PDA

View Full Version : Изсъхване на течността в очите.



Samoten89
12-21-2009, 11:12
Здравейте.
Имам един проблем. Вечерта особено се проявява преди лягане усещам, че очите ми изсъхват така да се каже. Като ги движа болят именно заради това. Това става общо взето само като тръгна да чета. Използвам компютри доста и знам, че има връзка, но се чудя има ли начин да се намали или предотврати това изсъхване без да ми намаля времето пред компютъра, защото е професионално свързано. Има ли такъв вид очно заболяване?

amk933
12-21-2009, 11:57
Има капки за овлажняване на очите, които са във всяка втора аптека и без рецепта.

Ако наистина смяташ, че имаш проблем с очите, то тогава офталмолог задължитено, защото това не си е шега работа. :)

play23
12-21-2009, 15:02
Да, такова заболяване има. Отиди на очен лекар задължително, за да ти предпише необходимото лечение, споко не се налагат операции...

ameli
12-21-2009, 15:29
иди на лекар или пробвай с капки :)

Sigrina
12-21-2009, 18:20
Отиди на лекар и си купи изкувствени сълзи. ВНИМАНИЕ: Когато човек си капе капки НЕ ТРЯБВА да докосва върха на флакона с пръст или някакъв друг предмет, или да го допира до окото си!

KumchoValcho
12-28-2009, 14:35
Хора, искам да попитам, ако почна да ползвам такива капки за овлажняване на очи възможно ли е очите един вид да се пристрастят към тях и да стават все по-сухи ако не ползвам дадените капки?

terawatt
12-28-2009, 17:25
От много гледане на телевизия и циклене пред компютъра се получава подобен проблем... Почивки на всеки час за по 10 минути. Мигайте по-често. Има си и капки, които помагат за това, но според мен е най-добре да става това естествено.

kalpazanka
12-29-2009, 04:54
Хора, искам да попитам, ако почна да ползвам такива капки за овлажняване на очи възможно ли е очите един вид да се пристрастят към тях и да стават все по-сухи ако не ползвам дадените капки?
Да се пристрастят- едва ли. Капките се ползват при нужда- поне така ми обясни офталмоложката: като почувствам сухота/дразнене в очите, по 1 капка във всяко око и всичко е 6. :)

KumchoValcho
12-29-2009, 15:43
От много гледане на телевизия и циклене пред компютъра се получава подобен проблем... Почивки на всеки час за по 10 минути. Мигайте по-често. Има си и капки, които помагат за това, но според мен е най-добре да става това естествено.На всеки 30 мин. по-добре.
Потърсете упражнения за очи в интернет за разтоварване на очите. Препоръчвам от време на време да си затопляте ръцете и да си покриете очите за 30сек. като не пропускате никаква светлина - полезно е и дава почивка на очите. :)
Също и често мигане.

KumchoValcho
12-29-2009, 15:44
Хора, искам да попитам, ако почна да ползвам такива капки за овлажняване на очи възможно ли е очите един вид да се пристрастят към тях и да стават все по-сухи ако не ползвам дадените капки?
Да се пристрастят- едва ли. Капките се ползват при нужда- поне така ми обясни офталмоложката: като почувствам сухота/дразнене в очите, по 1 капка във всяко око и всичко е 6. :)мерси.
А да препоръчате някакви капки? :)

kalpazanka
12-29-2009, 16:55
Изписани са ми Systane.