PDA

View Full Version : озоновият слой



fakesmiles
12-17-2009, 20:37
Е,всички сме чували за изтъняването на озоновия слой и озоновата дупка.Причинено е от хлони и бромни атоми в атмосферата,които си взаимодействат с молекулите на озона.Изкуствените източници на хлор и бром са фреоните и изкуствените пестициди.фреони се използват главно при пожарогасители,хладилници и аерозолни препарати, а пестицидите-при производството на изолационни и опаковъчни материали,както и почистващи препарати.Намаляването на изхвърлянето на част от тези вещества започва с Монреалския протокол за защита на озоновия слой.Участват много страни,взети са мерки за контрол на използването на тези вещеста,дотук добре,но... какво би могъл да направи всеки един човек за опазването на озоновия слой?правя проект по темата и ми е интересно да чуя и вашите мнение :)

EarthShaker
12-17-2009, 20:40
да ползва стик, вместо дезодорант :)

да не си оставя старите хладилници до казана..

ArrowsOfDeath
12-17-2009, 20:59
В клипа на Eric Prydz - Proper Education сложиха една тухла в хладилника. Някой може ли да обясни защо?

fakesmiles
12-17-2009, 21:27
@EarthShaker: да,определено е така,въпреки,че вече има производители,които не използват фреони в дезодорантите и парфюмите си,което е стъпка към изключването им от употреба
@ArrowsOfDeath: не знам,може да разясниш :)

ArrowsOfDeath
12-17-2009, 21:31
Идея си нямам защо и затова питам...

fakesmiles
12-17-2009, 21:35
Идея си нямам защо и затова питам...

аз те разбрах по друг начин 8-)
иначе и аз не знам :)

cherinka
12-17-2009, 23:09
аз мисля,че не мога да мисля и озоновата дупка е една нова възможност към отвъдния свят,и разбирате ли,извънземните ни правят път да достигнем до тях,и бах ви дезодорантите,бах, тва е величествено божествено отркитие,аз открих една озонова дупка току-що и след малко че се разрастне,просто разбирате ли,вие сте супер сбъркаи и не осъзнавате същността на озоновата дупка,щото не ви бива,майна,просто всучко е еднА конспирация на извънземните,майна,харабия ,не ви бива,живота е розов,капиш?айляк
оооооооооооооооо,озонови дупки бол,дай боже да попадна в тях,поне е айляк,майна,харабуя :lol:

Lorenzo
12-17-2009, 23:13
Създавайте повече озонатори :)

mmKamm
12-17-2009, 23:20
йооооооооооооооооо чериииииии кво си се направила бе *майна хоохохохохохохохохохохохо охоохохохо :razz: :razz: :razz:

Иначе...озоновата дупка ние проклетите същества си я направихме и след доста време, но все пак ще се пържим заради нея.

Tokarev
12-17-2009, 23:22
йооооооооооооооооо чериииииии кво си се направила бе *майна хоохохохохохохохохохохохо охоохохохо :razz: :razz: :razz:

Иначе...озоновата дупка ние проклетите същества си я направихме и след доста време, но все пак ще се пържим заради нея.
След доста време ??!?
Надявай се....

mmKamm
12-17-2009, 23:28
^^най-малкото, за което съм сигурна е, че аз няма да съм жива, когато тва се случи. От там нататък не ме интересува особено и без тва има нужда от чистка.

ZipFail
12-17-2009, 23:29
През 2012 озоновата дупка ще се разшири и ще погълне Земята, а ? 8-) ^

Tokarev
12-17-2009, 23:29
^^най-малкото, за което съм сигурна е, че аз няма да съм жива, когато тва се случи. От там нататък не ме интересува особено и без тва има нужда от чистка.
Искам да си спомниш тия думи като ти се случва, защото ще е в рамките на живота ти....

Tokarev
12-17-2009, 23:31
През 2012 озоновата дупка ще се разшири и ще погълне Земята, а ? 8-) ^
Не бате, озоновата дупка и глобалното затопляне ще те заинтересуват след 15-тина години....дотогава ще имаш глад, мизерия, недоимък и войни с който ще трябва да се оправяш....

mmKamm
12-17-2009, 23:31
Едва ли. Не се разраства толкова бързо. Неизбежно е да се разруши напълно озоновия слой, защото е невъзможно да се спрат нещата, които го преебават, но тва няма да е в следващите ... кажи 20-30 години.

Tokarev
12-17-2009, 23:32
Едва ли. Не се разраства толкова бързо. Неизбежно е да се разруши напълно озоновия слой, защото е невъзможно да се спрат нещата, които го преебават, но тва няма да е в следващите ... кажи 20-30 години.
20 години....30 вече е оптимизъм.

mmKamm
12-17-2009, 23:35
ок. На мен и 10 са ми достатъчни ако става въпрос хахахах

Pliok0019
12-18-2009, 09:15
Искам да умра в края на света.

Някак си...адски задушевно.

Но пък от друга страна, как е възможно хората да населяват Земята тоооолкова време, а аз да уцеля края?!

SolusChristus
12-18-2009, 14:59
Идея си нямам защо и затова питам...




It will initially use energy to cool the brick when you first put it in the fridge but once its there and cooled it will act as an accumulator which will prevent excessive temperature variation when you open then close the fridge door.

Мързи ме да превеждам сега. :)

lDoLLl
12-18-2009, 16:02
1-2-5 човека не могат да помогнат с нищо, трябват по-крупни мерки. Друг въпрос е, че може би малко късничко сме се сетили за опазване на околната среда. :-o