PDA

View Full Version : гаден вирус от скайпа ПОМОЩ



silveto9302
12-21-2009, 21:13
та проблема е че получих някакво сабщение и го отворих :D (беше бат файл, но не знаех, че това са вируси :shock: ) сега скайпа се изклучва когато си поиска, копма ми бави, когато напиша неща свързано със вирус ме изхварля от нета, не мога да изтрия вируса, не мога да спра процеса - той се "ражда" отново :( не мога да върна системата и не мога да влеза в safe mode ( вируса се казва е f i t x) само че без разстояние проблема е че като го напиша без интервал ме изхвърля :( :( :( Моля за ПОМОЩ

MaGuSs
12-21-2009, 21:30
Аз кат най-големия тъпак се хванах и си "инжиктирах" вируса.Дoбре ,че зн как се преинсталва :-o .И да ви кажа за да няма такива топици.Ето това е цялото действие със заразяването.Влизате в линка.Теглите файла.Инсталвате файла.И сте готови.Ако не инсталните файлa няма да сте заразени :)

ВАЖНО:За да се оттървете от вируса трябва да се преинсталне целия комп (C:\,D:\,E:\,....) .Само с C:\ не става.Вируса се запазва.В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СИ ЗАПИСВАЙТЕ ИНФОРМАЦИЯ ОТ КОМПЮТЪРА ,ЗА ДА Я СЛОЖИТЕ В НОВОПРЕИНСТАЛНАТИЯ КОМП.ИЗГКЛЮЧЕНИЕ СА МНОГО ВАЖНИТЕ ЗА ВАС НЕЩА.ПОЛЗВАЙТЕ ГИ САМО ОТ ДИСКА ,А НЕ ДА ГИ СЛАГАТЕ В НОВОТО PC .ШАНСА ДА СА ЗАРАЗЕНИЕ Е 98% от 100%[/color]



http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=305040&start=15[/quote]

skuck
12-21-2009, 22:23
Е може да се изчисти компа пък! Буутваш линукс лайв СИ-ДИ и си преглеждаш директорийките една по една, ако има нещо нередно го триеш. След тва преинстал на ц-то и си запзваш информацията от другите дискове. Даже може без да пускаш графичната среда на линукса, направо през конзолата.


Автора, ако искаш да пробваш, пиши на лично!

ivanstef
12-22-2009, 07:43
Напоследък много такива са плъзнали... 8)

MaGuSs
12-22-2009, 21:33
Аз намерих решението на проблема без преинстал,но мн късно :(

beretta92sd
12-23-2009, 23:42
Тоя дет го е написал тоя вирус трябва да се намери и да му се счупят ръцете поне на 3 места, поне следващите 6 месеца да не доближава комп.Апък може и докат му чупят ръцете да му залеят неговия комп с бензин и да го запалят :))

bonbogoko
12-24-2009, 07:02
Не на него, а на вас дето не четете! Защо кликате, където ви падне. Инак, за да имаш чист компютър без вируси си зависи само от задклавиатурното устройство - т.е от вас. Много мои колеги дори не си слагат антивирусна програма - въпреки че има много безплатни. Минимум да нямаш проблеми с вируси е да имаш антивирусна - аз ползвам Avira Antivir http://www.softpedia.com/get/Antivirus/AntiVir-Personal-Edition.shtml, защитна стена - Zone Alarm http://www.filehippo.com/download_zonealarm_free/. Напоследък съм много доволен от това - Malwarebyted' AntiMalware http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?part=dl-10804572&subj=dl&tag=button. 8)

dadino
12-27-2009, 08:16
Аз намерих решението на проблема без преинстал,но мн късно :(
И как е ?? Същност моя вирус не е баш такъв ама пак същите неща прай без Хронологията в Скайпа изхвърля ме от всяка антивирусна имах инсталната и ме изхвърля от нея...Напиша в гоогъл Sophos Antivirus и бам аийде изхвърля ме..Ама иначе как си го напраил без Преинстал

MaGuSs
12-28-2009, 11:25
Аз намерих решението на проблема без преинстал,но мн късно :(
И как е ?? Същност моя вирус не е баш такъв ама пак същите неща прай без Хронологията в Скайпа изхвърля ме от всяка антивирусна имах инсталната и ме изхвърля от нея...Напиша в гоогъл Sophos Antivirus и бам аийде изхвърля ме..Ама иначе как си го напраил без Преинстал

Този вирус който е в skype е Двупроцесен.1-я му процес е самото включване на вируса , а 2-я процес е след като се изключи да се включи пак.Аз през Task Manager намерих вируса ,опитах се да го махна с End Process ,но той се пуска пак.След това си преинстал компа(ЦЕЛИЯ ;C,;D,;E,...)

Затова се влиза в Save Mod (там моите съученици от МГ-то предполагаха ,че вируса няма да се включи -и госпожата ми го каза- намираш "гнездото" ,папката, на вируса и я триеш.Най-вероятно е да е в ;C и ;D.И след това си чист.Преди Save Mod-а се преинсталва Skype.


П.П.-Трябва да стане .Ако не ,то трябва да се преинсталне компа. :-o

leoparda93sl
12-29-2009, 13:08
Извинявайте за офтопика,но имам сходен проблем.Значи пак като искам да си инсталирам анти-вирусна ме изхвърля,компа е по-бавен,по някой път като си вляза в акаунта даже не ми излизат нито икони и лента,зацепва често.Първо го носих на ремонт при специалисти,уж го оправиха,но от нищото пак почна да прави проблеми и пак ми излизат вируси.А пък те там изтриха и Ц-то и Д-то сичко и пак от нищото вирус.Ако имате някаква идея кажете моля.Благодаря предварително :)

doomkillerr
12-29-2009, 13:16
Извинявайте за офтопика,но имам сходен проблем.Значи пак като искам да си инсталирам анти-вирусна ме изхвърля,компа е по-бавен,по някой път като си вляза в акаунта даже не ми излизат нито икони и лента,зацепва често.Първо го носих на ремонт при специалисти,уж го оправиха,но от нищото пак почна да прави проблеми и пак ми излизат вируси.А пък те там изтриха и Ц-то и Д-то сичко и пак от нищото вирус.Ако имате някаква идея кажете моля.Благодаря предварително :)

Ако тези така наречени от теб "специалисти" са направили пълен формат на всички дялове от хард диска, няма начин по който да е останал вирус!!! Ако действително са форматирали, явно след това пак си се заразил... Това не е никак трудно, ако не използваш защитна стена и антивирусна програма! :wink:

leoparda93sl
12-29-2009, 13:20
Извинявайте за офтопика,но имам сходен проблем.Значи пак като искам да си инсталирам анти-вирусна ме изхвърля,компа е по-бавен,по някой път като си вляза в акаунта даже не ми излизат нито икони и лента,зацепва често.Първо го носих на ремонт при специалисти,уж го оправиха,но от нищото пак почна да прави проблеми и пак ми излизат вируси.А пък те там изтриха и Ц-то и Д-то сичко и пак от нищото вирус.Ако имате някаква идея кажете моля.Благодаря предварително :)

Ако тези така наречени от теб "специалисти" са направили пълен формат на всички дялове от хард диска, няма начин по който да е останал вирус!!! Ако действително са форматирали, явно след това пак си се заразил... Това не е никак трудно, ако не използваш защитна стена и антивирусна програма! :wink:

Еми след като си взех компютъра веднага пуснах антивирусната да сканира и намери 208 вируса :-o Като имаше и в папката на windows.Като гледах хронологията на сканиране преди това са го сканирали и не е намерило нито един вирус :-o