждански брак ...
не съм на "Ти" с тези неща и искам да попитам ...за възможни варианти :-) :D

Azgalor
12-17-2009, 15:30
Чувал съм че щом и двете двойки са навършили 16 год имат право да се женят иначе трябва май разрешение от родителите,но щом циганите се женят на по 11-13 значи всичко е възможно :) :)

ivcheto0o
12-17-2009, 15:32
толкова млади ?!?!?! :shock: :shock: мисля 4е трябва да имате 18

LadyDi
12-17-2009, 15:34
Навършат ли 16 години, могат да сключат брак, с разрешение от родител/настойник. След 18, няма нужда от това.

Hilary_
12-17-2009, 16:13
Навършат ли 16 години, могат да сключат брак, с разрешение от родител/настойник. След 18, няма нужда от това.

дам ..

lipstik
12-17-2009, 16:16
Разрешение от родител.

nymphadora
12-17-2009, 16:52
в One tree hill стил :D

golqmumnik
12-17-2009, 17:24
Тия двама души спешно трябва да спрат наркотиците :shock:

BlueFace
12-17-2009, 17:26
Тия двама души спешно трябва да спрат наркотиците :shock:
8-) :lol: :lol:

8992LIGHTER
12-17-2009, 17:36
Тия двама души спешно трябва да спрат наркотиците :shock:

не помага :lol: всеки си има гледна точка ...



Пожелавам на всииичкииии многоооо многоо щастие и любов :-) :-) :-) :-) :-)


8-)

rusoto_baby_f
12-17-2009, 17:52
Навършат ли 16 години, могат да сключат брак, с разрешение от родител/настойник. След 18, няма нужда от това.

+1 ...три дена дяли, пили и се веселили... :P :P ...и заживяли щастливо...
..... :-P

Abigoria
12-17-2009, 18:03
Пусни снимки от сватбата после... 8-)

BloomF
12-17-2009, 18:11
Що ви е да се жените? Живейте си щастливо и мирно и без подпис :grin:

revolver
12-17-2009, 18:27
Може на 16 със съгласието на родителите и от 18 без съгласието !

Linns
12-17-2009, 19:39
Тия двама души спешно трябва да спрат наркотиците :shock:

:razz: :razz: :razz:

FlashMX
12-17-2009, 19:51
За бога не правете глупости....

lipstik
12-17-2009, 20:04
Я разкажи как решихте да се ожените,как и предложи?Много ми е интересно :D

flowerlina
12-17-2009, 20:07
Започнете да мислите като нормални хора бе

LovelyGirl
12-17-2009, 20:25
За бога не правете глупости....

Мхм.

black_baby
12-17-2009, 20:52
Рано ти е за брак,а ако искаш трябва с мама и тати от твоя и от нейна страна.Това е. 8)

8992LIGHTER
12-17-2009, 20:56
Ние мислим като съвсем нормални хора ... нито правим глупост ... просто попитах как стават тея неща... и както вече споменах всеки има различно виждане за живота ..
И моля коментарите да бъдат по темата .. както направиха повечето .. не ми трябва някой да ми дава съвети как да живея собствения си живот. Уважавам мнението и на другите хора... не всички мислим по един и същ начин. :smt023
Бъдете веселии .. :lol: и се опитвайте да изживявате всеки един ден по най-хубавия начин ... 8-) Не всичко е розово .. но не всичко е и сиво :smt111
Усмихнете сееее ... :grin: усмивкаааа :grin: усмивчицииии :-)

Python5
12-18-2009, 01:06
Толкова ли е богат/а че бързаш да му/и вземеш парите с развод?

NeZaPoznat
12-18-2009, 09:33
Явно нямате проблеми и искате да си ги създадете :shock: Споко - ще стане :-P

valdesbg
12-18-2009, 09:34
Става със съгласието на родител.

Успех!

Biskfitka
12-18-2009, 12:19
Май може със съгласието на родител.Обаче помислете си,че криза е и няма смисъл от пари за разводи после 8-) :-)

8992LIGHTER
12-18-2009, 21:00
Не става дума за пари .. такива ли материалисти станаха повечето хора 8-) не ви ли е минавало през ум ...че двама могат да се обичат настина ... тва не го приемаме като проблем.
И не искам да променям мнението на никой за любовта и като цяло ..защото всеки си има мислене по тия въпроси. 8-)
Благодаря на всички...знаех тези неща.. обаче исках да знам със сигурност как стават .
Весела Коледа на всички и .. повечето премахнете малко тая злоба ..че нищо не се постига с нея 8-) :smt058 :smt111

relax4o
12-18-2009, 21:08
Ми, че то сега на мода е хората да си живеят заедно и без да са се ожеинили. Водят се женени, ама не са. Прости си живеят заедно. За кво ви е да правите такива глупости, още не осъзнали живота ще се женят... ПФФФ

8992LIGHTER
12-18-2009, 21:40
Ми, че то сега на мода е хората да си живеят заедно и без да са се ожеинили. Водят се женени, ама не са. Прости си живеят заедно. За кво ви е да правите такива глупости, още не осъзнали живота ще се женят... ПФФФ

А ти изобщо не ме познаваш ..за да знаеш кво е живота за мене ... хората да си живеят както искат .. хич не ме интересуват другите ..тва е лично моя работа ... преди да даваш такива глупави изказвания се замисли малко ..че не всеки има твоя мозък и не всички си умират от желание да го имат.. или ти просто колкото да напишеш нещо.
И все пак всеки си има право на мнение!

sunshinepp
12-19-2009, 07:21
Не знам как да си задам въпроса правилно ..за което се извинявам 8-)

Как двама души които са 17 годишни могат да се оженят..
как става .. някой казват ..че след като не са пълнолетни не могат да имат граждански брак ...
не съм на "Ти" с тези неща и искам да попитам ...за възможни варианти :-) :D

1во отговора ми е, че само с разрешението на родителите некви е такива..

