PDA

View Full Version : Virtual memory too low



lelele
12-21-2009, 16:22
Ем това ми се показва Virtual memory too low компа ми забива а рамта ми е 3 гб и единствената игра , която имам е CS плс хелп и обяснявайте на бг а не с онези английски термини а и уиндоуса ми е на бг :( поне за сега нямам вируси и ако може обяснете в скрийнове :(

skuck
12-21-2009, 16:39
Ъ ... тва па кво тряя да значи.... при 3 Гиги да забива и да ти изкарва такова съобщение....

с ква операционна система си?

fire_magic
12-21-2009, 17:05
Отвори My computer - десен бутон - Properties - Advanced. Щракни Setting в полето Performance. В новия прозорец пак иди на Advanced и щракни бутона Change в полето Virtual memory. В полетата Initial size задай стойност равна на обема на твоя RAM умножена по 1.5, a в полето Maximum size - RAM умножен по 3

fire_magic
12-21-2009, 17:12
за пример моята е 512, ама ми го показва 504 така де... ето снимка по 1.5=756 а за макс по 3 = 1512 http://prikachi.com/files/1234806T.png

skuck
12-21-2009, 18:52
От лични наблюдения и опит многа да кажа, че от виртуалната памет няма никаква полза, дори обратното. Виртуалната памет представлява удължение на РАМ-а, но след като той има 3ГБ смятам, че хич не му е необходима витруална памет. За кво ти е, няма смисал да ти стърже по хардка като имаш достатъчно рам.

Ако искаш да си я изключиш, просто избери ""no paging file" и натискаш на "set" след тва ще иска рестарт.

LittleDude
12-21-2009, 18:56
като нямаш рам, тогава си пускаш голяма виртуална памет... като имаш рам няма смисъл

doomkillerr
12-21-2009, 21:04
Компютъра ВИНАГИ използва и виртуалната памет!!! Това че има инсталирана 3 GB Рам, не е от значение ако виртуалната памет е много малко!!! 8)

skuck
12-21-2009, 21:15
Хах... ми при мене на 2 гига уиндоус седем върви без виртуална памет, играя си игри от време на време ... и не ми прави проблем, дори съм забелязъл, че когато има пейдж файл повече бави. От както се помня винаги съм я изключвал тая памет, дори и на настолния който е с 1 гига рам.

Дори и за Линукса не съм си оставил виртуална памет( в резултат на това не мога да хибернизирам машината когато съм буутнал линукс, ама аз тази функция не я ползвам ... безмислена ми се струва)!