PDA

View Full Version : Дали си струва да се промениш заради някого?



MaLkaTa_LaDy
12-19-2009, 09:27
Вероятно тази тема е повече за раздела приятели, но моля да ме извините.
Принципно аз трудно допускам хора до себе си. Още по-трудно ги наричам свои приятели. За добрро или зло, е така. И това не ми пречи. Но с еднто момче, което смея да наричам най-добър приятел, се получава така, че в един момент сме много близки, а в следващия ужасно отдалечени. Той е много странен човек и именно това най-много ми харесва в него. Но все още е с детското си мислене. А аз смятам, че вече съм достатъчно узряла. И от там идва проблема. Приятелите ми казват, че съм била властна личност и доста съм крититкувала хората. Възможно е да е така, но съм свикнала да го правя. Около мен или ще са най-добрите ми приятели, които са силни характери и знаят, че когато ги критикувам не го правя с лоша мисъл. Или някакви непознати, за които въобще не ми пука. А момчето, за което говоря е лесно ранимо. Аз го приемам като по-малко братче, които искам да израстне стойностен човек. И явно подсъзнателно искам да го променя и го правя, като го критикувам, а той се поддава на моите критики. Той казва, че достатъчно се е променил заради мен. И сега трябва аз да се променя. Явно съм голям егоист.
Та въпроса ми е струва ли си да се променям заради него? Дали вие бихте го направили?

ivcheto0o
12-19-2009, 09:52
мисля 4е не си заслужава 4овек да се променя за когото и да било.Ако те харесва 6те те те харесва такава каквато си все пак е станал приятел с теб въпреки "недостатъците".Все пак приятелите са тези които те приемат такъв какъвто си. :)

SuperWesye
12-19-2009, 09:56
Не си струва.Ако ти е истински приятел ще те приеме такава,каквато си :)

NaNa_SladuRana
12-19-2009, 10:00
Не си струва.Ако ти е истински приятел ще те приеме такава,каквато си :) дори и да не ти е пак трябва да те приема,ако иска да познава теб а не маската ти.Уважавай себе си!

MaLkaTa_LaDy
12-19-2009, 10:07
Мда, прави сте. Но идеята ми е, че явно го наранявам и не му давам свобода да е себе си.

Боже, това е объркано.

ivcheto0o
12-19-2009, 10:22
не се опитваи да го променя6 а го приеми такъв какъвто е

LadyDi
12-19-2009, 10:24
Двоен стандарт. Напълно е прав да иска от теб да се промениш, след като ти си го променила толкова.

Замисляла ли си се, че може би в стремежа си да го накараш да израстне "стойностен" човек... си го превърнала в нещо, което да прилича на теб самата? Може да е "прихванал" от твоята властност и сега изисква от теб същото, което ти си изисквала. Напълно в реда на нещата е.

Не съм съгласна с мненията, че ако ти е приятел, е длъжен да те приеме такава, каквато си. Приятелите са точно за това, както каза ти - за да критикуват по най-добрия възможен начин и да се опитват да ни помогнат да видим къде грешим.

Той има право да се опита да те промени, но ако ти си неподатлива (каквато ми се струваш, без да се обиждаш), вероятно не би се сърдил, ако не успее.

Но ти, ако си му добра приятелка, би направила опит да се промениш...

chocolatee
12-19-2009, 11:18
Двоен стандарт. Напълно е прав да иска от теб да се промениш, след като ти си го променила толкова.

Замисляла ли си се, че може би в стремежа си да го накараш да израстне "стойностен" човек... си го превърнала в нещо, което да прилича на теб самата? Може да е "прихванал" от твоята властност и сега изисква от теб същото, което ти си изисквала. Напълно в реда на нещата е.

Не съм съгласна с мненията, че ако ти е приятел, е длъжен да те приеме такава, каквато си. Приятелите са точно за това, както каза ти - за да критикуват по най-добрия възможен начин и да се опитват да ни помогнат да видим къде грешим.

Той има право да се опита да те промени, но ако ти си неподатлива (каквато ми се струваш, без да се обиждаш), вероятно не би се сърдил, ако не успее.

Но ти, ако си му добра приятелка, би направила опит да се промениш...
напълно съм съгласна

Linns
12-19-2009, 11:24
Когато обичаш един човек се променяш, когато прекарваш много време с различен от теб човек се променяш, когато се случи нещо се променяш.. Хората постоянно с променят.. Не можеш да се промениш насила, казваш си "променям се" и изведнъж ставаш друг човек.. Нещата около нас водят до промените вътре в нас..

Hilary_
12-19-2009, 11:49
Явно наистина в опитите си да го "направиш" еди какъв си си забравила неговите чувства и желания .. нека той сам прецени дали ще бъде стойностен човек, дали ще бъде лигльо или какъвто и да е .. нека е негово решението, защото в противен случай ще бвинява после теб .. не се меси в живота му, в това какво трябва и какво не трябва да прави .. всеки човек САМ трябва да преценява това .. според мен ако наистина го имаш за близък приятел се ограничи в критиките си към него .. след като виждаш, че се карате заради това просто се постарай да не го правиш!!! :-o

Luciernaga
12-19-2009, 13:43
Не съм съгласна с мненията, че ако ти е приятел, е длъжен да те приеме такава, каквато си. Приятелите са точно за това, както каза ти - за да критикуват по най-добрия възможен начин и да се опитват да ни помогнат да видим къде грешим.

