PDA

View Full Version : Отново лещите



darka1
12-17-2009, 18:36
На 14 съм и искам да си взема лещи. Имам очила, но се притеснявам да ги нося.
1. Кои са най - добрите лещи ( за колко време ) и каква е пиблизителната цена ( около 100 лв. ? )
2. На колко време се сменя разтворът и каква е цената му ?
3. Кой е по - добрият вариант - лещи или очила ?
4. Трудна ли е поддръжката ?

П.П Благодаря предварително! :oops:

_crazy_baby_
12-17-2009, 18:45
Нямам лещи, а не искам и да имам, но от мен да знаеш не са много добър вариянт. Щом носиш очила, може да получиш алергия или непоносимост към лещите, и в двата случея можеш да си навлечеш големи проблеми на главата.

ecstazy
12-17-2009, 18:51
1. Всичко си зависи от марката и от това колко време искаш да ги носиш (има лещи за 1 месец 2 месеца и т.н.) иии цената си зависи от това ..
2. Разтвора се сменя ВСЕКИ ден иии цената му е около 15 лв май но аз ти говоря за една парка Bausch&Lomb и еее 355мл но наистина зависи си от марката и всичко влезни в оптиката и поразпитай те там най добре знаят :)
3.Няма значение, ако искаш лещи-лещи .. Специално съм разпитвала очния си лекар за лещите и до колкото разбрах не вредят ,, аз лично съм си с лещи и всико си е О.К.
4. Не е трудно... всеки ден ги миеш и им сменяш разтвора.. това е :)

darka1
12-17-2009, 18:54
А не ти ли излиза малко солено ? По колко лева даваш на месец за лещите и кои са най - добрите ? За една година или за 3 месеца ?

ecstazy
12-17-2009, 18:59
Не ми излиза солено :D майка ми е намерила едни лещи които са за 3 месеца ии струват 18 лв общо ... не са от най качествените но изобщо не са лоши! пък и не са много скъпи... а разтвора също споко най много да дадеш 20-30 лв на 3 месеца няма да обеднееш чак толкова :-D за най добрите не мога да ти кажа .. питай в оптиката.. :)

webmast3rche
12-17-2009, 19:01
Аз си зимам лещи за 3 месеца :)
едното око 2,75 диоптъра , другото 2,50 :)
едната леща 15 лева.
разтвора ми е 25 лева..
Обикновенно след 2 месец ги сменям.. не чакам до край..
и съм с меки лещи (безцветни) с диоптър естествено

и тва е :) ако искаш питай нещо друго.... а , колкото до това , че ще получиш алергия.. не знам ама аз преди това си носих очила и се приспособих към лещите точно за 1 седмица хах... и си е много по удобно :)

П.п на 15 съм. (Януари 16)

dennsy
12-17-2009, 19:07
ecstazy Според мен каза някой неточни неща.
1-лещи има за един ден,един месец ,три месеца и 1 година(като тези за 1година често не отговарят на това ,че найстина са едногодишни)
2-Разтвора в контейнерчето се сменя само когато си носила лещите през деня.Изхвърляш стария слагаш нов и слагаш лещите в контейнерчетата.Ако не си ги слагала дълго лещите могат да стоят в един разтвор максимум месец,след това смени разтвора и пак ги остави,ако неискаш да ги носиш.
Има различни марки разтвори за мен най-добрия е AQUA SOFT NOVA.Малкия от 60ml струва 7лв и стига за половин месец,ако всеки ден слагаш лещите ,а за големия ще те излъжа за цената мисля ,че беше двойна или около 20лв,но стига за месец и половин -два при ежедневна употреба.На мен малкия ми стига за повече от месец,защото на мене ми мина мерака вече :-D
3-Зависи какво заболяване имаш на очите.Разбира се ,че при някой случей немогат да се носят лещи !! Попитай очния си лекар.Не знам заболяването ти.
4- НИКОГА! Не мии лещите си с вода..ако ги измиеш с вода по-добре ги хвърли направо.Във водата има микроби ,който могат супер много да овредят очите ти,ако останат по лещата.По-добре ги върни в стар разтвор отколкото да ги сложиш във вода !!!!
5- Нужна е безупречна хигиена!
:)

darka1
12-17-2009, 19:38
Мерсиии много ... проблемът ми е, че не виждам добре надалеч ... утре съм на очен лекат и ще видим какво ще стане ... много ме е страх, защото сигурно ще ми увеличат диоптъра ... ще питам за лещите очния лекар ... и наще ще са с мен ... за тях е много важно какво че каже лекарят ... само ме е страх да не ми каже, че съм малка за лещи, че наще колкото не са навити съвсем ще се откажат :( :( :x

POLLINA
12-17-2009, 20:07
диоптричните лещи са мисля 3 месечни и 6 месечни.. няма такива за ден ... и цената на едната леща е около 20.. те не са скъпи

dennsy
12-21-2009, 12:04
ИМА ТАКИВА ЗА ДЕН! ;) Щом съм го казала значи знам,нали ?

POLLINA
12-21-2009, 13:20
има цветни лещи за всеки ден !

chery91
12-21-2009, 21:24
Най-хубави са лещите за 3 месеца които струват 18лв разтвора е малко скъп около 20лв...всяка едмица трябва да поистваш контейнерчето където седят лещите...за алергия не съм чувала аз нося меки контактни лещи от 2години а когато съм си у дома си ползвам очилата