2ро смяташ да се жениш ли бе мама му стара?? толкова мнооооого ли се обичате?! :-o еБати якото.. :grin:

relax4o
12-19-2009, 07:22
Ми, че то сега на мода е хората да си живеят заедно и без да са се ожеинили. Водят се женени, ама не са. Прости си живеят заедно. За кво ви е да правите такива глупости, още не осъзнали живота ще се женят... ПФФФ

А ти изобщо не ме познаваш ..за да знаеш кво е живота за мене ... хората да си живеят както искат .. хич не ме интересуват другите ..тва е лично моя работа ... преди да даваш такива глупави изказвания се замисли малко ..че не всеки има твоя мозък и не всички си умират от желание да го имат.. или ти просто колкото да напишеш нещо.
И все пак всеки си има право на мнение!

Глупаво изказване, айде кажи на колко си, нали каза, че си на 17 години. Айде кажи какво знаеш ти от живота, той тепърва ще започва. Бил съм приказвал глупости. И също нямах за цел обида, а ти веднага скачаш на бой(така да са изразя). Щом си питал във форума, значи имам право да се изкажа, и ти нямаш право да ми викаш. Първо се замисляй върху на хората думите и с какъв тон са ги написали и тогава тръгвай да скачаш. Бахти маняка си, честно.

kalpazanka
12-19-2009, 07:52
Тя бременна ли е? :oops:

krem4et0
12-19-2009, 08:45
Чувал съм че щом и двете двойки са навършили 16 год имат право да се женят иначе трябва май разрешение от родителите,но щом циганите се женят на по 11-13 значи всичко е възможно :) :)

Те вдигат сватби, но нямат граждански брак.

Айде извадка от семейния кодекс

Брак може да сключи лице, навършило осемнадесет години.

(2) По изключение, ако важни причини налагат това, брак може да сключи и лице, навършило шестнадесет години, с разрешение на председателя на районния съд по местожителството на лицето. Ако и двамата встъпващи в брак са непълнолетни и са от различни райони, разрешението се дава от председателя на районния съд по местожителството на единия от встъпващите в брак по техен избор. Председателят изслушва непълнолетния, неговите родители или неговия попечител. Мнението на родителите или на попечителя може да бъде дадено и в писмена форма с нотариално заверен подпис.

Прочетете внимателно: прави се изслушване на родителите и на лицата, има писмено и нотариално заверено съгласие на родителите, трябва да има основателна причина и разрешение от районния съд. Не е толкова просто. А и от внасянето на молба за брак, до сключването му трябва да минат най-малко 30 дни по българското законодателство.

За повече информация: http://www.bcnl.org/doc.php?DID=343

В заключение: ако мацето не е бременно, едва ли някой ще ви разреши брак на 17. Няма законова причина за това.

LoveRetroMusic
12-20-2009, 09:22
След 16 могат спокойно,
ама къде отиваш, може би .. :lol:

Lincheto
12-20-2009, 10:11
Не може ли да изчакате толкова 1 година..
Това е супер прибързано решение.Сега си мислиш, че всичко ще е окей, но брака не е шега. Много вероятно е да ти омръзне бързо.

izlishna
12-20-2009, 11:05
Навършат ли 16 години, могат да сключат брак, с разрешение от родител/настойник. След 18, няма нужда от това.

Ако стане работата, сме поканени на сватба нали ? :shock: :grin:

krem4et0
12-20-2009, 21:28
Сладури, прочетете Семейния кодекс и тогава коментирайте пак. В тази страна има съответните нормативни актове, а този е който урежда брачните и семейни отношения. Той е категоричен. Граждански брак би се разрешил само в особени случаи (разбирай бременност). Никой съд или съдия няма да позволи непълнолетни да се оженят без да има причина за това (освен обичаме се). Бракът е договор и като такъв се сключва между правоспособни и дееспособни лица.

Nakadah
12-20-2009, 23:31
Не знам как да си задам въпроса правилно ..за което се извинявам 8-)

Как двама души които са 17 годишни могат да се оженят..
как става .. някой казват ..че след като не са пълнолетни не могат да имат граждански брак ...
не съм на "Ти" с тези неща и искам да попитам ...за възможни варианти :-) :D

до сега ти избягвах темата, но то се оказа че е забавна бе...

хаха

:razz: :razz:

bebkata
12-21-2009, 00:29
толкова млади ?!?!?! :shock: :shock: мисля 4е трябва да имате 18

Мисля , че това ще е най - голямата грешка в живота и .. :shock: :shock: :shock:

Aniiiii
12-21-2009, 00:37
Всъщност, има много хора които са заедно от такава годишна възраст и се обичат до край ....
Но все пак трябва да си много упорит човек!!

И да, и аз не мисля че ще ви позволят ако нямате основателна причина да го направите, а да не изчакате 1 година.

Но все пак Успех :)

Priceless
12-21-2009, 07:16
Толкова :shock: млади :shock: ГРЕШКА ! :shock: :shock: :shock:

Мисля, че прекалявате с иконките. Дразнещо е .

Linns
12-21-2009, 12:52
Офф, престанете да му казвате кое е грешно и кое не е, щом е на 17 вероятно си дава сметка, че не е най-умното нещо, но решението си е негово.. Може обстоятелствата да го налагат, какво веднага давате акъл.. Пфффф..