Да, така е. Приятелите ти помагат да станеш един по-добър човек, като ти показват грешките, за да можеш да ги поправиш.
Когато общуваш с един човек, по-различен от теб, се получава така, че възприемаш от него изрази и думи, които стават паразитни. Възможно е в резултат на общуването си с дадения човек да промениш гледната си точка, но това е една частична промяна. В никакъв случай не можеш да се промениш изцяло. И не трябва, всъщност. Не бива да си кажеш "От днес ще се променя напълно", защото:
1. - Никакъв шанс, не стават нещата от днес за утре.
2. - Хората идват и си отиват. Тръгнеш ли да се променяш всеки път, заради Иван, Гинка и Петранка, ще изгубиш себе си.

ivankooo
12-19-2009, 13:56
Според мен си зодия овен.. :grin: А за темата не си струва да се промениш заради някого."Всеки човек е различен и точно това го прави уникален" Промяната която смяташ да направиш ще трае временно.За това не се прави на такава каквато не си.

danyrenesmee
12-19-2009, 14:17
Да,така е - истинските приятели те обичат въпреки всичко,но една истинска връзка ( не говоря само за интимна) се основава на компромиси..
не може да си пълен егоист,а да изискваш от останалите да са такива,каквито на теб ти харесва.. Иначе бих ти казала,че хората не се променят просто така..може да промениш само някои неща в себе си... :) :) :-o

ScarletBite
12-19-2009, 15:36
Може би момчето приема твоите забележки и силна критичност като... изисквания.Замисляла ли си се за това? :)

Иначе - пълни глупости.
Въобще не сте се разбрали.
Трябва да е с болен мозък, за да поиска това.
Той на 100% не е искал да каже, че "трябва да се промениш заради него".Вероятно е имал предвид компромис или пък нещо определено в отношението ти, а може би да зарежеш някой вреден порок... Но в никакъв случай да спреш да бъдеш това, което си! :)

Още нещо, което ми направи впечатление - въпреки, че знаеш, че темата е за "Приятели", ти я пускаш в "Любов".Защо?Има ли вероятност подсъзнанието ти да смята, че с този човек може да се получи нещо по-дълбоко след време, когато се раздели най-после с "детския акъл" ? :)

black_baby
12-19-2009, 19:29
Вероятно тази тема е повече за раздела приятели, но моля да ме извините.
Принципно аз трудно допускам хора до себе си. Още по-трудно ги наричам свои приятели. За добрро или зло, е така. И това не ми пречи. Но с еднто момче, което смея да наричам най-добър приятел, се получава така, че в един момент сме много близки, а в следващия ужасно отдалечени. Той е много странен човек и именно това най-много ми харесва в него. Но все още е с детското си мислене. А аз смятам, че вече съм достатъчно узряла. И от там идва проблема. Приятелите ми казват, че съм била властна личност и доста съм крититкувала хората. Възможно е да е така, но съм свикнала да го правя. Около мен или ще са най-добрите ми приятели, които са силни характери и знаят, че когато ги критикувам не го правя с лоша мисъл. Или някакви непознати, за които въобще не ми пука. А момчето, за което говоря е лесно ранимо. Аз го приемам като по-малко братче, които искам да израстне стойностен човек. И явно подсъзнателно искам да го променя и го правя, като го критикувам, а той се поддава на моите критики. Той казва, че достатъчно се е променил заради мен. И сега трябва аз да се променя. Явно съм голям егоист.
Та въпроса ми е струва ли си да се променям заради него? Дали вие бихте го направили?


Според мен първо го питай той какво вижда в теб за промяна.И според мен си заслужава заради някой да се промениш.

myNameIsImmortal
12-19-2009, 21:18
НЕ. Бъди себеси, не някой друг ;)

montana6
12-19-2009, 23:19
Промяна не значи задължително лошо нещо или пък губене на идентичността. Стига с тея изтъркани лафчета "бъди себе си, не се променяй!". Хората постоянно се променят, дали към добро, дали към лошо, но не трябва да се буксува на едно място. Ти винаги ще си себе си, но няма да ти пречи да се усъвършенстваш. Той като ти е казал и ти да се промениш, надали е имал предвид изцяло, а само да си подобриш някои качества. Може пък, както казаха по-горе, да иска да направиш само известен компромис. Хубаво ще е да си поговорите с него по-подробно за тея отношения между вас двамата и да се разберете за какви промени става дума, кой къде греши и т.н.

izlishna
12-20-2009, 18:17
Ако държиш на него и ако нещата ще стоят по-добре след като се промениш, може би ще си струва, но както казаха повечето тийнове, ако той държи на теб ще те приеме такава каквато си.. 8)

azida
12-30-2009, 20:01
трябва да те харесва каквато си